Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Jaz bi trenutno pomojem celo raje po avtocesti šibal dol... Mi ni v tej vročini se fijakat za avti in snajpat za radarji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak veter že zapre magistralo. Nedelja me ne zanima, u soboto grem dol za 10 dni. Ce bo lepo,  bi moral bit okrog 11:30-12:00 v pakli......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bral pri prejšnjih postih naj bi magistralo zaprli pri 10m/s. Sunki vetra na Windy kažejo do 14m/s danes. Ali moram gledati sunke ali samo veter? :D

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, vrešnik said:

Kolikor sem bral pri prejšnjih postih naj bi magistralo zaprli pri 10m/s. Sunki vetra na Windy kažejo do 14m/s danes. Ali moram gledati sunke ali samo veter? :D

Hvala.

gledat morš hak.hr, pa table v vinodolskem, senju....trenutno ni omejitev. 

 

https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/#prohodnost-cesta

 

Ps:jez za danes nism vidu več kot 5vozlov. kar je 5,6m/s

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je ta vikend še čist brezveze ... naslednji ... hmmm ... mogoče :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej sunke.

Jaz, ko windy kaže rdeče in oranžno, ne grem dol. Še ko pojenja, mi ponekod buta okoli glave.

Fantje pa večinoma nimajo težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sunke treba gledat, ja. Zapirajo zaradi sunkov in eventualno boš zaradi sunka odletel .. ;) bi znali zaprti, ja ..

Sjeverni Jadran

Tiho ili vjetar promjenljivog smjera 4-10, na krajnjem sjeveru NE do 15 čvorova, a u noći NE i NW vjetar 8-18, kratkotrajno mjestimice do 24 čvora. More 1-2, u noći na otvorenom 2-3. Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo oblačno, ponegdje mogućnost za kišu, pljuskove i grmljavinu, osobito poslijepodne i navečer.

Vrijeme u 05: Senj NE 10 čvorova

Upozorenje

Na sjevernom Jadranu ponegdje mogućnost za neverin, osobito poslijepodne i navečer, dok je u noći moguć i na srednjem i južnom Jadranu. U noći na sjevernom i srednjem Jadranu mjestimični udari NE i NW vjetra 35-50 čvorova.

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Sunke treba gledat, ja. Zapirajo zaradi sunkov in eventualno boš zaradi sunka odletel .. ;)

če ti motor sune, a se pol to izenači :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

če ti motor sune, a se pol to izenači :huh: 

Da. Problem je samo, da mopet in bura ne suvata v isti liniji ampak 90° .. :ras:

edit: tudi jaz jadrankal bi .. :cry:

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Snečer pravi:

Bo poledica?

kot vidim, bo modro zelena :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vrešnik pravi:

Kolikor sem bral pri prejšnjih postih naj bi magistralo zaprli pri 10m/s. Sunki vetra na Windy kažejo do 14m/s danes. Ali moram gledati sunke ali samo veter? :D

Hvala.

jaz gledam kar graf hr.meteo za Novi vinodolski, Senj in Karlobag, da dobim sliko.

1143155362_Breznaslova.thumb.png.34dfe31b54de2e2d469bf0a4e744a0e8.png1850099938_Breznaslova1.thumb.png.6ccf75b68b37038bdd72e39b6b2d0f00.png

 

iz zgornjih grafov je razvidno, da bo jutri (subota) veter/burja pri Senju nekje na meji in samo zjutraj, potem pa upad, ter pri Karlobagu nekje do 12 ure in nato hiter upad. Ker je poletje in ker bo hiter prehod fornte, po mojem ne bo neke panike (jeseni in pozimi več časa ostane burja) dvomim celo, da bodo kaj zapirali oziroma zna bit dopoldan zaprto med Karlobagom in Marijo magdaleno.

Do sedaj sem se kar točno/zelo točno orientiral in tudi nikoli zgrešil, razen ,ko skoraj nič ne piha, pa se hrčkom ne da umakniti tabel.

ps. je pa potrebno napoved preverjati večkrat, ker se lahko iz ure v uro spreminja in včasih je nesmiselno par dni prej karkoli planirati. Pogleda se dan prej, pa tik pred odhodom, ker vreme je pač vreme, včasih pohiti, včasih pa upočasni.

pred 2 urami, Tex pravi:

Sunke treba gledat, ja. Zapirajo zaradi sunkov in eventualno boš zaradi sunka odletel .. ;) bi znali zaprti, ja ..

Sjeverni Jadran

Tiho ili vjetar promjenljivog smjera 4-10, na krajnjem sjeveru NE do 15 čvorova, a u noći NE i NW vjetar 8-18, kratkotrajno mjestimice do 24 čvora. More 1-2, u noći na otvorenom 2-3. Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo oblačno, ponegdje mogućnost za kišu, pljuskove i grmljavinu, osobito poslijepodne i navečer.

Vrijeme u 05: Senj NE 10 čvorova

Upozorenje

Na sjevernom Jadranu ponegdje mogućnost za neverin, osobito poslijepodne i navečer, dok je u noći moguć i na srednjem i južnom Jadranu. U noći na sjevernom i srednjem Jadranu mjestimični udari NE i NW vjetra 35-50 čvorova.

da, ampak tudi časovno je potrebno pogledati, kako se bo gibala burja, vetr itd..ker če zjutraj ob 6 uri piha, ti si pa tam ob 12 uri in nič več ne piha, je lahko že odprta in obratno.

 

pa še vreme bo jutri delno jasno do 29C :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, maus said:

če ti motor sune, a se pol to izenači :huh: 

Ne. Vektorji se sestevajo. Do bridkega konca. 

3 hours ago, Tex said:

Da. Problem je samo, da mopet in bura ne suvata v isti liniji ampak 90° .. :ras:

edit: tudi jaz jadrankal bi .. :cry:

Fizika cvek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

burja ni problem, problem so table, hrčki in kazni. Če preveč piha pa itak vsak vidi in si niti ne upa naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne. Vektorji se sestevajo. Do bridkega konca. 

sm mislu... če se pelješ 90 km/h in ti čelno piha 90 km/h .. pol si na mestu  :huh:

če se pelješ 90 km/h in ti sune v hrbet veter 90 km/h .. pol te policaj izmeri 180 km/h :huh: 

še nekaj teorij v zvezi z jadranko, pa zdele nimam časa :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

sm mislu... če se pelješ 90 km/h in ti čelno piha 90 km/h .. pol si na mestu  :huh:

če se pelješ 90 km/h in ti sune v hrbet veter 90 km/h .. pol te policaj izmeri 180 km/h :huh: 

še nekaj teorij v zvezi z jadranko, pa zdele nimam časa :P 

Še dobro, de nis u projektivi. Oziroma, kaj je sele tam :lol1: 

 

Mal resnosti. Sm bil na poti parkat ko bi blo bols, ce ne bi bil. je blo precej pestro,  tud ko ni blo se zaprto. Ce je zaprto, IMO ni za it. Ce je zaprto od karlobaga naprej, trajekt In via Pag. A ko voli, nek izvoli. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje močan dež, kot močen veter ...  oboje že doživu .. in, če bi izbiral med tema opcijama, izberem močan dež ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Mal resnosti. Sm bil na poti parkat ko bi blo bols, ce ne bi bil. je blo precej pestro,  tud ko ni blo se zaprto. Ce je zaprto, IMO ni za it. Ce je zaprto od karlobaga naprej, trajekt In via Pag. A ko voli, nek izvoli. 

 

 

Se ne strinjam, pa marsikateri jadranko tut ne, ker je dostikrat zaprto, pa skoraj ne piha (kar prebiraj si kletvice tule v tej temi od Sohena, Dindina, pa še koga sem pozabil). Sem prevozil pa tudi že zaprto.

Ko piha zares, pa itak, daleč ne prideš. Predvsem je potrebno ločiti med zapiranjem za prvo grupo vozil (manjša burja ) in za ves promet, oziroma res močno in orkansko burjo.

Velikokrat se absolutno prehitro zapira jadranko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Se ne strinjam, pa marsikateri jadranko tut ne, ker je dostikrat zaprto, pa skoraj ne piha. Sem prevozil pa tudi že zaprto.

Ko piha zares, pa itak, daleč ne prideš.

 

Ja kul. Ne se strinjat. 

Ne prideš deleč....2013ga sva morala domow. Jadranka zaprta, cez gospic zaprto, na ac me je tako zanasalo, de je bil pas vcasih preozek. Do tunela sveti rok. Edinkrat u lajfu, ko me je blo na motorju strah. Res strah. 

Stisnlo me je se parkat. Vem de dvakat pri povilah. Enkat pr tistem elektro stikaliscu pri senju. Na odprti cesti. Ce ce piha in mam moznost it drugam, grem drugam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

 

Ja kul. Ne se strinjat. 

Ne prideš deleč....2013ga sva morala domow. Jadranka zaprta, cez gospic zaprto, na ac me je tako zanasalo, de je bil pas vcasih preozek. Do tunela sveti rok. Edinkrat u lajfu, ko me je blo na motorju strah. Res strah. 

Stisnlo me je se parkat. Vem de dvakat pri povilah. Enkat pr tistem elektro stikaliscu pri senju. Na odprti cesti. Ce ce piha in mam moznost it drugam, grem drugam. 

če kaže na hudo pihanje sploh ne grem, do sedaj sem se še vedno prebil do Pakle, je pa res da sem tam moral en dan podaljšati, ker je bilo zaprto v obe smeri in se mi potem pod večer, ko se je umirilo, ni dalo več riniti nazaj.

Hočem poudariti, da so hudo različna pihanja, tudi na jadranki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • vinnie38
    • DAMI34



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!