Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Dobra novica in hvala za poročilo. Danes sem prejel te rev'it nepal (v akciji) in zgleda prekleto dosti rokavice za 45€ s poštnino vred (ki je v italiji oderuško draga, beri pod 7€ je praktično ni) Kljub temu, da je bilo 17 stopinj za nazaj sem si jih nadel gor da dobim filing koliko bo trpel občutek. Po par km sem dobil filing in bo ok. Zadovoljen.

Mp3500 tebi pa želim da ti odlično služijo in iskrena hvala za ponujeno pomoč. :)

 

V nalivu za na šiht pa me je zeblo v roke pri 11 stopinjah in plohi a le ko je navadno usnje gentlmenske rokavice cedlo in se je vanje ulilo. Zaman sem na bencinski skušal nataknit gor pvc rokavičke. No zdaj bo boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vas je veliko preko ZS želelo vedeti kje sem jih kupil vam to napišem tu. V googlu vtipkajte motoabbigliamento. Italiani ki velikokrat imajo odlične akcije in pošiljajo v Slovenijo. So zelo resni (sem jim vrnil jakno kateri je malo popustil šiv po 10 dneh uporabe in brez etiket) pa niso prav nič komplicirali še celo kurir jo je prevzel na njihove stroške (v original embalaži)! (resda v Italiji, v slo nevem kako to gre). Absolutno ne in res absolutno ne tikajte in razmišljajte o trgovini outletmoto ki pa so taki pocarji da glava boli. Totalni luzerji čeprav je ponudba večinoma dobra. Zgrešijo velikosti, pošiljat moraš nazaj na svoje stroške (ko je povsem jasno da so oni zaj...) in nato čakaš vračilo denarja cca 60dni (in ene 10x ping pong z paypalom ker se jih ne da niti priklicat, ne dobit po e-mailu. Če pa jih že dobiš, ti rečejo da oni pravno ne smejo vračati preko paypal)... ne smejo my ass, pa še kako so ko smo klknili na claim... le čakali smo denar celo večnost.

 

Zamerim le slovenskim trgovinam ki se z makaronarji ne morejo kosati ne po prijaznosti, ceni, in po sortimentu. Razlike so ogromne. :/ Pa bi raje našim rgovcem pustil cekin pa ne gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja da ne pozabim... rokavice sem naročil v ponedeljek ob 16:20 in dobil vročene naslednji dan ob 11:00. To je absoluten rekord v Italiji, tipično se stvari cjazijo 3-5 dni odvisno kolko je razdaje in kdo je kurir. Če je artikel iz centra Italije ali nižje pa se ponavadi kar načakaš saj se geografsko vklopi Grčija oz. siesta način in se stvari pomikajo bistveno bolj počasi... :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

Iščem rokavice brez prstov, iz kengurujevega usnja. Nekaj v tem stilu.

 

Nekoč sem jih nekje zasledil, sedaj ko jih pa rabim, jih pa ne najdem več  :glare:

 

Hvala za pomoč.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Iščem rokavice brez prstov, iz kengurujevega usnja. Nekaj v tem stilu.

 

Nekoč sem jih nekje zasledil, sedaj ko jih pa rabim, jih pa ne najdem več  :glare:

 

Hvala za pomoč.

 

lp

S prsti sem jih enkrat pred leti dobil v Delta timu Krško.Sicer pa poglej v kaki dobro založeni kolesarski trgovini !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Iščem rokavice brez prstov, iz kengurujevega usnja. Nekaj v tem stilu.

 

Nekoč sem jih nekje zasledil, sedaj ko jih pa rabim, jih pa ne najdem več  :glare:

 

Hvala za pomoč.

 

lp

 

A ti to gledaš za motor al za kaj drugega?

 

Tukaj jih imaš nekaj: http://rokavice.si/ROKAVICE/Chopper-rokavice?cPath=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Garibaldi - gladius.... nekje 30 000 km.... zdej pa nimam pojma kaj bi kupu... 

 

grem nekje max do 200€

post-19555-0-57268500-1383508226_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi lahko kdo svetuje kakšne rokavice naj kupim za vožnjo pri -5 in več. Imam smučarske rokavice, pa do -5 so O.K., pri -8 pa že zebe v prste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo svetuje kakšne rokavice naj kupim za vožnjo pri -5 in več. Imam smučarske rokavice, pa do -5 so O.K., pri -8 pa že zebe v prste.

Pri minus pet že rabiš Mufe   http://www.twistedthrottle.com/oxford-handlebar-muffs-for-motorcycles

v kombinaciji z gretjem ročk je kot na Havajih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex Yukon uporabljam že kar nekaj časa in sem z njimi zelo zadovoljen. Za kako daljšo turo pri temperaturah kokretno pod lediđčem so pa mufkoti od boga poslano darilo. ZAKON!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Hvala, toda vseeno me zanimajo rokavice.....če kdo vozi samo v rokavicah....

lahko so še ne vem kake rokavice, te prej ko slej začne zebst, neki rabiš da ti ne piha v roke in tej mufki so prav temu namenjeni. v italiji jih ima pozimi vsak ta drug skuter. pa glede na to da maš skuter si še to umisli (cca 80-90€) in pol res ne bo zime. stvarca deluje več kot odlično. http://tucanourbano.it/Catalogo/item/termoscud%C2%AE-en-US?categoryFullPath=termoscud_e_coprimanopole%2Ftermoscud

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex Yukon uporabljam že kar nekaj časa in sem z njimi zelo zadovoljen. Za kako daljšo turo pri temperaturah kokretno pod lediđčem so pa mufkoti od boga poslano darilo. ZAKON!

Se strinjam,

zgledajo sicer "malo" češki vsaj na sportaku , ampak za 20€ odlično opravljajo svojo nalogo  aka pri -1 se lahko s poletnimi rokavicami voziš ne da bi te zeblo :)

 

post-20956-0-60697200-1386242019_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Hvala, toda vseeno me zanimajo rokavice.....če kdo vozi samo v rokavicah....

 

Jaz že nekaj let uporabljam zimske rokavice cool breaker3. Tam do 3 stopinje na avtocesti zadržijo temperaturo telesa več kod dve uri vožnje. Pri -1 stopinj zadrži temperaturo na avtocesti približno pol ure. Oprijem na krmilu je boljši kot smučarske ali bordarske rokavice. V teh rokavicah z lahkoto kažeš džonija (ker so narejene na tri prste). :)

 

 

post-40971-0-54647800-1386257234.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že nekaj let uporabljam zimske rokavice cool breaker3. Tam do 3 stopinje na avtocesti zadržijo temperaturo telesa več kod dve uri vožnje. Pri -1 stopinj zadrži temperaturo na avtocesti približno pol ure. Oprijem na krmilu je boljši kot smučarske ali bordarske rokavice. V teh rokavicah z lahkoto kažeš džonija (ker so narejene na tri prste). :)

 

 

attachicon.gifcool braker 49e.JPG

Če se greš ornk preseravat, dodaj na tole še mufkote in gretje ročk... :D Pri -25 sem se cca 4 ure vozil in na koncu ugotovil, da bi mogoče lahko gretje ugasnil, ker imam roke skoraj prevroče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Jaz že nekaj let uporabljam zimske rokavice cool breaker3. Tam do 3 stopinje na avtocesti zadržijo temperaturo telesa več kod dve uri vožnje. Pri -1 stopinj zadrži temperaturo na avtocesti približno pol ure. Oprijem na krmilu je boljši kot smučarske ali bordarske rokavice. V teh rokavicah z lahkoto kažeš džonija (ker so narejene na tri prste). :)

 

 

attachicon.gifcool braker 49e.JPG

 Všečno, sem malo brskal, pa nekak ne najdem kje jih lahko kupim......
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sprobal mufkote od lokalnega Barilla skuterista in pri cca +5 lahko trdim da greš skozi samo z njimi in golo roko dalj časa. :) In sploh ni res da jih ima vsak drugi v Italiji... vsak tretji jih nima. (malo njih jih pa pusti kar na motorju večinoma jih snamejo in v kovček ali pod sedež).

Imajo le dva "problema":

1. Grde so kot smert

2. Če ne zaupaš preveč v civilizacijo oz. humano plat okolice jih moraš vedno snemat in montirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teli niso tako zelo grdi, naj bi imelo tudi sistem proti kraji (verejtno je kaka varnostna matica al kaj takega), sicer pa pozimi je bolj pomembno da greje, če hočeš bit še lep, je pa pol tale tucanourbano pravi naslov :D

manopole%20neoprene-2_m.jpg

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam moje našraufane na ročke. Predej jih bi uspel dol dobit... no, obupaj. Edino, kar moram sedaj naredit je, da jih ponoči obrnem na dol, da ne dežuje not.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,

zgledajo sicer "malo" češki vsaj na sportaku , ampak za 20€ odlično opravljajo svojo nalogo  aka pri -1 se lahko s poletnimi rokavicami voziš ne da bi te zeblo :)

 

attachicon.gif971594_10152089458536788_490662788_n.jpg

 

vidim da imaš samo protivetrne k so tanke .. te ki jih imamo jaka , trebor in jaz so pa debelejše in trše ... mal pod 40€ so bile pri yogi-ju po povzetju...

Jaz že nekaj let uporabljam zimske rokavice cool breaker3. Tam do 3 stopinje na avtocesti zadržijo temperaturo telesa več kod dve uri vožnje. Pri -1 stopinj zadrži temperaturo na avtocesti približno pol ure. Oprijem na krmilu je boljši kot smučarske ali bordarske rokavice. V teh rokavicah z lahkoto kažeš džonija (ker so narejene na tri prste). :)

 

 

attachicon.gifcool braker 49e.JPG

 

to je samo za mizarje k jim pol prstov fali ..  :P

Sprobal mufkote od lokalnega Barilla skuterista in pri cca +5 lahko trdim da greš skozi samo z njimi in golo roko dalj časa. :) In sploh ni res da jih ima vsak drugi v Italiji... vsak tretji jih nima. (malo njih jih pa pusti kar na motorju večinoma jih snamejo in v kovček ali pod sedež).

Imajo le dva "problema":

1. Grde so kot smert

2. Če ne zaupaš preveč v civilizacijo oz. humano plat okolice jih moraš vedno snemat in montirat.

1.lej..če je ponoč mrzlo je vsaka dobrodošla ki toplo šč**e .....isto je s temi mufi ...

2.če bi bil na MNZ bi videl , da jih imam pritrjene tako , da sem odvil ogledalo ,  zarezal luknjico v muf , nataknil muf čez šalterje in privil ogledalo...zdej ča ma pa en tolk časa da ogledala dol šraufa brez da bi mu en glavo odprl pa naj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mi lahko kdo svetuje kakšne rokavice naj kupim za vožnjo pri -5 in več. Imam smučarske rokavice, pa do -5 so O.K., pri -8 pa že zebe v prste.

 

Osebno me mikajo te so do - 9 stopinj Celzija: http://www.kibuba.com/Kape-in-rokavice/Rokavice/Nepremocljive?pID=6794

 

imajo pa tudi dvoje tanjše od teh in so do - 7 Celzija.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ne vem kolk velke krave od motorjev imate da rabite plezalne rokavice... 

 

pa še nekaj .. do -9 statičnega mraza je to ... mogoče bo kdo povedal koliko je temperatura občutka -9 če pelješ 90 na uro...pomoje je temperatura zraka plus ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!