Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

Lepo velik varnih km :kva1: :kva1: :lol: Drgač ga ma pa tut moj frend pa morm reč da je kr ql.. Glede hitrosti pa še nevem k je še zablokiran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala hvala.

Ko bom kaj več naredu bom še kej napisal, drgač pa k bom teu kako blokado dat dol boš pa kej povedu kaj je kolega naredu, ker je mal napisanga glede tega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Evo tud mene je zagrabilo skuterstvo in se ne morem odločiti. Prebral sem že da mora biti:

vodno hlajen in 2taktni. Moje zahteve pa so še da ne sedim prav nizko, da je 50ccm ker nimam A, da ima po možnosti tista večja kolesa kot recimo Piaggio Liberty 50 2T, ki je sicer zračno hlajen a ker sem že rahlo v letih vsaj v primerjavi z vami tule (predvidevam) nisem ziher da rabim nujno vodno hlajenega. Cena me ne zanima in seveda kitajci odpadejo. Vozil se bom malo, čist tko za dolgčas. Prav tako nisem navdušen nad temi divje pobarvanimi in zelo mi je všeč da je spodaj pri nogah ravnna ploskev da lahko malo migam s prsti .)

torej kaj svetujete? Poleg tega liberty sem gledal seveda še looxorja ampak le na "papirju" ker v štacunah ga ne najdem. Gledal sem še nek V-click :? všeč mi je tudi klasična vespa, pa aprilia (neka city z velikimi kolesi pa se ne spomnim imena). Skratka če bo šlo takole naprej se bo začelo deževje in me bo spet minilo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Evo tud mene je zagrabilo skuterstvo in se ne morem odločiti. Prebral sem že da mora biti:

vodno hlajen in 2taktni. Moje zahteve pa so še da ne sedim prav nizko, da je 50ccm ker nimam A, da ima po možnosti tista večja kolesa kot recimo Piaggio Liberty 50 2T, ki je sicer zračno hlajen a ker sem že rahlo v letih vsaj v primerjavi z vami tule (predvidevam) nisem ziher da rabim nujno vodno hlajenega. Cena me ne zanima in seveda kitajci odpadejo. Vozil se bom malo, čist tko za dolgčas. Prav tako nisem navdušen nad temi divje pobarvanimi in zelo mi je všeč da je spodaj pri nogah ravnna ploskev da lahko malo migam s prsti .)

torej kaj svetujete? Poleg tega liberty sem gledal seveda še looxorja ampak le na "papirju" ker v štacunah ga ne najdem. Gledal sem še nek V-click :? všeč mi je tudi klasična vespa, pa aprilia (neka city z velikimi kolesi pa se ne spomnim imena). Skratka če bo šlo takole naprej se bo začelo deževje in me bo spet minilo. ;)

-piagio nrg power mogoče? mas zracno in vodno hlajene... zgleda da nemisls prerihtavat tko da tut zracno hlajen nebi smeu bit problem pomoje :whistle:

-mare506: do 1600€ bi dubu ze odlicno rableno runnerco .. al pa kej podobnga aerox aprilia piagio... tut rableno se da dobr kupt :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jas imam runnerco letnik 06 in sicer star model, imam odvzete blokade in izpuh leovince ZX :rolleyes: skuter doseže 100km/h, z 10 litri pa naredim samo 120-150 km :mellow: pa me zanima kaj bi lahko blo krivo in če je poraba previsoka, kr meni se zdi da je.. :trance_33_sleep: sem pa že bil pri mojem serviserju in mi je reko da je to čist normalna poraba, ker mam leovince ZX gor :blink: pa me zanima če je to res, ali se da poraba kaj zmanjšat? in še nekaj.. zadnje čase skuter več nima tako dobrih pospeškov kot jih je imel, hitrost pridobiva 1x počasneje, pa me zanima, kaj bi lahko bilo krivo, sem vprašal tud enga kolega ko ma runnerco pa mi je rekel da je lahko krivo to, ker zraven izpuha nisem zamenjal valčkov in so lahko sedaj malo zdrobljeni.. je to res, ali je kaj drugega? :unsure:

Že vnaprej Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jas imam runnerco letnik 06 in sicer star model, imam odvzete blokade in izpuh leovince ZX :rolleyes: skuter doseže 100km/h, z 10 litri pa naredim samo 120-150 km :mellow: pa me zanima kaj bi lahko blo krivo in če je poraba previsoka, kr meni se zdi da je.. :trance_33_sleep: sem pa že bil pri mojem serviserju in mi je reko da je to čist normalna poraba, ker mam leovince ZX gor :blink: pa me zanima če je to res, ali se da poraba kaj zmanjšat? in še nekaj.. zadnje čase skuter več nima tako dobrih pospeškov kot jih je imel, hitrost pridobiva 1x počasneje, pa me zanima, kaj bi lahko bilo krivo, sem vprašal tud enga kolega ko ma runnerco pa mi je rekel da je lahko krivo to, ker zraven izpuha nisem zamenjal valčkov in so lahko sedaj malo zdrobljeni.. je to res, ali je kaj drugega? :unsure:

Že vnaprej Hvala za pomoč!

To ni frgazer ampak ajnšpric (piši kao govoriš :) ) ne ? Se pozimi tudi voziš z njimi ? Vprašam, ker me zanima kako ti kaj akumulator zdrži saj nima kurbla.. Jaz sem ravno kupil si 03 letnik pa me zanima. Sicer pa morda veš, so kakšni problemi z temi ajnšprici (purejet), ki jih sedaj Gilera uvaja ali me nima nič za skrbet ?

Sicer pa meni gre brez blokad, nič predelano, max 75 po ravnini. Morda pride do 80 po nekaj časa. Pospeški so pa bolj tako tako.

Popravljeno . Popravil TTech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje čase skuter več nima tako dobrih pospeškov kot jih je imel, hitrost pridobiva 1x počasneje, pa me zanima, kaj bi lahko bilo krivo, sem vprašal tud enga kolega ko ma runnerco pa mi je rekel da je lahko krivo to, ker zraven izpuha nisem zamenjal valčkov in so lahko sedaj malo zdrobljeni.. je to res, ali je kaj drugega? :unsure:

Ko si dubil izpuh ZX bi moral tudi zamenjati valjčke ker te so najbrž že res "malo" zdrobljeni, poglej pa boš videl. Pa drugič tukaj ni treba pisat o težavah z motorjem, ker to je tema o izbiri skuterja za tiste ki ne vejo za kaj bi se odločili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni frgazer ampak ajnšpric (piši kao govoriš :) ) ne ? Se pozimi tudi voziš z njimi ? Vprašam, ker me zanima kako ti kaj akumulator zdrži saj nima kurbla.. Jaz sem ravno kupil si 03 letnik pa me zanima. Sicer pa morda veš, so kakšni problemi z temi ajnšprici (purejet), ki jih sedaj Gilera uvaja ali me nima nič za skrbet ?

Sicer pa meni gre brez blokad, nič predelano, max 75 po ravnini. Morda pride do 80 po nekaj časa. Pospeški so pa bolj tako tako.

Pozimi se ne vozim.. Samo imam pa kurbl, ker nimam purejetain imam fergazer. mislim pa da ti gre toliko zaradi avtomatskega vbrizga goriva, al kak se reče.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober dan jaz sem novi tukaj in me zanima kaj naj kupim izbiram med Sachs SX1, Sachs SONIC B10,Sym SPORT X50 in če še veste za kakšen motor ki dosega nov do cene 1500€ kaj priporočate ? ter kakšna je razlika med temi motorji v štartu inb pri končni hitrosti za odgovore se zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi pa novega nabavil? Ker se najde tudi veliko rabljenih motorjev ki so ohranjeni (npr. yamaha, peugeot, paggio, gilera) in imajo daljšo življensko dobo kot kakšni kitajci al pa kaj podobnega.

Popravljeno . Popravil andro007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober dan jaz sem novi tukaj in me zanima kaj naj kupim izbiram med Sachs SX1, Sachs SONIC B10,Sym SPORT X50 in če še veste za kakšen motor ki dosega nov do cene 1500€ kaj priporočate ? ter kakšna je razlika med temi motorji v štartu inb pri končni hitrosti za odgovore se zahvaljujem

resnicno ti ne priporocam nobenega od teh raje kupi rabljenega: yamaha gilera aprilia piagio. ko bos kupoval vzemi s seboj enega ki se malo spozna in kupi dober motor :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan jaz sem tukaj novi in se odločam med nakopom:

-Peugeou Speedfight2

-Yamaha Aerox

kam mislite nameravam kupiti rabljenega in letnik 2001+ kaj mislite kateri je boljši in kolikšna je končna razlika v km/h med tema dvema skuterjama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan jaz sem tukaj novi in se odločam med nakopom:

-Peugeou Speedfight2

-Yamaha Aerox

kam mislite nameravam kupiti rabljenega in letnik 2001+ kaj mislite kateri je boljši in kolikšna je končna razlika v km/h med tema dvema skuterjama

Če se odločas samo med tema dvema definitivno aerox :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne so pa rezlike med tema dvema motorjema??

hvala že v naprej za odgovore

Aerox je motor japonske znamke :worship: ... preprosto je manj problemov z aeroxom, za več (poraba..) bo pa kak lastnik aeroxa povedau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sachs SX1 sem naredu 200km v dvoje in stvarca kar gre :)

Na tistih 60km/h po števcu pride v dveh po ravnini takoj, izdelava mi je tud QL nasploh vse. Razen kasneje mislim dat kako blokado dol da bo šel tja 70-80 v dvoje, ker teh 60 je mal premal za kam pridit :) A kdo ve kje so te blokade pri tem motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo! en neumesen post...

Sem nova na forumu... mal prebiram in izbiram skuter...

Me zanima če že ima kdo Aprilia SPORT CITY ONE 50? se mi zdi simpatičen za po mestu..

in me mal zanimajo izkušnje...

je 4T.. in to mi je všeč.. bol eko in majn keša (ko ni treba olja).. tk da to ne šimfat .)

me pa res zanima če gre kaj bol od drugih 4T glede na to da je Aprilijin...

Popravljeno . Popravil Scooty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!