Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Alpinestra Octane S-Moto, z njimi na rokah padel 5x, od tega recimo 2x mal po rokah drajosv (obakrat <50km/h) pa so zdej take:

post-16264-1244907527_thumb.jpg

Ta luknja je nastala pri padcu pri 40km/h, ne vem kaj naj rečem, usnja do konca ni prebilo samo ga je pa kar dobro natrgalo za en padec pri 40km/h

post-16264-1244907561_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestra Octane S-Moto, z njimi na rokah padel 5x, od tega recimo 2x mal po rokah drajosv (obakrat <50km/h) pa so zdej take:

post-16264-1244907527_thumb.jpg

Ta luknja je nastala pri padcu pri 40km/h, ne vem kaj naj rečem, usnja do konca ni prebilo samo ga je pa kar dobro natrgalo za en padec pri 40km/h

post-16264-1244907561_thumb.jpg

Mogoče pojasnilo, ker gre za A* rokavice: na splošno mora zaščitna oprema preprečiti poškodbo voznika ob prvem padcu (s tem mislim, da nek kos opreme doživi prvi stik npr. s cesto in se mora izkazat v smislu zaščite). Če je poškodba, v tem primeru rokavice, sprejemljiva za "naslednji padec", se jih pač uporablja še naprej. Čeprav je zaželjeno, da oprema prenese več poškodb, ta kriterij ni na prvem mestu, ker je daleč pomembneje, da je ob prvem stiku zaščita kar najboljša, najsi gre za 10 km/h ali pa 250 km/h.

Če so torej rokavice opravile svoje delo in to ne le enkrat, potem je vsekakor čas za menjavo. Pripravljenost kupiti naj naj model neke zaščitne opreme po tem, ko je že prišlo do neke poškodbe pri padcu, prav nič ne pomaga. Ko je prepozno, je prepozno - žal.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ... jaz sem pri TC kupil rokavice od Firsta, mi je tam bluzil da so ful kvalitetne, kenguru usnje ter da jih ima sam in je ful zadovoljen. Po dveh dneh, naredil cca 200km mi na eni rokavici poci po sivih med prstoma. Nesem nazaj, zahtevam kupnino oziroma, da kupim kake druge rokavice. Kolikor je meni jasno ti mora prodajalec blago, ki ima tovarniško napako zamenjati v roku 8dni po nakupu blaga. To seveda ni bilo možno, ker so bile rokavice ze uporabljene na motorju ... no potem so mi jih popravili v 3 dneh. Sedaj mi sluzijo bp. Nevem pa kaj bo, ce bom slucajno z njimi drsal po tlek ... trk, trk na les, da se to ne zgodi ...

Jaz imam tudi te od Firsta. Tudi meni trobili kak so oh in sploh v TC. Sej za nosit so ok oz. super ampak so jih pa tudi šivali že 4x. Ostalo opremo nabavil v Labi, rokavic ne, ker niso bile tako udobne, vendar bom sedaj tudi rokvice nabavil od Alpinestars, ker sem s to opremo zadovljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz prisegam na alpinestars, iz lastnih in tujih izkušenj.

Je pa kolega zadnjič kupil berik rokavice (http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicne-usnjene-rokavice-berik-i3689.shtml) v tc motoshop, po dveh dneh turistične vožnje so se strgale po šivu. Nesel jih je nazaj, potem so rabili par dni da jih je en šalabajzer pošival (raje ne sprašujte kako). In zdaj se že drugje trgajo. Če bi se meni tako zgodilo, mi nebi nič tcjovci šivali ampak kar lepo denar nazaj in nasvidenje.

Za tako ceno bi moralo biti malo drugače. Tako da samo stran od berika....

Berik nikad više :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste že mogoče razmišljali, da preprosto pri nekaterih prodajajo fouš robo. :headbang:

Jest najraje kupujem opremo januarja v Veroni (prej Padova), pa do sedaj nisem bil razočaran. Kvalitetne rokavice pa sem kupoval po 59€ in ker sem vzel tri pare, je bla cena 50€ po kosu. Lahko se npr. trije zmenjo, pa se pol za boljšo ceno en cenka.

Moje prve rokavice so ble First in NIKAD VIŠE! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berik nikad više :headbang:

Aja? zakaj pa ne? KLIK ! :whistle:

Sej če tako malo razmisliš, kar se FIRST-a tiče....kenguruja za 100€, nekaj mora bit narobe :P Sem imal tudi sam enkrat Firstove,navadne goveja koža, pa so zdržale kar lepo kilometrino. Je pa res, da so šivi začel pokat,sicer že ko so bile orng znošene in namočene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bilo kaj narobe s kengurujem za 100€?? Jaz imam četrto sezono kengurujčka in Hein Gericke za 60€. Rokavice v super stanju, nikjer prenucane, šivi še vsi držijo, skratka razen tega da so umazane in da so dobile že malo neprijeten vonj, jim čisto nič ne manka :) Aja, z njimi sem bil tudi 2x na tleh :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bilo kaj narobe s kengurujem za 100€?? Jaz imam četrto sezono kengurujčka in Hein Gericke za 60€. Rokavice v super stanju, nikjer prenucane, šivi še vsi držijo, skratka razen tega da so umazane in da so dobile že malo neprijeten vonj, jim čisto nič ne manka :) Aja, z njimi sem bil tudi 2x na tleh :rolleyes:

jest sm jih kr u lavor vrgu in opral. za prste spucat sem kupil ščetko za zobe. rokavice sm pol sušil v senci, na prepihu, in jih parkrat namazal z kremo za usnje, zdej se ne lepijo in dišijo kot nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berik so se tut men strgale prej ko po enem letu uporabe..vem da jih ne bom več kupu..

First kengurujček je pa 3 sezone zdržal..še dobr da jih mam še vedno doma..

oboje v TC-ju kupljen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tudi First navadne usnjene, takrat 10k sit v TC-ju. Do zdej so preživele 2 padca in pa okrog 20-25k km. Komaj zdaj se je začela tista robnata plast čez usnje nekoliko luknjati in usnje je na enem delu tudi malo preguljeno. Pa šivi so še OK, od padcev se praktično ne pozna nič. En je bil pri 60-70km/h, drugi pa pri 110km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berik Sepang; super se nosijo, nikjer me ne tiscijo, vse brez pripomb, vendar se je po 4000 km na palcu leve roke pojavlo tole (me ne moti)

post-16982-1245609041_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Duel: Vozim jih drugo sezono, se pravi prevoženo okoli 15.000km, nikoli na tleh. Rokavičke super, edino šivi so začeli popuščati na levem palcu, na blazinici. Zaenkrat druga plast usnja še ni šla stran, pomoje gre za kozmetično in ne zaščitno plast (upam).

Pričakoval sem več ( še bolj zaradi tega ker sem imel že z Dainese želvo in ježki težave in sem si rekel, da gre za nesrečni, osamljen primer). Sploh ker gre za Dainese, ki se smatra za kvalitetno znamko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex Racing: 6 sezon, 30K km, 1 padec, en kup dežja, kot nove, stale so takrat cca 50€, kupil tudi za drago in mi je škoda da nisem nabavil še 2 para na zalogo, ker za tako ceno težko dobiš kaj pametnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bilo kaj narobe s kengurujem za 100€?? Jaz imam četrto sezono kengurujčka in Hein Gericke za 60€. Rokavice v super stanju, nikjer prenucane, šivi še vsi držijo, skratka razen tega da so umazane in da so dobile že malo neprijeten vonj, jim čisto nič ne manka :) Aja, z njimi sem bil tudi 2x na tleh :rolleyes:

jst sm si tut nabavu kenguruje za 100€,ker mi je prodajalec svetoval, da bo za mojo uporabo več kot dovolj. sem pa začetnik (resda da imam izpit 11let). bomo vidl kako se bodo obnesle :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam Berikove Racing rokavice iz kengoo usnja, zunanji šivi in nekej kevlarja (moje mnenje je, da je precej neuporabno, razen če je treba komu na novo nastavit zobe). Rokavice se obnesejo odlično, samo malo večkrat jih je treba čistit ker so bele. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Hazzard20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

jst mam te , alpinestars gp pro že 1 leto in so take k nove :)

...doživele so le manjhno preobrazbo in sicer na pacu so sedaj šivi navzven in ne na noter (enako kot pri ostalih prstih).... sicer ne vem zakaj alpinestars ni tega že v osnovi naredil ali pač???

post-15759-125416814056_thumb.jpg

post-15759-125416820002_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če bo koga zanimalo, pred dvemi leti sem, za svoje everyday in touring potrebe, preko Ebay-a kupil Teamsix (lahko bi rekel - noname) rokavice iz kengurujeve kože za 20€+poštnina. Sicer z malo skepse in ne totalno navdušen nad dizajnom a po dveh letih je moje mnenje, da sem kupil dokaj lične, zelo uporabne in zelo dobro izdelane rokavice z odličnim razmerjem kakovost-cena. Pravkar sprašujem prodajalca koliko bi bila poštnina za Slovenijo.

post-1019-126056337913_thumb.jpg

Klik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Italije v Slovenijo poštnina prevelika... cca 45€... lahko se pa motim, se mi zdijo pa tudi meni zanimive in če se nas bi več nabralo... bi šli lahko v skupinski nakup... mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja jst kar zagovarjam FIRST. 2 sezoni jih že mam in so še prou uredu, razen enih šivou k so popustili. Sam za tako malenkost cvern in šivanko u roke in zašit smile.gif

Zdej so spet k nove smile.gif

Pa zdej sm si še ene take kupu, sam druge barve, ker so popusti in sm jih sam za 40€ dobu biggrin.gif

Popravljeno . Popravil james007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako lahko zagovarjaš First, ko že po dveh letih šivi popuščajo. Moje Wintexove so stare 11 let, vsi šivi držijo. Leta pa se poznajo na dlani, kjer se bo zaradi obrabljenosti v naslednji sezoni verjetno naredila luknja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako lahko zagovarjaš First, ko že po dveh letih šivi popuščajo. Moje Wintexove so stare 11 let, vsi šivi držijo. Leta pa se poznajo na dlani, kjer se bo zaradi obrabljenosti v naslednji sezoni verjetno naredila luknja.

:rolleyes:..dej ne prbiji...moje rokavice so stare že 25 let pa so take kot nove....ja če so v omari....:blink:....jih ni rokavic ,ki bi zdržale več kot 25.000 km na rokah,,če pa že.. so kot čigumi.....!!:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!