Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ni samo stvar v tem, da se bojiš burje, ampak predvsem v tem, da imaš vse najlepše ovinke uničene, zaradi butanja ali pa zavijanja okoli glave.

Še jaz, ki sem vajena primorske burje, ki se vozim vso zimo, ne grem dol, če piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ni to vreme. Alkoholik si.  :D 

marca, jest pa Frenk, vse zaprto :( še v alkoholu ni šlo utapljanje žalosti (razen če bi ga na pumpi kupil). Sva se pa zato preganjala celo popoldne od pakle do MM. Do jaja :P

 

pred 39 minutami, KARMEN1 pravi:

Ni samo stvar v tem, da se bojiš burje, ampak predvsem v tem, da imaš vse najlepše ovinke uničene, zaradi butanja ali pa zavijanja okoli glave.

Še jaz, ki sem vajena primorske burje, ki se vozim vso zimo, ne grem dol, če piha.

stvar je v tem bi rekli primorci, da pravilno oceniš če bo samo:

mlčk vlejklo, al bo tolko hudo, da lahko daš cunje sušit. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

Raje močan dež, kot močen veter ...  oboje že doživu .. in, če bi izbiral med tema opcijama, izberem močan dež ;) 

Jaz raje izberem kavo v postojni ali domaci kauc :P 

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Ne. Vektorji se sestevajo. Do bridkega konca. 

Fizika cvek. 

Kaj je vektor? Fizika 9?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Se ne strinjam, pa marsikateri jadranko tut ne, ker je dostikrat zaprto, pa skoraj ne piha (kar prebiraj si kletvice tule v tej temi od Sohena, Dindina, pa še koga sem pozabil). Sem prevozil pa tudi že zaprto.

Ko piha zares, pa itak, daleč ne prideš. Predvsem je potrebno ločiti med zapiranjem za prvo grupo vozil (manjša burja ) in za ves promet, oziroma res močno in orkansko burjo.

Velikokrat se absolutno prehitro zapira jadranko.

Točno to, potrjujem in pizdakam na lene hrčke ki se jim ne da ažurno objavljat na HAK-ovi strani al pa tabel pospravljat oz. tiste luči na tabli ugasnt.

Včeraj zjutraj sem se  vračal iz  Karlobaga in dogovorjen sem bil, da se ustavim še na Grobniku. Ob 6.30 sem pogledal na HAK in glej ga zlomka, od 5.40 dalje je že bila zaprta cesta od Senja proti N.Vinodolskem. V Karlobagu je sicer malo pihalo a to še ni bilo B od burje.Ko se že peljem mimo BB se odločim, da za bencinsko ne bom zavil desno u breg, ker mi to ful podaljša pot do Grobnika in pičim naravnost. Mal naprej od Cesarice tud pihalo ni več, morje dol je bil šajba. Se ustavim v Stinici na benzi  k me je žeja mučla, vprašam pumparja o burji v Senju pa prav "kolko ja znam samo malo puše, ništa naročito". No in evo mene v Senju, piha manj kot je pihalo v Karlobagu, se že peljem mimo table, ki še vedno utripa rumeno, da je cesta zaprta, a dol mi prihajajo kemperji pa motorji itd. Prav ustavil sem se na koncu Senja in šel še enkrat preverit na HAK o stanju ceste....in da jim je..m vse po spisku....cesta še vedno zaprta in pazi to " zbog jake i mjestimice orkanske bure".  A pihal je pa morda 5m/s.  

Še dobr, da se ni najdu kak plavi pametnjakovič...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

burja ni problem, problem so table, hrčki in kazni

A ti napišem jest, ali boruta počakamo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, skalar36 pravi:

A ti napišem jest, ali boruta počakamo? :)

ne ti ne, pusti mu mal veselja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, krucymucy pravi:

Policije se ne sme prehitet?

lahko, če vozijo počasneje kot je omejitev :P

preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem jih. Koliko je bila omejitev pa itak nikoli ne vem, ker so te table nastreljali popolnoma nesmiselno. Hrvati pac, imamo 100 tabel, namecimo to nekam po d8.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je pa ko vozis obcutku primerno, varno in kar naenkrat tabla, ki oznacuje konec omejitve 50km/h. Kje kurac je tista tabla za zacetek ne vem. Najbrz nekje v pakli, 20km nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

A ni to letos moderno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

A je kdo štopal, kolk časa pršparaš če gres zadar-senj po AC? Tema me bo lovila....

Ne rabiš štopat, ker boš na časovni izgubi.ac Zadar-posedarje, nato po stari obalni dalje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

A je kdo štopal, kolk časa pršparaš če gres zadar-senj po AC? Tema me bo lovila....

ako udreš po AC bo to 2 uri 10min za  175km

ako udreš po stari oz po AC do Posedarja in nato po stezi bo to 3 ure in 5 minut

izračun via mišelin

kaj pa to pomeni za pilote MS pa težko rečem, domnevam, da drži, ker po AC se leti 200+, po magistralki pa 100+, tako da razlika procentualno ostane, samo čas je krajši pri obeh

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Zadar%2C Croatia&departureId=31NDIxaTkxMGNORFF1TVRFMU1RPT1jTVRVdU1qSTVNREU9&arrival=Senj&arrivalId=31NDNhYmMxMGNORFF1T1Rrd01UTT1jTVRRdU9UQXdOakU9&index=1&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&highway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&caravan=false&shouldUseTraffic=false&withBreaks=false&break_frequency=7200&coffee_duration=1200&lunch_duration=3600&diner_duration=3600&night_duration=32400&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.477&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=&fuelConsumption=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No spust z ac v Senj kar traja, sploh sedaj, ko je gneča, kar dodaj 30-45 minut

Stari grad - Karlobag 30 minut, Karlobag -senj 1 ura, po stari cesti, nekje lagano sportski, torej zaokrožimo na 2 uri posedanje Senj. Če pa greš po ac posedarje do Senja, bo pa isto 2 uri . Tak da ni nobenega dobička

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

No spust z ac v Senj kar traja, sploh sedaj, ko je gneča, kar dodaj 30-45 minut

Stari grad - Karlobag 30 minut, Karlobag -senj 1 ura, po stari cesti, nekje lagano sportski, torej zaokrožimo na 2 uri posedanje Senj. Če pa greš po ac posedarje do Senja, bo pa isto 2 uri . Tak da ni nobenega dobička

jaz sem zadnjič peljal gor iz Senja, a se da vse lepo "pospravit", tako da ne vpliva preveč na čas (za moj stil vožnje :) 

ni pa cesta prav nič simpatična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kot familija (z avtom) štartamo iz LJ za južno Dalmacijo. Štart pozno popoldne oz. zgodaj zvečer, zadal sem si, da gremo celotno pot po magistralki, brez 1km AC. Končna destinacija je Vela Luka (enkrat naslednji dan), se pa sprašujem, kak bi vse skup izpadlo, če bi pri Pelješcu podaljšal kar do Boke Kotorske (ČG) in tam po 3, 4 urah obrno nazaj proti Korčuli? To vprašanje me žre zdaj že par dni, kolk bi to blo časovno (pustimo ViaMichelin, nikol ne zadane). Sem si zadal preveč in je nerealno? Me bo žena požrla zarad utrujenosti?:)) Ponoči mislim da bo cesta prazna in bo kar letelo, z izjemo naselij seveda...:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

A je kdo štopal, kolk časa pršparaš če gres zadar-senj po AC? Tema me bo lovila....

Google kaže 2 uri po AC za 175 km in 2 uri 40 ob obali za 157 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, DAMI34 said:

Stari grad - Karlobag 30 minut,

top nasvet. 50km v pol ure. Od tega je 15km neprekinjeno naselje, ostalih 35km so  nasellja in fejst fejst ovinkasto. Poprecna nej bo okroglih 100, pa bo vse ok. Top, ni kej. 

Pa podatki z gugla in viamichelina. A mate vi kake veze, de dobite džabe tako ekskluzivne info, in sherate kr tako, na lepe oci? 

Vec v vtisih z dnevnih vozenj, ker jadranske magistralw je blo bol v homeopatskih kolicinah.

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Kugelschreiber said:

top nasvet. 50km v pol ure. Od tega je 15km neprekinjeno naselje, ostalih 35km so  nasellja in fejst fejst ovinkasto. Poprecna nej bo okroglih 100, pa bo vse ok. Top, ni kej. 

Pa podatki z gugla in viamichelina. A mate vi kake veze, de dobite džabe tako ekskluzivne info, in sherate kr tako, na lepe oci? 

Vec v vtisih z dnevnih vozenj, ker jadranske magistralw je blo bol v homeopatskih kolicinah.

Da prevozs karlobag-paklenico v 30min se mors pa met hudo nerad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!