Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

6 hours ago, skalar36 said:

Danes, oziroma včeraj peljal tole...kaj naj rečem...bolje da nič...

kkaaaaaaaaaaaaaaj? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2. 4. 2016 at 7:10 PM, Roman-st said:

Po določilih evropske zakonodaje bodo morali vsi motocikli s prostornino več kot 125 kubičnih centimetrov od leta 2017 naprej biti obvezno opremljeni s sistemom proti blokiranju koles. Manjša motorna kolesa in skuterji z več kot 50 kubičnimi centimetri prostornine bodo morali imeti če že ne vgrajenega sistema ABS, pa vsaj kombiniran zavorni sistem. Pri teh bodo zavore vplivale na zakasnitev delovanja tako na prednjem kot na zadnjem kolesu istočasno.

 

vir Euromobil.si

Govori se o novih motociklih :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎6‎. ‎04‎. ‎2016 at 17:56, compaq pravi:

@Janezs: koliko si dal za vzmetenje, ce ni skrivnost? 

Lahko malo vec podatkov in predvsem ceno? 

Edit: nasel. Ti prodajas nehomologiran izpuh, ki ste ga naknadno "homologirali" tako, da ste nanj vgravirali stevilke z drugega izpuha. Torej, ponaredili dokumente. C-c-c-c, kaznivo je to. In za to bi rad 600€? Raje primaknem se 200€ in imam homologiranega Akrapovica, ali pa jih ravno toliko obdrzim v denarnici in imam ponovno homologiranega Mivv-a. 

Prvo kot prvo Mivv ni Akrapovic ,  cena novega je 800 eurov... tko ,da 600 € je cisto realna stevilka....Vidim pa ,da pojma nimaš ...pa tvoje razmišljanje je tud bolj na podnu...Izpuh je homologiran na lpp-ju brez problemov...torej kaj bi rad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Vizzk pravi:

Prvo kot prvo Mivv ni Akrapovic ,  cena novega je 800 eurov... tko ,da 600 € je cisto realna stevilka....Vidim pa ,da pojma nimaš ...pa tvoje razmišljanje je tud bolj na podnu...Izpuh je homologiran na lpp-ju brez problemov...torej kaj bi rad...

Zelo dobro vem, kaj je Mivv in kaj Akrapovic in kaj vse vmes. In tvoj izpuh je racing line, brez cestne homologacije!

Redna cena je slabih 800€, ja. Ampak to je redna cena .....  :dry:

Izpuh je zaradi mene lahko homologiran, kjer hoces. Ce si nategnil majstre na LPP-ju, je to zate verjetno dodatna vrednost. Zame pac ne. 

Svetujem ti, da malo dvignes nivo komunikacije in se ne obnasas, kot bi z drevesa padel. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej kaj jaz delam je moja stvar , ti pa sej raje okvarjaj  z pravnimi zadevami...drugače pa izpuh je prodan...kupec je zadovoljen VE kaj je kupil.. tko ,da ti se pa loh še naprej repenčiš...naslednji kupljen izpuh bo prav tako racin line...pa še vaše ime bom gor vgraviral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6. 4. 2016 at 0:14 AM, skalar36 said:

Danes, oziroma včeraj peljal tole...kaj naj rečem...bolje da nič...

še kr čakam na odgovor :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, kaj naj napišem...najprej to, da se opravičim za bodoče besede vsem lastnikom tega motocikla!?

Sam nisem ravno velikan (174 cm) pa se mi zdi kot bi se vsedel na 2 številki premajhen motocikel. Kot bi presedlal iz konja na ponija. Noge sem imel skoraj "na vratu"-pretiravam ampak občutek je bil tak - kot bi sedel na "otroškem" motorju. Krmilo preozko. Vzmetenje slabo-zadovoljivo. Zavore slabe-povprečne. Sedež zanič trd-ravno tako kot na moji Tracer. Edina pohvala gre agregatu v smislu moči, je pa kar tresav za dvovalnik.

 Cena res ne laže. Motocikel JE BIL poceni, in je takrat bil vreden tega denarja, ko je prišel na trg. Danes so cene drugačne im mislim, da ni vreden tega denarja. Za podoben denar je ogromno motociklov, ki že na prvi pogled dajejo vtis , da so motocikli: mogoče Versys, Honda NC 750, Hondina serija 500 ccm, boljša izbira bi bila iz iste hiše XJ6...itd...

Mogoče sem prestrog, ampak res sem bil razočaran. Sam ga nebi kupil niti pod razno. Je pa res, da sem sam spremenil filozofijo: Raje star tisočak kot nov šestotak, ampak ne zaradi zmogljivosti agregata, zaradi boljših komponent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Uh, kaj naj napišem...najprej to, da se opravičim za bodoče besede vsem lastnikom tega motocikla!?

Tako je vsakič, kadar presedlaš iz bolj udobnega motorja na manj udobnega...pa niti ni toliko pomembno, za kateri model gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej jaz nisem motonovinar. Mene nikjer ne bodo okurcal, če bom napisal kaj slabega, ali mi pa ne bodo hoteli dati motorja na test. Dobrega je tako ali tako preveč napisanega-za vse motocikle. Sam se ne zanašam več na mototeste, ker je potem ko motor kupiš, slika popolnoma drugačna kot je v reviji-netu pisalo. Kar sem napisal je moje osebno mnenje. Kdor je z motorjem zadovoljen mu privoščim-je kupil zase. Napisal bi pa isto, če bi si motor lastil. Najbolj neumno se mi zdi, da nekdo kupi ..KTM, BMW, Yamaho... zanj odšteje gore denarja potem pa svoj "zajeb" hvali do onemoglosti zato, da potolaži svoj ego. Meni ni ustrezala...žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, skalar36 said:

Glej jaz nisem motonovinar. Mene nikjer ne bodo okurcal, če bom napisal kaj slabega, ali mi pa ne bodo hoteli dati motorja na test. Dobrega je tako ali tako preveč napisanega-za vse motocikle. Sam se ne zanašam več na mototeste, ker je potem ko motor kupiš, slika popolnoma drugačna kot je v reviji-netu pisalo. Kar sem napisal je moje osebno mnenje. Kdor je z motorjem zadovoljen mu privoščim-je kupil zase. Napisal bi pa isto, če bi si motor lastil. Najbolj neumno se mi zdi, da nekdo kupi ..KTM, BMW, Yamaho... zanj odšteje gore denarja potem pa svoj "zajeb" hvali do onemoglosti zato, da potolaži svoj ego. Meni ni ustrezala...žal...

Se popolnoma strinjam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo odblokiral tovarniško blokirano? 

zanima me, kakšen je postopek in stroški proti naknadno blokirani? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2016 at 11:57, skalar36 pravi:

Uh, kaj naj napišem...najprej to, da se opravičim za bodoče besede vsem lastnikom tega motocikla!?

Sam nisem ravno velikan (174 cm) pa se mi zdi kot bi se vsedel na 2 številki premajhen motocikel. Kot bi presedlal iz konja na ponija. Noge sem imel skoraj "na vratu"-pretiravam ampak občutek je bil tak - kot bi sedel na "otroškem" motorju. Krmilo preozko. Vzmetenje slabo-zadovoljivo. Zavore slabe-povprečne. Sedež zanič trd-ravno tako kot na moji Tracer. Edina pohvala gre agregatu v smislu moči, je pa kar tresav za dvovalnik.

 Cena res ne laže. Motocikel JE BIL poceni, in je takrat bil vreden tega denarja, ko je prišel na trg. Danes so cene drugačne im mislim, da ni vreden tega denarja. Za podoben denar je ogromno motociklov, ki že na prvi pogled dajejo vtis , da so motocikli: mogoče Versys, Honda NC 750, Hondina serija 500 ccm, boljša izbira bi bila iz iste hiše XJ6...itd...

Mogoče sem prestrog, ampak res sem bil razočaran. Sam ga nebi kupil niti pod razno. Je pa res, da sem sam spremenil filozofijo: Raje star tisočak kot nov šestotak, ampak ne zaradi zmogljivosti agregata, zaradi boljših komponent.

Tvoje mnenje je pac tako. MOja boljsa polovica ima Mt07 in motor ji je pisan na kozo. To je njen prvi motor in kot tak je zanjo odlicen. Ker ni ravno visoka ji prav pride "dve stevilke manjsi motor", ki pa je ze mnogo bolj resen, kot kaksen Duke 390, ki ga je recimo tudi gledala.

Sam sem z njim tudi nekaj prevozil in bil izredno zadovoljen. Zelel bi sicer boljse vzmetenje, morda zavore, a za to ceno je vec kot solidno. Je pa majhen motor, se strinjam. CE to isces, je superca, ce hoces vecjega imas pa tudi dovolj izbire. Saj govorimo o novih, ali leto dni starih motorjih, a ne?

Sam recimo ne bi nikoli vzel XJ6 namesto mt-jke. V mojih oceh je to tezka zastarela zeleznina. Evo, kako smo si ljudje razlicni. Se dobro, da je tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''MOja boljsa polovica ima Mt07 in motor ji je pisan na kozo. To je njen prvi motor in kot tak je zanjo odlicen. Ker ni ravno visoka ji prav pride "dve stevilke manjsi motor", ki pa je ze mnogo bolj resen...'' ...se podpisujem pod to izjavo in dodajam, da pri mojih zjutraj 153cm in zvečer 152cm,  nisem našla motorja, ki bi mi boj 'sedel' :D....

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po pošti dobil materjal za par kozmetićnih popravkov. Odvil se mi je vijak pri zadnjem blatniku in odpadla mi je plastična zakovica na zadnjih krilcih.

Jup, ima krilca. Kot Moto GP dirkalniki :ras:

Če koga zanima  dele kupujem tukaj:

https://www.motorcyclespareparts.eu/

je odlična uporabniku prijazna stran, z odlično shemo motociklov, tako da takoj veš kaj kupit.

Se pa to nebi zgodilo, če nebi menjal za aftermarket blatnik, in če ne bi dajal dol plastik, ko sem montiral zadnji prtlažnik.

20160419_172618.jpg

Vezice delajo čudeže.

Prej:

20160419_172558.jpg

Potem:

20160419_173012.jpg

Prej:

20160419_172546.jpg

Potem:

20160419_173021.jpg

Zdej jo bom pa še spucou :blush:. Me je kar sram, da je taka. Sam preveč vode pa tud ni ok :book:

LP

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem "hišno" MT-jko malo zapodil po Grobniku. Res samo 5 krogov, ampak nekaj pa le je, da lahko malo drugače, kot na cesti, oceniš kak potencial se skriva v tem malem "mlinčku". Za tiste ki jih naš soforumaš imenuje "pičkice" (premajhni, prelahki-po teži...) super motorček.

Drži pa, če bi začel na motorju menjat nekatere stvari, ki niso ravno na nivoju, to nebi bil več LBB (Low Budget Bike). Praktično bi (bova) na motorju menjal-a samo vzmetenje, drugo je po mojem mnenju kot celota OK.

ps, nisem testni voznik ampak povprečen uporabnik....

IMG_20160420_131522.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎8‎.‎4‎.‎2016 at 16:12, BigOne pravi:

Zanimivo. Berem 100 pohval, kako in kaj je zakon, pol pa ena čisto kontra :whistle:
 

Sicer vem, da je star prispevek ampak : negativno in argumentirano mnenje mi več pove kot 100 hvalospevov.

Ko kupujem kakšno stvar na Amazonu recimo grem vedno najprej prebrat tista mnenja z najslabšimi ocenami. Imajo težo, če so argumentirana. Mnenja s petimi zvezdicami ponavadi kar preskočim, itak jvse pluse že proizvajalec v prospektih pove :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 zadovoljnih, 1 pa ne. Kdo je tu čuden?

Da ne bo kdo napisal 100 ljudi 100 čudi.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj skalar ni skritiziral nič posebnega. Samo povedal je, da je motor zelo majhen in da ima slab sedež, kar vemo vsi, ki smo ga preizkusili.

Povedal pa je, da je zelo poskočen - ima dober agregat. Jaz se strinjam z njegovim mnjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!