Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 20 urami, HD-Dyna pravi:

Podpišem !!!!

Smo bili v Ivan dolcu.... Gostitelj oderuh, voda izredno mrzla, odnos do turistov podn ...

Never again !

sam ti se morš pa res naučit brat... mesto hvar ni ivan dolac..... včasih je fajn kaj prebrat ne sam kometirat ....

pred 40 minutami, izibajker pravi:

Pa kakšno indijansko vas, od snemanja Vinnetuja, bi lohk pustili kot turistično atrakcijo...

a to kar je zdaj tam ni dost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, HD-Dyna pravi:

50% popusta dobis, ce placas v treh dneh. 2/3 placas po poloznici v 8 dneh. Tega ne razumem. POS terminal bi mogli met s sabo, ...? Tega tudi nisem dozivel. 

Moja izkusnja jebila: placat takoj, na licu mesta v kesu in se to v njihovem. Me je kaps naf**al? Ve kdo za 100%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, pajkica pravi:

sam ti se morš pa res naučit brat... mesto hvar ni ivan dolac..... včasih je fajn kaj prebrat ne sam kometirat ....

a to kar je zdaj tam ni dost?

Ivan Dolac je na Hvaru ! Hvar kot mesto ali Hvar kot otok, ne lovi se na debelino kurčeve dlake.

Smo imeli pač slabo izkušnjo, kar ne pomeni, da je povsod zanič, te pa odvrne od naslednjega počitnikovanja pri njih.

Pa vzemi kakor želiš, nisem govoril o plaži v Riu ali na Marsu ..

Nudiš inštrukcije iz branja ali je kaj drugega, kar te moti ?

Ti kar povej, nisem zamerljiv človek in razumem posebne ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.zurnal24.si/prometna-nesreca-v-tujini-kaj-storiti-clanek-274230

Cenik ?!? Preden sem odprl povezavo sem bil prepričan, da je cenik "slavne" oštarije Kod Dinka ...

Če lahko predlog: naj navdušenci in redni gostje odprejo novo temo "Sve o Dinku i njegovi specialiteti" in naj se tam limajo slikce hrane, prazni krožniki, računi, prazne pirovske flaše, prazni 03 kozarčki ....

Pa dober tek ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, bobi1001 pravi:

Kaj si dej hotu povedat,da jim ne nosimo kun v njihov proračun .

Ne, ampak da imate za polovičko možnost plačila v treh dneh...

Nekje je pač treba zapraviti denar, vsak po svojih željah, kunolovci so pa baje skriti marsikje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, pajkica pravi:

a to kar je zdaj tam ni dost?

A je kej od snemanja ostalo? Si lahko malo bolj konkretna, daš kakšen link, fotko... krkol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Texo pravi:

samo res, a je še kaj drugega za videt o winnetou - razen onega muzeja?

Muzej? Kje pa je, si bil tam, imaš kakšne fotke...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, HD-Dyna pravi:

Ivan Dolac je na Hvaru ! Hvar kot mesto ali Hvar kot otok, ne lovi se na debelino kurčeve dlake.

Smo imeli pač slabo izkušnjo, kar ne pomeni, da je povsod zanič, te pa odvrne od naslednjega počitnikovanja pri njih.

Pa vzemi kakor želiš, nisem govoril o plaži v Riu ali na Marsu ..

Nudiš inštrukcije iz branja ali je kaj drugega, kar te moti ?

Ti kar povej, nisem zamerljiv človek in razumem posebne ljudi.

Prav si povedal. Če si imel slabo izkušnjo, poveš naprej in tja več ne greš! Simpl!
Dejstvo je, da več ali manj hvalijo Hrvate tisti, ki že 20let hodijo na isto destinacijo in normalno, da jim lastnik "z roke jé" .

Ko pa menjavaš destinacije iz leta v leto, potem pa vidiš tudi razlike, ter opaziš, da ni vse zlato, kar se sveti. Zdaj po ceniku sodeč so postali tudi policaji zelo grabežljivi in stojijo že za vsakim sekretom, samo da olupijo turista.

Podpiram in se strinjam, da se je na jadranki (pa tudi drugod) potrebno držat nekih omejitev, samo, da pa policija zdaj že čaka na turiste za vsakim kur**vim drogom je pa absurd.

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni Jadranka itak ni zanimiva. Saj sploh ne moreš voziti normalno. Gužva, da te ubije. Jaz se najraje zapeljem v notranjost na čevape, pa še policije je tam manj. :D

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DL650 pravi:


Dejstvo je, da več ali manj hvalijo Hrvate tisti, ki že 20let hodijo na isto destinacijo in normalno, da jim lastnik "z roke jé" .
 

V 25 letih sem bil najmanj 50 krat dol. Ne samo v "glavni" sezoni, tudi čez prvomajske praznike... NIKOLI nismo bili pri istem lastniku, tudi DESTINACIJE so bile v 90% vedno druge. In nikoli nismo bili z ničemer razočarani. Tako da žal drugih izkušenj ne morem deliti. 

Kot je bilo že večkrat zapisano. Saj je morje tudi v Sloveniji, pa Črni gori, Albaniji, Grčiji, Turčiji, Italiji, Franciji, Španiji... Pa lepa jezera so v nam najbližji Avstriji....

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DL650 said:

Prav si povedal. Če si imel slabo izkušnjo, poveš naprej in tja več ne greš! Simpl!
Dejstvo je, da več ali manj hvalijo Hrvate tisti, ki že 20let hodijo na isto destinacijo in normalno, da jim lastnik "z roke jé" .

Ko pa menjavaš destinacije iz leta v leto, potem pa vidiš tudi razlike, ter opaziš, da ni vse zlato, kar se sveti. Zdaj po ceniku sodeč so postali tudi policaji zelo grabežljivi in stojijo že za vsakim sekretom, samo da olupijo turista.

 

Stari če si tok jezn na Hrvate pa pojdi na jug italije na dopust. 

Bom pa jaz povedal dobre izkušnje, predvsem zato, ker zelo težko berem da so Hrvati "nesramni parkeljni"

Na otoku Pašmanu sem bil samo 1x. Lastnika sta bila starejši par. Mi smo bili s kolegom brez otrok(še takrat) velikokrat pozno v noč smo se smejali na terasi...zjutraj pa...nok, nok na vrata...evo smo rekli mečejo nas ven. Ne. Gazdarica nam je spekla palačinke in je rekla, da se z možem počiutita mlada, ko nas poslušata...palačinke skoraj vsako jutro. Ko sva šla z kolegom zjutraj v trgovino so naju domačini vabili na travarico, čeprav jih nisva poznala-gostoljubje na MAX. Šf lokala, kjer sva pila( kofe ne) Je šel vmes v trgovino in nama rekel, kar sama si postržita, pa bosta potem povedala, kaj sta popila.

Na Pagu sem bil večkrat, v različnih krajih. Nazadnje v Kustičih, pri županu Novalje. Šefe nam je pekel ribe, in nam gratis posojal čoln. Vsak 3 dan je prinesel kakšno flašo gratis, kakšno lokalno žestoko.

Bil sem na pagu v Mandricah, kjer je imel lastnik Suzuki bandita 1250, brez problema ga je posodil za vožnjo, tud njegov čoln je bil vedno gratis na voljo. Njegova žena nam je pa pekla pecivo-in ne morš verjet gratis.

Vsega ne bom pisal, ker bo preeč. Bil sem še v Puli, Rabcu, Plomin luki, Poreču, Umagu. Krk, po večkrat. Povsod kjer sem bil so (krajev z 1-2 dni ne bom omenjal) ljudje-Hrvati- prijazni in vedo kako  se iti turizem-oziroma popolnoma normalni-daleč od nesramnosti. Hrvaška it is for me...jaz se z njimi razumem nenormalno dobro-mogoče tud zato, ker rad "priblizgavam".

PS: moj šef pravi, da ima od vseh gostov najraje Slovence, najman pa Poljake. Tud videt je. Vsi gosti v okolici so skoraj Slovenci- čudno ane!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar ti si Peoples person :) Probi tud kak posu nardit z modeli boš vidu kaj se prav dogovor. Tele mamce z apartmaji so nedvomno ok.

Glede magistrale pa zdele po tej vročini in kupu poljakov.... ne vem kak užitek je to.

Dami, soba dobi takoj drugo dimenzijo na nivoju vonjav s takole postavitvijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. s čim pa z motorja spravite/očistite smolo, ki pada z drevja na jadranki? :angryrant2:

čez noč je kar mat gratal .. grrr .. žal drugje kot pod drevjem ni bilo placa .. next time ga v sobo peljem ..

 

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

.. s čim pa z motorja spravite/očistite smolo, ki pada z drevja na jadranki? :angryrant2:

 

Vata namočena v belo olje in drgneš. Počasi, a gre in ni jedko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

.. s čim pa z motorja spravite/očistite smolo, ki pada z drevja na jadranki? :angryrant2:

 

Jaz sem ga pod limono parkiral =)

20160709103921.jpg

Je moped velik vitamina čez vikend dobil =)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Texo pravi:

.. s čim pa z motorja spravite/očistite smolo, ki pada z drevja na jadranki? :angryrant2:

čez noč je kar mat gratal .. grrr .. žal drugje kot pod drevjem ni bilo placa .. next time ga v sobo peljem ..

 

s šipe, plastike itd. gre lepo dol kar z gobo in šamponom, večji problem je lahko samo sedež, kjer se "zažre"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Vata namočena v belo olje in drgneš. Počasi, a gre in ni jedko.

belo olje? navadno olje? sem tudi o sladkorju slišal .. hjao, kaj enga dela me čaka .. pa vse te detaile ..

sploh na cesto ne upam .. če me @maus kje sreča .. me je že zadnjič nadrl, ko sem v Postojni blato pobral ..

Popravljeno . Popravil Texo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, skalar36 pravi:

Stari če si tok jezn na Hrvate pa pojdi na jug italije na dopust. 

 

Ej stari, narobe si me razumel. V jezi si zaznal samo negativne stvari pri mojem pisanju, oziroma si jih tako tolmačiš, žal!

Jaz imam same dobre izkušnje z Hrvati, razumem pa tudi tiste, ki naletijo na budale, ker takšni se najdejo povsod.
V mladosti, ko sem z očetom in mamo hodil na morje, sem bil kuhan in pečen v Puli, Medolinu , Stupica in Kamenjaku (vikend).

Z otroki smo bili, ko smo prodali prikolico, vedno na Pagu .... Zuboviči, Kustiči, Metajna, Šimuni, Mandre ... tak da, jaz nimam slabih izkušenj in rad se vračam k njim, ker mi je tam fajn. Zadnja tri leta pa konstantno na "kratek dopust 6 dni" hodim na Lošinj.

Edino 1x sem se počutil malo zaskrbljeno in to takrat, ko sem avto pustil pred stadionom Maksimir in smo si šli ogledat živalski vrt.
 

 

pred 19 minutami, Texo pravi:

.. s čim pa z motorja spravite/očistite smolo, ki pada z drevja na jadranki? :angryrant2:

čez noč je kar mat gratal .. grrr .. žal drugje kot pod drevjem ni bilo placa .. next time ga v sobo peljem ..

 


V temi oprema -> šotor , boš našel nasvet, kaj uporabljam, ter kako zadevo spravit recimo iz tekstila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj človek kar ne more verjet: naslov teme je JADRANSKA MAGISTRALA .... sedaj pa po kulinariki, apartmajih po vseh otokih Jadrana pride ne vrsto še rubrika Čistila, mehčalci, krpice za prah ...

:mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Fazer03 pravi:

Pa saj človek kar ne more verjet: naslov teme je JADRANSKA MAGISTRALA .... sedaj pa po kulinariki, apartmajih po vseh otokih Jadrana pride ne vrsto še rubrika Čistila, mehčalci, krpice za prah ...

:mad:

Mogoče bi bilo bolj primerno pisati o temperaturi asfalta, pa lokacijah parkirišč, okrušenih robnikih, prehodih za pešce, povoženih mačkah, nagnjenih tablah, manjkajočih znakih......  na Jadranski magistrali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!