Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 1 minuto, znj pravi:

Kaj pa za jutri?

 

Kar sem gledal se bo umirilo. Pač nujno se moram vrniti, trenutno sem blizu Zadra. Sam ne štekam, če piše samo osobna vozila so to samo avtomobili?

 

Mal me skrbi :/

moped spada v 1 kategorija, med avtobuse na kat, prikolice, avtodome.

Iz Zadra se da okrog velebita na Gospič, sem 100x povedal. Mal pogledaš kje so zapore (hak) in prilagodiš traso. 

Burja se bo znižala jutri, vendar ne verjamem, da bodo za 1 kategorijo odpirali. Sicer se normalno da vozit, le če kasirajo ni fajn. Karlobag in Senj bo jutri nekje med 13-15m/s, kar po mojem vedenju pomeni še zaporo za 1 kategorijo. V ponedeljek burja upade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Lipstick pravi:

Mene me čudi, men na motorju skoz piha ?????, a vam ne ???? ne vem kakšne probleme mate ???, dobr s polcijo, k ne pusti vozt, to razumem ....

Tole danes ni za z motorjem telovadit naokoli. Moja je bolj lahkokategornik, pa jo je skor odpihnilo z brega pri trdnjavi Drivenik :D  Sunek bočnega vetra > 100 km/h v ovinku... al pa taisti sunek, ki popusti sredi ovinka --> problemi.

 

Lahko pa povem, da kartodrom Bura obratuje. In opravičuje svoje ime :D 

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Lipstick pravi:

Mene me čudi, men na motorju skoz piha ?????, a vam ne ???? ne vem kakšne probleme mate ???, dobr s polcijo, k ne pusti vozt, to razumem ....

s kom pa misliš da mamo probleme, z burjo ? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, znj pravi:

Kaj pa za jutri?

 

Kar sem gledal se bo umirilo. Pač nujno se moram vrniti, trenutno sem blizu Zadra. Sam ne štekam, če piše samo osobna vozila so to samo avtomobili?

 

Mal me skrbi :/

na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Karlobaga još i za dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupinu vozila).

I. skupinu vozila - autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut morm jutr do doma prlezt. Tut gleam da vrjetno mahnem cez velebit pri karlobagu in po notranjosti proti domu.

Me pa zanima kje je Sveta Marija magdelena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, DAMI34 said:

moped spada v 1 kategorija, med avtobuse na kat, prikolice, avtodome.

Iz Zadra se da okrog velebita na Gospič, sem 100x povedal. Mal pogledaš kje so zapore (hak) in prilagodiš traso. 

Burja se bo znižala jutri, vendar ne verjamem, da bodo za 1 kategorijo odpirali. Sicer se normalno da vozit, le če kasirajo ni fajn. Karlobag in Senj bo jutri nekje med 13-15m/s, kar po mojem vedenju pomeni še zaporo za 1 kategorijo. V ponedeljek burja upade.

Hvala za odgovor.

 

Potem iz Gospića v Karlobaga in do Senja po Jadranki in potem  naprej? Ali po notranjosti (avtocesta) ?

 

Sicer pa ja navigacijo imam, bencin tudi, petroli so odprti :) v najslabšem imam oziroma teta ima žlahto v Staremgradu in prespim :) bojo že razumeli na šihtu :)

 

kšne so pa kazni če te dobijo da voziš tam ko ni dovoljeno? 

Popravljeno . Popravil znj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, znj pravi:

Hvala za odgovor.

 

Potem iz Gospića v Karlobaga in do Senja po Jadranki in potem  naprej? Ali po notranjosti (avtocesta) ?

 

Sicer pa ja navigacijo imam, bencin tudi, petroli so odprti :) v najslabšem imam oziroma teta ima žlahto v Staremgradu in prespim :) bojo že razumeli na šihtu :)

 

kšne so pa kazni če te dobijo da voziš tam ko ni dovoljeno? 

500kun sem pred leti plačal.

Trenutno (HAK) je zaprta od sv. Marije magdalene do Senja za motorje. Kar gledam meteo bo jutri upad burje. Iz Gospiča greš lahko v Senj, al pa na Plitvice in domov. Če greš v Karlobag nisi naredil nič, ker Senj Karlobag je zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo iz Karlobaga do Senja je slo, sm pocaku, da so se nabrali se 4 motorje in gasa za njimi.

Vetr pa tut ni bil kriticn.Sm pa vidu da so pred Senju v smeri Karlobaga policaji devali nastran motorje in kamperje.

IMG_20160807_103557.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani so v Senju tudi izlocali kamperje in motorje. Na kroznem pri pumpi. Se cakala sm dva kamperja, ki sta ze bla v kroziscu, motor mi na mestu 2x skor prekucnilo od vetra.. kamperje je polcaj izlocu, pr men se je pa stran obrnu :D

Sam vseen ni blo fletn.. drugic ostanem doma v takem.. ni vredno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je preprosta - z burjo se na jadranski magistrali ni za zajebavat. Smo se tud že z avtom kakih 40 km/h komaj peljali v Velebit pred leti. AC je bila komplet zaprta. Kako uro prej pa na trajektu vrat proti celini skor ni šlo odpret... pa nisem lih nek rahitičen pritlikavec. Če prepovejo promet za določene kategorije vozil, to naredijo z razlogom. In kot ti je bilo razloženo - v tem primeru se gre po notranjosti. Al pa počaka, da se burja umiri. Sem bil v Novem petek-sobota in v tistem vetru ne bi niti pomislil z motorjem telovadit naokoli.

Lahko pa si pameten in računaš na 'policija me ne bo dobila'. Pol pa te takole pobirajo z viadukta nad Crikvenico.

 

835f596bb0eb87210f79.jpeg

 

Pot po notranjosti je pa skoz Liko. AC al pa precej dolgočasna magistralna cesta. Kočevje ali Vinica. Al pa kaj tretjega, odvisno kam hočeš priti. Z obale not na standard odseku ni druge, ko ravno prek Velebita.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta veter na jadranki je res malo hinavski.

Jaz sem šla na dopust pred tremi tedni, v nedeljo, ko se je veter že polegel.

Vozim, najprej popolno zatišje, naenkrat v enem ovinku butne vame sunek. Izpeljem ovinek, naprej zopet mir. 

Pa sem vajena primorske burje in sem z njo kar nekaj km prevozila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je samo za 1 kategorijo zaprt promet se komot da, tut šibat. Malce je potrebno vzeti v obzir, če greš dol, da te konec ovinka butne kak sunek, ampak ponavadi ni panike. Celo tako zaprta pride, da skoraj nič ne pihlja, pa je še zaprta.

Vendar ni problem v prevoznosti, problem je v kaznih in izločanju. Kaj mi pomaga če se prebijem do Karlobaga, pa me tam pošlje še čez hrib in skasira? Nič, pa še dražje me pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, DAMI34 said:

če je samo za 1 kategorijo zaprt promet se komot da, tut šibat. Malce je potrebno vzeti v obzir, če greš dol, da te konec ovinka butne kak sunek, ampak ponavadi ni panike. Celo tako zaprta pride, da skoraj nič ne pihlja, pa je še zaprta.

Vendar ni problem v prevoznosti, problem je v kaznih in izločanju. Kaj mi pomaga če se prebijem do Karlobaga, pa me tam pošlje še čez hrib in skasira? Nič, pa še dražje me pride.

Ma qurac stari, ni za posplosvat. Sem (nevede) prevozu tud zaprto, in ni blo zelo hudo, po drugi strani, pa na se odprti dozivu take trenutke groze, de zdej nit pomislim ne, da bi sel ko je zaprto. Pac fakof nevarno. 

Ce moras domow iz zadra moras mimo sv roka, via gospic, po tem se rado umiri. Ce si obtical v splitu, pa knin gracac gospic. Od tam lahko avtocestnes prot delnicam ali preko josipdola proti slo meji (kocevje ali babno polje). Ko je res jeba, je zaprta tud AC delnice reka. Fino je, da so te glavne ceste dokaj dobre za vozit, pa jih morda nebi nikoli predrsal ce ne bi bil prisiljen...

 

 

Btw, prejsnji mesec sem bil primoran pelat po notranjosti dol, pri ogulinu smo sli na ODPRTO avtocesto, pa mi je bocni sunek snel magnetno tank torbico. prvezite jih.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

če je samo za 1 kategorijo zaprt promet se komot da, tut šibat. Malce je potrebno vzeti v obzir, če greš dol, da te konec ovinka butne kak sunek, ampak ponavadi ni panike. Celo tako zaprta pride, da skoraj nič ne pihlja, pa je še zaprta.

Vendar ni problem v prevoznosti, problem je v kaznih in izločanju. Kaj mi pomaga če se prebijem do Karlobaga, pa me tam pošlje še čez hrib in skasira? Nič, pa še dražje me pride.

Si mogoče pomislil, da zaprejo cesto zaradi varnosti ? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Cartman pravi:

Ma qurac stari, ni za posplosvat. Sem (nevede) prevozu tud zaprto, in ni blo zelo hudo, po drugi strani, pa na se odprti dozivu take trenutke groze, de zdej nit pomislim ne, da bi sel ko je zaprto. Pac fakof nevarno. 

Ce moras domow iz zadra moras mimo sv roka, via gospic, po tem se rado umiri. Ce si obtical v splitu, pa knin gracac gospic. Od tam lahko avtocestnes prot delnicam ali preko josipdola proti slo meji (kocevje ali babno polje). Ko je res jeba, je zaprta tud AC delnice reka. Fino je, da so te glavne ceste dokaj dobre za vozit, pa jih morda nebi nikoli predrsal ce ne bi bil prisiljen...

 

 

Btw, prejsnji mesec sem bil primoran pelat po notranjosti dol, pri ogulinu smo sli na ODPRTO avtocesto, pa mi je bocni sunek snel magnetno tank torbico. prvezite jih.

men je magnetno tank torbico odnesel veter v vipavski dolini, pa ni bilo nič zaprto, al pa ja, kaj vem. :P

Sicer ne posplošujem, tudi nikomur nisem svetoval voziti v burji, poudaril sem, da včasih ne odstranijo znakov in ne odprejo, pa čeprav je mirno. 

Drugače pa sem jo že ene 3x prevozil ob zapori, pa čist normalno palil. Definitivno, pa če je burja ne grem na AC, tam je bolj odprto, brzine večje, sunki hujši. Vedno se išče cesto v zavetju. Res je da sm Wajduc, a danes so bili šusi v Sloveniji ponekod do 100km/h pa so vsi furali. Malce je prestavljalo, ampak nobene panike.

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Si mogoče pomislil, da zaprejo cesto zaradi varnosti ? 

zapirajo na podlagi tabelc in odčitkov. Zarad varnosti bi bila jadranka lahko non stop zaprta, ker je nevarna. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ucer nisem nobenga znaka vidu, da bi blo kej zaprt, again. Ampak sunki te tko ruknejo, da se ustrasis,da bos zletel po tleh, padu z motorja, take bedne scene....ni kul. Pa itk je bols, da ga pilis kokr gre,da si dodas silo v smeri voznje, ce ne  te bl po tleh  mece od strani,  k si pocasn :) 

No, prezivel sem :D 

Popravljeno . Popravil DinDiin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2011 sem bil z štirikolesnikom na Vratniku. Z cross čelado pridem pod vrh in mi je veter odtrgal senčnik-šcit na čeladi. Malce me je stisnilo v prsih...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn bi bilo, če bi vedno pihalo v hrbet, pa bi po celi jadranki moral bremzat :cool:.

Razen nekaj sunkov v nekaterih ovinkih, dol vetra nisem doživela, sem ga pa pozimi pri nas, ko me je v enem ovinku odneslo na drugi pas (na srečo je bila cesta prazna), enkrat pa sem pogledala vstran in nisem mogla več zravnati glave, dokler sunek ni popustil :bounce:.

Občutka, da se bom prav prevrnila, pa nisem imela nikoli.......skoraj........:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

zapirajo na podlagi tabelc in odčitkov. Zarad varnosti bi bila jadranka lahko non stop zaprta, ker je nevarna. :P

 

Ne na podlagi česa, ampak zakaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DinDiin pravi:

Js ucer nisem nobenga znaka vidu, da bi blo kej zaprt, again. Ampak sunki te tko ruknejo, da se ustrasis,da bos zletel po tleh, padu z motorja, take bedne scene....ni kul. Pa itk je bols, da ga pilis kokr gre,da si dodas silo v smeri voznje, ce ne  te bl po tleh  mece od strani,  k si pocasn :) 

No, prezivel sem :D 

lohk je burja znake odnesla :P

 

pred 9 urami, Borutt pravi:

Ne na podlagi česa, ampak zakaj. 

zato ker tako piše v tabelcah daaaa....za prvo kat. včasih zapirajo, takoj ko preseže 10m/sek....zračunat pa znaš kok je to km/h :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Tukaj je tako pihalo da me je na mestu z motorjem vred vrglo po tleh  pa nisem ravno peresna kategorija .....priča Solorider ......pa smo pršli vsen a ne....:P ......je pa jeba ,če ni treba rajši ne ,sam takrat je blo res treba pridet do Paklenice :lol1:......:drunk:

12139941_1626326887626846_30352968842613

12039108_1626326897626845_75360508779805

12038999_1626326914293510_53179050593881

Ja res! Tako je pihalo, da si se ti ustavil še le v Sukošanih!  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

Ja res! Tako je pihalo, da si se ti ustavil še le v Sukošanih!  :lol1:

Ko se grem peljat se grem peljat , ne bližnjic iskat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • Andrejcer
    • ftp



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!