Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Pri R 1200 GS se da spravit poraba na cca 4,5 l/km, pri Vari pa na cca 5,3 l/km, s tem, da moreš res paziti kako obračaš ročko za gas ... če pa snameš menjalnik, ki motorju itak ni v okras, kot pravi Snecer  pa verjetno še na manj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predhodni lastnik mojega GS-a je imel povprecno porabo 4,7L od vsega zacetka...jaz imam nekje med 5,2 in 5,6...a je on imel zelo umirjeno voznjo, jaz sem pa z njim naredil sele 2500km tako da mogoce se ga morem se navadit...ali pa se ga nikol ne bom in bo poraba taka kot je :)

mogoč bo pa višja zunanja tempreatura čez čas :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se se jaz prikljucim k temi. Ne bom pisal o GSu ker starejsih nisem vozil, mi je pa res zanimiv podatek o porabi Vare 4,4L. To je tudi po mojih izkusnjah nemogoce. Pod 5,5L enostavno ne gre pa ce se ne vem kako pazis kako peljes. Mislim da bo najbolj realna poraba 6L/100km.

Vara pa 4.4 l    :lol: no to je pa sam Snecer sposoben na zastarelem agregatu in 270 kilami iztisnit!!!  GSA dinamična vožnja 5.3l,KTM 1190 ADV 5.7l in Ducati MTS 7l na 100km ,F700GS 4.3L, K1300S 6l, F650CS 3.5l  itd.....za Varo se pa upam stavit z vsakim ki jo ima da na 100km kombinirane vožnje ne spravi pod 5l z dinamično vožnjo,mogoče bi šlo če bi oviral promet na cesti,pa še to ne vrjamem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda fergazer verzija papca več, sicer bi se dalo z normalno vožnjo spraviti na 5+

gas,bremza vožnja in obrati so pri vsakem potrošnja in onesnaževanje

in nikogar ne oviraš, ker voziš normalno

grozljivo, kako nekateri obsojate normalno vožnjo...

v taku skupini slej ko prej koga sname... dejstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik ni za okras

 

Tako je. Daš v neutralno prestavo, po domače "ler" in ga porivaš. Poraba pade pod 4,4l. Sigurno, stestirano.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijatelj na vari, ki se je za mano vozil, je mel porabo okol 6, ce bi vozil v najvisji prestavi kar gre, ker je masina prozna, je poid 6 kot za salo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem omenjal porabo pri Vari z vplinjači, verjetno je novejša z vbrizgom bolj varčna. 

O čem se v tej temi pogovarjamo? O GSu, a ne!

o tvojem kombiju?

pogovor je primerjalen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijatelj na vari, ki se je za mano vozil, je mel porabo okol 6, ce bi vozil v najvisji prestavi kar gre, ker je masina prozna, je poid 6 kot za salo

se pravi, da si ti na cesti "živo smetalo", nevarnost na cesti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smetam samo objestne voznike, kršitelje in kriminalce, tebi vzornike ali tebi enake?

človek božji, Varadero gre lepo v 6 prestavi pri 70km/h, da ne rečem še nižji hitrosti, če je on vozil v 4. ali 5. prestavi, koliko sta se potem peljala, daj mi razloži, me prav zanima, če so vas kolesarji prehiteval :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek božji, Varadero gre lepo v 6 prestavi pri 70km/h, da ne rečem še nižji hitrosti, če je on vozil v 4. ali 5. prestavi, koliko sta se potem peljala, daj mi razloži, me prav zanima, če so vas kolesarji prehiteval :kva2:

seveda gre lepo 6. ampak eni vozijo drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko, enako velja za tvojo ekipo, ki provocira

builder@ ti pokažem sled in cockpit podatke kot en primer? pa boš potem pameten.

Jaz sem za to, da se držimo teme in izogibamo provokacijam in žaljivkam. Če ti je to pretežko, pojdi drugam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Varo, 7 let.Poraba ni šla nikoli pod 5 litrov, normalna poraba, pri zmerni vožnji pa je bila med 5,2 in 5,6. Zanimivo, ko sem imel @, mi je kurila točno toliko, kot kolegu TA. Oba fergazerca. K sem kupil Varo z vbrizgom, je bila poraba spet enaka. Govorim o normalnih furah, kadar smo vozili skupaj. Snecer, 6. prestava na Vari je od 110 naprej. V 6. prestavi mašina res ne daje občutka prožnosti. Ker pa smo ravno na GS forumu, ja, poraba na mojem GS je 4'8l - tako pravi računalnik, računal še nisem, pa tudi ne mislim, razen, če bi opazil, da gre kaj narobe. Pa še 6.  prestava - od GSa mašina je res prožna!

 

Še o filmčku - kar blizu resnice za določen procent motoristov, ampak lahko bi veljal kar za vse modele motorjev. Torej stvar je v človeku, ne v motorju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšnem normalnem forumu bi se že poslovil. 


po moje si zelo osamljen s tem predlogom

Na kakšnem normalnem forumu bi se že poslovil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj mi je z nastavljenimi ventili žrl 6 l. Letos sem dodal še K&N filter, pa bi rekel da bo kak deci več.

Aja, za vse anti GS-ovce. Izdahnila mi je bencinska črpalka. Sicer tega nisem opazil, ker je ne vem kaj še vse držalo skupaj, ob servisu pa je bilo ugotovljeno, da je v qurcu.

Ne moreš verjet. Tovarna je priznala napako in na 11 let starem grdobcu z 104 kkm brezplačno zamenjala. Brez, da bi karkoli rekel.

Bemti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Varo, 7 let.Poraba ni šla nikoli pod 5 litrov, normalna poraba, pri zmerni vožnji pa je bila med 5,2 in 5,6.

Po zgornjih trditvah bi ti zdaj BMW moral kuriti 3,2 do 3,6!

V tem je poanta. In tega ne boste dosegli v normalni vožnji NIKOLI. Amen.

In veselo naprej z gostilniško debato in oprostite, ker sem si drznil pisat v temo od B M W  :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje si zelo osamljen s tem predlogom

Mislim da si ti tudi zelo osamljen :grim GS je eden od motorjev ki je po kubaturi in konjih najvarčnejši motor kar sem jih imel in to je dejstvo in ne lupetanje v meglo kot to delaš ti! 

Si dober primer politika ki ga dajo z izobrazbo kuharja vodit elektrogospodarski segment :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da si ti tudi zelo osamljen :grim GS je eden od motorjev ki je po kubaturi in konjih najvarčnejši motor kar sem jih imel in to je dejstvo in ne lupetanje v meglo kot to delaš ti! 

Si dober primer politika ki ga dajo z izobrazbo kuharja vodit elektrogospodarski segment :smoke:

motolover@ to je provokacija in žalitev, a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motolover@ to je provokacija in žalitev, a ne.

Ne to so dejstva,naj ti jih navedem.......nikoli nisi imel GS,vedno žališ lastnike GS,trolaš več kot poveš kaj pametnega ,skratka se ti ne sanja kaj dosti o GS-u razen kar pobereš iz gostilniških debat in interneta itd......to niso provokacije temveč argumenti in tudi niso žalitve temveč resnica. Zgleda da si eden takšnih "edinčkov" ki mora vedno uveljavljat svoj prav pa tudi če nimaš prav!!!

Ah sej je brez veze,zdej boš stisnu spet eno meglo in karavana gre naprej.

Maš pa eno temo ki si jo tudi ti uničil z provokacijami in žalitvami lastnikov BMW znamke,pa pojdi prosim tja,sej te itak več noben ne jemlje resno sam ne smeti po specifičnih temah al te mormo spet obiskat v Versys temi da pol jokcaš moderatorjem kok si ti revež.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko obiščeš katerokoli temo, saj forum ni več resen in normalen, tudi motolover se strinja

pametnih tem ni več, pa še vsako si nasmetil z internimi forami svojih nedoletnih kompanjonov

kaj koristnega pa itak nikoli, le iskanje pozornosti in samoreklama, sicer ne vem čemu ☺

kje je sploh cufa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!