Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Ave, ali kdo zna izmeriti, kake vrednosti bi moral imeti na tdmki - c1 in c2... Sam se malo igram z nastavitvami CO ja, pa mi ne rata najti prave vrednosti... Kak nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ave, ali kdo zna izmeriti, kake vrednosti bi moral imeti na tdmki - c1 in c2... Sam se malo igram z nastavitvami CO ja, pa mi ne rata najti prave vrednosti... Kak nasvet?

CO izmerit zna vsak bedak samo potreben je drag aparat, kajti danes se meri več plinov; CO,CO2,HC,NOX in Lambda vrednost to se meri na tehničnem,ko je benzinski motor opremljen z Kat. Za izmerit samo CO,ki naj bi bil med 3 in 3,5 CO-ja (največ do 4,5 CO-ja) pri starejših motorjih z vergazerjem in brez Kat. se mora najprej sinhronizirat vplinjača-e in nato izmerit CO v vsaki cevi izpušnega kolektorja posebej in ta vrednost v posamični cevi naj bi bila malo manjša ca 2,5 CO na izhoddu lonca,kjer si izpušni plini iz cevi združijo v en izhod (sumirajo) naj bi bile vrednosti 3-3,5 CO-ja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni somišljeniki! Kaj pravite na te fotografije? LP! lojza

...malo si me prhitel :OK:

 

Jaz imam namen za drugo leto nekaj podobnega, če bo...

Na ebay-u sem videl nosilec vizirja za TDM-ko, ki mu je možno spreminjati naklon, vendar je enostaven, tako, da ga bom poskusil sam napravit. Vizir bi dal pa od Supertenerejke, povišan.

 

Si že poizkusil, kakšna je razlika vetrne zaščite med vožnjo? Original na TDM-ki je praktično neuporabna, kot, da jo ni...skoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na postarsko sipo? :P  Osebno ne maram cez sipo gledat, razen v avtu. :D

Šipa sega do višine oči voznika(174cm viš .),da se pa pomikati po nosilni plošči gor in dol,lahko pa nastaviš tudi kot šipe, ki je še kako pomemben. Toraj,gledaš čez šipo! LP! L.
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malo si me prhitel :OK:

 

Jaz imam namen za drugo leto nekaj podobnega, če bo...

Na ebay-u sem videl nosilec vizirja za TDM-ko, ki mu je možno spreminjati naklon, vendar je enostaven, tako, da ga bom poskusil sam napravit. Vizir bi dal pa od Supertenerejke, povišan.

 

Si že poizkusil, kakšna je razlika vetrne zaščite med vožnjo? Original na TDM-ki je praktično neuporabna, kot, da jo ni...skoraj.

Ja, danes smo preiskusili samo en položaj šipe pri različnih hitrostih. Rezultati so dobri,prihaja pa še nekaj sprememb v smislu novega kota šipe. LP! lojza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

mene zanima, če kdo ve kako se spustijo ali dvignejo sprednje vilce, ker predhodnik, ki je imel ta motor pred mano je spustil sprednje vilce za cca 2-3cm zdaj bi pa dal nazaj na prvotno stanje.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

mene zanima, če kdo ve kako se spustijo ali dvignejo sprednje vilce, ker predhodnik, ki je imel ta motor pred mano je spustil sprednje vilce za cca 2-3cm zdaj bi pa dal nazaj na prvotno stanje.

 

Hvala.

 

 

na križih imaš vijake, odpusti jih, privzdigni motor in zategni. pametno je bit točen, in kraka spustit/dvignit enako enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo tkole, ce bo koga kdaj kej zanimal o servisiranju....pripravljeni smo na novo sezono, malce vecji servis je bil opravljen in sicer....

 

- menjava olja in filtrov

- menjava napenjalca verige

- menjava verige odmicne gredi

- servis prednjih vilic (semeringi, olje)

- nov komplet verige z zobniki

- nova sprednja guma....da ne bo borutt hud. :P

- nastavitev ventilov, kar se po izkusnjah naredi pri 70k km, namesto na 40k....slisati jih ni se bilo nic....pri 68k prevozenih.

- pa leva stran...plastika je bila barvana, ker mi je motor nevihta cez noc v grmovje skipala....spominek ostaja na tanku, kjer je majcena vdolbinica. :whistle:

 

To je to.....kupil sem jo lanskega meseca maja z 27k km in do danes navozil 68k....dodatnih tezav ni bilo, razen nesrecnega pripetljaja z odvijanjem zadnje matice pri vulkanizerju,je pozrlo navoj in je blo treba novo zadnjo os kupit....kokr se spomnim je bilo stroska 140 evrotov. Da sm pozabil dogodek, smo sli hitr na Jadranko na ovinke....se isti dan. :kva2:  Drugace pa samo redni servisi, se pravi potrosni material.

 

Edin lonce mam v planu se mal odpret, pa volno notri dat, ker jo je verjetno bore malo ostalo.....

 

Zdej pa samo se upam na cim vec srecnih kilometrckov.... :music1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo hitro.

 

Na moji je bilo menjano, pred garažiranjem:

- obe gumi

- veriga z zobniki

- motorno olje

- zavorno olje

- oljni čistilec

- zračni čistilec

- prelevil se je iz srebrno/črne v rdečo

- ščitniki motorja

- novo steklo pozicije

- nove ročke

- akumulator

 

Upam, da bo v prihajajoči sezoni mir

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

 

Ker kupujem TDMko sem tale forum prebral od prve do zadnje strani.

Upal sem se obrniti na vas, da vas povprašam malo o tejle TDMki http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7932773

Ima 80000 km, baje da je vseskozi servisirana na pooblaščenem servisu, v katerem se ne spomnim točno mislim pa, da nekje v Kranju.

Če kdo kaj ve naj mi javi, prosim! 

 

Hvala! In srečno v sezoni 2014, veliko varnih kilometrov!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

 

Ker kupujem TDMko sem tale forum prebral od prve do zadnje strani.  :eek: :eek: :eek:

Upal sem se obrniti na vas, da vas povprašam malo o tejle TDMki http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7932773

Ima 80000 km, baje da je vseskozi servisirana na pooblaščenem servisu, v katerem se ne spomnim točno mislim pa, da nekje v Kranju.

Če kdo kaj ve naj mi javi, prosim! 

 

Hvala! In srečno v sezoni 2014, veliko varnih kilometrov!!

 

... ne verjamem, da si čist vse prebral ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav ma racune vse vrjetn...? Poglej kaj je blo vse narjen, pa ti bo jasn...sej lahko preberes kaj smo vse menjal pri dolocenih kilometrih, to je uglavnem to....Bojda so zelo vzdrzljivi motorji, tko da 100 jurjev in vec sploh ni dileme, ce je servisiran redno. Pa vrjetn so kikometri bolj realni kot 10 let stari z 40 jurji.

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja DIN ravno kilometri se mi zdijo precej realni na starost motorja. Kilometri me na motijo, upam da je drugo vse o.k. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Ostalo se vidi ob ogledu, v koliko tega niste vešči, naj gre kdo z vami

 

Lep pozdrav

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!