Skoči na vsebino

BMW R 1250 GS 2019


Kugelschreiber
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

242907037_4843773842318511_2194841928048114322_n.jpg.6bf821188d22aa0b6e3fc25c6fb53ad5.jpg

Priporočene objave

On 10/3/2022 at 2:31 PM, tomaz69 said:

Sicer moj ni GS..imam to in je super...GS s centralnim stojalom...

stojalo.jpg

Takšna sem naredil dva. Rabim pa stojalo za sprednje kolo. Bo XL moto tisto pravo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Odvisno kaj hočeš. Če je za se pokazat, potem počakaj novega. Pri tem vzameš v zakup določene "otroške bolezni". Če pa se dosti voziš vzameš 1250, ki je preizkušen in je dosti napak že odpravljeno.

Jaz sem lani vzel 1250 prav zaradi drugega razloga, ker je bil novi sprva predviden konec lanskega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Tudi sam tako razmišljam.

 

Mogoče kdo iz glave ve koliko je dajatev na novega iz Nemčije ?

(prevoz bom opravil s kombijem kar sam, bega pa me ali ga lahko dajo brez davka na fizično osebo)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&con=NEW&fr=2022%3A&isSearchRequest=true&ms=3500%3B%3B%3Br+1250+gs%3B&od=up&ref=srp&refId=b35483fc-f9e8-74b5-e588-140064f9cade&s=Motorbike&sb=p&sr=4&st=DEALER&vc=Motorbike&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_SES

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Katana pravi:

Hvala. Tudi sam tako razmišljam.

 

Mogoče kdo iz glave ve koliko je dajatev na novega iz Nemčije ?

(prevoz bom opravil s kombijem kar sam, bega pa me ali ga lahko dajo brez davka na fizično osebo)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&con=NEW&fr=2022%3A&isSearchRequest=true&ms=3500%3B%3B%3Br+1250+gs%3B&od=up&ref=srp&refId=b35483fc-f9e8-74b5-e588-140064f9cade&s=Motorbike&sb=p&sr=4&st=DEALER&vc=Motorbike&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_SES

 

 

 

 

 

 

 

 

najbolje je tule vprašat (da se ne smeti tema):

 

kar se ostalega tiče, moje skromno mnenje je, da je 1250 tako dobro striman in prilagojen uporabniku, da mu bo 1300 težko konkuriral (cenovno mislim). :D. ampak, če šuški niso problem, potem je logična izbira, najdražje, najbolj naloudano in najnovejše!!!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Katana pravi:

Kaj menite ali se splača počakati na novi 1300 ali vzeti sedaj nov 1250? 

Imam model 1200 ter ima prek 100.000km ter bi rad prešel na novejši model.   

https://www.gslife.es/nueva-bmw-r1300-gs/

 

 

 

Ker se ti verjetno ne mudi, se splača počakat do predstavitve novega. Tako boš videl, kaj točno dobiš z enim in drugim. Ko se bo nov prodajal, se bo dalo starega dobiti z večjimi popusti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Katana pravi:

Hvala. Tudi sam tako razmišljam.

 

Mogoče kdo iz glave ve koliko je dajatev na novega iz Nemčije ?

(prevoz bom opravil s kombijem kar sam, bega pa me ali ga lahko dajo brez davka na fizično osebo)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&con=NEW&fr=2022%3A&isSearchRequest=true&ms=3500%3B%3B%3Br+1250+gs%3B&od=up&ref=srp&refId=b35483fc-f9e8-74b5-e588-140064f9cade&s=Motorbike&sb=p&sr=4&st=DEALER&vc=Motorbike&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_SES

 

 

 

 

 

 

 

 

Pred kratkim sva s sinom zanj pripeljala iz D rabljenega GS Rally, kupljen pri uradnem prodajalcu BMW......v primerjavi nenormalno napihnjenimi cenami takih modelov in v večini velikim št. km pri nas je konkretno prihranil, motor brez praskice, s tem, da je dobil zraven še OEM stranska vario kovčka in tank torbo in kar je najbolj pomembno izjave o realnih km, izjavo, da ni bil sesut, izjavo, da ni bil v avtošoli in izjavo da ni bil v podjetju kjer se dajejo vozila v najem, kot je povedal lastnik družinskega podjetja, ki je tudi motorist, s katerim svo pokramljala dokler se € niso usedli na njegov TRR, se s temi papirji ne igrajo pri njih, saj lahko v primeru "slučajne napake" inšpektorji zaprejo štarcuno in mu tudi life time prepovejo dejavnost v tej branž in prepovejo več letno sploh odpiranje podjetja.......treba imeti čas, da najdeš tudi pri njih kar iščeš,  je visel na mobile.de skoraj tri meseca, da ga je našel........sem se pa prej nekoliko pozanima glede dajatev pri uvoznikih vozil in spletni strani dacarjev....situacija je sledeča; kot fizična oseba ne moreš kupiti vozila brez davka, če kupiš novega, potem v SLO dacarjem plačaš v primeru uvoza iz D še dodatnih 3% DDV, ker je ta v D "le" 19%, nato plačaš še DMV, ki je odvisen od izpustov in moči (ta bi te prišlo slabih 300€) + homologacija slabih 100€, tako, da, če ne dobiš v tujini dober popust, tudi, če sam pripelješ bajka (nek strošek je vseeno) se ne izplača, razen če v Slo ne dobiš, to kar bi želel...za novo vozilo se šteje tisto, ki je starejše kot 6m in ima več kot 6k km (izpolnjena morata biti oba pogoja), tako, da je tudi nakup testnih vprašljiv, če ni res dobro znižana cena za testnega, ker si hitro na ceni novega pri nas. 

Glede nakupa se pa strinjam s ftp z enakimi utemeljitvami, prodajalcem bi mahal z € pred nosom in navijal za popust, ker pride nov model, čeprav glede na zgodovino razvoja te znamke revolucije ne bo, bo pa nekaj novega, več opreme (kao revolucija od radarja in podobno k z shift cam,...) marketing in dobra utemeljitev za nove višje cene, brez dvoma pa bo dober bajk, kaj pa bo z otroškimi boleznimi, pa kljub mega testiranje, bo pokazal čas....nakup obstoječega je zagotovo bolj racionalna in ziher varianta.....odvisno kaj ti več pomeni, odločitev in denar pa sta tvoja :) 

SREČNO

 

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Luka66 said:

za novo vozilo se šteje tisto, ki je starejše kot 6m in ima več kot 6k km (izpolnjena morata biti oba pogoja)

popravek za STARO vozilo se šteje tisto, ki je starejše kot 6m in ima več kot 6k km (izpolnjena morata biti oba pogoja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Quest pravi:

popravek za STARO vozilo se šteje tisto, ki je starejše kot 6m in ima več kot 6k km (izpolnjena morata biti oba pogoja)

Tako ja :) lapsus 😜  THX  če vozilo izpolni oba pogoja in pade v razred "starih"  se ne doplačuje DDV, kot pri "novem", tako, kot sem gledal in preračunaval, se splača kupit testnega, ki je starejši kot 6m in ima vsaj 6k km, še posebej, ker se je običajno mogoče zdilat še kaj okrog cene. 

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxsa pravi:

Predstavitev novega bo verjetno letos  julija v Berlinu.

.

... že nekaj časa gledam tega v uvodu tele teme :O ...

... in ugotavljam, da je res najlepši :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, pik1 pravi:

.

... že nekaj časa gledam tega v uvodu tele teme :O ...

... in ugotavljam, da je res najlepši :D

 

 

in to na vseh 30ih straneh :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne me zdej kregat, ker pojma nimam o teh stvareh... ampak Quickshifter baje blagodejno deluje na menjalnike. sploh če šaltaš ene 120x čez vas, k se ti fajn zdi, ko dela pk..pk..pk.. in s tem utrjuješ menjalnik, da dlje zdrži.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 29. 1. 2023 ob 13:25, Katana pravi:

Hvala. Tudi sam tako razmišljam.

 

Mogoče kdo iz glave ve koliko je dajatev na novega iz Nemčije ?

(prevoz bom opravil s kombijem kar sam, bega pa me ali ga lahko dajo brez davka na fizično osebo)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&con=NEW&fr=2022%3A&isSearchRequest=true&ms=3500%3B%3B%3Br+1250+gs%3B&od=up&ref=srp&refId=b35483fc-f9e8-74b5-e588-140064f9cade&s=Motorbike&sb=p&sr=4&st=DEALER&vc=Motorbike&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_SES

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne vem ali ste vsi tule direktorji ali pa imate plače 2500€ naprej, ker tole ko gledam cene, se mi zvrti v glavi.

Dati za motor 22K€ pa naprej , malo bolano v teh časih in pa nasploh.

Vsaka vam čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2023 ob 10:09, ftp pravi:

Odvisno kaj hočeš. Če je za se pokazat, potem počakaj novega. 

.

... "če je za se pokazat"  :eek::kva2::OK:

 

ps.

.... sicer pa, raj ne čakat na 1300 :eek:

... bo grd k promerna nesreča :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 35 minutami, TakeALookAround pravi:

Pik, kok je pa 1250 bols k 1200? 🙂

.

... za 50 :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas malo razocaram,vpoklic menjalnika ni mehanske narave,ampak nalozijo nov softvare.  😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo objavljeno, da bodo krhkost gredi reševali softversko :headbang:, ker je do lomov prihajalo v glavnem pri nenadni obremenitvi menjalniškega sklopa po razbremenitvi in ponovni obremenitvi in to pri visokih obratih motorja. V glavnem po skoku, ko je zadnje kolo pri polnih obratih ponovno zagrizlo v podlago.

Še vedno pa je okvara mehanske narave, kar lom tudi je. 

Je pa lažje motor softversko zapreti, kot na novo konstruirati menjalnik, ki bo te obremenitve zdržal in razdreti in zamenjati toliko gredi.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa je potem problem samo pri 1250?

1200 ima povsem enak menjalnik pa mi ni znano, da bi bilo kdaj govora o podobni težavi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!