Skoči na vsebino

Renault Clio


Thundercat

Priporočene objave

Včeraj so sestri na Cliotu 2002 blokirala zadnja kolesa. Na srečo ne med vožnjo, ampak, ko je hotela speljati. Baje je to pogosta napaka pri Cliu (tudi pri peugeot 206), da se odlepijo pakne v bobnih pri zadnjih kolesih. :headbang:

po deževju je to zelo pogost pojav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjava zavornih oblog na obeh zadnjih bobnastih zavorah je koštala 140€ na pooblaščenem Renault servisu v Kopru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej ne vem kake probleme imate z menjavo lučk.. mal je sicer na tesno samo se dajo čist lepo zamenjati doma.. meni jo je moj menjal ravno pred 14 dnevi..

drugač pa je s temi clioti včastih kup problemov :D vsaj jz jih imam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa laufa super odkar sem ga kupil 17.6.2005 (novega).

Edini "problem" je bil, ko se mi je snela zadaj cevka za špricanje zadnje šipe. Snel spojler in nataknil gor. 5 min dela.

Z avtom sem zadovoljen. Točno za to kar rabim (mestna vožnja) je super. Stisnem ga v vsak vogal ko parkiram na nemogočih mestih na faksu. Tud fajn potegne (1.6 16v). Res pa je, da je nepremičnina proti motorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa ti tale 1.6 pogolta bencina po mestu :? Naš 1.4 po mestu težko pod 9l/100 km.

Da se še jaz uštulim.

Ne porabi kake velike količine tja 7.5-7.7 izvenmestna pa komot pod 7, ker ga imam namreč tudi jaz sicer letnik 02.

Pa se nekaj, majhna poraba gre na racun navora motorja že pri nizkih obratih, to pomeni, da ne rabiš motorja preveč vrtet, drugače pa je pri 14 16V tam pa moraš it v obrate, da kam potegne. To vem zato,ker ga ima mama in ga večkrat vozim.

Tam pa je poraba okol 7,8 do 8 po mestu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tole mestno porabo 9 l imamo trije različni vozniki. Jaz pazim, da ga ne pritiskam preveč. Če se prav spomnim, je po tovarniških podatkih imel mestno porabo 9,3 l/100 km. Na relaciji pa mi porabi 6,5 l, najmanj pa sem imel 5,9 l/100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj clio je res da 1.2 16v ampak imam porabo 5,9 če pa mal gledam in je kaka relacija vmes pa 5,7 in tudi manj (povprečne) ne trenutne.

Ej neki me zanima a je komu od te naše smotane ceste se zrukala aksa? men neki ropota k je kaka lukna. pa se mi zdi da od luken na cesti ker sem kar nekajkrat s celga "padla" v kako lukno na cesti.

drugač pa mi razen tega da se mu kdaj kar ne da vžgat kar lepo dela (ne smem ga preveč hvalt da ne bom takoj kje vstala).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se nekaj, majhna poraba gre na racun navora motorja že pri nizkih obratih, to pomeni, da ne rabiš motorja preveč vrtet, drugače pa je pri 14 16V tam pa moraš it v obrate, da kam potegne. To vem zato,ker ga ima mama in ga večkrat vozim.

Tam pa je poraba okol 7,8 do 8 po mestu...

popolni nesmisel. vozim Megane 1.4 16V letnik 1999 malo več kot 3 leta, pa je poraba pri vožnji relacije 25 km do MB + cincanje čez praktično cel MB do faksa (vsak dan) poraba vedno med 5,5 do MAX 6,5 litrov /100km. nad 7 litrov porabe ta avto odkar ga imam še ni imel, niti pri najbolj utrujajoči mestni vožnji.

še dejstva; - ne vozim penzionersko, - avto potegne v nizkih obratih čisto dovolj za potrebe po mestu.

In ne, ne blefiram v 3 dni, ker je avto pri meni le še zaradi porabe pri svojih voznih lastnostih, kolikor jih pač ima (dizel me ne gane), drugače bi avto že zdavnaj menjal, ker glede kvarljivosti pa res ni neki fenomen.

avto je pri meni naredil 90.000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa ti tale 1.6 pogolta bencina po mestu :? Naš 1.4 po mestu težko pod 9l/100 km.

9+

res pa je, da je na 17 col feltnah in da ga nič ne šparam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej ne vem kake probleme imate z menjavo lučk.. mal je sicer na tesno samo se dajo čist lepo zamenjati doma.. meni jo je moj menjal ravno pred 14 dnevi..

drugač pa je s temi clioti včastih kup problemov :D vsaj jz jih imam..

Jaz tudi ne že 10 let!!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meli doma letnik 02, 1.4 16V, poraba izključno drkarija po mestu........cca 9l.....pun kurac za to škatlo. Hja 15 colke ble gor pa klima on....sam vseen.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še moj....

clio 2....l.99.....69.000km

zadnja 2 rezervoarja meril....pri 850 km začela svetit rezerva.

natoču 43 l....poraba malo čez 5 l.

drugač moram potrkat, edino kar je crknilo je ventilator1,2,3.....še v garanciji.

pri 60.000 zamenjal gume, svečke in spihal zračni filter.

zobati jermen je še original.

aja še akomulator sem mejal....2 leti nazaj

toliko ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas so izkušnje samo z 1,2 16 V . Zaenkrat kar OK letnik 02 cca blizu 60.000 km brez posebnih težav.

Gretje deluje malo slabše .

Prvo olje je bilo notri 30.000, zdaj menjujemo na 15.000, ker ste tukaj tako zapisali.

Poraba je okoli 6.2, če ga dobim jaz v roke, ženi dokažem, da gre tudi pod 5.00 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje z 1.8 ali 2.0 16v ?? Začel sem mal gledat te avtomobile.

www.renault-klub.si

1.8 16v je bil samo pri tastarem cliotu. Mala raketa. Bolj kot sam motor je problematična karoserija (beri: rja)

2.0 16v je pa v cliu williams (draga zadeva) in v cliu renault sport 2001+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa 1.4RT? Sej tega bi pa kupu sam doma ne pustijo megana prodat. Kok to kej gre? Mi smo ga včas mel pa je šu 180, kolega pravi da gre 195 (tok gre pa moj megan) ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre najman 320kmh. :kva2:

Verjetno ima mašino kar direkt s števcem povezano, da sploh lahko cagar toliko premakne. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa 1.4RT? Sej tega bi pa kupu sam doma ne pustijo megana prodat. Kok to kej gre? Mi smo ga včas mel pa je šu 180, kolega pravi da gre 195 (tok gre pa moj megan) ??

Pred 1.4 16V je bil drugi avto pri hiši 1.4RT, letnik 1999. Z njim ni bilo nobenih problemov, porabe se ne spomnim točno, je šel pa ene 180 km/h. Nažalost je avto doživel totalko. Še malo v opomin. Ko smo prodajali razbitino so klicali samo interesenti iz okolice Celja, tja smo ga tudi prodali. Od takrat se rabljenih avtov iz tistega konca ogibam v širokem krogu.

Še glede hitrosti... zanimivo, da ima Clio 1.4 16V z 98 KM skoraj popolnoma enako končno hitrost kot nepredelan Fiat Tipo 1.4 s 70 KM, cca 200 km/h po števcu. Smo se peljali en za drugim.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še glede hitrosti... zanimivo, da ima Clio 1.4 16V z 98 KM skoraj popolnoma enako končno hitrost kot nepredelan Fiat Tipo 1.4 s 70 KM, cca 200 km/h po števcu. Smo se peljali en za drugim.

Predvidevam da je Clio z 98KM vozil prvi, takoj za njim v zavetrju pa Fiat. Če je tako, potem se meni ne zdi nič tako zanimivega, da sta števca isto kazala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš res. Ne spomnim se koliko je kazalo na Tipotu, na števcu od cliota je bilo med 195 in 200 km/h, avtocesta malo navzdol.

Ko je pred leti imel oče Tipota je tudi šel 195 km/h po avtocesti navzdol. Skratka, za tiste konje v prometni leti ko sneta skira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na kratko preizkusil novega Cliota s 100 žrebci. :headbang: :headbang: (premočno za nas)

Odločitev ! V naši štali je to občutno preveč konjičkov (gre ko sneta sekira na kvadrat) in sem se odločil za skromnejšo varianto.

Ja posledica tega je, da se prodaja stari clio 1.2 16V klima ABS, MP3 59.000 km, kot nov 3 vrata temno moder.

Saj vem, oglasi so drugje. grem tja. Ampak v torek bo že prepozno, ker ga damo noter. Torej čez vikend je še čas.

Navali narode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!