Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

sem nov na forumu :)

naredil sem izpit za kategorijo a1 in si želim kupiti rabljeni motor. izberam med aprilijo rs 125 in yamaha yzf 125 r.ker pa moje finančno stanje ni glih blestečo iščem rabljeni motor do max. 1900 eur.vidim da so rabljene aprilije cenejše zato bom rajši izbral ta motor.zanima pa me še nekaj do koliko narejenih kilometrov se še splača kupit rabljen motor če je seveda menjan verižni set in te stvari oz. narejen velikservis predno ga kupim?

 

najlepša hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem nov na forumu :)

naredil sem izpit za kategorijo a1 in si želim kupiti rabljeni motor. izberam med aprilijo rs 125 in yamaha yzf 125 r.ker pa moje finančno stanje ni glih blestečo iščem rabljeni motor do max. 1900 eur.vidim da so rabljene aprilije cenejše zato bom rajši izbral ta motor.zanima pa me še nekaj do koliko narejenih kilometrov se še splača kupit rabljen motor če je seveda menjan verižni set in te stvari oz. narejen velikservis predno ga kupim?

 

najlepša hvala za odgovore

 

Mah, redkoker motor ima realne kilometre. Vsi imajo tam do 20.000km, vendar v resnici 2× ali pa 3× toliko. Redno in pravilno servisiran motor s 30.000km je boljši kot pa kakšen neservisiran s 15.000.

Če je narejena komplet generalka...potem imaš vbistvu novo mašino. Menjalniki ponavadi ne crkujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo.... Mene pa zanima če je že kdo naročal iz spletne strani PJME iz anglije. Zanima me če je zaneslivo in brez kakršnih koli nategancij in kako je glede poštnine. Sam mislem naročiti  

"Aprilia RS125 Bore Kit Rotax 122 Cylinder Kit" (link strani :https://www.pjme.co.uk/acatalog/Aprilia_RS125_Engine_Top_End_.html)in če je tukaj vse vključeno v ceno kar kaže na sliki. Hvala za odgovore 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Ja jst sem ene parkrat že naročil, nobenih problemov, zmeri zadovoljen. Vzel sem pa cilinder, bat, lamele sklopke.

Edino kar je blo pri tem cilindru da se uničil navoj kjer pride glava zašaraufana na cilinder, jbg kok dnarja tok muske :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to pojdi do kakšnega Aprilija servisa, zdilaj se za dober popust in je to to. Ne bi smelo bit več kot 30-40€. S popustom verjetno še manj.
Mogoče ne bi bilo napačno, da daš naredit zajlo nekemu mojstru, če lahko dobiš pravo dolžino. Sem prepričan, da je kje na netu podatek o temu. Ploščice se na netu prodajajo po 20€, nove. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to pojdi do kakšnega Aprilija servisa, zdilaj se za dober popust in je to to. Ne bi smelo bit več kot 30-40€. S popustom verjetno še manj.

Mogoče ne bi bilo napačno, da daš naredit zajlo nekemu mojstru, če lahko dobiš pravo dolžino. Sem prepričan, da je kje na netu podatek o temu. Ploščice se na netu prodajajo po 20€, nove. 

sej fora je to da nenajdem nobenega apriliaj servisa, sploh pa ne v bližini. HELP? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kje dobiti dize za Dellorto PHBH 28 rabil bi pa pilot jet št. 62(nevem kako se temu reče po slovensko).In če mogoče ve kdo  zakaj vplinjač meče bencin nazaj skozi filter.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zna biti lamelni ventil počen. Zaradi tega se potem tudi spremeni razmerje gorivo/zrak. Omenjeno dizo bi pa sicer najbrž dobil pri kakšnem izmed servisov (Špan), ali pa kakšen skuterist, cilinder... Iz tujine pa je ogromno variant: PJME, eBay... Tu se potem zaradi poštnine najbrž splača vzeti kar cel set diz različnih velikosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni! zanima me sledece-imam aprilio rs 125 brez blokad,zato posledicno sveti upozorilna lucka-z njo pa se naj nebi smel vozit...kaksni predlogi oz resitve? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali boš namontiral rave ventil ali pa kupil novi CDI, če je ta prevrtan (sumim da zato sveti lučka). Drugače se tega ne boš rešil, vsaj jaz ne poznam drugega načina. Lahko pa samo voziš naprej tako, ne vem zakaj se ne bi smel; je pa res da tako nikoli ne veš kdaj je računalnik odčital kako napako  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha okej hvala :)

Bi se vozil naprej tako brez problema,ampak gospodje policisti lahko komplicirajo xD

Lučke ti ne bo noben policist gledal, verjemi  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,imam odprto aprilio in imam par vprasanj.

Zakaj je speljevanje tako tezko? ko speljujem postopoma zacne motor dusit ceprav imam kar "gasa" tako da se moram porinit ce se ne,vgasne,,,!? potem pa tudi pri cca 6k obratov zacne motor "cukat".vsaki odgovori so dobrodosli,hvala

Popravljeno . Popravil lc1899
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,imam odprto aprilio in imam par vprasanj.

Zakaj je speljevanje tako tezko? ko speljujem postopoma zacne motor dusit ceprav imam kar "gasa" tako da se moram porinit ce se ne,vgasne,,,!? potem pa tudi pri cca 6k obratov zacne motor "cukat".vsaki odgovori so dobrodosli,hvala

CDI enota je prevrtana?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :)Noter ni ne Raveventila ne CDI enote,pravzaprav se nespoznam na to,čemi lahko kdo razloži kaj je rave ventil oz CDI enota,kako deluje,cene,kako se vstavi itd bi bil zelo hvaležen LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAVE ventila res mogoče nimaš sam brez CDI-ja ti tut vžgal ne bi :). Uglavnm CDI je računalnik za iskro, da jo da taprav cajt, RAVE je pa ventil, ki pride v cilinder in omogoča večjo moč v spodnjih obratih, se prav lažje spelješ.

Sicer pa to je 2T mašina in rabi mal več gasa da spelje, sicer ne lih 7k obratov :) ampak več kot pa ista 4t mašina. Poglej si mal posnetke na youtubu kaj je kej maš veliko o tem posnetega in napisanega. Pa poglej še posnetke onboard kamere, pa boš vidu kako drugi speljujejo in lahka nekak eliminiru ali je v tebi problem ali pa mašinca neki škripa :/.

Aja pa še to, kupu si za moje pojme najboljši 125ccm motorček, če bi danes kupoval bi ga spet kupil, so bli stroški sam furat jo je pa blo res fajn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!