Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Jaz pa ne vem, kaj naj z mojo roadsmartko! ?

Noče in noče se porabit!

Naredil letos 1900km, pa je še zmeraj skoraj enako profila kot na začetku sezone.

A v kleti čaka nova tofarca...

Se pa lepo vidi na RS kje je trša, sredina se ne nuca, robovi pa gredo. Pa oblika se vidi, da ni več zaobljena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da mi sprednji konec dobro nabija (čutim v rokah). Nekako se mi zdi, da mi nabija bolj, odkar je tof spredaj.

A je to možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer ti vozis polako.... poglej kako ma pobrano gumo do roba , zihr ga ne špara.... tako da vec k 5.000 itak nmore narest, js sm z versotom naredu 6 in je bla zlizana po sredini, boki kot novi :D

pol prit povedat kako si zadovoljen z dunlop rs3 plis.... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, rookie007 pravi:

Imam občutek, da mi sprednji konec dobro nabija (čutim v rokah). Nekako se mi zdi, da mi nabija bolj, odkar je tof spredaj.

A je to možno?

ToF je trša po zgradbi kot SF+ in se manj deformira. Ja, je čisto možno.

Enako je mene v začetku motilo zadaj. Tlak 2,9, nato sem malce spustil na 2,7 za solo in je bolje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ToF je trša po zgradbi kot SF+ in se manj deformira. Ja, je čisto možno.

Enako je mene v začetku motilo zadaj. Tlak 2,9, nato sem malce spustil na 2,7 za solo in je bolje.

 

Prej je bila spredaj RS1...

Se pravi, ko bo gor še zadaj tof, bo še bolj skakal?!

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, rookie007 pravi:

Prej je bila spredaj RS1...

Se pravi, ko bo gor še zadaj tof, bo še bolj skakal?!

samo če boš objestno vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Rogerg pravi:

snecer ti vozis polako.... poglej kako ma pobrano gumo do roba , zihr ga ne špara.... tako da vec k 5.000 itak nmore narest, js sm z versotom naredu 6 in je bla zlizana po sredini, boki kot novi :D

pol prit povedat kako si zadovoljen z dunlop rs3 plis.... 

sf+ s prevoženimi 5000km naj pokaže :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Rogerg pravi:

poglej kako ma pobrano gumo do roba , zihr ga ne špara....

Versys zadi tok sune, da spredi gumo pobira .. kaj ni jasn :huh:

kawa pawa :ninja: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

sf+ s prevoženimi 5000km

Če bi imel sliko bi objavil, pa imam zadnjo pred cca 1500km ko je bilo še 1-2mm do indikatorja. Žal sem staro SF+ pustil pri vulkanizerju, slikal pa je nisem :)

Res je tudi, da nisem nič pazil kako sem speljeval oziroma dodajal plin iz ovinkov, zato jo je tudi dodobra skurilo. Upam, da Roadsmart drži dlje, ker se mi res ne da vsake pol letat štelat ketne in montirat gumo dol in gor :D

Popravljeno . Popravil thetruetheory
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Rogerg pravi:

pol prit povedat kako si zadovoljen z dunlop rs3 plis.... 

Povem, ko pridem iz BalkanTripa, včeraj sem naredil prvih 100km, guma je veliko višja, trša po sredini, se prav čuti da bolj nabija. Poleg tega po cca prvih 15 km še nisem bil najbolj prepričan v ovinke potem pa jih ni bilo več oziroma nazaj je bila tema in nisem forsiral. Je pa res, da je občutek drugačen in se ga je potrebno navadit. Me je tudi vulkanizer vprašal kaj je narobe z Mitasko....Narobe ni nič, guma je super samo mi je jo po sredini prehitro pobralo zato sem kupil RS3, gledal sem tudi ToF ampak za 35€ več mislim da je RS3 vseeno boljša odločitev. Če ne drugega prišparam živce in zamenjava ter centriranje tudi ni zanemarljiv strošek....

Gumo sem naročil preko liderpnevmatik.com, v 8 dnevih (6 delovnih) je bila pri meni. :)

DOT 11/2019 torej Marec 2019

Popravljeno . Popravil thetruetheory
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, mato295 pravi:

Pozna kdo katerega od teh, ki se trenutno prodajajo na avto.net?

 

kolikor vidim, prepoznam tega, legendaren primerek, vmes ga je imel en ljubitelj, ki ga je lično uredil, nato je bil za kratek čas na stresnem testu, ki ga je prestal z odliko, potem pa vidim, da se ni več vozilo z njim...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14354013&display=Kawasaki versys 650

@HyperJack @Kmet2

je poznano to kaj? :)

to bi moralo biti zaščiteno, v Bistro dat...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thetruetheory pravi:

Povem, ko pridem iz BalkanTripa, včeraj sem naredil prvih 100km, guma je veliko višja, trša po sredini, se prav čuti da bolj nabija. Poleg tega po cca prvih 15 km še nisem bil najbolj prepričan v ovinke potem pa jih ni bilo več oziroma nazaj je bila tema in nisem forsiral. Je pa res, da je občutek drugačen in se ga je potrebno navadit. Me je tudi vulkanizer vprašal kaj je narobe z Mitasko....Narobe ni nič, guma je super samo mi je jo po sredini prehitro pobralo zato sem kupil RS3, gledal sem tudi ToF ampak za 35€ več mislim da je RS3 vseeno boljša odločitev. Če ne drugega prišparam živce in zamenjava ter centriranje tudi ni zanemarljiv strošek....

Gumo sem naročil preko liderpnevmatik.com, v 8 dnevih (6 delovnih) je bila pri meni. :)

DOT 11/2019 torej Marec 2019

vulkanizer se je čudil, zakaj greš na slabše

no, če se voziš v dvoje in je teža, bo rs3 po moje ok, jaz bi raje ToF dal, je vseeno novejša zasnova in... Mitas

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

kolikor vidim, prepoznam tega, legendaren primerek, vmes ga je imel en ljubitelj, ki ga je lično uredil, nato je bil za kratek čas na stresnem testu, ki ga je prestal z odliko, potem pa vidim, da se ni več vozilo z njim...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14354013&display=Kawasaki versys 650

@HyperJack @Kmet2

je poznano to kaj? :)

to bi moralo biti zaščiteno, v Bistro dat...

 

Poznano, sam kaj ko je pol slik "fejk"...v oglasu slike dveh različnih motorjev.

pred 2 urami, Snečer pravi:

kolikor vidim, prepoznam tega, legendaren primerek, vmes ga je imel en ljubitelj, ki ga je lično uredil, nato je bil za kratek čas na stresnem testu, ki ga je prestal z odliko, potem pa vidim, da se ni več vozilo z njim...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14354013&display=Kawasaki versys 650

@HyperJack @Kmet2

je poznano to kaj? :)

to bi moralo biti zaščiteno, v Bistro dat...

 

Dobr motor je bil, še zdej ga mam v lepem spominu :)

dsc0648-1500.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Gume še za sezono ali dve. Oh dear. 

Te gume sem še jaz gor nataknil in motor ker je bil moj samo pridobiva na ceni?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Te gume sem še jaz gor nataknil in motor ker je bil moj samo pridobiva na ceni?

s temi gumami je bila kokoška? al samo ermax v snegu? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

vseeno novejša zasnova in

No dejansko so profil prekopirali iz TouringForce SC (scooter guma) poleg tega so dodali še dual compound kar delajo vsi in lansirali "novo" gumo z "novim" designom in "5 letnim copy paste razvojem".... :D  Malo heca. 

Sej pravim ToF je bila 102€, RS3 pa 135€ ampak problem je v kilometrini ki naj bi bila pri RS3 preko 10.000 milj kar je 16.000km nekateri v Dunlop temi poročajo čez 20.000km. (Dami poroča da ToF zdrži samo 7000km) V igri je bila še Metzeler tourance next, podobna cena kot ToF.....

Mene od vsega najbolj jezi štelanje ketne, ki jo imam nastavljeno tako, da je ob veliki teži ne razteguje, po drugi strani pa, ko se vozim sam ne "ravsa" po centralnem stojalu :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thetruetheory pravi:

No dejansko so profil prekopirali iz TouringForce SC (scooter guma) poleg tega so dodali še dual compound kar delajo vsi in lansirali "novo" gumo z "novim" designom in "5 letnim copy paste razvojem".... :D  Malo heca. 

Sej pravim ToF je bila 102€, RS3 pa 135€ ampak problem je v kilometrini ki naj bi bila pri RS3 preko 10.000 milj kar je 16.000km nekateri v Dunlop temi poročajo čez 20.000km. (Dami poroča da ToF zdrži samo 7000km) V igri je bila še Metzeler tourance next, podobna cena kot ToF.....

Mene od vsega najbolj jezi štelanje ketne, ki jo imam nastavljeno tako, da je ob veliki teži ne razteguje, po drugi strani pa, ko se vozim sam ne "ravsa" po centralnem stojalu :)

 

moje informacije o tofu niso merodajne za Versysa. Mi pa bi gladko naredila preko 8 jurjev. Tudi z rs2 nisem naredil kaj več, z angel gt, t30 pa celo manj. Drugače pa rs3 je dobra izbira, in nimaš kaj falit.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, thetruetheory said:

No dejansko so profil prekopirali iz TouringForce SC (scooter guma) poleg tega so dodali še dual compound kar delajo vsi in lansirali "novo" gumo z "novim" designom in "5 letnim copy paste razvojem".... :D  Malo heca. 

Sej pravim ToF je bila 102€, RS3 pa 135€ ampak problem je v kilometrini ki naj bi bila pri RS3 preko 10.000 milj kar je 16.000km nekateri v Dunlop temi poročajo čez 20.000km. (Dami poroča da ToF zdrži samo 7000km) V igri je bila še Metzeler tourance next, podobna cena kot ToF.....

Mene od vsega najbolj jezi štelanje ketne, ki jo imam nastavljeno tako, da je ob veliki teži ne razteguje, po drugi strani pa, ko se vozim sam ne "ravsa" po centralnem stojalu :)

 

Kilometrina je odvisna od nacina voznje, ce so pac ostali parametri, predvsem tlak, optimalni. Nekaj seveda doda teza, pa podlaga... Za nobeno gumo ni mogoce reci koliko naj bi zdrzala. Mogoce bi skupen test, v laboratorijskih pogojih, enak za vse podal oceno koliko naj bi neka guma zdrzala. Verjemi mi,  tudi RS3 se da tudi porabiti v 7K  ali 5K kilometrih. Meni je ToF zdrzala 5.5K (ima se recimo pol milimetra do indikatorja, pa nekih 4800k prevozenih), sem jo pred dopustom menjal za novo: po nekih 2k kilometrih potovanja z obcasnimi lagano sportskimi vlozki, pa eno rundo jadranke, je videti se zelo lepo, mogoce je slo 1mm profila. VELIKO manj obrabe kot z prvo, kjer sem imel veliko obiskov na Jezerskem, pa Reziji ipd... RS2 je zdrzala 8500K, na motorju z 50 konji.  O RS3 in 20K: taistemu vozniku bi ToF tudi zdrzala veliko.  Precej drugacnih voznikov, nas vozi enake gume, na precej razlicnih motociklih, po precej razliicnih poteh: obrabe so pac temu primerno razlicne.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je do sedaj vsaka guma zdržala preko 10k :) normalna vožnja seveda, saj o drugem nima smisla debatirat, a ne :)

Za normalno vožnjo bi raje dal gor ToF na versysa kot RS3.

Razmišljam, ali naj ostanem na SF+ ali menjam za ToF naslednji set, ki bi moral zdržati 14k.

Meni pač ni všeč vsakih par tisoč km odvijat čeljusti, osi itd, pa da mi platišče ob vsaki menjavi dobi kakšno novo mini praskico.

Z oprijemom do sedaj nisem imel težav.

RS1 na versaču

mBG5LjDSwT3nMFiiblgOvxkrLlCKYbML2u_2C9NzcwLHNiN8XgDcwmryCzxOh-jMGdnV1EpTUD82iTVJ-mlrRrSpgLFzLyoTUzU7OI71OfWoSlLMGN1Y38x3kCcnPTyePpMlhIUW6BarKD9VaEfeTpLOkxazZ51Hhjt9TYE0pdxFSxOLr21sm_6IPQAd7hps31S0UMrwZr6S3QlE_W1Z8Imff8BW9NowS7V0muguBtnGGQiVX22AQE6cD0RiXP1VOyr7yztBMPcYopkDjLg1D28gjClK8QrjAA5J1bvKEzEr-d8lx0HzUCJPuupKuh6jOIluT34e5vu1KZG2w2EXy5TJtS6Ipw_s5VtlNbhdE2iwOzMETR2iojQAZI5MfwtmNJ22Ub9iYXgqLGvY-kU4sL4KQpYJS2oPhFoGW76MftIRB1ZblwZyZcnLo8QrcVPzoS1Tz4Miy-5gCPHe9fDxKyAuxOjBq8vHkaZ0qMmJ_PUT-9_ykYTBRmntoSn767wRJMlilYZJqguChjqD5rnUUV6YVvviKTONBwg4l7eGzm1u9XjaS7SJ-a0mtQKtSjJAUqrGn-eh2jan4QarKvot3z9K0MIe4Y_5Bn2K1eL5QkRPi55VqxtLvjzQ_ND_0ElWhV0xwNHweTq-9ofzmXBgxEu055dcnNC83VFriCEHU5M0eNYGn6TPnHLGOfoCSgthGgTDJonMHu7pcepZrypzYCFjZA=w477-h635-no

tak je zgledala pri 11k, zdržala je 12.233km

taka je bila ob menjavi

BQyAUGCkObh8ZfqNctI1XLE0x5dDVdcOn-bRtUZD3sOLkhGR9TJMIKa3DUupE5iQKTbvAmK0sThk_RnWNyJAPI_vpZCkKsI8B1EX7h7wF68abaZKYhS8DBMzH54K4MNgi45zy4h29lhamw1F_WRPnwc0ARgTtv99oP3TMkL5MzO1s7M-9oUF3NhkGosFWaPc48AlpH4M1dmCNG_pj0mmbBvCECBwcYjDTAPRdBySYXMgO_Yq1yPiaP_IIM5Hjhn2ooDcuoTP1-diDNHUOfTjBHpvtCg-arneIeGQ0wVOU_QRW3vl-is2dBDBTX4JGUMHsXFgs9exPYgif1zX99_TjzSZINNHoL4vUUf_gLy_FvDm9FXi6CBOQhSkBLhC8Oxc8mu72MkJFsFOuOS7F2FNXiQRt8Mer3UB8mYZ2Bwgb_KbbaTJE5PbQMFNNQrouc8wWrviQD0pHsgNKoDd878TPH9o7AVDYRGEe9tvN6L9yivLmlce3b1T8yILL0GgyyGIEpjC17-aoTh_CHaiDQofBrmoLrQVFWPaJ0qjikxu8N9ucLEU2DpnoqV2h0VxXECiS42TXTCgXpQ3c3DEB_LkdlShUv_PbUpA_LflddX3nLPZDCzHzH_a9zIVcz-nNxwC5JUFld2huLOO63nDN-9o6dGeiQp_kyw6JVfsjhb88kEjsKhHVQsequgs3bmnAzbiTS-ZfQwkAw_EEQOA14kW6GVS0w=w477-h635-no

z gumo sf+ prvi set sem prevozil več :) 

dejstvo je, da če se pelješ in voziš na daljše fure, potem guma drži dolgo, če pa drajsaš golice itd. pa se tikaš z vulkanizerjem

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snečer said:

Meni je do sedaj vsaka guma zdržala preko 10k .....

Meni pač ni všeč vsakih par tisoč km odvijat čeljusti, osi itd, pa da mi platišče ob vsaki menjavi dobi kakšno novo mini praskico.

 

Provociraš narod z 10 kkm+, navajaš pa menjavo na par tisoč km. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Provociraš narod z 10 kkm+, navajaš pa menjavo na par tisoč km. :?

pravim, da mi ni to všeč, da bi vozil tako gumo ki drži par tisoč km

nazadnje sem menjal pri 8500 zaradi bule sprednji gumi, še zdaj se sekiram

ne pozabi, da imam optimalno nastavljeno podvozje in da je obraba idealna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snečer said:

nazadnje sem menjal pri 8500 zaradi bule sprednji gumi, še zdaj se sekiram

Vsaka je zdržala... :)  8500 ni par tisoč. Vse optimalno, samo delovne temperature ne doseže nikoli. :D

Popravljeno . Popravil XTR
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Vsaka je zdržala... :)  8500 ni par tisoč. Vse optimalno, samo delovne temperature ne doseže nikoli. :D

po moji oceni jo doseže, se pa ne pregreva in tako ne pride do povečane obrabe kot pri večini

dunlopka se je pregrevala, je dobila vijolično barvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!