Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

pred 20 minutami, XTR pravi:

To je opazno že v primerjavi z letnikom 2007, sx pa je novejši model. Dolg hod ročice za gas, pa imaš tak občutek. Rešitev je menda zelo enostavna. Zamenjaš plastični obroček na ročici in dobiš "drug motor".   

Kter to?

Motor ima potrjeno servisno pri Reberniku do 18k, naslednja dva pa pri yokosu...v radljah... Mam obcutek, da je vse ok.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, XTR pravi:

Veriga je menjana, se vidi na slikah (svetel verižnik, original je črn). Svečke se pri 24kkm kontrolirajo, pri 48kkm menjajo. Ventile pri tej kilometrini običajno še ne nastavljajo. Če se vzdržuje kot se spodobi se pri tej kilometrini menja še olje v vilcah in zavorno tekočino.

To zadnje bom storil cez 15000 km...

Sicer pa pri moji hornetki pri 68k serviser ni rabil nic nastavljat ventilov...

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, a79 said:

Kter to?

http://www.ebay.co.uk/itm/170883856703?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649&clk_rvr_id=1179435118403&rmvSB=true

več informacij pa tukaj http://www.hondacb1000r.com/forums/modification/12916-quick-turn-throttle.html

Nisem še menjal, bom pa verjetno naročil iz radovedosti.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

dovolj (fully adjustable  rebound and preload, spredi zadi) , pa ciklistika vzmetenje in agregat je zlo pohvaljeno na testih.

tko al tko pa tule nima veze debatirat, ker komur je všeč cb 1000r bo pač odkartal kolikor bo moral. Sem jo pa vozil pred leti in v primerjavi z SXom mi je bil agregat len, pa ciklistika (no tut SX je nima ravno ne vem kaj "nimble") tut bolj tko tko, premehak, prešvoh spodaj, drugače pa zlo všečna na pogled.

super za z900...

kar se pa tiče cb1000r, moj občutek v treh sezonah, kar sem jo vozil proti Z1000, ki sem ga tudi tri sezone vozil je ta, da je hondino podajanje navora in moči bolj popeglano v nizjem in srednjem območju in mogoče zaradi tega občutek da je lena napram kawi, ki pri cca 8krpm bolj popizdi (tudi zaradi cca 20 dodatnih vrancev). ciklistiko vsak očitno drugače dojema, meni se ni zdela slabša kot pri kawi, verjetno je odvisno tudi od gum, ki so v določenem trenutku montirane. honda se vozi bolj lahkotno, zavore so mehkejše (zato lahko podoben občutek "lenosti" dobiš tudi pri zaviranju, čeprav ni nič manj učinkovito), menjalnik je boljši, agregat ima pa manj "sunka" v zgornjih obratih. zaradi tega in izgleda mi je Z1000 bil bolj všeč.

ima pa cb1000r napako, ki se pokaže, po besedah serviserjev na asu, skoraj vedno med prevoženimi 5kkm in 10kmm, ko spusti tesnilo na pokrovu ventilov, posledično uhajajo oljni hlapi in motor postaja masten, ko popusti se pa skozi kanale olje cedi po motorju...napako so mi odpravili v garancijskem roku. še zdaj se mi včasih stoži po njej...tudi po Zju...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 10. 3. 2017 at 8:11 AM, a79 said:

Baje je kar pozresna tale stvar....

 

meni je pila manj kot Z1000 l.2007

peljala se je bolje kot Z1000, je pa to en tak moped, bolj za na kavo kot pa kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, krucymucy pravi:

meni je pila manj kot Z1000 l.2007

peljala se je bolje kot Z1000, je pa to en tak moped, bolj za na kavo kot pa kaj drugega.

sedaj smo 10 let naprej, požrešnost je padla celo na KTMjih :P

ps. peljala se mi je slabše kot SX 2011 :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam Z1000 je prisel na trg 2007, CB1000R pa 2008, tako da se ta dva mopeda da primerjat.

SX je prisel kasneje in je bil popolnoma drugacen, v bistvu je ostalo samo ime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, krucymucy pravi:

meni je pila manj kot Z1000 l.2007

peljala se je bolje kot Z1000, je pa to en tak moped, bolj za na kavo kot pa kaj drugega.

Za na kavo, kaj pa to pomeni... Men je zaenkrat prav vsec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvecja zamera gre izpusnemu kolektorju na levi strani, ker mnogo prehitro zacne drgnit ob asfalt in zna bit nevarno.

Na desni strani nisem imel tega problema, ker sem imel gor arrow decat cev in lonec. Tam je pac drgnila samo tacka.

Distancnike iz tack sem pa takoj ven pobral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, krucymucy said:

meni je pila manj kot Z1000 l.2007

peljala se je bolje kot Z1000, je pa to en tak moped, bolj za na kavo kot pa kaj drugega.

Ne vem no, za na kavo v Karlobag in nazaj je kar ok moped. :)  Se pa najde še kakšen lepši za pred kafič, čeprav, tud te CB-jke niso tako grde. :) 

 

4 hours ago, krucymucy said:

Najvecja zamera gre izpusnemu kolektorju na levi strani, ker mnogo prehitro zacne drgnit ob asfalt in zna bit nevarno.

Na desni strani nisem imel tega problema, ker sem imel gor arrow decat cev in lonec. Tam je pac drgnila samo tacka.

Distancnike iz tack sem pa takoj ven pobral.

To si ga moral pa kar konkretno peglat. Ne preveč strašit. Na mojem so kolektorji še nedotaknjeni, pa je menjal že nekaj lastnikov. Je pa res, da je bil levi distančnik na tački še nedotaknjen, desni pa odlomljen, ker je bil motor očitno prevrnjen na mestu. Po tleh sem do sedaj zapel samo z SW-Motech cevno zaščito. Zgleda da je bila ravno prava kombinacija (nagib+grbina+ premalo prednapeta zadja vzmet...). Original izpuh je malo podrsan spodaj, samo to me ne moti. Za na steno v garaži je dober. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah jst ne vem ce sem ga glih konkretno "peglal".

Bi se ocenil nekako za povprecno hitrega voznika.

Zaradi 80kg pa se tudi nebi smel tako posesti, da bi bil to razlog.  

Also, kaj je s cenami teh mopedov? Je folk znorel?

Leta 2012 sem prodal 2010 letnik za 7k, se zdej je ni za tako ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, krucymucy said:

Also, kaj je s cenami teh mopedov? Je folk znorel?

Leta 2012 sem prodal 2010 letnik za 7k, se zdej je ni za tako ceno.

Kvaliteta ima svojo ceno :). Če ima ABS se cena ustavi pri ~6k€. Že tri leta cene rabljenih ne padajo kaj dosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sem kupil rabljenega. Verjetno je že kdo pred mano menjal. Če ti jaz pokažem sliko mojih "kolin" te bo kap. Mehanik je bil mnenja, da je v vrhunski formi. Jaz sem bil pa v dvomih, če bo sploh še kdaj sestavljen. :D Motorček dela kot nov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, krucymucy pravi:

meni je pila manj kot Z1000 l.2007

peljala se je bolje kot Z1000, je pa to en tak moped, bolj za na kavo kot pa kaj drugega.

...meni je pila cca 6l...malenkost manj kot Z1000...smo pa tudi preceeeej večje povprečja meli, kadar smo se sneli...ni pa samo za na kavo naked...750 km v enem dnevu sem tut brez večjega naprezanja prevozil...težje je pa za dva na daljšem potovanju...

...res je...distančniki so dolgiiii...nisem jih zamenjal ...sem jih pa postopoma odbrusil...Z1000 niti približno ne "zapluži" tako hitro...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi jaz naredil 700+ v kosu, nisem to mislil s kavo, pac pa da ni ravno za tiscat in po usesih se vozit.

Zdej se mi itak kosilnice bolj dopadejo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ste že menjali zavorne ploščice? Kaj ste vzeli? Original ali kaj drugega? Sam razmišljam o Lucasovih TRW sintiranih, kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaksne top speed ste dosegl in kje je to dokaj varno probat?

 

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

250 po števcu je šlo enkrat, pa še to samo z namenom testiranja, če so vsi konjički živi. Ni zabavno, guma rata kosmata po sredini,.. ne vem zakaj bi ga tiščal. 

Aja, črne cb-jke so menda najhitrejše, da ne boš preveč razočaran :D.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2017 ob 9:06, XTR pravi:

250 po števcu je šlo enkrat, pa še to samo z namenom testiranja, če so vsi konjički živi. Ni zabavno, guma rata kosmata po sredini,.. ne vem zakaj bi ga tiščal. 

Aja, črne cb-jke so menda najhitrejše, da ne boš preveč razočaran :D.

Do 237kmh sem prisel... Pac probal bi, kolk stegne iz firbca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!