Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

Pri mojem je bilo vse skupaj preglasno. Po mnenjih štirih mehanikov smo odprli motor. Smo rešili zadevo, motor dela kot nov. Rahel zvok se sicer še sliši, kar pa naj bi bilo običajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ja in? kaj je blo? ste ventile naštelali? ker pri tem motorju (oziroma cbr1000) so ventili glasni...kolega je s cbr1000 šel na servis, ker se mu je preglasno zdelo, pa so mu rekli da to pač tako je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Spregledal vprašanje. Ja, smo naštelali ventile, pred tem pa jih še nekaj zamenjali. :( En izpušni je bil malenkost zvit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Je še koga zmotila precej kratka šesta prestava? Razmišljam o menjavi sprednjega zobnika iz 16 na 17 zob, ker se mi zdi da je moči več kot dovolj in se ne bi kaj dosti poznalo v nižjih prestavah. Da bo števec prikazoval hitrost narobe že vem. Izkušnje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
11 hours ago, a79 said:

Ne poznam. Lahko ti komentiram samo po slikah. Solidno opremljena. Veriga že zamenjana. Kakšnih napak ne opazim. No ja, konkretno čiščenje rabi (zaprašene feltne) :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, XTR pravi:

Ne poznam. Lahko ti komentiram samo po slikah. Solidno opremljena. Veriga že zamenjana. Kakšnih napak ne opazim. No ja, konkretno čiščenje rabi (zaprašene feltne) :) .

Sem sel vceraj gledat, ociscena zgleda skoraj popolna... Pozna se, da ni nova, je pa vseen lepo ohranjena.  Cene pa kar drzijo tele cb1000r...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, a79 pravi:

Sem sel vceraj gledat, ociscena zgleda skoraj popolna... Pozna se, da ni nova, je pa vseen lepo ohranjena.  Cene pa kar drzijo tele cb1000r...

 

cena je absolutno previsoka, sicer nisem gledal drugih. da ni cb1000r kot z750? starejši je dražji je :-)

lani spomladi sem Z1000 2012 z rori in 18kkm prodal za 7500€. glej mogoče v tej smeri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, a79 said:

Cene pa kar drzijo tele cb1000r...

 

Cene držijo, proda se jih pa ne veliko. 6k€ hočejo za 2008 letnik z ABS-om. Po drugi strani pa dobiš z900 z ABS-om za 8505€. Primerljiva moč, celo nekoliko lažji, pa še nov model. Za 6 jurjev ga še jaz prodam pa grem po novega Kawasakija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je cb1000r boljši motor kot z900, predvsem v vzmetenju, ki je nastavljivo. a velike razlike ne more bit. moč je enaka. a za tak denar imam veliko raje nov model, kot par let starega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem 99%, da tole nabavim... Sem eden tistih (Honda je honda)... XTR, kter letnik mas ti?

Sicer pa se je v ene 14 dneh prodalo ene 5 teh hond z neta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, a79 said:

V bistvu sem 99%, da tole nabavim... Sem eden tistih (Honda je honda)... XTR, kter letnik mas ti?

Sicer pa se je v ene 14 dneh prodalo ene 5 teh hond z neta..

2008, prodal pa ravno ne bi :). Sem jo poservisiral v nulo. Olje in filter naslednjih 30kkm. Vse ostalo je servisirano.

Proda se kakšna, moraš pa to vzet z rezervo. Ena bela je gor iz Ribnce nekje, za 6200. Tisto je že lani prodal, kao. Letos se pa spet prodaja pri istem lastniku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, a79 said:

Tista z akrapovičem za 6100? Baje je prodana, tako mi je rekel po telefonu par dni nazaj...

 

Ja, bela. Imam še shranjeno številko v telefonu. Lani jo je tudi "prodal".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, XTR pravi:

Ja, bela. Imam še shranjeno številko v telefonu. Lani jo je tudi "prodal".

Potemtakem malo drka folk... Kje si razstavljal svojo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, a79 said:

Potemtakem malo drka folk... Kje si razstavljal svojo?

Če imaš v mislih večji poseg (SMK -Iztok Mihelič), servis pa (Motostatus -Boštjan Štravs). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, a79 pravi:

V bistvu sem 99%, da tole nabavim... Sem eden tistih (Honda je honda)... XTR, kter letnik mas ti?

Sicer pa se je v ene 14 dneh prodalo ene 5 teh hond z neta..

poglej če je zračni filter in svečke bil menjan oz. kdaj, lahko da sledi menjava, veriga, če je še prvi je zagotovo za zamenjat, zavorne obloge tudi niso zanemarljiv strošek, pa poglej/preveri, če so ventili že bili nastavljani/preverjeni oz. kdaj je predpisan interval za kontrolo/nastavljanje. pri tej kilometrini je vse to bolj ali manj normalno, da se menja...kar lahko pomeni za tebe strošek cca 500€+, če je vse potrebno menjati...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, siks said:

poglej če je zračni filter in svečke bil menjan oz. kdaj, lahko da sledi menjava, veriga, če je še prvi je zagotovo za zamenjat, zavorne obloge tudi niso zanemarljiv strošek, pa poglej/preveri, če so ventili že bili nastavljani/preverjeni oz. kdaj je predpisan interval za kontrolo/nastavljanje. pri tej kilometrini je vse to bolj ali manj normalno, da se menja...kar lahko pomeni za tebe strošek cca 500€+, če je vse potrebno menjati...

Veriga je menjana, se vidi na slikah (svetel verižnik, original je črn). Svečke se pri 24kkm kontrolirajo, pri 48kkm menjajo. Ventile pri tej kilometrini običajno še ne nastavljajo. Če se vzdržuje kot se spodobi se pri tej kilometrini menja še olje v vilcah in zavorno tekočino.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, siks pravi:

po moje je cb1000r boljši motor kot z900, predvsem v vzmetenju, ki je nastavljivo. a velike razlike ne more bit. moč je enaka. a za tak denar imam veliko raje nov model, kot par let starega...

po mojem pa ni, Z900 ima tut nastavljivo vzmetenje. :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

po mojem pa ni, Z900 ima tut nastavljivo vzmetenje. :D 

 

ma z900 polno nastavljivo spredaj in zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, siks pravi:

ma z900 polno nastavljivo spredaj in zadaj?

dovolj (fully adjustable  rebound and preload, spredi zadi) , pa ciklistika vzmetenje in agregat je zlo pohvaljeno na testih.

tko al tko pa tule nima veze debatirat, ker komur je všeč cb 1000r bo pač odkartal kolikor bo moral. Sem jo pa vozil pred leti in v primerjavi z SXom mi je bil agregat len, pa ciklistika (no tut SX je nima ravno ne vem kaj "nimble") tut bolj tko tko, premehak, prešvoh spodaj, drugače pa zlo všečna na pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

agregat len

To je opazno že v primerjavi z letnikom 2007, sx pa je novejši model. Dolg hod ročice za gas, pa imaš tak občutek. Rešitev je menda zelo enostavna. Zamenjaš plastični obroček na ročici in dobiš "drug motor".   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, XTR pravi:

To je opazno že v primerjavi z letnikom 2007, sx pa je novejši model. Dolg hod ročice za gas, pa imaš tak občutek. Rešitev je menda zelo enostavna. Zamenjaš plastični obroček na ročici in dobiš "drug motor".   

brez zamere, tut FZ1 mi je spodaj lena v primerjavi z SXom. Ma tak karakter. bi moral mal grafke primerjat pa navor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!