Skoči na vsebino

Renault Clio


Thundercat

Priporočene objave

Ja saj pravim, za večji in težji avto, kjer rabiš več navora za premikat okrog vsaj 1,5 tone, je dizel itak pravilna izbira. Za majhen avto pa nima veze. Npr. Toyota Yaris 1.4 D-4D je totalna bedarija, saj ima že bencinar res nizko porabo. ups :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, 1,4 16v, fedre druge da gre okoli krožnega 80 pri nas, ene 15col litke z 205 gumami pa je to to :) Pa ozvočenje za jurčka. Tak bom najverjetneje naredil. Hvala za pomoč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se češ pa poceni vozit pa vzami tamočnega dci-ja, poraba pod 5L

3,8 ce vozi lady, 4,3 ce vozim jaz. :whistle:

Jest tud razmišlam da bi kupu 1.5 DCI, porabo ma kot tvoj tomos :) no mal več, okol 4L

Sm ga mel v avtošoli pa gre kar vredu.

glej zgoraj. gre pa kar konkretno dobro. samo nad 150 mu zacne zmanjkovati, tako da lahko ta avtomobilcek priporocam. lega na cesti za tako lahek avto ok.

za 4 litre ga moraš pošteno šparat... normalno pa 5,5 recimo.

to ti mislis. glej zgoraj, pa ne sparava ravno. ce bi, mislim, da bi bila poraba se kaksnih 3-5 dl/100 km manjsa.

Ne ga srat z dCi pri tako majhnem avtu, če ne misliš delat veliko km.

je res. planirano je bilo pri lady-inem cliu 20-25k km letno.

Avto je v štartu dražji,

je res. vendar rabljenega se izplaca vzeti, ce nameravas avto imeti dlje casa (5-7 let min.) in delas neke spodobne kilometre letno.

dizel je dražji,

ni (vec) tako pavsalno res. oz. ne vedno, oz. ce preracunas porabo enega in drugega prides do razlike tudi do 5,5 l/100 km. pa veselo racunaj.

servisi okvar so na dCi dražji - nenazadnje teh pri Renaultu ni tako malo (šobe).

malo vec info okoli tega bi prosil. lady-in ima trenutno 56k+ km, redno servisiran, drugace deluje bp (tudi kabina se kar hitro ogreje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne iščem varjante za kurčit se ampak za poceni vozit ;)

Eh, 1,4 16v, fedre druge da gre okoli krožnega 80 pri nas, ene 15col litke z 205 gumami pa je to to :) Pa ozvočenje za jurčka. Tak bom najverjetneje naredil. Hvala za pomoč :P

Funny. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to sm najprej mislu.. sam kurc, tist tui nikamor ne gre, mogoče bi čip kaj pomagal.. Edino kaj je mal več navora ma.. Pa nekam draga je nafta hehe

:blink: :blink: :wacko:

a pa si ga že kdaj vozu???

no, dobr, sam če mislš res najbl oskubleno verzijo - 65KM, tist je res mal bl zaspan, drgač pa 82KM (beri: moder i)- ta, k jih je itak največ že leti k svina!!! Sm se kr dost prevozu z bratovmu (mi ga je zmer dajal za relacije, k je tak šparovčk ^_^ ), pa se 1.4 16V niti slučajno ne more primerjat ne glede na več konjev... Da pa ne govorimo o unem 100KM (moder c in i) - Ga je pa čez gorjance hotlo kr raztrgat... :kva2: :whistle: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Funny. :whistle:

Provokacija, sj veš hihi :D Ampak v vsaki fori je neki resnice :)

:blink: :blink: :wacko:

a pa si ga že kdaj vozu???

no, dobr, sam če mislš res najbl oskubleno verzijo - 65KM, tist je res mal bl zaspan, drgač pa 82KM (beri: moder i)- ta, k jih je itak največ že leti k svina!!! Sm se kr dost prevozu z bratovmu (mi ga je zmer dajal za relacije, k je tak šparovčk ^_^ ), pa se 1.4 16V niti slučajno ne more primerjat ne glede na več konjev... Da pa ne govorimo o unem 100KM (moder c in i) - Ga je pa čez gorjance hotlo kr raztrgat... :kva2: :whistle: :D

Nisem ga sam peljal.. sem pa zraven peljal.. ni neki nevemkaj.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ga sam peljal.. sem pa zraven peljal.. ni neki nevemkaj.. :)

:huh: OK no, kukr za koga...

sam pol ne prčakvat, da se boš pa z bencincem nevemkaj pelu... sploh če ga še mau širš obuješ... prej probej, da ne boš razočaran...

pa s tem ne mislm da bi bil kej slabš od primerljivih avtkov ostalih znamk... prej kontra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, tudi bencinar ni nevemkaj, navora ma lih tolko ko odblokiran skuter hehe.. ampak tak, tak mali avto se pomoje vseeno bolj splača bencinarja vze. Bencinarja pa sem peljal ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :wacko:

a pa si ga že kdaj vozu???

no, dobr, sam če mislš res najbl oskubleno verzijo - 65KM, tist je res mal bl zaspan, drgač pa 82KM (beri: moder i)- ta, k jih je itak največ že leti k svina!!! Sm se kr dost prevozu z bratovmu (mi ga je zmer dajal za relacije, k je tak šparovčk ^_^ ), pa se 1.4 16V niti slučajno ne more primerjat ne glede na več konjev... Da pa ne govorimo o unem 100KM (moder c in i) - Ga je pa čez gorjance hotlo kr raztrgat... :kva2: :whistle: :D

teh 105HP dCi cliotov je baje bilo narejenih samo par primerkov, mašina je pa prvotno namenjena meganu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej baje da mašina od megana paše do šraufa natančno v cliota, tko sm slišov, samo dvomim.

:grrr sej nosilce ma lahko iste, sam se pa neha če ne drugje vsaj pr štromu. Sm pa pogruntov, ko sva z bratom naenkrat delala servis, pa tud pri istmu mehaniku - on na cliotu dci, jst pa na (od bivše :D ) meganu isto 1.5 82 KM. Pa so vsi deli drugačni, čeprov sm tud jst sklepov da je to ista mašina. Se mi je mehankar sam smejal... če ne druzga ma že neki dodatnih senzorjev pa posledično druge kontakte za štrom napeljavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo vec info okoli tega bi prosil. lady-in ima trenutno 56k+ km, redno servisiran, drugace deluje bp (tudi kabina se kar hitro ogreje).

Kabina se počasi segreva pri bencinarju... pa ne samo pri mojem. Glede problemov z dCi... sam serviser na servisu v Avtohiši Real v LJ mi je rekel, naj bom vesel, da imam bencinarja in ne dizla, saj naj bi bilo z dizli več problemov. V natančnejše debate se z njim takrat nisem spuščal. Sam pa vem, da so bile zelo problematične šobe na sicer večji mašini 1.9 120 KM (Laguna, Megane). Verjemi, da raje vdim, da avi delajo bp, ampak z Renaultom imam slabe izkušnje (ponavljajoče težave pri enakih modelih). Recimo za vžigalne tuljave so šle na mojem, od starega očeta in od prijatelja (to so primeri iz prve roke)... kakšna je verjetnost, da so to "slučajne" okvare :? Eno sem plačal, po pregovarjanju pa so mi potem še ostale tri zamenjali brezplačno, čeprav izven garancije. Uradno pa Renault ne prizna, da je šlo za slabo serijo tuljav. Odvisno kako se sam uspeš zmenit. Cena ene je bila okrog takratnih 20.000 SIT.

Pa srečno vožnjo vsem.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kabina se počasi segreva pri bencinarju... pa ne samo pri mojem.

:grim potrdim.Na sceniku 1,6 in clio 1,4 na twingu pa dela ko grom :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ze od 1990 pri hisi vozimo dizle, osebno tudi od 1996 posedujem dizla, mi je gretje pri dizlih se kako znano. pac ostanes dlje v bundi. no big deal.

glede teh sob me bolj zanima kako in kaj. ce kdo kaj ve, bi se priporocal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj povprašal enega lastnika.. odsvetuje nakup Cliota :whistle: Ima pa 2002 letnik 1,4 16v. Najprej mu je mašino razgnalo, to so menda pod garancijo popravili ampak vseeno, potem na novi čez par let so neke šobe šlo in je blo drag k pes..pa še polno malenkosti ki ste jih že tako ali tako ostali omenili... hmm :whistle:

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj povprašal enega lastnika.. odsvetuje nakup Cliota :whistle: Ima pa 2002 letnik 1,4 16v. Najprej mu je mašino razgnalo, to so menda pod garancijo popravili ampak vseeno, potem na novi čez par let so neke šobe šlo in je blo drag k pes..pa še polno malenkosti ki ste jih že tako ali tako ostali omenili... hmm :whistle:

Baje. Imel laguno 1,8 letnik 98 200 k b.p. imam laguno 1.6 06 55 k b.p. Šef je imel mercedesa 320 E in crknil v garaži.

Skoraj podrli garažo, da so ga lahko odvlekli na servis. hmm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj povprašal enega lastnika.. odsvetuje nakup Cliota :whistle: Ima pa 2002 letnik 1,4 16v. Najprej mu je mašino razgnalo, to so menda pod garancijo popravili ampak vseeno, potem na novi čez par let so neke šobe šlo in je blo drag k pes..pa še polno malenkosti ki ste jih že tako ali tako ostali omenili... hmm :whistle:

Zdej k je pa enmu crknu je pa zanč :), naš clio je pa star 8let pa še ena stvar ni crknila, čudno ane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne enem.. poznam tud punco k ga ma, pa hupa ne dela, števci se resetirajo na cajte.. isto 1,4 pa tud mnde 2002 letnik. Jaz bi tak 2 leti novejpega vzel, upam da je tam stanje boljše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne enem.. poznam tud punco k ga ma, pa hupa ne dela, števci se resetirajo na cajte.. isto 1,4 pa tud mnde 2002 letnik. Jaz bi tak 2 leti novejpega vzel, upam da je tam stanje boljše :)

Mnde je v Mozirje t ma, pa ne vozte se tm okol k ni z renoje. Mnde crkujejo žarnce - philipsove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej drgač mi je avto všeč ne.. pa z Apexovimi fedri se tud dobr pelje hehe.. samo nevem, da ma tolk ludi probleme.. morm še koga z novejšim modelom najdt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej drgač mi je avto všeč ne.. pa z Apexovimi fedri se tud dobr pelje hehe.. samo nevem, da ma tolk ludi probleme.. morm še koga z novejšim modelom najdt :)

Kolk ludi ma probleme. Jest ma tud probleme, pa tega mnde ne razlagam okol. Mnde pr bmw poka geštel, pa tega ne

razlagam okol, čeprov je tud men poču. Mnde bo letas velik l di brez dela, pa če boš ti razlagal da okol da je reno zanič jih bo

še več. Tenk ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje. Imel laguno 1,8 letnik 98 200 k b.p. imam laguno 1.6 06 55 k b.p. Šef je imel mercedesa 320 E in crknil v garaži.

Skoraj podrli garažo, da so ga lahko odvlekli na servis. hmm....

fotr mel laguno 1.8 letnik 98, ko je po 40k km začela piti več olja kot bencina jo je prodal, od takrat vozi hyundaia, ki ne dela nobenih problemov, le na vsake 3 leta mora dat pošvasat izpušni kolektor ker ga prežge

drugače pa ima kolega 1.9dci laguno (eden prvih modelov z dci mašino) letnik mora biti okoli 2002, prednja desna vrata svinjsko pokajo ko jih odpreš, stikalo za vklop vseh 4 žmigavcev je uničeno, prižge se jih samo se jih ne da ugasnit

potem dva kolega imata cliota letnik okoli 2004, eden 1,5dci drugi 1.2 16V (model, ki ga še vedno delajo v novem mestu), obema poka barva in rjavi pleh na spoju strehe in C stebrička (serijska napaka), dci ima kajpak pri 60k km že drugo turbino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa poznam eno, ki je nedolžnost izgubila v kliotu. Na servisu so pa rekli, da to ne spada pod garancijo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi poznam eno tako :grim Res da je bil stari Clio ampak nič zato :P

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!