Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Jah, kilometre se da na vseh števcih zbijat, za tiste k se spoznajo, je na elektronskih še lažje an.

Amapk, pri tolk mal kilometrih, nebi smele biti krivine še nič obarvane, pa tud, gume bi mogle bit še originalne z več kot pol profila... se mi zdi da tako najlažje pa najhitreje vidiš če ima res tako malo km.

Krivine so lahko tudi že obarvane, je pa res da se jih da spucat do sijaja samo se takoj obarvajo nazaj v določeni meri. (sem očistil na svojem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem ženski verjel, zdej pa bom vido kolk me je nategnla :P

motor je zaaran, tko da se že veselim vožnje :)

hvala vsem za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem ženski verjel, zdej pa bom vido kolk me je nategnla :P

motor je zaaran, tko da se že veselim vožnje :)

hvala vsem za odgovore

Mah, honda te ne bo pustila na cedilu, jo pa takoj poservisiri, olja, filtre, pa v benz nali od motula tekočino, ker ne veš kak bencin je not ostal in zna cukat, dokler ne bo v tanku vse kul. (sploh pa če tank ni bil napolnjen do vrha, rado pride do rjavenja)

Jest sm jo lansk let kupu, prblizen enaki km, isti letnik, moram potrkat, dela k urca, jo redno rihtam, to pomen tudi da sprejaš ketno na vsake 2 tanka, pa bo ketna k nova še velik časa. (naj ti ne bo težko dat za potrošen materijal, olje pa filter pa zamenat na začetku vsake sezone, čeprav tega ne piše v navodilih)

Velik uspešni km in počas pa gas :)

U.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem ženski verjel, zdej pa bom vido kolk me je nategnla :P

motor je zaaran, tko da se že veselim vožnje :)

hvala vsem za odgovore

...no,če te je pošteno nat.... tudi ni tako slabo :whistle:

...moja tastara je imela 72K pa je delala kot singerca,Honda,da ne bo pomote....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem jst glede teh servisov dost, bo mela hornetka dobro družbo, zraven XTX-a, CBF 500 in KLR 250, tko da nisem čisto laik profi pa tud ne, zato se obračam včasih na vas =)

filter pa olje, te najmanj stane, kolko časa lahko mašinca dlje prede =)

pač nima niti praske, upam da jih nikoli ni niti imela, ker je res lepo ohranjena - nazven.

Reče moj oče: "Honda, je kralj med motorji, zapomni si to! "

hvala vsem na pomoči, res ste super, zmer dobim vse kar iščem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, jst mam pa eno težavco...

Hondica je čist lepo užgala in ko smo jo domov pripeljali, je pa nekak čudno zalaufaala, tak kot da bi sam po dveh celindrih, potem je pa odnehala. pa smo jo probali malo porint pa ni primla....

hm, a bo treba tank pa svečke ven pobrat, al kak je sistem zdej, da bo nazaj zalaufala?

mam občutek, kot da je nateklo polno goriva....

je kdo imel takšno težavo?

čudno to, da kraljica to men nardi :(

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Najprej bi ti čestitov za nakup, kupil si pravega sršena :) , okrog tega problema ti pa ne znam nč kej dost pomagat kr nism meu še takih problemov, tako da uporabi zgoraj navedene nasvete.

Jst bi pa vprašou, kuk se kej splača športen filter k&n notr montirat, ker za nov auspuh pač nimam glih denarja, zato bi si pa raj filter upelov za 70€. Izkušnje in komentarji zaželeni :rolleyes: .

lp, joze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Najprej bi ti čestitov za nakup, kupil si pravega sršena :) , okrog tega problema ti pa ne znam nč kej dost pomagat kr nism meu še takih problemov, tako da uporabi zgoraj navedene nasvete.

Jst bi pa vprašou, kuk se kej splača športen filter k&n notr montirat, ker za nov auspuh pač nimam glih denarja, zato bi si pa raj filter upelov za 70€. Izkušnje in komentarji zaželeni :rolleyes: .

lp, joze

Ni velike (če sploh) razlike, razen v zvoku. Se ti ne izplača (razen, če kupiš dynojet kit in po možnosti še izpuh). Raje kupi za 70 € boljše gume ali pa za cca. 100 € obnovi zadnji amortizer. Bo več efekta pa širši nasmeh na licu.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne gume pa ti priporočaš? Jst mam zaenkat Dunlop Sportmax Qualifier, sicer sm čist zadovoljen, razmišlam pa da bi prešaltov na bridgestone.

lp, joze

Popravljeno . Popravil burner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne gume pa ti priporočaš? Jst mam zaenkat Dunlop Sportmax Qualifier, sicer sm čist zadovoljen, razmišlam pa da bi prešaltov na bridgestone.

lp, joze

Hja, to je čisto odvisno od namembnosti motocikla, o tvojih preferencah in stilu vožnje. Jaz sem relativno umirjen voznik, večinoma se peljem v dvoje (punca zadaj) še vedno sem pa rad (ko sem bil sam) kdaj pa kdaj spustil koleno dol pa malce tačke pobrusil. Meni so za to zadostovale ST gume, zadovoljen sem bil tako z Metzeler Z6 kot s Pirelli Diablo Strada. Prepričan sem, da bi bil zadovoljen tudi s Pilot Road 2 in novo Roadtech.

V primeru, da bi povečini vozil sam in na krajše relacije (kar pomeni, da po veliki verjetnosti nebi nikdar vozil po dežju) bi si izbral Metzeler M3. Za pisto pa še kaj bolj specializiranega.

Žal ti bolj kot, da podam moje mnenje tukaj ne morem pomagati. Mnogokrat je izbira gume odvisna tudi od tvojega počutja (nekaterim paše bolj špičast profil, nekaterim ne...) in dejansko moraš sam sprobati zadeve.

Edino kar ti pa lahko svetujem pa je: ne šparaj na gumah. Glej letnico gume, poskrbi, da je bila pravilno skladiščena (jaz naprimer nikdar ne jemljem gum, ki so v založbah (se pravi, da so direktno izpostavljene soncu ipd).

Pri hornetki pa res toplo priporočam upgrade zanjega amortizerja (ali celo zamenjava).

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djte mi mal povedat kolk km nardite s hornetko 2001 letnik?

Men je full čudn da morm že pr 128km preklopt na rezervo potem se pa še do 200km normalno vozm...

Nism pa se še vozu do nule tko da ne vem do kolk grem!?

Sm pa natanku do začetka spodnjga roba luknje od kestla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djte mi mal povedat kolk km nardite s hornetko 2001 letnik?

Men je full čudn da morm že pr 128km preklopt na rezervo potem se pa še do 200km normalno vozm...

Nism pa se še vozu do nule tko da ne vem do kolk grem!?

Sm pa natanku do začetka spodnjga roba luknje od kestla.

250 km max, 150 km min (pri precejšnjem navijanju). Jaz sem imel vedno preklopljeno na rezervo in tankal pri cca 200 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Najprej bi ti čestitov za nakup, kupil si pravega sršena :) , okrog tega problema ti pa ne znam nč kej dost pomagat kr nism meu še takih problemov, tako da uporabi zgoraj navedene nasvete.

Jst bi pa vprašou, kuk se kej splača športen filter k&n notr montirat, ker za nov auspuh pač nimam glih denarja, zato bi si pa raj filter upelov za 70€. Izkušnje in komentarji zaželeni :rolleyes: .

lp, joze

Jest imam montiran k&n filter, izpuh je pa DPM race...Pejt na youtube(sorry, linki mi ne gredo od rok), pa tam poslusaj mal zvok hornetk...Moj srsen na mestu ropota kot fico, ko se pa prvije... :naughty: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djte mi mal povedat kolk km nardite s hornetko 2001 letnik?

Men je full čudn da morm že pr 128km preklopt na rezervo potem se pa še do 200km normalno vozm...

Nism pa se še vozu do nule tko da ne vem do kolk grem!?

Sm pa natanku do začetka spodnjga roba luknje od kestla.

Lani sm z letnikom 00 naredu okol 180 km... Glede na to, d zdele ni se neki vreme za navijat gre mal kmal na rezervo...

PS: Voznje do nule (verjetn misls, da zmanjka bencina) ne priporocam..kdo bo rinu zverino pol? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sm z letnikom 00 naredu okol 180 km... Glede na to, d zdele ni se neki vreme za navijat gre mal kmal na rezervo...

PS: Voznje do nule (verjetn misls, da zmanjka bencina) ne priporocam..kdo bo rinu zverino pol? :rolleyes:

Ah ne rinu, sj bom mel v rukzaku 2L bencina za ta podvig :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam montiran k&n filter, izpuh je pa DPM race...Pejt na youtube(sorry, linki mi ne gredo od rok), pa tam poslusaj mal zvok hornetk...Moj srsen na mestu ropota kot fico, ko se pa prvije... :naughty: :yes:

Kok pa kej stane DPM race izpuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok pa kej stane DPM race izpuh?

Product detail:
spazio.gifspazio.gifspazio.gif Great design. This approved muffler values ulteriorly the aesthetic side of the motorbike. Naughty sound... spazio.gif
Technical characteristics:
spazio.gifMaterial: Aluminium spazio.gifspazio.gifMachining:

spazio.gifspazio.gifApplication difficoulty: Low spazio.gifspazio.gifPrice: (VAT not included) € 428,78

Vec informacij tud o ostali opremi dobis na www.deprettomoto.com/...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me samo zanima kolko so kej končne ta novih hornetk (07-)...tovarniško sicer piše 230kmh...gre tud več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me samo zanima kolko so kej končne ta novih hornetk (07-)...tovarniško sicer piše 230kmh...gre tud več?

Kaj pa vem, z mojo sem prišel do 220, sicer še ni bilo konec, ampak kaj veliko več mislim da nebi šla. 230 bi pokrila, ampak mislim da je to, to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me samo zanima kolko so kej končne ta novih hornetk (07-)...tovarniško sicer piše 230kmh...gre tud več?

Po klancu navzdol... Pa še to bolj po števcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima za novo Hornet 600 07 letnik kolko ima prva in druga prestava končno ter če kdo pozna kolko rabi za pospešek do 100 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta dva podatka sta pri motorjih brezpredmetna.

Motorji dosežejo največjo moč par tisoč obratov pred blokado in je navijanje višje brezpredmetno. Uporabno edino če ni ravno trenutek za prestavljanje.

Vse motorje nad 100 hp je pa praktično nemogoče spraviti v idealnem času od 0 do 100. Je preveč dejavnikov, da bi lahko obstajal nek "tovarniški podatek"

Končna hitrost je pravtako brezvezna. 230 km/h na nakedu je sama muka in ni nobenemu v užitek. Piha ko sto mater pa glavo ti hoče nazaj utrgat.

Ni lih tko kot v avtu, kjer pri 200 km/h tlačijo mobitel v armaturko, da bi pokazali, da so šli s cliotom 200 po klancu nazdol. Ampak to je že daleč oftopik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej imperator...brez zamere, ne pametuj kaj je brezveze in kaj ni...če sem nekaj vprašal, sem to vprašal z namenom...mene je pač zanimalo to, ker končna hitrost po podatkih piše 230, jaz pa sem po avtocesti jo malo sprobal in sm prišel do nekje 222...mogoče bi prišlo celo do 230 če bi več časa forsiral in malo klanca navzdol. Zanimalo me je kolikšne so končne hitrosti ostalih da vidim če je slučajno z mojo kaj narobe. In sem ugotovil da očitno ni.

In pri tej hitrosti če se skriješ za armaturko sploh ni nevem kolk vetra kot ti pravš (ne vem kako glavo maš ti, ampak jst nism mel občutka de jo hoče utrgat), vrjamem pa da ga je pr tvoji r6 manj. Tud naked ni tak bav bav za speed...je pa res de ni temu namenjen.

Hvala in lp

Popravljeno . Popravil axilon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!