Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

saj bi kupil NRG DD, sam sem slišal, da zelo veliko kuri

če ima kdo izkušnje se priporočam

aprilia se mi zdi draga

aerox bo premajhen

SF2 sem slišal da se mu kvari motor

Runnerca je pa težka :unsure: (....in draga)

=) pol pa nč kupt :whistle: :krneki: Cene so prbližno enaki, nrg nepije nč več ko ostali, torej aprilia ni nč kej dost dražja ko gilera, aerox če mislš da ti bo res premahjn[sm to tut nevrjamm glih da se nebi dal normalno pelt ko bi se navadu], Za SF2 ni glih nevem kaj motor^^[saj men] Runerca je pa tžka xD to je tak dobr razlog ja... :krneki: :krneki:... Zausazga boš lahko najdu eno stvar :winkiss: , tko da čehošeč met motor neglej nausako potankost tko ko: teža pa če žre 0,0001L/100km več ko en drug... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na Yamaho Neo's 4T? Jo je kdo že poizkusil? V vseh uradnih testih jo zelo hvalijo. Ima el.vbrizg in vodno hlajen motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni slaba če si pristaš počasnejše vožnje in bi s fural po mestu, ker ti ne porabi veliko bencina in tudi hitrost ni velika. Drugače je pa dober za mesto ja:) Za tako se furati pa ni nekam dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi jo za mestno vožnjo oz za vožnjo v službo in iz nje. Baje da če dam dol omejevalec bo šla več kot 60, vsaj tako so mi rekli, kar pa mi je čisto dovolj. Bolj me skrbi kako bo vožnja v klanec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za mesto je dobra izbira ja .) Za klanec pa bo šlo bolj počasneje v breg, odvisno seveda tudi kakšen je klanec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu na obali imamo kar nekaj hribčkov. Se da sploh kaj izboljšati in ali se sploh izplača? Res nisem zahteven voznik vseeno pa ne bi rad delal kolone za mano.

btw hvala za odgovore :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če ga še ma kolega ga sprobav v klanec pa boš videl če bo lepo šlo, sam dvomim. Res da porabijo malo proti 2taktnim, vendar ni hitrost in pospeševanje enako. Če misliš novega vzeti se ti splača tudi drugače kupiti rablen 50ccm skuter za 500-600€ al odvisno koliko misliš dati denarja za tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj o Derbi Gpr 125:

Fantje, motor je lep, kvaliteta je dobra in je velika konkurenca ostalim 125kam, še posebi zdej, ko so ta model prenovil!

Ker je kar nekaj povpraševanja po Nudu, odgovorov pa malo, sem se odločil da vam bo poisku par stvari o njem O:-) :

Mašino ima isto kot racing verzija, se pravi:

Engine Single cylinder 2 stroke Bore x stroke 56 x 50,68 mm Cylinder capacity 124,76 cc Fuel system Carburettor Ø28 Cooling system Liquid Starting system Electric Compression ratio 12,5:1 Fuel Unleaded Petrol Lubrication system Oil pump Ignition Electronic CDI Primary transmission Gear assembly Clutch Multi-plate Gearbox 6 speed Front suspension Ø40 mm upside-down fork. 110 mm. travel Rear suspension Monoshock. 110 mm travel Front brake Ø300 mm. Disc Rear brake Ø180 mm. Disc Tyres Front: 110/70x17” Rear: 140/70x17” Battery 12V 9Ah Maximum lenght 2.024 mm Maximum height 1.160 mm Maximum width 720 mm Wheelbase 1.355 mm Fuel tank 13 L Oil tank 1,5 L.

Nekaj slik:

derbi.jpg

DSC00734.JPG

9.jpg

03012009152pw8.jpg

03012009160ji7.jpg

03012009150wd8.jpg

2009-01-19_16-05-14_19012009465.jpg

613814_b_d019f2a485742351.jpg

Nekdo je v tej temi dejal, da ni veliko rezervnih delov in materiala da bi ga sfriziru. To se mi je zdelo zelo čudno, zato sm malo googlu in našu VELIK delov: Klik

Ta cela spletna stran je sam za derbi gpr (predlagam da previrite maske :naughty: ).

Še par posnetkov na youtubu:

Evo, upam da sm vam mal pomagu s tem postom .)

Lp, Žiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem v dilemi med NRG-jem in Runnerco

Res je da ima Runnerca nekaj vec stvari (rocke za tistega ko sedi odzadi, je večja, kar pa pravzaprav nima velikih prednosti saj nism visok, in ima greben, ki mi je vsec.) toda nevem kako se peljeta. Pri dovgem spraševanju o teh modelih, sem slišal da Runerca ne gre lepo v uvinke (je to res?) vendar drugace pa me se zanima ali vam bol odgovarja skuter rbez grebena ali z grebenom (in zakaj :D?).

Popravljeno . Popravil Mikey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš možnost probaj na njih sedet in se voziti malo. Meni je osebno lepši nrg, ker runnerca mi je nekam velika (vsaj men). Za ovinke ti lahk rečem da sem se z runnerco vozil pa sem se lepo pelal v ovinek. Kar ti bolj paše vzami, mašine so pa enake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BOK^^. Glede runnerce in nrg. Oba motorja sta ql. Jz sm se tut med nima odloču bol ko ne, pa sm nakonc runnerco vzeu in se mi zdi da sm se prov odloču. Men je čist lušn in brez problema z runnrco po uvinkih, nrg se mi nekako čudno zdi(to najbrž zato k sm se navadu na runnerco.) Glede grebena pa: pr runnerci maš malo gretja sicr je treba noge prov naštimat da greje kej ampak dobr neki je :whistle: .. Če pa tko gledaš za uporabo recimo peljš laži kšno kanto bencina z nrg-jem k nima grebena pa lahko jo daš med noge, čeprov se tut na runnerci da :whistle: .. Oba motorja sta ql, sm če boš jemau nrg-ja uzem raj vodno hlajenga ma še disk tut. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš možnost probaj na njih sedet in se voziti malo. Meni je osebno lepši nrg, ker runnerca mi je nekam velika (vsaj men). Za ovinke ti lahk rečem da sem se z runnerco vozil pa sem se lepo pelal v ovinek. Kar ti bolj paše vzami, mašine so pa enake.

BOK^^. Glede runnerce in nrg. Oba motorja sta ql. Jz sm se tut med nima odloču bol ko ne, pa sm nakonc runnerco vzeu in se mi zdi da sm se prov odloču. Men je čist lušn in brez problema z runnrco po uvinkih, nrg se mi nekako čudno zdi(to najbrž zato k sm se navadu na runnerco.) Glede grebena pa: pr runnerci maš malo gretja sicr je treba noge prov naštimat da greje kej ampak dobr neki je :whistle: .. Če pa tko gledaš za uporabo recimo peljš laži kšno kanto bencina z nrg-jem k nima grebena pa lahko jo daš med noge, čeprov se tut na runnerci da :whistle: .. Oba motorja sta ql, sm če boš jemau nrg-ja uzem raj vodno hlajenga ma še disk tut. :whistle:

Hvala za odgovore, in ja ker sem (trenutno) še malo manjše rasti se tudi meni zdi runerca večja, vendar pomoje ne bom mel problemov z kotroleranjem.. Oba sta enako tezka ane? Seveda bi uzev vodno hlajenega NRGja saj denar ni problem :D.Glede testiranja pa.. hmm kle k sm js gledu so mel enga testnga NRG-ja pa so ga ze prodal. Glede na to da mam pa vikend v Kopru in sm slišu da majo tm testno Runnerco, se čez vikend odpravljam ke, da jo sprobam :D. Odločitev bo padla 1x do naslednje srede, ampak oba se zdita res dobra skuterja in lih to mi dela težave pr izbiri :D Slišu sm to kar sm hotu (da runnerca ni slaba v ovinkih) tko da se 1x hvala pa se vidmo pol kej na cesti k se bom odlocu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam Malagutija ciak 50 4T in je za ta razred kar velik in tudi fant, ki je 187 visok ne zgleda gor kot na eni igrački. Poleg tega pa ker je 4taktni nima tistega značilnega zvoka, ampak malo lepše prede. Predlagam, da si za svojo višino umisliš skuter z večjimi kolesi (liberty, scarabeo, malaguti)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj nova zadevca in verjetno ni prav veliko lastnikov. Nas je pa nekaj, ki imamo Nexusa 500.

Če ti lahko kako pomagam kar vprašaj :)

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gilera na svoji uradni spletni strani pravi, da naj bi imel Nexus 300i.e 22,4KM pri 7.250 obratih.

Pri PVG-ju imajo torej napačne podatke, jih pa moram pohvaliti (tiste v Ljubljani) saj sem ne dolgo nazaj kupil nekaj rezervnih delov in so imeli vse na zalogi in bojda naj bi bilo še bolje v prihodnosti. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!