Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

Verjamem, da je to dober motor za vožnjo, vprašanje so bolj rezervni deli, servisi in kvaliteta izdelave, ker Angležev še nisem vozil.

Ko sem sedel na navadnem Tigru je bil položaj enak, kot na TDM-ki, le malenkost širše krmilo in če upoštevam še malo močnejši motor so razlike minimalne, tako, da me ni prepričal. XC bi bil zame boljši vendar imajo še previsoko ceno napram TDM, po moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je to dober motor za vožnjo, vprašanje so bolj rezervni deli, servisi in kvaliteta izdelave, ker Angležev še nisem vozil.

Ko sem sedel na navadnem Tigru je bil položaj enak, kot na TDM-ki, le malenkost širše krmilo in če upoštevam še malo močnejši motor so razlike minimalne, tako, da me ni prepričal. XC bi bil zame boljši vendar imajo še previsoko ceno napram TDM, po moje.

čist isto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 vprašanje so bolj rezervni deli, servisi in kvaliteta izdelave, ker Angležev še nisem vozil.

.

Če bi bilo to slabo, ne bi jaz po 11 letih Triumpha zamenjal za novega Triumpha.

Jap, saj fora je v tem, ko poslušaš navdušence, bi si mislil, da je razlika kot med fičekom in maybachom.

Ni taka razlika kot si jo omenil, ker ni BMW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je to dober motor za vožnjo, vprašanje so bolj rezervni deli, servisi in kvaliteta izdelave, ker Angležev še nisem vozil.

Ko sem sedel na navadnem Tigru je bil položaj enak, kot na TDM-ki, le malenkost širše krmilo in če upoštevam še malo močnejši motor so razlike minimalne, tako, da me ni prepričal. XC bi bil zame boljši vendar imajo še previsoko ceno napram TDM, po moje.

Odpri na TDM v 6. prestavi pri 2000Rpm gas do konca, potem pa isto naredi na Tigru.

 

Vozil sem oba, TDM nekoliko več in je to cukanje in tolčenje z verigo glavni razlog proti TDM, drugi je pa neprepričljivo vzmetenje - posedanje motorja pri zaviranju. 

 

Ni vse v zmogljivosti. Če dvomiš v Triumphovo kvaliteto, dvomiš v dolgoletno tradicijo enega izmed najstarejših proizvajalcev motociklov, tudi če so vmes zaprli štacuno, niso vsega pozabili. Kaj pa ne štima pri servisih pa lahko malo bolj pojasniš, pa bom mogoče razumel.

 

LP Bajsi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpri na TDM v 6. prestavi pri 2000Rpm gas do konca, potem pa isto naredi na Tigru.

 

Vozil sem oba, TDM nekoliko več in je to cukanje in tolčenje z verigo glavni razlog proti TDM, drugi je pa neprepričljivo vzmetenje - posedanje motorja pri zaviranju. 

 

Ni vse v zmogljivosti. Če dvomiš v Triumphovo kvaliteto, dvomiš v dolgoletno tradicijo enega izmed najstarejših proizvajalcev motociklov, tudi če so vmes zaprli štacuno, niso vsega pozabili. Kaj pa ne štima pri servisih pa lahko malo bolj pojasniš, pa bom mogoče razumel.

 

LP Bajsi

Vse to, kar si naštel, priznavam...ampak, je res vse to vredno skoraj dvakrat več, glede na cene teh dveh rabljenih motorjev?

 

Servisna mreša....Yamaha ima dva servisa moji okolici, medtem, ko za Triumpha zaenkrat še ne poznam.

Ne verjamem, da ima Triumph podobno razvejano servisno mrežo po svetu, kot Yamaha, kar je tudi pomembno, če se ne voziš z motorjem le okrog svojega doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje je da tud če imaš ne vem kako razvejano mrežo nič ne velja če ti naredijo fouš servis (lastne izkušnje z Hondo). Dejstvo je da npr vsaj v moji okolici vsi vozijo k Primec. Tko da kvantiteta ni nujno kvaliteta le več izbire imaš če se ti kdo zameri.

No kar se Triumpha tiče bomo vidl kako servisira Jerman :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerman in Španik v Sloveniji, Evropa pa http://www.triumphmotorcycles.de/die-welt-von-triumph/h%C3%A4ndlersuche je kar precej pokrita, 

 

glede Yamahinih servisov v Sloveniji pa si pridržujem pravico do svojega mnenja, ki i nujno najboljše, Yamahe vozim že od '96 torej skoraj 17 let, motorjev pa ne servisiram pri njih, pa imam servis v svoji občini oz. vasi.

 

Dejansko pa mi je v tem trenutku zelo všeč nov Tiger 1050. Pa tudi pri Španiku so me pri dosedanjih obiskih pozitivno presenetili, dejstvo pa je, da so pri Yamahi takrat po osamosvojitvi med prvimi postavili servisno mrežo katere del še danes deluje.

 

Pa tudi nekaj drugega lahko pri teh dveh znamkah izpostavim, ne eni ne drugi ne nagovarjajo najbolj šparavnih kupcev temveč tiste, ki dajo precej na kakovost izdelave in prestižnost modelov, ki jih prodajajo. Vsaj jaz jih tako vidim.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokritost je mogoče res recimo da slaba napram drugim, ampak tudi da je servis 100km stran spet ni taka grozna reč. Če se ustavi ga moreš naložit in odpeljat pa al 5km al pa 100. pri nas smo predvsem pristaši japoncev, ker jih dobiš tako rekoč za vsakim vogalom. glede rezervnih delov pa kar je rednega imajo (vsaj jerman je imel) kar je pa ostalega pa res ne vem ker nism imela še nič takega oz. če je kaj takega kar lahko sam zamenjaš maš pa itak odličen suport na worldoftiumph. v teh tednih bojo posodobili stran in bojo deli tudi za nove modele.

 

mene zanima kdaj bo kdo kaj več slikic pa kak filmček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol nč več HONDA! :eek:

Ko je.. 4 mestne cifre, sam da bo motor doma.

neee! Saj še ne menjam motorja. Ko ga bom, pa bom prešaltal na enduro. Kaj bo to, če Honda ne bo postregla z "uprabno" enduro, ki bo kos (kot Africa Twin) vsem terenom, bomo primorani prešaltati na firmo, ki fuinkcionira. In če se izkaže, da je to Triumph, bo pa Tirumph.

P.S.

Dober motor je tisti motor, ki brezhibno funkcionira (pa je čisto vseeno, kako mu je ime!!)

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neee! Saj še ne menjam motorja. Ko ga bom, pa bom prešaltal na enduro. Kaj bo to, če Honda ne bo postregla z "uprabno" enduro, ki bo kos (kot Africa Twin) vsem terenom, bomo primorani prešaltati na firmo, ki fuinkcionira. In če se izkaže, da je to Triumph, bo pa Tirumph.

P.S.

Dober motor je tisti motor, ki brezhibno funkcionira (pa je čisto vseeno, kako mu je ime!!)

Se popolnoma strinjam, tusi sam sem v iskanju endure, in mi je tiger trenutno v prvem planu.

Škoda, da honda ni postregla z nekim bolj kultiviranim enduro segmentom, ker ta velik je preglomazen, ncx700 pa je malenkost prešvoh in niti ni za vsak teren.

Trenutno je res tiger 800 ali GS 800 še najbolj uporabna zadeva.

Malo sem tudi v pričakovanju ta novega stroma 1000 kaj bodo ponudili, sam se bojim, da bom razočaran, no pustimo se presenetiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je tiger800 idealna izbira, 3 valjni motor, ki je kompromis med cukajočimi 2valjniki in 4valjnimi raketami.

 

Teža 215kg solidna, vse ima.

 

Da nekatere "moti" zvok je smešno, dajte si dopovedat, da je hrup onesnaževanje, pri nas še lahko drsate z "resonancami", v tujini je veliko tabel, kjer zaenkrat pozivajo k počasni in tihi vožnji, ponekod so celo nočne prepovedi, tak da, neumnost.

 

 

Strah glede servisov je po moje neupravičen. Redni servisi so olje+filter, potrošni material, ki ga ima vsak, da bi pa kaj drugega tako crkavalo pa menda od angleža ni za pričakovati.

Če gre kaj večjega pa na net in naročit, saj danes nikjer ne držijo delov, vse je v centralnem skladišču.

 

p.s.

sem pričakoval, da ga bom dobil, pa je nekdo drugi v Loiusu pobral glavno nagrado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

triple je pa ja najbolj kjut zvok. poleg standardnega brencanja se nekaj tako lepo zvizga zravn. pac tako je. me pa cudi koliko motoristov je obseseno s tem zvokom :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

triple je pa ja najbolj kjut zvok. poleg standardnega brencanja se nekaj tako lepo zvizga zravn. pac tako je. me pa cudi koliko motoristov je obseseno s tem zvokom :eek:

meni je pa ravno zvok the best, tako, kot da bi katera punca za menoj žvižgala. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne me živčnga delat...dons mogoče že doma... :)))

 

Snecer ...moram pa pogledat če nisem to jaz zadel...ah dobr no bom mel pa dva :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.louis.de/_10f8526791dae9d55565bfcf02e09ea814/index.php?topic=katalog_gewinner

 

 

ne me živčnga delat...dons mogoče že doma... :)))

 

Snecer ...moram pa pogledat če nisem to jaz zadel...ah dobr no bom mel pa dva :)))

 

http://www.louis.de/_10f8526791dae9d55565bfcf02e09ea814/index.php?topic=katalog_gewinner

 

nisi, brez skrbi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi lani kupil tavelic'ga Versysa, bi bil v garaži skorej sigurno Tiger 800. Meni lep motor, pa še uporaben za moje potrebe....vozil ga pa (še) nisem. 

Glede glasu izpuha...lani sem  iz Bohinja vozil za skupino Angležev, vsi na Triumpih, vseh možnih modelov....ampak zvok...čeprav so se vlekli kot megle, jih nisem prehitel, ker sem zadaj poslušal ..in užival.......ma kakšen Akrapo, to je onesnaževanje okolja..hehe...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kak izdelovalec nalepk ki bi tole lahko naredu (airbrush je verjetno predrag :)

whitetiger.jpg

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kak izdelovalec nalepk ki bi tole lahko naredu (airbrush je verjetno predrag :)

whitetiger.jpg

Mater Mitja a si boš tole tetoviral na kako mesto al kaj, ali pa na kesl od tigrčka, ha, ha.

 

SLika je pa dobra, sam jaz sem zadnjič gledal neke slike tigrov, sem mel tud take prebliske, pol sm pa ugotovu, da beštja še motorja nimam, kaj mi bo pol slikca... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D ste prou notr padli! :OK:

za nalepke pa ne vem. mogoce kaka firma k dela une nalepke k so reklame na avtomobilih. more bit pa kaka uv zascita cez ce ne zacne bledet, pa print se rad odrsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D ste prou notr padli! :OK:

za nalepke pa ne vem. mogoce kaka firma k dela une nalepke k so reklame na avtomobilih. more bit pa kaka uv zascita cez ce ne zacne bledet, pa print se rad odrsa.

cikadina, jaz bi rajš kam drugam padu, je pa res, da vedno notr.

 

Zanima me kolko pa pride, če ti en dober tip to naslika-nariše-stetovira direkt na kesl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!