Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Kaj je pa potem sploh blokada?

To maš nad izpuhum..to je blokada Rave..ga odšrajfaš vun,,mal odrežeš zgornji del ( da je krajši in daš nazaj notri ..in to je to)..lahko odblokiraš zračnega oz zamenjaš za športnega kot je Malossi E13..Dellorto 32 oz 34 frgazer (16-18 dize), CDI precvikt,,komplet športni izput jolly moto111,sc project, ali pa komplet Gianellija Carbon..Lpsdc11543medium.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada je kot že rečeno v izpušnem kanalu (nad izpuhom), v krivini izpuha, na zračnem filtru, pa tudi uplinjač je velikosti 28 mm (večina odprtih verzij ima 34 mm). Variant odpiranja je kar nekaj in so bile že velikokrat predebatirane tu in na raznih drugih straneh. Uplinjač lahko tudi pustiš 28ko, vendar je pomembno, da se ob odprtju izpuha in zračnega filtra zamenja glavna diza velikosti 115 za 120-128. Prav tako je potrebno zamenjati svečko za višjo toplotno vrednost (10) in dobro je morda tudi malo bolj odpreti oljno pumpo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi...imam Giannellija (tuto kompleto, karbon, tanov model) in Dellortov VHSB 32 (I think) vplinjač. Za dober denar prodam.

Zdej pa rabim enga heroja, ki se mu da snet dol giljotino iz cilindra pa mi zmerit kok pride od pokrovčka do zadnje točke na giljotini.
na sliki je označeno kaj rabim. (slika je simbolična)

 

 

post-18885-0-05865900-1427730168.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIhče?!


No vglavnem...rabim glavno dizo za RS 125, nekje med 125 in 128. Če ima kdo kje blizu mene in je pripravljen odstopit...naj piše ali kliče 040656138!

Rabim jo do včeraj, ker je v ponedeljek blagoslov v Mirni Peči in po 4ih letih se spodobi, da se spet tam prikažem! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa se mogoče vidimo če prideš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurac se vidimo. Sm kupu 28 vplinjač, ga dons odprl in ni blo noter plovka (člouk me je nategnu!). Na večjem vplinjaču sem nekej narobe sestavil, tok ga zaliva, da mi dobesedno curlja iz izpuha benz. Dobesedno curi za mano, ko se furam. :D Potem ko pa odprem svečko, je pa svečka suha. Čist prave barve. Skratka...ne morem ugotovit v čemu je problem. Zdej razn, če se je že od prej v resonanci nabralo benza in ga zdej rine ven....sam jst več nimam živcev porivat gor pa dol po ulici.

Lamele v cilindru so ble katastrofalne, sm jih zravnal pa razširu na 3.1cm. Pa ko sm snel dol lamele...je blo v cilindru 2 deci benza. Kap me je zadela.

Zdej mi pa počasi že idej zmankuje kaj nardit. Me je že prijelo, da bi ga zažgal. Hvalabogu da obstaj speedfighttuning, da trpi vse moje nevednosti in tečnosti. Dober poba!

Moped sam po sebi ni napačen, vse je vredu, ciklistika top šit, pačeprav se vid, da je bla spredi desno enkrat padena, večina delov je še v odlični kondiciji...edin...motor ne dela. :D Jutr jovo na novo...snet vplinjač, pogledat če je vse kul...snet izpuh pa viška benza ven iztočit...pa bomo naprej vidli kaj bo. Je pa teh 30 sekund kar je delal...delal veliko boljše, kot pa ko sem ga kupil. Od Celja do Metlike mi je vsaj 20× vgasnil, vmes se je plovk zataknil...poba je naredu z njemu kakšnih 1000km in vse kar je znal nardit je to, da je mazal ketno, jo preveč našponal, kupil novo gumo in je to to. A motor sploh ni delval normalno, ni dobival obratov, iz izpuha je pokalo/sikalo, metalo ogenj kot na kakšni 1000 športraketi.
Ampak še vse smo zrihtali pa bomo tut to. Mal me jebe, kr tok časa nism nč šeraufau pa mi malo peša znanje. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi ti vedu kolk sm jst vesel da obstaja speedfighttuning :D

 

Tip je res car, ve kaj dela, od zdaj naprej sam še k njemu vozim motor  :OK:  :OK:  :OK:

 

Ja upam da uštimaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi,

 

sem nov na forumu in ker nisem ravno prepričan kam napisati oz. vprašati za dele bom napisal tu (če sem naredil napako mi to prosim sporočite in me usmerite v pravo smer)...

In sicer problem je sledeč, po netu sem prebrskal že celo Slovenijo vendar še zmeraj ne najdem določenih plastik za Aprilio Rs125 (2006 letnik dalje).

 

Potreboval bi tako imenovana ušeska (pri maski motorja - leva in desna manjša plastika, spodaj pa prilagam tudi sliko).Tako, da če ima kdo te zadevi doma bi prosil, da mi to čimprej sporoči na: zigaretelj@gmail.com.

 

Hvala vsem!

 

Lp

 

$T2eC16N,!)QE9s3HD)Y(BRGg+8,tEg~~60_35.J

Popravljeno . Popravil Žiga Retelj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko ti vozš iz ajdovščine do gorice. Jst mam do gorice 150km :D Po stari cesti lih 10 ur vožnje -_-

Nobedn nima ideje kaj bi blo narobe z mojim mopedom? Jutr gre že tretji vplinjač gor, verjetno, če bo vse po sreči. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si siguren, da je odvečna tekočina bencin? Poglej še za nivo hladilne tekočine, mogoče ti ta v cilinder hodi. Če lamele ne delujejo brezhibno, ti lahko tudi zaradi tega precej zaliva motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da tesnilo glave spušča? Kaj pa vem, menda je blo enkrat že zamenjano, kr mam še komplet za cel motor dihtung in sam za glavo manjka. :) Sam na to pa res nism posumu zaenkrat. Ampak zdej ko smo zamenjal vplinjač pa ga mal bol nastavli....je že boljše in svečka je res taprave barve, taka suha čokolada, Tko da...sam še nekje bi moral dobit en dobr lamelni ventil da še to sprobam....in je to to! Jutr dobim od kolega enak motor k seb mal...pa ga bom na skrivaj razstavu pa premetal dele na svojega, da eliminiram težavo. Upam, da ni kaj prehudega. Najrajš bi vidu da so sam blockerji na venitlu na preveč široko nastavljeni in tam porine čez preveč benza in ga zato zaliva. Kr trokira motor k zmešan pa duši ga, sam ko dobi obrate...jih lepo drži. Pa zvrti se fenomenalno dobro. Zvok je ubijalski za tako nežno čebelco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

budačkemu se je nabralo nekej delov za Aprilijo:
 
Obnovljen cilinder + novi bat. Glede na to, da gospod mato ima copato prodaja rabljen bat za 80€...mislim, da je fer, če jaz za svojega novega ASSOta iščem 110€. Je pa komplet bat set in bat ima samo 1 obroček, torej za tiste bodoče rejserje idealen.
Cilinder 220€. (sam obnova cilindra je 170€).
Dihtunge komplet 40€
2×plastike za 2005 komplet ( cena odvisno katera plastika, 1 komplet dam napol zastonj)

vplinjač Dellorto 32 (100€) in original 28 (60€)
Giannelli športni izpuh karbon (tist tanov, karbon varianta, dušilc je skor nov) 250€

original izpuh (se ne spomnem al je zaprt al odprt) 120€.

Kdor vzame več stvari dobi popust! :) Tu ni debate. Stari znanci pa še extra popust.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole si dokončno obupal budački? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole si dokončno obupal budački? 

noup. Moj dela k šus. Sam dizo za zrak je treba dat manjšo...al pa airbox bolj zaprt, ker dobiva preveč zraka, ker pod chokom dela skor normalno, brez se pa prec zmatra. Motor leti k sneta sekira. Sm mel v rokah ta teden še 2 aprilije k ji ne sežejo do kolen. :) Sam...moram nabavt še lamelni ventil in 128 dizo in je to to :) ampak trenutno ni časa.

Deli so se nabrali pač tk, sproti. :)

 

Še js mam en original izpuh za prodat, 100€, da bo cenej k od njega ;)

Morš ti bit cigan, a? :D Sam moj je sigurno lepši :) Vbistvu sta oba moja :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

budačkemu se je nabralo nekej delov za Aprilijo:

 

Obnovljen cilinder + novi bat. Glede na to, da gospod mato ima copato prodaja rabljen bat za 80€...mislim, da je fer, če jaz za svojega novega ASSOta iščem 110€. Je pa komplet bat set in bat ima samo 1 obroček, torej za tiste bodoče rejserje idealen.

Cilinder 220€. (sam obnova cilindra je 170€).

Dihtunge komplet 40€

2×plastike za 2005 komplet ( cena odvisno katera plastika, 1 komplet dam napol zastonj)

vplinjač Dellorto 32 (100€) in original 28 (60€)

Giannelli športni izpuh karbon (tist tanov, karbon varianta, dušilc je skor nov) 250€

original izpuh (se ne spomnem al je zaprt al odprt) 120€.

Kdor vzame več stvari dobi popust! :) Tu ni debate. Stari znanci pa še extra popust.

 

2 dihtunge so že šle. Ampak mislim da je še zmer komplet noter, razen tista za glavo verjetno manjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, zanima me za letnik 07 ce ga pustim ene par dni mi noce przgat, ga morm porivat ab se dal to kj zrihtat? pa rajtn da nimam blokad pa gre do 11 al pa 12 obratou me zanima kwab mogu zrihtat dab slo se naprj :D hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, zanima me za letnik 07 ce ga pustim ene par dni mi noce przgat, ga morm porivat ab se dal to kj zrihtat? pa rajtn da nimam blokad pa gre do 11 al pa 12 obratou me zanima kwab mogu zrihtat dab slo se naprj :D hvala

 

Športn izpuh, večji vplinjač pa po možnosti elektroniko od letnika 06 navzdol. :D

Zamenjaj svečko pa počekiraj nastavitve vplinjača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

budačkemu se je nabralo nekej delov za Aprilijo:

 

Obnovljen cilinder + novi bat. Glede na to, da gospod mato ima copato prodaja rabljen bat za 80€...mislim, da je fer, če jaz za svojega novega ASSOta iščem 110€. Je pa komplet bat set in bat ima samo 1 obroček, torej za tiste bodoče rejserje idealen.

Cilinder 220€. (sam obnova cilindra je 170€).

Dihtunge komplet 40€

2×plastike za 2005 komplet ( cena odvisno katera plastika, 1 komplet dam napol zastonj)

vplinjač Dellorto 32 (100€) in original 28 (60€)

Giannelli športni izpuh karbon (tist tanov, karbon varianta, dušilc je skor nov) 250€

original izpuh (se ne spomnem al je zaprt al odprt) 120€.

Kdor vzame več stvari dobi popust! :) Tu ni debate. Stari znanci pa še extra popust.

32 vplinjač je šou! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje vi dobivate tako poceni vse dele(cilinder,ojnico,bate itd.). Ter če poznate koga iz Zasavja da servisira Aprilie. Hvala za odgovor 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!