Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

Stvar je, da mi tega prej nikoli ni delal in sumim, da so problem svečke. Ali je to opcija?

ej, a je tak problem motor še enkrat vžgat, počakat (tko kokr ti svetujejo, čeprav malo dvomim, da bo gretje pomagalo pri moči...) pa bomo vsi zadovolni.... ti, k boš vidu de pomaga al pa ne pa vsi ta drug, k visimo tle in se delamo brihtne......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar poizkusil in ne pomaga. Isto mi poka skozi izpuh in nobene moči ter pokašljuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso svečke, nobeno segrevanje ne bo pomagalo, prebila ti je ena od vžigalnih tuljav.

S samodiagnostiko se da ugotoviti katera je, pa zamenjaš. (napisano v tej temi, na eni od teh 62 strani :kva1: )

Na forumu je @Capomiha, njega kontaktiraj če ima mogoče še kakšno na zalogi, lani smo jih nabavlal.

Motorja ne prodajat, tu je potrebno samo štrom porihtat, pa bo tipi top. Vse opisano seveda v tej temi. Prijetno branje :smoke:

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kode za Vžigalne tuljave:

EFI 33: tuljava Št.1, sprednji cilinder, centralna svečka

barve priključka: oranžna/bela in rjava/rdeča

EFI 34: tuljava Št.2, zadnji cilinder, centralna svečka

barve priključka: rumena/modra in rjava/rdeča

EFI 35: tuljava Št.3, sprednji cilinder, stranska svečka

barve priključka: zelena/svetlo modra in rjava/rdeča

EFI 36: tuljava Št.4, zadnji cilinder, stranska svečka

barve priključka: oranžna/svetlo modra in rjava/rdeča

Če bi bilo karkoli od tega narobe, bi ti med vožnjo skoz utripal ali gorel EFI

Motor nikamor nebi Šel/vlekel, največ do cca120km/h

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore, svečk še nisem preveril, jih imam pa na sumu. EFI pa mi med vožnjo ne gori, sem bil pozoren pa nič. So lahko kljub temu tuljave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore, svečk še nisem preveril, jih imam pa na sumu. EFI pa mi med vožnjo ne gori, sem bil pozoren pa nič. So lahko kljub temu tuljave?

Lahko!

Možno je tudi da ti samodiagnostika te napake ne bo pokazala, a vseeno obstaja možnost, da je ena od tuljav "fuč".

PS:

Kaj je lahko še slabše od fuč vžigalne tuljave!?

Dve fuč tuljavi! :kva2:

Always look on the bright side of life!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti tuljave, oz kontakti na tuljavah. Miha ma na zalogi. Lahko pa kakšen dan uletiš do mene pa priklopiva na računalnik in ti takoj povem. Velikokrat se je zgodilo da EFI ne pokaže nič, na računalniku pa se vidi občasno padanje napetosti na tuljavi.

Lp T.

P.S. @ Kawl: A ti vsako stvar takoj od bajte spraviš ko ti začne mal nagajat? :)

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarc: z veseljem bi priŠel, samo se ne morem vozit s takim motorjem, ko tako seka skozi auspuh. :( Kok pa pride ena tuljava oz. popravilo tega, če ni skrivnost? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tako hudo, kot si opisal v prvem postu in sedaj, potem mora samodiagnostika obvezno pokazat okvarjeno tuljavo!! A si samodiagnostiko sploh naredil?

Tisto da občasno izgubi napetost, še ni hudo, in se ne pozna na sami vožnji......

Povej kje si doma, mogoče pa servisna služba pride do tebe, pa še ena kratka furca se potem nardi :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAPI: doma sem v LJ :) Nisem naredil samodiagnostike, ker sem (povem pošteno) popoln laik glede električne napeljave ali česarkoli mehanskega pri motorjih in rajši ne diram, dokler ne dobim nekoga, ki bi mi znal pomagati "in person" :) Tako da vsakdo, ki ima namen kaj hoditi v LJ in bi imel par minut časa zame, da pogledamo, je več kot dobrodošel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Selfdiagnostika je total simpl: zic vzameš dol, pod zicem mas dva konektorčka, ki pašeta skupi (edino onadva se sklapljata), ju konektiraš, obrneš ključ. Mogoče ti bo že takrat javilo EFI napako, pa si zapišeš kodo, drugače pa motor prižgi. That's it. Ni baš nek rocket science.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Jaka napisal....bolj točno je to zraven -kleme od akumulatorja....dva okrogla/valjasta konektorja moški/ženski stakneš skupaj, daš kontakt, če ne pokaže na LCD spodaj nič, ga pa še zakurblaj in pusti enčas laufat, če se ne prikaže takoj, sigurno pa se bo, če so res takšni simptomi kot si jih opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa jaz vsak dan v lj,pa se lahko dobiva pa ti naredim samodiagnostiko,pa vidiva če je šla tuljava,oz kaka napaka je.

tuljave so pa od ca 60-100 € kom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čer vsem. Torej, naredil samodiagnostiko kot ste napisali in napiše mi EFI 1. Ob vžganem in ugasnjenem motorju s kontaktom, tako da...zdaj sem pa zmeden. Sas1 če bi se ti res dalo priti do mene bi bilo super, da pogledava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. @ Kawl: A ti vsako stvar takoj od bajte spraviš ko ti začne mal nagajat? :)

NE. Spravim jo že prej, napreden se začnejo težave :)

Izkušnje pač.

Motoriram itak ne več. Vsake tok časa kupim kaj za naprej prodat to je to.

Niso več cajti za z motorjem se vozit. škoda dnarja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čer vsem. Torej, naredil samodiagnostiko kot ste napisali in napiše mi EFI 1. Ob vžganem in ugasnjenem motorju s kontaktom, tako da...zdaj sem pa zmeden. Sas1 če bi se ti res dalo priti do mene bi bilo super, da pogledava?

tkole

-1, 0, and +1 are not error messages. They tell you the position of the throttle position sensor and are used when making adjustments to the TPS.

pravjo tle:

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?141756-New-aprilia-owner-2002-RSV-EFI-flashing-error-code-1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EFI 1 je vredu......kdaj si nazadnje delal servis? zračni filter, svečke? Verjetno ti začne tuljava prebijat ko se motor segreje, ali pa so res samo svečke, vendar ne verjamem, ob opisanih simptomih......verjetno bo potreben priklop na računalnik. Saj ni nič hudega če se tako pelješ do šarca, jaz sem naredil cca 400km v takšnem stanju, pa je vse OK. Elektronika preklopi delovanje motorja v safe-mode, zato občutek da motor nikamor ne gre(max. do 4000rpm), tako da ga tudi preterat ne moreš. Tisto pokanje iz avspuha pa je izgorevanje bencina v njem, ker se ne vžge ob svečki zaradi okvarjene tuljave, ampak šele v pregretem avspuhu

Ti se zmeniš s šarcem za termin, jaz pa pripeljem rezervne tuljave, dokler ne nabaviš svojih novih, če bi se seveda ugotovila ta napaka......sas1 a še maš motor, nič te ni videt ali slišat.. :)

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis sem imel naresti v kratkem, verjetno ga bom kar ta teden, če bo mehanik prišel do mene, da pogledava svečke, če pa ni to to, potem pa menjava tuljav. :) Ni druge ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis sem imel naresti v kratkem, verjetno ga bom kar ta teden, če bo mehanik prišel do mene, da pogledava svečke, če pa ni to to, potem pa menjava tuljav. :) Ni druge ;)

Hej, ne vseh, te so štiri. :ninja:

Če boš delal servis imaj tank za gorivo čimbolj prazen, drugače bo hudič......

Je ta "serviser-mehanik" že kdaj jemal tank iz Caponorda? Če ne, bo kriza, ti priporočam takšnega ki je že razdiral Caponorda, brez heca :klicaj: .....je treba bit izredno pazljiv na hitre spojke pri snemanju tanka za gorivo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo bom poizkusil s svečkami. Me pa zanima, ali ima kdo na zalogi 4 svečke za capota? Jih je težko dobiti pri prodajalcih...Tank sem pa ravno nafilal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da imam jaz doma en komplet vendar 15Kkm prevoženih, so pa OK.

Tole je zanimivo vidit, od Caporiderja iz Italije :kva1:

Fantje, te mašine so za vozit ne za prodajat :yea2: :yea2:

post-10851-0-77253100-1334303607_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freak, dej me pokliči pa se zmenva da pridem mal okol pogledat, pa da pogledam kaj se da narest.... Tvojo telefonsko sem nekam "založil" :)

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!