Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

ve kdo če lahko s kopijo TÜV certifikata lahko opravim homologacijo ali je potrebno imeti original?Ima kdo original certifikat za akrapoviča za R1 2007?

Kje vse se pa da opravit homologacija za izpuhe ali je še vedno samo v LJ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo če lahko s kopijo TÜV certifikata lahko opravim homologacijo ali je potrebno imeti original?Ima kdo original certifikat za akrapoviča za R1 2007?

Kje vse se pa da opravit homologacija za izpuhe ali je še vedno samo v LJ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo če lahko s kopijo TÜV certifikata lahko opravim homologacijo ali je potrebno imeti original?Ima kdo original certifikat za akrapoviča za R1 2007?

Kje vse se pa da opravit homologacija za izpuhe ali je še vedno samo v LJ?

Homologacijo lahko opraviš tudi v Mariboru,

RTI d.o.o.

CESTA K TAMU

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo če lahko s kopijo TÜV certifikata lahko opravim homologacijo ali je potrebno imeti original?Ima kdo original certifikat za akrapoviča za R1 2007?

Kje vse se pa da opravit homologacija za izpuhe ali je še vedno samo v LJ?

Homologacijo lahko opraviš tudi v Mariboru na RTI. Za homologacijo na RTI potrebuješ TUV, ki ga za Akapoviča najdeš tukaj ( če od tukaj sprintaš je čisto dovolj, mislim da je celo tale za R1 2007), OBR RTI-703/9 in RTI -763/3. Jaz sem homologacijo za izpuh na RTI delal prejšnjo sredo, cena je bila 34,80EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak dolgo si čakal da si prišel na vrsto?si dobil homologacijski kartonček takoj nazaj?

sem popoldna pisal na akrapovičevi strani pod kontakt, in so mi rekli da jim pošlem številke iz auspuha(oz sliko) ter da dobim po pošti vse potrebne papirje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! A kdo ve kje bi dobil kakšen rabljen akrapivič izpuh za honda cbr 600rr, lahko je letnik 05 ali 06, aja p rabu bi tud papirje za homologacijo:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak dolgo si čakal da si prišel na vrsto?si dobil homologacijski kartonček takoj nazaj?

sem popoldna pisal na akrapovičevi strani pod kontakt, in so mi rekli da jim pošlem številke iz auspuha(oz sliko) ter da dobim po pošti vse potrebne papirje :D

Dokumente sem poslal v soboto. V ponedeljek, ko so jih dobili so me tudi takoj kontaktirali in v sredo sem že lahko šel na homologacijo. Na papirje bi moral čakat 2uri, drugače pa ti za 5EUR pošljejo po pošti, tako da imaš naslednji dan papirje doma. Do tačas pa imaš račun, kot dokazilo o homologaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacijo lahko opraviš tudi v Mariboru na RTI. Za homologacijo na RTI potrebuješ TUV, ki ga za Akapoviča najdeš tukaj ( če od tukaj sprintaš je čisto dovolj, mislim da je celo tale za R1 2007), OBR RTI-703/9 in RTI -763/3. Jaz sem homologacijo za izpuh na RTI delal prejšnjo sredo, cena je bila 34,80EUR.

Glede teh certifikatov, ki so omenjeni že večkrat. Če nima podatkov o proizvajalcu potem ni dober, vsaj na LPP-ju ne. Sem poslal pdf na LPP in dobil tak odgovor:

"Certifikat ki ste ga poslali v priponki je očitno kopija certifikati, vendar mi ni jasno, zakaj nikjer ni logotipa proizvajalca, zaradi česar tudi ne morem sprejeti omenjenega dokumenta kot ustreznega - avtentičnega. Zaradi tega si morate od proizvajalca pridobiti nov dokument, kateri dokazuje skladnost izpušnega sistema z direktivo 97/24/EC."

Niso pa vsi certifikati na tej strani enaki, nekateri so dejansko kopija originala, s tistimi bi se pa verjetno dalo vpisat izpuh.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na syojo R6-ko nameravam namonterat akrapota (sam lonc), pa me zanima kakšen je kaj zvok, če namontiraš samo lonec, rad bi, da bi bil zvok bolj globok... po netu sem že parkrat zasledil, neke debate v zvezi power commanderjem, pa me zanima kakšna je sploh funkcija tega commanderja? Ali je samo zvok, moč, konji itd....????' unsure.gif

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK folk, mogoče bom zdele eno mim useku ampak bom vseen prašu:

Mi je dost folk govoril da so kupili RACING EVO Akrapota in zaradi homologacije zbrusili kodo ki je napisana gor in nato vzeli od nekega drugega akrapota izpuh za isti motor vendar ipuh ki se da homologirat ter ga homologirali in tiste kode iz homologiranega rora vgravirali al prepisali al whatever na RACING EVO. in tako so se peljali brez težav z policisti...

zdej me zanima je to kdo že naredu, oz. če mi zna kdo bolj razložiti kako to poteka.

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx: :xx: :xx: :xx:

A vidiš da se da.

ti si moj idol :D hahaha

dej a mi lahko lepo prosim napišeš (Privat) kako je vse to potekalo kaj si vse mogu narest, kam si šel to narest itd.

LP

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali mogoče kdo ve kakšna je dejanska razlika v akrapotu med bolt-on in slip-on line oziroma open in street legal. Je to samo glede dovoljenja za na cesto ali je tudi v čem drugem finta? Gledam pa za r6.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slip-on ter bolt-on imaš različno od motorja do motorja, slip-on se nataknejo na cev z objemko oz. fedrčki, bolt-on pa prišraufajo na prirobnico, pri street legal verziji dobiš zraven lonca še db-killer ter papirje za homologacijo ter vgravirane številke, medtem ko pri open verziji tega ni, je pa zato legal verzija par 10€ dražja od open

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima če mogoče kdo ve a se da dobit Akrapoviča za Fazerko 600 2001 letnik (samo lonec)? NA svoji ga mam sam je od CBR-ke (rahlo predelan) pa brez papirjev.. :unsure: pa nameravam kupit nouga s homologacijo da ne bom policajam za krofe dajou :fredy:

Popravljeno . Popravil NoFear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če mogoče kdo ve a se da dobit Akrapoviča za Fazerko 600 2001 letnik (samo lonec)? NA svoji ga mam sam je od CBR-ke (rahlo predelan) pa brez papirjev.. :unsure: pa nameravam kupit nouga s homologacijo da ne bom policajam za krofe dajou :fredy:

na seznamu ga ni...

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/yamaha/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če mogoče kdo ve a se da dobit Akrapoviča za Fazerko 600 2001 letnik (samo lonec)? NA svoji ga mam sam je od CBR-ke (rahlo predelan) pa brez papirjev.. :unsure: pa nameravam kupit nouga s homologacijo da ne bom policajam za krofe dajou :fredy:

Tukaj ga lahko kupiš KLEKL MOTORS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo,

ali obstaja varianta, da se na BMW K1200S namesti hexagonalni slip on lonec?

Ebay jih ima kar nekaj, uradna stran pa samo ovalne, ki niso ravno prijetni očem...

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo mene pa zanima kako ste bi vi uzeli / ste uzeli dušilec dol iz auspuha, kateri je bi zanetan na motor?

post-26947-077656800 1281805546_thumb.jpg

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mene pa zanima kako ste bi vi uzeli / ste uzeli dušilec dol iz auspuha, kateri je bi zanetan na motor?

post-26947-077656800 1281805546_thumb.jpg

Hvala in LP

Ja prevrtaj kovico, kako pa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!