Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

ja kva zdej a pol bom mogu  zarad tega xy dni kasnej it na dopust ?? :mad:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, drmr69 pravi:

ja kva zdej a pol bom mogu  zarad tega xy dni kasnej it na dopust ?? :mad:

Jest pa damu:eek:

Zaenkrat burja četrtek ponoči petek čez dan v soboto čez dan pa naj bi se umirila

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, drmr69 pravi:

ja kva zdej a pol bom mogu  zarad tega xy dni kasnej it na dopust ?? :mad:

ne (sicer odvisno kam), boš šel za velebitom, ali iz Senja gor pa na Gospič, Karlobaga gor, al pa prej, odvisno, kje bo zaprto. Računaj pa, da burja ponavadi tako kot pride, tudi odide. 2-3 dni poleti. V petek se bo že lepo videlo, kdaj bo upad in kako bo z vetrom.

stanje na cestah: http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/

vremenska prognoza sa smjerom i brzinom vjetra za 3 dni, v Senju bo že v četrtek nad 10m/s, čeprav je to mali vjetrič, znajo hitro zapirat, vsaj kar jaz opažam. http://www.meteo-info.hr/grad/senj

pred eno uro, ukica pravi:

Ali obstaja kaksna alternativna pot do Prizne, ce bo Jadranka neprimerna..? :) 

Ja, greš Gospič, Gračac, pa okoli na most za Pag.

pred 59 minutami, bobi1001 pravi:

Jest pa damu:eek:

Zaenkrat burja četrtek ponoči petek čez dan v soboto čez dan pa naj bi se umirila

 

Po moji logiki in znanju bo tudi tako. Takoj ko se vreme stabilizira, se ponavadi hitro umiri.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Whiskey said:

Kaj imaš to zaeno kamero?

sjcam5000 .. sem se dan prej nekaj igral z nastavitvami in na koncu pozabil nazaj nastavit ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Texo pravi:

sjcam5000 .. sem se dan prej nekaj igral z nastavitvami in na koncu pozabil nazaj nastavit ....

Aja, Ok. Čudno se mi je zdelo, da bi lahko sevanje policijskega laserja "prebilo" ohišje kamere in zdrmalo elektroniko.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Whiskey said:

Aja, Ok. Čudno se mi je zdelo, da bi lahko sevanje policijskega laserja "prebilo" ohišje kamere in zdrmalo elektroniko.

uff .. pol bi šel nazaj in bi jo tepel .. ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

uff .. pol bi šel nazaj in bi jo tepel .. ;)

po nagi riti :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Texo pravi:

uff .. pol bi šel nazaj in bi jo tepel .. ;)

Ko ti enkrat VF prileti v elektroniko, praktično ni pomoči. Ne po nagi riti, ne metanje po tleh in skakanje po njej ne bi pomagalo :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ja, greš Gospič, Gračac, pa okoli na most za Pag.

Vse lepo razloženo in napisano, samo ob vetru sta Maslenica in Paški most lahko tudi težava ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ne (sicer odvisno kam), boš šel za velebitom, ali iz Senja gor pa na Gospič, Karlobaga gor, al pa prej, odvisno, kje bo zaprto. Računaj pa, da burja ponavadi tako kot pride, tudi odide. 2-3 dni poleti. V petek se bo že lepo videlo, kdaj bo upad in kako bo z vetrom.

sicer grem do končne destinacije Hvar, ampak v petek pa moram priti do Selin/e, štartam pa šele okoli 13h, kjer mam rezervirano za nočitev. Dol bom zdaj šel vrjetno kar na Karlovac preko Plitvic itd, ampak me edino matra Maslenica in pa v primeru da bi blo od Posedarjev  do Selin že zaprto?

Sej veš una "crna mala zajebana"?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, drmr69 said:

sicer grem do končne destinacije Hvar, ampak v petek pa moram priti do Selin/e, štartam pa šele okoli 13h, kjer mam rezervirano za nočitev. Dol bom zdaj šel vrjetno kar na Karlovac preko Plitvic itd, ampak me edino matra Maslenica in pa v primeru da bi blo od Posedarjev  do Selin že zaprto?

Sej veš una "crna mala zajebana"?!?

Samo v info..upam da negres v mesto Hvar ker bos razocaran, vsaj jaz sem bil! ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ukica pravi:

Samo v info..upam da negres v mesto Hvar ker bos razocaran, vsaj jaz sem bil! ;) 

 

Večkrat sem bil v Jelsi, Zavali kot tudi mestu Hvar. Tam smo se vozili kopat na Paklene otočiče. Povsod je bilo super. Nad čim si bil pa ti razočaran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jelsa, Zavala vse super.

Mesto Hvar je pa poden vsaj kar se mene tice. Anglezou/Anericanov je mali milijon, ce negres tja zurat nimas kej delati, da o plazi na Hvaru ne govorim. Cene pa sploh nebom komentiral(ozujsko 35kn+). 

Bi pa verjetno bilo bolje ce bi imel coln! :) 

 

Karmen1; pise da bo veter cca 26,28 vozlov ter sunki do 42! :( 

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Fazer03 pravi:

Vse lepo razloženo in napisano, samo ob vetru sta Maslenica in Paški most lahko tudi težava ...

Paški most, tistih 320m pa res ni težava. Večji problem je Maslenički, kateremu se lepo izogneš. Greš po poti, ki jo je delno omenil že Dami, potem pa iz Gračaca zaviješ za Obrovac, nato v Donji Karin, ter se čez Pridraga zapelješ v Novigrad. Tam ob morju nadaljuješ za Posedarje, kjer zaviješ v smeri Ražanac/Pag.

Jaz sem se tukaj že peljal pred leti, tako da cesta takrat ni bila slaba. Kakšna je zdaj, nimam pojma, ampak mislim, da nekih ekstremnih sprememb ni. Edino preveti na HAKu, kako je z deli na cesti. Takrat so nekaj delali na relaciji Deringaj - Gračac, ampak je bil semafor in se je vozlo po enem pasu, tako da ....

 

 

pred 11 minutami, ukica pravi:

Karmen1; pise da bo veter cca 26,28 vozlov ter sunki do 42! :( 

To pa je kar močno ; 48km/h z sunki 77km/h .

 

 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, ukica pravi:

Samo v info..upam da negres v mesto Hvar ker bos razocaran, vsaj jaz sem bil! ;) 

Podpišem !!!!

Smo bili v Ivan dolcu.... Gostitelj oderuh, voda izredno mrzla, odnos do turistov podn ...

Never again !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ukica pravi:

Jelsa, Zavala vse super.

Mesto Hvar je pa poden vsaj kar se mene tice. Anglezou/Anericanov je mali milijon, ce negres tja zurat nimas kej delati, da o plazi na Hvaru ne govorim. Cene pa sploh nebom komentiral(ozujsko 35kn+). 

Bi pa verjetno bilo bolje ce bi imel coln! :) 

Mdva sva se takrat (še sama) na Paklene vozila s tistimi taxi čolnički. Zjutraj tja, popoldan pa nazaj... Nama je takrat tudi pasalo, da sva bila v mestu, za večerne šetnje po gradu. Ampak tega je že 15 let nazaj. Zdaj so pa Anglo Ameri očitno ta Hvar "odkrili" kao neki drugi Dubrovnik, pa so tudi domačini navili cene. Drugje na Jadranu pa gostov niti ni v takih trumah kot bi pričakovali (glede na situacijo v Grčiji, Turčiji, Egiptu...), tako da ne vem. Nekje gužva, drugje bolj malo... Taka stara mesta (Dubrovnik, Hvar, Korčula...) so bila vedno magnet za tujce. Mi, ki malo bolje poznamo te kraje, pa lahko vedno najdemo še veliko drugih lepih mest, vasic... po celemu Jadranu. Otoki so pa (vsaj zame) itak še za par razredov nad celino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, HD-Dyna pravi:

Podpišem !!!!

Smo bili v Ivan dolcu.... Gostitelj oderuh, voda izredno mrzla, odnos do turistov podn ...

Never again !

Saj sami smo si krivi, da imajo takšen odnos do nas. Pa še kljub temu masovno silimo na njihovo obalo. Saj vem, lepo morje, ceste, jadranka ... Sem zadnjič bral v šibeniških cajtngah, da župan Tisna pizdi, ker imajo lastniki apartmajev nizke cene in da naj jih dvignejo, ker kvarijo ugled destinacije in ponudbe. Pa je to normalno? Za popizdit!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DL650 pravi:

Saj sami smo si krivi, da imajo takšen odnos do nas. Pa še kljub temu masovno silimo na njihovo obalo. Saj vem, lepo morje, ceste, jadranka ... Sem zadnjič bral v šibeniških cajtngah, da župan Tisna pizdi, ker imajo lastniki apartmajev nizke cene in da naj jih dvignejo, ker kvarijo ugled destinacije in ponudbe. Pa je to normalno? Za popizdit!!
 

Ne vem no ... Mene vidjo enkrat na 10 let ...

Pa me zopet prepričajo, da nimam tam kaj delat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ukica pravi:

Imajo pa res zelo zelo navite cene, in je ratal kot drugi Dubrovnik. Midva sva drugace imela sreco z gostiteljem(Apartmani Petar, ki so oddaljeni slabih 10min hoje iz centra - v hrib), ki je bil izredno prijazen in tudi apartma je bil dejansko nov za 50€/noc. Tudi ko sva predcasno odsla ni nic kompliciral, zaracunal je samo toliko nocitev kot sva bila.

Je pa Hvar tako poametikaniziran, da smo imeli celo ognjemet za njihov Independent day(4th July).

 

Te "navite" cene očitno veljajo za lokale. Ker 50€/ na noč za apartma (tudi če je samo za dve osebi), in kot praviš nov, je zelo zelo ugodna cena. Lokali pa najbolj "udarijo po žepu" take, ki zunaj več jedo in hodijo ven žurat in na pijačke...

A ognjemet da so imeli za Amere? Pa to ne morš verjet...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!