Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

Definitivno :worship:

kaj ima kdo kake izkušnje z njem?

so bili kašni posebni problemi? dobro vleče v hrib? kuk je končna hitrost?

zaka pa ne kymco? ka ni tako dobras firma ko piaggio?

plis pomagajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ima kdo kake izkušnje z njem?

so bili kašni posebni problemi? dobro vleče v hrib? kuk je končna hitrost?

zaka pa ne kymco? ka ni tako dobras firma ko piaggio?

plis pomagajte

aja pa je tale piaggio ful velik skuter al je tko sredni kot naprimer yamaha je mali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Jz sem trenutno v veliki dilemi. Rad bi zamenjal svojega Runnerja 125 za ali SP 180 2T (rabljen, 2001 letnik, 11000km) ali pa 200 VXR 4T (nov).

Sicer nobenega od obeh nisem probal, sem pa vozil 125 2T tak oda ga lahko primerjam s svojim 125 4T.

V prid 180-ke gredo seveda zmogljivosti in pa cena, obenem je pa tudi večja možnost da gre kaj narobe, saj je motor že v letih.

Za 200 VXR pa bi moral odšteti malo več denarja, bi pa tako kupil nov motor z garancijo, z manjšo porabo in enostavnim tankanjem (brez olja).

A lahko kdo od lastnikov omenjenih dveh motorjev pove svoje izkušnje pa mi malo svetuje.

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Jz sem trenutno v veliki dilemi. Rad bi zamenjal svojega Runnerja 125 za ali SP 180 2T (rabljen, 2001 letnik, 11000km) ali pa 200 VXR 4T (nov).

Sicer nobenega od obeh nisem probal, sem pa vozil 125 2T tak oda ga lahko primerjam s svojim 125 4T.

V prid 180-ke gredo seveda zmogljivosti in pa cena, obenem je pa tudi večja možnost da gre kaj narobe, saj je motor že v letih.

Za 200 VXR pa bi moral odšteti malo več denarja, bi pa tako kupil nov motor z garancijo, z manjšo porabo in enostavnim tankanjem (brez olja).

A lahko kdo od lastnikov omenjenih dveh motorjev pove svoje izkušnje pa mi malo svetuje.

Hvala

LP

Sploh nerazmišljaj kupi novga 4-taktnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še eno vprašanje, če kdo ve?

Kako to da ima tanovi Runner (125 in 200) samo 8.7l rezervoar za gorivo? Menda niso znižali porabo pod 3l? :?

Ker s tolk goriva ne moreš naredit več kot 240km. :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam trenutno oba 2, 180 2t in pa VXR 200 4t novejsi model. Primerjat se ju niti ne da..

razen po tem da sta oba narjena pri Gileri in imata enako ime :)

Ce zelis dobre pospeske, bol mocan zvok potem ti priporocam 180ko..ampak..

tudi 200ko kaj dosti pri pospeskih ne zaostaja, s tem da so vozne lastnosti na 200ki neprimerljivo bolse,

predvsem zaradi dvojnega blazenja zadaj :)

Kar se rezervarja in porabe tice..res ne vem zakaj so zmanjsali volumen..ampak..200 ima

dejansko porabo med 2.5 do 3.5l..odvisno kolko jo teras. Pri 180ki se ta giblje med 7-8l na 100km (brez heca)

in si kaj hitro spet na bencinski + dolivanje olja = dodatni stroski.

Tole je moja 3. 180ka ampak bo tudi ta prihodnji teden naprodaj ker dveh res ne potrebujem.

Sem mislil, ko sem imel 180ko, da je ne bom nikoli menjal..ampak 200 je nadgradnja tega

legendarnega motorja. Pri 180ki moras tudi imet sreco, da nabases na eno, ki je res lepa in ohranjena in

poleg tega so 180ke dostikrat tarce kradljivcev. Tega pa se pri 200ki ognes,

saj ima kodni kljuc in jo je (hipoteticno) tezje odtujiti :)

Aja kar se tice koncne..180ka potegne tam do nekih 130-135kmh (realnih), za 200ko ti pa

se ne morem povedat, trenutno sem se peljal po celovski najvec 125kmh, pa se ni bil do konca gas ;)

Upam, da sem ti kolkotolko pomagal..ce te se kej zanima..prasaj ;) Lp. Jur3

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jure3: Res hvala za ta post. Razložu si mi vse. Moj gre že sedaj v prodajo, naslednjo pomlad grem pa potem v nabavo 200VXR. :)

p.s: Če bi kdo kupil 125-ko me lahko kontaktira na ZS.

LP

Popravljeno . Popravil peroVXR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

torej spomladi 2009 mislim tut jst nabavit nekej novga 50ccm. rad bi predvsem s prestavami (skuterja sm se navlču:P), tko tam do 1400€ rableno.

pa me zanima:

-yamaha dt 50 x/r

-yamaha tzr

-malaguti xtm/xsm

-malaguti drakon

-derbi gpr (uvoznik?)

-mogoče kšn rieju?

-aprilia rs

-aprilia sx

kaj bi se dalo pametnega dobit za tak denar, in kaj bi blo še najbolše, najverjetneje bom dal vn blokade (ker mam do doma 1.5km hriba, ampak res hriba)

Popravljeno . Popravil A6S35Z
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo i prvo če boš kupu rableno boš mel že dol blokade pa še za ta dnar neznam čem maš baš tako izbero ko si ti napisaL ZT NAPIŠI BL PODROBNO PA BOMNO POMAGALI :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spomlad bom prodajal svojo Yamaho Dt pa je že brez blokad pa drug auspuh, tok da če boš rabu kr klikn. Cena bo pa tut tm okol 1500€ :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na ceno mislim da boš zbiru med Yamaho dt pa Aprilio rs :whistle: rs se dobi okol letnika 02 za ta dnar dt pa tud sam da dt supermoto verzij je bol mal, pa še tiste ko so so bol nove in so tud dost drage. tzr že težko dobiš za manj kot 1600€, malagutijev skor da ni, aprilij sx je tud bol mal.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej spomladi 2009 mislim tut jst nabavit nekej novga 50ccm. rad bi predvsem s prestavami (skuterja sm se navlču:P), tko tam do 1400€ rableno.

pa me zanima:

-yamaha dt 50 x/r

-yamaha tzr

-malaguti xtm/xsm

-malaguti drakon

-derbi gpr (uvoznik?)

-mogoče kšn rieju?

-aprilia rs

-aprilia sx

kaj bi se dalo pametnega dobit za tak denar, in kaj bi blo še najbolše, najverjetneje bom dal vn blokade (ker mam do doma 1.5km hriba, ampak res hriba)

Yamaha in Malaguti sta praktično identična motorja, edina razlika je v plastikah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep pozdrav!

nekaj dni nazaj se m začel resno razmišljat da bi poleg motorja im doma še enega skuterja. razlog je ta, da bi se z njim poceni vozil v službo pa v trgovino ipd. pred 11 leti sem si že lastil skuterja, takrat je bil to piaggio tph (typhoon) in sem bil seveda kot mulc z njim zelo zadovoljen. bojda so mašince zakon. skratka, razmišljal sem o več varijantah, zato pa bom povprašal za mnenje tukaj...

kupil bi si skuter, rabljen, nekje do 600 eur, pač tolk da je še kokr tolk soliden in da pelje. v poštev pride kak piaggio? za okrog korit za rože pa mi je luštkan tudi yamaha spy (mbk booster smo mu rekli 15 let nazaj..:)) ostane še kakšna aprilia sr..

kitajske mopede so mi odsvetovali, za peugeota ne vem... všeč mi je buxy ali pa speedake, ampak glede mašin nimam pojma...

druga varijanta je mogoče kakšen 125 4t in prva na spisku je aprilia leonardo, o kateri sem sanjal kot najstnik leta 96 :worship: kot sem opazil se jo dobi pod tisočaka, vendar ne vem kolikšne so prednosti pred malimi 50cc 2T. okvare in vzdrževanje? niti ne vem za stroške registracije, ker je 125 že "taprava" registracija jaz pa imam en motor že registriran...

tretja varijanta pa je malo bolj ekstremna in sicer da menjam sv-ja za kak malo boljši maksiskuter (gilera nexus 500 ali yamaha t max, vendar spet ne vem, koliko so potem te bane še okretne in pripravne za hitre skoke sem ter tja...

komentarji zaželjeni..;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biloker motor od piaggia bi bil dober za po mestu da se normalno voziš. Npr. te yamahe spy jih dobiš poceni sam odvisno v kakšnem stanju je pa od koga jo kupiš. Jest ti bi svetoval enga piaggia, al pa yamaho kako starejšo, ker nove so nad 600€. Pa tud te peugeoti niso švoh, sam mam speedfighta in mi vse dela dobro z mašino.

Popravljeno . Popravil andro007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

nekaj dni nazaj se m začel resno razmišljat da bi poleg motorja im doma še enega skuterja. razlog je ta, da bi se z njim poceni vozil v službo pa v trgovino ipd. pred 11 leti sem si že lastil skuterja, takrat je bil to piaggio tph (typhoon) in sem bil seveda kot mulc z njim zelo zadovoljen. bojda so mašince zakon. skratka, razmišljal sem o več varijantah, zato pa bom povprašal za mnenje tukaj...

kupil bi si skuter, rabljen, nekje do 600 eur, pač tolk da je še kokr tolk soliden in da pelje. v poštev pride kak piaggio? za okrog korit za rože pa mi je luštkan tudi yamaha spy (mbk booster smo mu rekli 15 let nazaj..:)) ostane še kakšna aprilia sr..

kitajske mopede so mi odsvetovali, za peugeota ne vem... všeč mi je buxy ali pa speedake, ampak glede mašin nimam pojma...

druga varijanta je mogoče kakšen 125 4t in prva na spisku je aprilia leonardo, o kateri sem sanjal kot najstnik leta 96 :worship: kot sem opazil se jo dobi pod tisočaka, vendar ne vem kolikšne so prednosti pred malimi 50cc 2T. okvare in vzdrževanje? niti ne vem za stroške registracije, ker je 125 že "taprava" registracija jaz pa imam en motor že registriran...

tretja varijanta pa je malo bolj ekstremna in sicer da menjam sv-ja za kak malo boljši maksiskuter (gilera nexus 500 ali yamaha t max, vendar spet ne vem, koliko so potem te bane še okretne in pripravne za hitre skoke sem ter tja...

komentarji zaželjeni..;)

Prednost 125 4T leonarda je v tem da pobegneš tovornjakom in podobnim "zadevam", ki jim boš s 50ccm "prepočasen". Točiš samo bencin. Pelje se pa sigurno boljše kot 50ccm. Glede Nexusa in Tmaxa pa - v mestu si sigurno okretnejši in hitrejši (predno na motorju daš v prvo itd., si s maxijem že na naslednjem semaforju), med avti gre idealno. Na zaviti "gorski" cesti pa če si upaš lahko slediš motoriste (seveda ne kakšnega SS, ampak kaj "primerljivega").

Zakaj pa je menjava za maxija exstremna :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednost 125 4T leonarda je v tem da pobegneš tovornjakom in podobnim "zadevam", ki jim boš s 50ccm "prepočasen". Točiš samo bencin. Pelje se pa sigurno boljše kot 50ccm. Glede Nexusa in Tmaxa pa - v mestu si sigurno okretnejši in hitrejši (predno na motorju daš v prvo itd., si s maxijem že na naslednjem semaforju), med avti gre idealno. Na zaviti "gorski" cesti pa če si upaš lahko slediš motoriste (seveda ne kakšnega SS, ampak kaj "primerljivega").

Zakaj pa je menjava za maxija exstremna :hmm:

no, maxiskuterji so vsaj 3000 ali več, stroški registracije so seveda višji in tudi vzdrževanje je malce večj ekot pri 50cc mopedu. vem da niso to ne vem kakšne cifre, vendar se šteje maxiskuter praktično pod pravi motor, dveh pa seveda nima smisla imet, saj se potem s skuterjem lahko komot peljem tudi na izlet. z 50 cc gre mal bolj težko... :whistle:

torej, ali nekaj mičeknega ali pa ornk.. :naughty:

nexus in t max sta mi med maxiji najbolj všeč, ker sta na videz tudi športna. silverwing, burgman, piaggio x9 ipd. so bolj "fini"

med 50 cc pa bi najraje imel piaggita nrg izpred leta 1996. torej typhoon zadnji del. pa jih ni ravno veliko v slo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!