Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

top nasvet. 50km v pol ure. Od tega je 15km neprekinjeno naselje, ostalih 35km so  nasellja in fejst fejst ovinkasto. Poprecna nej bo okroglih 100, pa bo vse ok. Top, ni kej. 

Pa podatki z gugla in viamichelina. A mate vi kake veze, de dobite džabe tako ekskluzivne info, in sherate kr tako, na lepe oci? 

Vec v vtisih z dnevnih vozenj, ker jadranske magistralw je blo bol v homeopatskih kolicinah.

Mal manj glej zemljevid, pa mal več še vozi pa boš videl kok kej traja in ne boš spraševal neumnih vprašanj.

Običajno imam Jadranko povprečje med lezernih 80km/h do sportnih 90km/h. Povprečje sem ti zapisal. Brez plačevanja kazni. 

Tudi razdalje poznam v nulo brez miselina gledat. PaklA Karlobag je 50 km,,cca pol ure. Pavzo spustim za nazaj, pa se uro do Senja. Sem ti nato dodal akademskih pol ure in zapisal cca 2 uri zate.

Sedaj pa pojdi po ac okrog vozi 130km/h pa se preguraj serpentine od Senja do ac in boš videl da si tam tam s časom. Ker po stari obalni od Senja do katlobaga lahko komot voziš 130 ali recimo ti 110. Kar je manj si ovira ?

In brez šale, peljal že tolikokrat te ceste da vem kaj pišem.

Drgač burji si ušel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ukica pravi:

Da prevozs karlobag-paklenico v 30min se mors pa met hudo nerad

Ti si tudi očitno en od rednih obiskovalcev in poznavalcev tam dol a ne.

Tut zate en info. Samo Starigrad je dolg par kmjev, torej odvisno kje startaš ?

Zdej v sezoni je res mal riskantno, jeseni pa čisto nič. Že do mm (Marije Magdalene) ga lahko komot puliš s povprečjem preko 100.

Sicer pa daleč da bi bilo strnjeno naselje kot klobasajo experti..

Pa še eno globoko povem, tudi preverjeno v praksi:

Kolika je razlika (časovna) na vsej trasi, od doma ini do pokle med recimo športno vožnjo ( malce bolj na poskok) in prav turistično?

Fantje eno pavzo. Tolika. ?

Sicer ne bit zategnjenih kot "kak policaj" ker 30 ali 40 minut ne igra bistvene vloge pri vprašanju, ki ga je postavila kugla 

Zdej se pa mejte radi naprej pa počasi do Pakle, da ne bo komu pregoru piskr zaradi preracunavanj pri teh temperaturah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DAMI34 said:

Ti si tudi očitno en od rednih obiskovalcev in poznavalcev tam dol a ne.

Tut zate en info. Samo Starigrad je dolg par kmjev, torej odvisno kje startaš ?

Zdej v sezoni je res mal riskantno, jeseni pa čisto nič. Že do mm (Marije Magdalene) ga lahko komot puliš s povprečjem preko 100.

Sicer pa daleč da bi bilo strnjeno naselje kot klobasajo experti..

Pa še eno globoko povem, tudi preverjeno v praksi:

Kolika je razlika (časovna) na vsej tras doma ini do pokle med recimo športno vožnjo ( malce bolj na poskok) in prav turistično?

Fantje eno pavzo. Tolika. ?

Sicer ne bit zategnjenih kot "kak policaj" ker 30 ali 40 minut ne igra bistvene vloge pri vprašanju, ki ga je postavila kugla 

Zdej se pa mejte radi naprej pa počasi do Pakle, da ne bo komu prehodu piskr zaradi preracunavanj pri teh temperaturah.

Brihtol sm pojedu :P 

ne res, viamichelin naracuna 47km ter cce 1h. 

Mi se nismo prav pocas/hitro vozili, ampak pod 40-45min pa pomoje nismo bli.

ze tko ce gledas, to pomeni povprecna hitrost 95kmh, imas kar nekaj zavojev kjer povprecna lepo pade in ga mors nek res nazigat da jo spravis tok visok.

Ne sej noben ni zategnjen.. sam komentiram tempo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ukica pravi:

Brihtol sm pojedu :P 

ne res, viamichelin naracuna 47km ter cce 1h. 

Mi se nismo prav pocas/hitro vozili, ampak pod 40-45min pa pomoje nismo bli.

ze tko ce gledas, to pomeni povprecna hitrost 95kmh, imas kar nekaj zavojev kjer povprecna lepo pade in ga mors nek res nazigat da jo spravis tok visok.

Ne sej noben ni zategnjen.. sam komentiram tempo :P 

Na tak mali razdalji je med 30 in 40 minut hudo velika razlika v hitrosti, v času pa samo 10 minut.

V jadranki so moje slike in tudi povprečje, ki je velikokrat čez 90km. Al pa Ktm laže.

Start z ene ali druge strani Pakle pa maš not 5 minut. Napisal sem cca, kar pomeni približno.

Zavoje odpelješ počasi potem pa pocis po gasu da dvigneš povprečje. ?

V glavnem v Barič dragi in križcu izbuliš oke, pa sam 10 km hitreje od predpisanega, dokler se ne prepričaš, da ni hrčkov. Pa avte gledaš če kdo poblenda, pol pa skoz lagano 115 na števcu. Gre gre komot , zdej grem pa 2 smartija za zajtrk pojest da preracunam kako proti domu iz Niša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

ker 30 ali 40 minut ne igra bistvene vloge pri vprašanju, ki ga je postavila kugla 

30 ali 40 minut je tocno bistvenih. Tocno zadnjih 40min je meni kljucnih. Ce ni tovornjakov, in je cesta solidna,  s to kompozicijo od senja do pakle vozim tik pod 2 uri. V torek ni zapore za tovornjake. In od.Vinodolca do kraljevice so absolutno oni diktirali tempo. Na AC potujem 150km/h. S cesto preko Kriveg puta sm se izognil zapori na dc8, burji ne. Je rukalo tud tam, in nad Bakarcem. 

Fun fact. De obvezno zrihtam navi, sm se odlocu lani, na poti dol. Letos sm vodenje rabil za domow! VIO je svoj siht opravil z odliko. 

 

Trajekt pripele u sibenik sele ob 16.  Tocno edina slaba stvar dopusta. Drugo leto podalsam nekje na celini. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

30 ali 40 minut je tocno bistvenih. Tocno zadnjih 40min je meni kljucnih. Ce ni tovornjakov, in je cesta solidna,  s to kompozicijo od senja do pakle vozim tik pod 2 uri. V torek ni zapore za tovornjake. In od.Vinodolca do kraljevice so absolutno oni diktirali tempo. Na AC potujem 150km/h. S cesto preko Kriveg puta sm se izognil zapori na dc8, burji ne. Je rukalo tud tam, in nad Bakarcem. 

Fun fact. De obvezno zrihtam navi, sm se odlocu lani, na poti dol. Letos sm vodenje rabil za domow! VIO je svoj siht opravil z odliko. 

 

Trajekt pripele u sibenik sele ob 16.  Tocno edina slaba stvar dopusta. Drugo leto podalsam nekje na celini. 

 

Radarji na ac? Privide? Jaz vozim ac 120 ali 130. Ni bistvene razlike, če bi tisto relacijo ubijal 180 potem pa sedel pol ure v kafani.

Pa kamion se da tudi prehiteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DAMI34 said:

Pa kamion se da tudi prehiteti

Enga, tri, pet...al imalo ih stotine.....

kot sm reku. Zard mojih problemov s temo, mi je 30min kljucnih. Ce nimas teh tezav, ne stekas. Startno uro doloci trajekt. Ce bi bil na celini ob 14.00 ne bi blo nobenga pogovarjanja.  

Radarji...ja, jeba. Povsod so. Provida je harala in bliskala v Crikvenici. 150km/h na ac je verjetno bistveno manj kot 80, po nesrec, v Povile. De o poprecju 100 pakla Karlobag nit ne zacneva, a? Teh 20-30 cez omejitev na ac, mi je v 230km dalo tocno pol ure. Tocno 15min sva stala za tankat, mini sendvic, cik. Tema me je ulovila v prestranku. 

 

Men se zdi, de sm u danih pogojih, z omejitvami ki jih imam, naredu optimum. Juhuhu. Naslednic grem pa dol sam zarad jadranke, 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi razdalje poznam v nulo brez miselina gledat. PaklA Karlobag je 50 km,,cca pol ure.

Tolele jaz ne verjamem, sem zadnje čase večkrat dol, pa mi števc za km vedno pokaže okrog 200 km, tud po porabi bencina je vedno enako, vedno gre en poln tank ....... jaz za to porabim okrog 2 ure vedno .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem se nazadnje snemal, je bila lepa vožna Karlobag - Starigrad cca 45 minut 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama drama ?

pred 42 minutami, Lipstick pravi:

Tudi razdalje poznam v nulo brez miselina gledat. PaklA Karlobag je 50 km,,cca pol ure.

Tolele jaz ne verjamem, sem zadnje čase večkrat dol, pa mi števc za km vedno pokaže okrog 200 km, tud po porabi bencina je vedno enako, vedno gre en poln tank ....... jaz za to porabim okrog 2 ure vedno .... 

Eni si v dveh urah niti čelade pa rokavic ne nataknejo, ti greš pa 4x to relacijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

@kronik odpelje omenjeno traso v ~pol ure? :hmm:

Sedaj je veliko bolj nevarna in zamudna trasa Senj Rijeka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Sedaj je veliko bolj nevarna in zamudna trasa Senj Rijeka

Ostanimo pri trasi Karlobag-Paklenica, da te ne bom začel spraševati o blinkanju lučk... ko že omenjaš počasno vožnjo v ovinkih. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Ostanimo pri trasi Karlobag-Paklenica, da te ne bom začel spraševati o blinkanju lučk... ko že omenjaš počasno vožnjo v ovinkih. ?

Maš zgoraj podatke, lipstick 4x v 2 urah,(2 uri deliiš s 4), Maus na izi 45 minut. Razpon je jasen, več kot doktorirat iz tega ne moreš.

Trasa traja od 30 do 45 minut, potem pa pol ure visiš v Karlobaga in srebaš kavo.

Še kak problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

turistična vožnja 44 minut

image.thumb.png.29bc2dabce39afffb871f5304f339152.png

Ne vidim slike dobro, ampak verjetno 45 minut..u izi

pred 1 minuto, Snečer pravi:

bom pa pogledal kolko smo meli, ko sem šel z @DAMI34 , vendar je iz druge strani hitrejša :) 

A ni že Maus povedal?

Drugače pa ta tempo kot smo imeli mi je turističen, sam grem vsaj 30posto hitreje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

lani nazaj z mausom 38 minut, bom pa še pogledal "naš" izdelek, pa se bojim, da imaš prav :) 

kaj si nor ? ... js pomoje peljem okoli 50 minut to relacijo .. edino, če me niste objestneži potegnili v to igro smrti  :dry:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravnokar gledal dva tracka za nazaj.

Od table konec Karlobaga do table začetek Starigrada: 1x 34min, 1x 31min .. od centra Karlobaga do recimo Dinka +4 min .. obakrat tracer, 2 os, max prtljaga, mitas, običajna vožnja, brez nekega pretiravanja ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

kaj si nor ? ... js pomoje peljem okoli 50 minut to relacijo .. edino, če me niste objestneži potegnili v to igro smrti  :dry:  

76kmh je bilo povprečje, z @DAMI34 ko smo šli dol pa 79kmh, sem pogledal, tako da se je zmerno vozilo

pred 3 minutami, Tex pravi:

Sem ravnokar gledal dva tracka za nazaj.

Od table konec Karlobaga do table začetek Starigrada: 1x 34min, 1x 31min .. od centra Karlobaga do recimo Dinka +4 min .. obakrat tracer, 2 os, max prtljaga, mitas, običajna vožnja, brez nekega pretiravanja ..

jaz merim pumpa-pumpa, povprečje še povej, to pove veliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

Še kak problem?

Kje vidiš ti problem... Upam, da ga ne boš spet naredil. Počakajmo še na čas kronika, da vidimo koliko imamo še rezerve. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja povprečna je tam 65 lol, kva vi delate? :hmm:

pred 6 minutami, Tex pravi:

Sem ravnokar gledal dva tracka za nazaj.

Od table konec Karlobaga do table začetek Starigrada: 1x 34min, 1x 31min .. od centra Karlobaga do recimo Dinka +4 min .. obakrat tracer, 2 os, max prtljaga, mitas, običajna vožnja, brez nekega pretiravanja ..

stari....a se ti sploh kdaj tok počas peleš da ti ne vobla? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Snečer said:

jaz merim pumpa-pumpa, povprečje še povej, to pove veliko

O čem? A ni bilo vprašanje, koliko traja pod karlobag-starigrad?

22 minutes ago, Xebec said:

moja povprečna je tam 65 lol, kva vi delate? :hmm:

stari....a se ti sploh kdaj tok počas peleš da ti ne vobla? :eek:

Brez woblanja je tečno in dolgočasno .. bolj ko vobla, bolj je moja nasmejana .. :wub:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!