Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Enkrat sem se peljal po tej cesti. Res zanimivo. Prav presenetljivo, kakšni kraji so na Hrvaškem. Fužine so me prijetno presenetile, sploh jezero. In ravno prav se izogneš ravnemu delu od Rijeke do Novega Vinodolskega in iz ovinkov v gozdu nadaljuješ z ovinki ob morju.

Sem pa že spraševal, če se da od Mrkopalja do Jezeran preko Bjelolasice (iz Jezeran sem prišel do olimpijskega centra, dalje pa je bila gozdna pot, primerna za gorska kolesa ali hardenduro). Google mi sicer pokaže to pot: https://goo.gl/maps/ikYdnnHBEKyS82tb6 ne vem pa če jo je kdo že prevozil. To bi uporabil za pot do Senja in dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Darko3g pravi:

Sem pa že spraševal, če se da od Mrkopalja do Jezeran preko Bjelolasice

To sem jaz pred leti spraševal v Mrkopalju. Dva starejša možaka v senci sta mi rekla, da je pot makadamska in naj bi bila prevozna, saj se uporablja za spravilo lesa, da pa je na enem mestu zaprta z rampo, ki pa se da obvoziti. To je vse kar vem, imam pa tudi sam plan ob priliki preizkusiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Joker pravi:

To sem jaz pred leti spraševal v Mrkopalju. Dva starejša možaka v senci sta mi rekla, da je pot makadamska in naj bi bila prevozna, saj se uporablja za spravilo lesa, da pa je na enem mestu zaprta z rampo, ki pa se da obvoziti. To je vse kar vem, imam pa tudi sam plan ob priliki preizkusiti...

Zanimivo, tudi jaz sem v Mrkopalju že spraševal o dostopnosti naprej do morja, pa sta me dva možakarja nazaj preko Fužin poslala....morda sta bila ista pa vsakemu drugače povesta :lol1:

 

pred 19 minutami, Darko3g pravi:

 Fužine so me prijetno presenetile, sploh jezero.

 Kakšne dobre tri tedne nazaj je bilo to jezero prazno.....skratka ni ga bilo sploh :eek: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalaprava pravi:

Zanimivo, tudi jaz sem v Mrkopalju že spraševal o dostopnosti naprej do morja, pa sta me dva možakarja nazaj preko Fužin poslala....morda sta bila ista pa vsakemu drugače povesta :lol1:

 

 Kakšne dobre tri tedne nazaj je bilo to jezero prazno.....skratka ni ga bilo sploh :eek: 

Še zmerom je prazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tole je dobra varianta brez prometa čez gozdove in vasi, posebej od Žute Lokve do Vinice.

Včeraj sva se vračala, namesto proti Vinici sva jo ubrala do Metlike...

Senj_Metlika.thumb.JPG.e126bae9c542440d6e643dced0a8bd54.JPG

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva šla od Karlobaga - Gospič - Ogulin - Kočevje...Za Velebitom hladneje in več sence, ne vem pa čez kateri maloobmejni prehod sva šla, nič gužve, most čez Kolpo ozek in z lesenimi deskami, samo šarmantno policajko sem si zapomnil...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Vito23 pravi:

Kako... lep... MOST.

malo me je presenetilo, sem se zapeljal naredit fotko pa muslimanska družina iz nemčije v morju, ženska se je kopala v rjuhah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Lipstick said:

 

Ker je med dopustom dolgcajt,  sva vsak drugi dan, sedemkrat zapored strašila po magistrali ......


DSC09353.jpg 

DSC09355.jpg 

DSC09356.jpg

DSC09358.jpg 

DSC09360.jpg 

DSC09362.jpg 

DSC09363.jpg 

DSC09365.jpg

Kje si pa nabavil belly pan? In tank torbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ukica said:

Kje si pa nabavil belly pan? In tank torbo?

Ni glih za tlele... korit je od Leona Haslama #91 superbike aprilia 2015, mal razrezan in doštukan, da gor paše,

torbica SW-Mottech  Daypack ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nekje na forumu nekdo omenil, da mu je zmanjkala tablica?

Screenshot_20190728-122726.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Jadranke v četrtek...Za nazaj se je pred Karlobagom čakalo. ker se je nekaj snemalo na cesti. Videl sem kar velko snemalno ekipo in

neke motorje ....Drugače pa vrhunsko. Dopoldan brez prometa od Senja dalje, nobenih inkasantov ob cesti, Temperatura zraka in asfalta dopoldam prava, mitaske voljne...

 534601695_IMG_20190725_0926241.thumb.jpg.91a75d63e5484873b714d730434fba6b.jpg

IMG_20190725_091701[1].jpg

IMG_20190725_201317[1].jpg

IMG_20190725_201251[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, hy650 said:

Iz Jadranke v četrtek...Za nazaj se je pred Karlobagom čakalo. ker se je nekaj snemalo na cesti. Videl sem kar velko snemalno ekipo in

neke motorje ....Drugače pa vrhunsko. Dopoldan brez prometa od Senja dalje, nobenih inkasantov ob cesti, Temperatura zraka in asfalta dopoldam prava, mitaske voljne...

 534601695_IMG_20190725_0926241.thumb.jpg.91a75d63e5484873b714d730434fba6b.jpg

IMG_20190725_091701[1].jpg

IMG_20190725_201317[1].jpg

IMG_20190725_201251[1].jpg

Nastavi vzmetenje :P 

Tuono se da res dobro nastaviti.. Tudi novejsa Tuna nima neki WAU boljsega zadnjega fedra ;) 

9ABD8594-44BD-45AA-8F1D-358856BD3AC8.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Zok pravi:

Ni nekje na forumu nekdo omenil, da mu je zmanjkala tablica?

Screenshot_20190728-122726.png

Vse ceste vodijo v Paklenico :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 7. 2019 ob 15:11, Lipstick pravi:

Ni glih za tlele... korit je od Leona Haslama #91 superbike aprilia 2015, mal razrezan in doštukan, da gor paše,

torbica SW-Mottech  Daypack ....

to si ti ? .. od lan, ko si se vračal .. slučajno zasledil na FB zdele :P

verjetn si mel pouno glavo vsega  :lol1:

Fotografija osebe Stricek Maticek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vrešnik pravi:

Kako kaj kaže stanje za jadranko za jutri? Po šihtu se namreč nameravam odpravit do Paga. Je kakšna napoved burje?

Hvala.

 

Pod večer piše (ampak bolj malo), sicer pa imaš vse linke na vrhu in si lahko preveriš.

02.08.2019.
Postupan porast naoblake sa zapada praćen kišom i grmljavinskim pljuskovima, lokalno moguće i obilnijim, osobito u središnjoj i istočnoj Hrvatskoj. Više oborina očekuje se u unutrašnjosti zemlje, na Jadranu će biti tek sporadične, pri čemu će najviše sunca imati krajnji jug.
U kopnenim predjelima puhat će slab do umjeren sjeveroistočnjak. Slab do umjeren sjeverozapadni vjetar na moru već prijepodne će okrenuti na jugo, a navečer će na sjevernom Jadranu zapuhati bura te jačati.
Jutarnje temperature zraka na kopnu od 14 do 19 °C, na moru između 21 i 26 °C. Najviše dnevne temperature zraka u većini kopnenih predjela između 25 i 29 °C, na Jadranu i u istočnoj Slavoniji od 29 do 33 °C, a samo će u sjeverozapadnoj Hrvatskoj u najtoplijem dijelu dana biti svježije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vrešnik pravi:

Saj to, gledal sem na Windy-ju pa ni videt neke panike.

Hvala.

 

ti samo uživaj v gneči pločevine :P

panike ni spljoh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!