Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

Evo, dans me je klicu majster, pa mi je reku, da je jermen znucan, druga naj bi blo vse uredu, edino še fergazer je treba malo nastaviti...jermena še ni zamenjal, ker ga mora naročiti, tako da vam ne morm sedaj sporočiti, kakšno je stanje...robo dobi u torek, tako da vam takrat povem...

A je možno, da je zaradi obrabljenega jermena takšna poraba?

Lp

zgleda že da je možno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa zlo dobr odgovor...no, če nobeden nima niti malo pojma, če bi lahko bila poraba velika zaradi obrabljenega jermena, bom pa počaku do drugega tedna, pa vam povem...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dans me je klicu majster, pa mi je reku, da je jermen znucan, druga naj bi blo vse uredu, edino še fergazer je treba malo nastaviti...jermena še ni zamenjal, ker ga mora naročiti, tako da vam ne morm sedaj sporočiti, kakšno je stanje...robo dobi u torek, tako da vam takrat povem...

A je možno, da je zaradi obrabljenega jermena takšna poraba?

Lp

Pomoje da je malo verjetno, ampak če malo globje pomisliš bi mogoč blo clo kej na tem.. Bolj je tisti razštelan fergazer kriv. Naj ti fergazer nastavi v nulo.

aja //Nejc :P

Popravljeno . Popravil tomazin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sem kupu novo svečko in morm rečt, da je razlika očitna...ko je mrzel, ne trokira več (mogoče čisto malo), na ravnini doseže malo boljšo hitrost, edino klanci ga še malo matrajo...upam, da bo po zamenjavi jermena boljše...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sem kupu novo svečko in morm rečt, da je razlika očitna...ko je mrzel, ne trokira več (mogoče čisto malo), na ravnini doseže malo boljšo hitrost, edino klanci ga še malo matrajo...upam, da bo po zamenjavi jermena boljše...

Lp

Ja na jermenu se ti dost pozna ce je znucan, ko ga bos zamenju bo slo sigurno bols :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo res boljše glede klanca...po ravnini pa itak dobr gre :rolleyes: ...Zdej ko sem zamenjal svečko, sem izračunal porabo, ki je sedaj 5,4 L/100 km...a je to normalno ali je še zmerom preveč?

Mam pa še eno vprašanje glede gilere stalkerja. Zdej mam vse original, razen blokade so odvzete, pa me zanima, kak bi blo, če bi dal malenkost težje valčke not? Kr zdej gre v breg fantastično, končna je pa okol 80 km/h, vendar nabija obrata ko zmešan...bi se dal to kej uredit z valjčki?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet js. Dans sem se spet peljal s skuterjem - nrgjem, ki ima zdej novo svečko, pa je spet začel trokirat, pa spet se ni vrtel tko kot se je včeraj takoj po menjavi svečke, ko sem naredil 100km. A je možno, da mi zaliva svečko? Kaj je sploh vzrok temu? Kako lahko odpravim to?

Upam, da dobim čimprej odgovore.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrau

js kupujem drug skuter (rablen)... mi lahk prosim priporocate kiro firmo bi uzeu... pa kir model bi biu najbolsi... zj men je ful usec peugeot jet-forcesta pa pac dva: c-tech & TSDI 50. al se mi sploh splaca kupit ta motor al ne ? zj ce se mi ne splaca kupit tega motorja kire firme se najbol hvalijo... pa tak da bi se ga dal bol stunnat... da bi fajn zgledu pa da bi hitr letu ;)

upm d mi bote cimprej odgovoril ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, sem pozabil napisat. Sej drugače tisti Jetforce ni slab ne.. samo je pa res precej vesoljsko velik, pa kolikor se spomnim niti čelada ne gre pod zic, čeprav zgleda da bi notr 2 spravo ko motor pogledaš :rolleyes: Sej ko bi katerega videl v živo bi tako videl :)

Aerox je super ja.

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala ti... pa se neki ko si me spomnu za celado :) a v aeroxa nrgja ...aprilia... pa to kar si nasteu... to gre use celada notr ? :o kr me zanima.. tak motor ko mam zej... zgleda kuferam mater da bi loh nvem kulk notr spravu... pol pa probas pa negre nc notr =( to je tut edn izmed razlogou da si nouga kupujem =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je znano gredo povsod lepo notri. Sam sm mel XL čelado na SR-ki pa je lepo pasala. Pa tud tule ene 2 bejbe mata Aeroxa mata skos čelade spodi tak da mislim da ni problema. Za vsak slučaj jo neseš zraven ko greš motor gledat.

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadi ma kao ja hehe.. Taka guma je čez. Teoretično lahko 2 voziš, samo verjetno ni najprijetneje onemu zadaj. Gre pa tudi z štirimi na motorju če je sila :krneki:

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha xD ja to pa vem... ne sam mislim ce bi policaji tezil kej zrad tega... no pa sj s itk nesmem enga furat... sam tak... ja hvala useen... am... mnda si bom aprilia sr al pa aeroxa :D hvala ti ful si mi pomagu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letnik pa bi vzel? Drugače pa lahko se vozita ja, je homologiran za 2, tak kot ostali skuterčki. Aerox je malo bolj športn pomoje, pa tudi malo manjši, ampak še vedno dovolj velik če nisi preko 185cm, kar pa skor 100% nisi.

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn nisn :P bo se mal dal nucal =) am... zj sm si ze skor premislu... kr ma mal prevc kilometrou... 15000 am... zj hocm it na aprilio sr 50r factory... ful mi je lepa... pa se tut da mnda dobit velik delou...

motor najdes:

tukaj

ce ti kej pomaga =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite če bi kupu aeroxa al pa sr-ko tjda do ene 1.200 € ..

A se da za tako ceno kei pamtnga dobit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo bom prašal tukaj, ker je že to namenjeno.

Sem že nekaj prebiral ampak glede scooterjev je toliko tega da.. :)

No v glavnem mislim kupiti scooterja 50ccm za na morje tako, da se bova lahko 2 prevažala sem pa tja od apartmaja do plaže.

Sedaj me pa zanima izbira scooterja 50ccm 2T ali 4T.

Ne mislim kaj predelavat ampak samo užgat pa se peljat, easy verjetno 40 al 50km/h ne vem kok že grejo kaj.

Baje da so 4T švoh in za dve osebi da ne pele nikamor, ne vem. Povejte vi, ker imate več izkušenj.

Gledam pa scooterje tja okoli 1000EUR nove.

Kaj mi priporočate?

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Rieju PASEO 50 so že od 499 EUR naprej pa druge znamke od aprillie do 2600 EUR.

Zdaj pa ne vem kako se obnesejo 2T ali 4T ter kera zmanka je kaj OK itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vzel kar Sachs SX1 rdečga, vsaj na podatke preko neta in tko za videt zgleda kar mašinca :)

Bomo vidl kaj bo cajt pokazu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!