Skoči na vsebino

Renault Clio


Thundercat

Priporočene objave

to da je clio s 100km premočn, s tem se nebi lih strinjal... je lih dost za tak avto, za normalno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ta novi je še težji od starega in tudi slučajno 100 KM ne more biti preveč. Nič posebnega ni.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Se splača vzet tega kliiča 1,6 16v, 2003/04 letnik?

(pizdo mi gre slabo, iz audija na kliota.. zakaj? da bo še za motor hihi)

Aja, nekdo je omenil da je premočan? Meni se ne zdi da bi kamorkol potegnil, tolko da se da za silo peljat z temi 100 konji...

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Ti Clioti so imeli vglavnem zanič vžigalne tuljave. Če je crknila ena, je bilo najbolje zamenjati vse štiri, ker bi sčasoma vse šle k hudiču.

- Znano je tudi blokiranje zadnjih koles, ko se odlepi zavorna obloga na zadnjih zavorah.

- Stikalo vklopa vseh štirih utripalk se rado zatika > jaz sem menjal že dvakrat. Pa nisem nad stikalom zganjal nobenega terorja.

- Klima in potovalni računalnik delata b.p., edino v mrzlih dneh dolgo rabi, da segreje kabino.

- V mrzlih dneh se mi zgodi, da se med vožnjo resetirajo vsi števci (obratomer, hitrost, trip gredo na 0). Očitno nagaja elektronika.

- Ima relativno visoko porabo glede na velikost avtomobila. Pri mestni vožnji pozimi od 9 do 9,5 l/100 km, poleti nekaj manj. Če bi vozil kot kakšen 18 let star mulo - vsakič štart na polno itd. - bi poraba še narasla za kakšen liter. Je pa še kar poskočen - ima skoraj 100 km in ni težak, kot so danes težki novi avtomobili.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko? Js sem slišal o povprečni dobrih 7 litrov.. to pa je še vredu. Pa mi muloti eni lepo vozimo hehe..samo tu pa tam na polno pa okoli koronega 70,80 hihi :) Načeloma pa lepo, bencin je drag, gume tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko? Js sem slišal o povprečni dobrih 7 litrov.. to pa je še vredu. Pa mi muloti eni lepo vozimo hehe..samo tu pa tam na polno pa okoli koronega 70,80 hihi :) Načeloma pa lepo, bencin je drag, gume tudi.

Zgoraj sem ti posebej napisal s krepkimi črkami... 9 litrov pri MESTNI VOŽNJI... relacija pa je okrog 7. Kot vidim si doma iz Mozirja, torej same mestne vožnje verjetno ne boš imel.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7,5 litra ni straha sploh ;) samo da ne več :) Bom videl če bo kaki tak kot ga hočem na netu v kratkem hehe (1,4 16v, črn, avtomatska klima, potovalni računalnik... :D ) No, en sicer moder je, ampak bom še počakal hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh z avtomatsko klimo ni bilo veliko, saj je bila le pri opremi privilige, najdražji paket. Že paket dinamique je vredu, saj ima sedeže z ledveno oporo, meglenke, volan in prestavno ročico obložena z usnjem, 4 airbage in ročno klimo.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasploh se mi zdi da jih ni veliko z 1,4 mašino.. z 1,2 pa malo morje :)

1,4 bo za v šolo malo mal, poišči kako turbo varianto :whistle:

PS

Naš 1,2, žre cca 7,2 kadar ga ima žena v rokah in cca 6.5 ko se ga jaz lotim :whistle: - povprečje - mešano

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to sm najprej mislu.. sam kurc, tist tui nikamor ne gre, mogoče bi čip kaj pomagal.. Edino kaj je mal več navora ma.. Pa nekam draga je nafta hehe

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud razmišlam da bi kupu 1.5 DCI, porabo ma kot tvoj tomos :) no mal več, okol 4L

Sm ga mel v avtošoli pa gre kar vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga srat z dCi pri tako majhnem avtu, če ne misliš delat veliko km. Avto je v štartu dražji, dizel je dražji, servisi okvar so na dCi dražji - nenazadnje teh pri Renaultu ni tako malo (šobe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometri? Cirka 90 na dan +x na teden, pa med vikendi kak izletek tu pa tam :) Tako malo kosilnco bi js raje bencinarja vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga srat z dCi pri tako majhnem avtu, če ne misliš delat veliko km. Avto je v štartu dražji, dizel je dražji, servisi okvar so na dCi dražji - nenazadnje teh pri Renaultu ni tako malo (šobe).

ah to smo že dostkrat predebatiral, pa smo prišli do zaključka da ni velike razlike bencinar al pa dizl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!