Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

To je skoraj sigurno kriv Rave ventil, če ga nikoli nisi očistil se zelo zamaže in na koncu je ze tako zamazan da ne more dvignit ventila, zato potem ovira pretok izpusnih plinov. Dobi ga ven, konkreto očisti(tudi kanal, kjer je ventil) pa bi verjetno moglo delat.

Drugače me pa zanima, ali morda ve kdo za kašno online stran kjer prodajajo bate za aprilie (letnik 99-05)

nebi rekel da je rave...danes sem se peljal tam neki 100km/h pri 7000-7500 rpm ko je še zaprt rave pa ga je tudi zmanjkalo, pomoje je nekaj na fergazerju, ker sem dal noter 170 dizo pa čisto nič ne trokira ko stojim kje dolgo, ko pa je še normalno šal motor pa je že z 168 trokiro tak da je ziher nekaj na fergazerju.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam sledeč problem:Pred 2 dnevoma sem zamenjal vse 4 plastične zobnike na levi strani mašine ki poganjajo vodno črpalko, črpalko za olje ter antivibracijsko utež.Motor je deloval kot treba,danes zjutraj ko sem ga pa zagnal je nekaj časa deloval vredu,zato sem ga pustil naj se segreje pol pa naenkrat neko čudno ropotanje v motorju ter izklop mašine...Zdaj ko ga zaženem vedno isto :headbang:

Posnetka sem dal na youtube posnetek1 posnetek2

Problem zgleda da se pojavi samo pod štandgasom,motor je letnik 2000,prosim za odgovore kaj je narobe. :cry:

Lp

Popravljeno . Popravil DominikSocic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam sledeč problem:Pred 2 dnevoma sem zamenjal vse 4 plastične zobnike na levi strani mašine ki poganjajo vodno črpalko, črpalko za olje ter antivibracijsko utež.Motor je deloval kot treba,danes zjutraj ko sem ga pa zagnal je nekaj časa deloval vredu,zato sem ga pustil naj se segreje pol pa naenkrat neko čudno ropotanje v motorju ter izklop mašine...Zdaj ko ga zaženem vedno isto :headbang:

Posnetka sem dal na youtube posnetek1 posnetek2

Problem zgleda da se pojavi samo pod štandgasom,motor je letnik 2000,prosim za odgovore kaj je narobe. :cry:

Lp

Amm odpri pa poglej. Tko na pamet ti lahko samo rečem, če si pravilno obrnil zobnika in da so črtice poravnane, samo to po mojem ne bi smelo tok ropotat, meni se tko na prvo žogo zdi, kot bi ti (npr.) un zingerjev obroček ropotal not. Čist tko mal na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri plastičnih zobnikih sem bil pozoren do bodo poravnani kot treba,zato bi ta del zaenkrat izključil.Bi mi lahko mogoče na kaki sliki pokazal kje je ta zingerjev obroček.

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri plastičnih zobnikih sem bil pozoren do bodo poravnani kot treba,zato bi ta del zaenkrat izključil.Bi mi lahko mogoče na kaki sliki pokazal kje je ta zingerjev obroček.

Hvala

Lp

Ma to, da ti ni mogoče padlo dol pa se zdej sliši. Lej res odpri pa poglej, ker s takim se itak ne morš furat, da nau samo še več škode nastalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kir kako gred (blajerco) za prodat? (a)

Js mam blajerco originalno, v odličnem stanju ker sem menjal mojo za športno za zihr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam blajerco originalno, v odličnem stanju ker sem menjal mojo za športno za zihr :D

kok bi hotu za njo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem vzel narazen ter ugotovil da je bil stisnjen ležaj zaradi plastičnih delcev ki so pa ostanki plastičnih zobnikov kateri so razleteli v motorju in sem jih zamenjal z novimi.Ležaj ko sem ga hotel obrnit se je preprosto stisnil,zato sem ga lepo spral ter očistil vse plastične delce z notranjosti ležaja,zdaj se obrača gladko brez kakšnih problemov.Prilagam sliko da boste vedeli o katerem ležaju govorim(sposodil sem si jo z neta).Zanima me vaše mnenje če je to to :rolleyes:

Lp

post-33414-0-11298800-1309530903_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DominikSocic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem vzel narazen ter ugotovil da je bil stisnjen ležaj zaradi plastičnih delcev ki so pa ostanki plastičnih zobnikov kateri so razleteli v motorju in sem jih zamenjal z novimi.Ležaj ko sem ga hotel obrnit se je preprosto stisnil,zato sem ga lepo spral ter očistil vse plastične delce z notranjosti ležaja,zdaj se obrača gladko brez kakšnih problemov.Prilagam sliko da boste vedeli o katerem ležaju govorim(sposodil sem si jo z neta).Zanima me vaše mnenje če je to to :rolleyes:

Lp

če si že vzel motor narazen malo preveri ležaje posebno tista dva na gredi ker nista v olju najebeta nejbolj, ker odpiranje mašine že samo po sebi ni zdravo za ležaje. saj maš blizu codex kjer dobiš za komplet mašino ležaje za 40e. pa malo poglej os na kateri je ta ležaj da je ni preveč požrlo kar je verjetno ni ker si hitro ukrepal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam, piši na ZS :rolleyes:

No če maš pol bi blo fajn če bi se kj zmenla. nujn rabm

od kerga letnika pa maš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo idejo kako bi sprednjo luč, kjer je bilo steklo(ki se je razbilo) zamenjal/popravil oz. whatever xD?

Zamenjat se ne da, ker je bilo prej zalepljeno gor. Če bi pa celo luč kupoval? Ma kdo? proda? x))

Hvala... Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst imam luč, steklo je celo, samo priključki so zjebani... drugače se pa da popravit, samo zasilikoniraš nazaj skupaj. tko da če te zanima ti prodam samo šipo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst imam luč, steklo je celo, samo priključki so zjebani... drugače se pa da popravit, samo zasilikoniraš nazaj skupaj. tko da če te zanima ti prodam samo šipo

Seveda zanima!! mi pošleš cifro na zs ,.. thx

Aja rabm letnik 1997***

Popravljeno . Popravil wolkec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo majstri:D en manši problemčk mam..in sicer v 3tji pa 5i prestavi neki tuli..a je možno da so šli zobniki pa kolk to kei pride..če je meu kdo že kei izkušne z tem mam pa 20.000km pa 06l..hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam spet en problem...prej sem se peljal pa mi je kr na enkrat začelo hladilno tekočino vun curit pa nisem pogledal od kje (pol sem domov raje potisno motor)..pol pa vžgem motor doma pa vse normalno dela razn vibracije so ble večje..ve kdo kaj bi lahko to bilo?

lp luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima samo če je pomembno kakšen antifris dam notri, in pa če lahko imam sedaj poleti samo vodo, brez intifriza?

Aja, pa to še, ali mora biti voda destilirana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima samo če je pomembno kakšen antifris dam notri, in pa če lahko imam sedaj poleti samo vodo, brez intifriza?

Aja, pa to še, ali mora biti voda destilirana?

Lahko je navadna voda. Samo pomoje je boljše da je destilirana.

lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst imam luč, steklo je celo, samo priključki so zjebani... drugače se pa da popravit, samo zasilikoniraš nazaj skupaj. tko da če te zanima ti prodam samo šipo

Sem že dobil za letnik 97. Rabil sem za prijatla :)

Hvala vseeno :D

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek prau ne more verjet kolk različnih

problemov lahka mas z rs-ki :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima samo če je pomembno kakšen antifris dam notri, in pa če lahko imam sedaj poleti samo vodo, brez intifriza?

Aja, pa to še, ali mora biti voda destilirana?

Če dolivaš nujno antifriz iste "barve", pa dej kr destilirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dolivaš nujno antifriz iste "barve", pa dej kr destilirano.

Ja če daš destilirano se ti ne bo vodni kamen delal, pa pumpa bo dlje zdržala. Dela pa v obeh primerih.

Pa poleti pomoje ne rabi dati antifriza. No jst ga mam usen :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!