Skoči na vsebino

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte


Fantocci

Priporočene objave

nekateri pa mislijo, da se cel čas lahk po AC vozijo po prehitevalnem pasu če gredo 130. Aja sej eni mislijo to tut pr 100. Pa js jim nč ne blendam, sam kombi jim 135km/h prtiskam v rit, ker so brezobrazni in se ne umikajo. 

 

 

Objestnez.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je za odvzem vozniskega. Niti predvidevat ne znas ...

Predvidim avto ki bo šel čez črto in se držim na notranji strani ovinka, predvidim da je lahko kaj za ovikom in vozim počasneje kot je omejitev.. ta malega 10 konjskega traktorčka ki gre 15km/h sredi črnega kala res nisem predvidel. 

(samo še vedno to ni odgovor na moje vprašanje, ampak je mišljeno na splošno vozilo ki gre mimo vozila torej motorist mimo mopedista in gresta oba po enem voznem pasu pod kaj se to šteje, če te tako moti to da se nisem zaletel kot se tebi zdi očitno boljša rešitev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidim avto ki bo šel čez črto in se držim na notranji strani ovinka, predvidim da je lahko kaj za ovikom in vozim počasneje kot je omejitev.. ta malega 10 konjskega traktorčka ki gre 15km/h sredi črnega kala res nisem predvidel. 

(samo še vedno to ni odgovor na moje vprašanje, ampak je mišljeno na splošno vozilo ki gre mimo vozila torej motorist mimo mopedista in gresta oba po enem voznem pasu pod kaj se to šteje, če te tako moti to da se nisem zaletel kot se tebi zdi očitno boljša rešitev)

 

Odgovor je na dlani.

 

33. »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

 

53. »vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

 

To ne bo zastonj, to bo kremšnita.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vleče 130? Kolikor vem je omejitev 130. Al si ti tudi eden tistih, ki vozijo 2 metra za ritjo, blendajo in pričakujejo da se jim bom umaknil med dva tovornjaka.

Jok brate, 130 se bomo peljal dokler ne prehitim.

Objestnež.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se naj prehiti tovornjake, ki po AC vozijo 90/uro, vzporedno? Po odstavnem pasu? Ne, ni šala. Ko bo policija začela štrafati te road kinge (ki tako vzporedno peljejo tudi par kilometrov), bo mogoče malo maj gneče po AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidim avto ki bo šel čez črto in se držim na notranji strani ovinka, predvidim da je lahko kaj za ovikom in vozim počasneje kot je omejitev.. ta malega 10 konjskega traktorčka ki gre 15km/h sredi črnega kala res nisem predvidel. 

 

od križiša za buzet naslednji desni ovinek in takoj za njim gruča skavtov po levi navzgor ..če predvidevaš moraš mislit tudi na traktorček sploh če je sezona fig al pa imajo veverice igralni dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar mal razmišljam na glas:

se pravi, če vozim dovolj hitro (180+) zgleda kot da vozila na desni stojijo na mestu. Se pravi lahko šibnem čez polno saj je to v bistvu vožnja mimo? Hm... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se naj prehiti tovornjake, ki po AC vozijo 90/uro, vzporedno? Po odstavnem pasu? Ne, ni šala. Ko bo policija začela štrafati te road kinge (ki tako vzporedno peljejo tudi par kilometrov), bo mogoče malo maj gneče po AC.

 

Glede tega sem se pogovarjal s kamionarji. Razložili so mi, da njemu razlika v vožnji med recimo 90 in 100km/h pomeni veliko, ker je omejen z urami. V celem dnevu je to precejšnja razlika v km, gazda pa mu teži. Zato se spravijo prehitevat tudi takrat, če so minimalno hitrejši od drugega kamiona... Torej - nothing personal, its just bussines :)

Res pa je, da bi počasnejši kamionar lahko v tistem trenutku malo popustil gas, kar pa marsikdo ne naredi (in smo spet pri vozniški kulturi).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se naj prehiti tovornjake, ki po AC vozijo 90/uro, vzporedno? Po odstavnem pasu? Ne, ni šala. Ko bo policija začela štrafati te road kinge (ki tako vzporedno peljejo tudi par kilometrov), bo mogoče malo maj gneče po AC.

Kako pa se naj prehiti tovornjake, ki po AC vozijo 90/uro, vzporedno? Po odstavnem pasu? Ne, ni šala. Ko bo policija začela štrafati te road kinge (ki tako vzporedno peljejo tudi par kilometrov), bo mogoče malo maj gneče po AC.

Sej v nemciji jih kaznujejo. Ce zacnem prehitevat enga faking turka k vozi med 81 in 87, jst se peljem pa konstantno 90 in mi, ko sem vzporedno z njim stisne gas na 90 se voziva vzporedno ane? Kdo je tle v prekrsku??? V nemciji je jasno, da te mora tisti ki ga prehitevas (velja za kamjone) spustit pred sabo, kar je logicno, saj si hitrejsi od njega in si ga tud prehitevat zacel ...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega sem se pogovarjal s kamionarji. Razložili so mi, da njemu razlika v vožnji med recimo 90 in 100km/h pomeni veliko, ker je omejen z urami. V celem dnevu je to precejšnja razlika v km, gazda pa mu teži. Zato se spravijo prehitevat tudi takrat, če so minimalno hitrejši od drugega kamiona... Torej - nothing personal, its just bussines :)

Res pa je, da bi počasnejši kamionar lahko v tistem trenutku malo popustil gas, kar pa marsikdo ne naredi (in smo spet pri vozniški kulturi).

Ze 3 km/h v 10ih urah velik nanese ... sicer pa vec kot 90 ne more vozt nihce, ker mu omejevalc ne pusti. Pustmo da ti lahko za par km/h zamaknejo teh 90 ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se naj prehiti tovornjake, ki po AC vozijo 90/uro, vzporedno? Po odstavnem pasu? Ne, ni šala. Ko bo policija začela štrafati te road kinge (ki tako vzporedno peljejo tudi par kilometrov), bo mogoče malo maj gneče po AC.

 

Tudi to se dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to se dogaja.

 

pri vas že mogoče .... pri nas pa ne ker jim sonce v oči sije pa nočejo videti takih...resno - se pelješ mimo provide po levi z 90 pa ne pisnejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........

 

53. »vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

 

..........

 

In tako so nas včasih učili:  "Hitrost kolesarja, traktorja, ... je med 15 - 20 km/h. Smatrajte ga kot oviro in varno obvozite!"   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So prišli novi časi. Traktor že skoraj leti po zraku z 80 km/h, kolesar je pa tudi takoj za njim. Zato pa je naš preljubi Joško rekel: uči se, uči se in še enkrat uči se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So prišli novi časi. Traktor že skoraj leti po zraku z 80 km/h, kolesar je pa tudi takoj za njim. Zato pa je naš preljubi Joško rekel: uči se, uči se in še enkrat uči se.

:slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega sem se pogovarjal s kamionarji. Razložili so mi, da njemu razlika v vožnji med recimo 90 in 100km/h pomeni veliko, ker je omejen z urami. V celem dnevu je to precejšnja razlika v km, gazda pa mu teži. Zato se spravijo prehitevat tudi takrat, če so minimalno hitrejši od drugega kamiona... Torej - nothing personal, its just bussines :)

Res pa je, da bi počasnejši kamionar lahko v tistem trenutku malo popustil gas, kar pa marsikdo ne naredi (in smo spet pri vozniški kulturi).

 

Ja samo je problem, ker tisti, ki vozi zadaj misli, da je hitrejši, saj lepo vozi v zavetrju, ko se pa odloči prehitevat se pa stvar mal spremeni (razen če nima ful boljši kamion, kar je pa v glavnini malo verjetno saj imajo vsi večinoma več ali manj enakovredne kamione), v glavnem potem prehitevanja trajajo in trajajo. Kaj pa moj biznis? A jaz imam pa cajt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priznam, sami objestneži smo bili danes na cesti, ko smo prehitevali čez polno kamijonček od komunale, sej veste tisti z metlicami. Kesam se :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priznam, sami objestneži smo bili danes na cesti, ko smo prehitevali čez polno kamijonček od komunale, sej veste tisti z metlicami. Kesam se :P

 

ti bom dal frulico za pihat :lol:

 

resno .. vsako prehitevanje čez polno črto je prekršek, edino izgovori te lahko vn potegnejo :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo je problem, ker tisti, ki vozi zadaj misli, da je hitrejši, saj lepo vozi v zavetrju, ko se pa odloči prehitevat se pa stvar mal spremeni (razen če nima ful boljši kamion, kar je pa v glavnini malo verjetno saj imajo vsi večinoma več ali manj enakovredne kamione), v glavnem potem prehitevanja trajajo in trajajo. Kaj pa moj biznis? A jaz imam pa cajt?

90kmh je 90kmh in ni važno kakšen kamion imaš,po AC že vsak 15let star tovornjak z 20 tonami tovora doseže omenjeno hitrost brez problemov. Kot je ženekdo povedal,pa veliko pomeni ali se voziš 85kmh ali 90kmh saj to v 8h pomeni 40km,seveda je cilj privatnikov čim preje in efektivnije pridet iz točke a do točke b,zato se dogajajo pač prehitevanja tud če gre tovornjak pred tabo 2kmh počasneje in ja temu primerno je tudi čas prehitevanja.Toda vsak kamionar se na koncu umakne po prehitevanju na svoj pas(počasni)kaj delajo pa debilni avtomobilisti,vozijo po prehitevalnem pasu tudi ko je počasni pas prazen oz. dovolj prostora,da se ti umakne se ti ne umakne in ko takšnega debila prehitiš in mu z gibi nakažeš,da ne dela prav ti pokaže finger in na OMW-ju dobiš za vrat pa še Borutta :grim

Po večini je veliko več kretenov za volanom avtomobila kot pa motorja ali tovornjaka,govorim iz tega kar vidim po cesti kot profesionalen voznik tovornega vozila in amaterski voznik enoslednega vozila.

In to odkrivanje tople vode ali smeš prehitet čez polno črto je brezplodno nabijanje v tri dni,sam osebno vedno prehitim čez polno črto,če vozilo pred mano vozi pod omejitvijo,seveda to naredim na preglednem delu ceste in ne ogrožam tako sebe kot voznika ,ki ga prehitevam,normalno pa s ta tretjim očesom skoz budno pazim kje je Borutt :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom dal frulico za pihat :lol:

 

resno .. vsako prehitevanje čez polno črto je prekršek, edino izgovori te lahko vn potegnejo :P

http://www.youtube.com/watch?v=xencgGfnRjY

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo je problem, ker tisti, ki vozi zadaj misli, da je hitrejši, saj lepo vozi v zavetrju, ko se pa odloči prehitevat se pa stvar mal spremeni (razen če nima ful boljši kamion, kar je pa v glavnini malo verjetno saj imajo vsi večinoma več ali manj enakovredne kamione), v glavnem potem prehitevanja trajajo in trajajo. Kaj pa moj biznis? A jaz imam pa cajt?

 

Ma kakšno zavetrje neki. Kamioni so toliko in toliko močni, da brez problema prehiti tistega pred seboj. Problem je v nastavitvi limitatorja. Pač gre nekdo 88 km/h, drugi pa 90 km/h. Potem pa nastane problem, ker nihče ne odneha, tista 2 km/h razlike se pa vlečeta v nedogled. Če še niste opazili, so na AC prometni znaki, kateri prepovedujejo prehitevanje kamionov v dveh časovnih terminih; od 06.00 do 09.00 ure in od 14.00 do 17.00 ure. Ti znaki so na delih, kjer sta dva pasa, kjer so trije ni prepovedi.

 

Kmet2, ti kar glej, da te ne bo stalo kremšnite :grim .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2, ti kar glej, da te ne bo stalo kremšnite :grim .

 

mentut mentut :krneki: , če ne ga bom zmeri izdau :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90kmh je 90kmh in ni važno kakšen kamion imaš,po AC že vsak 15let star tovornjak z 20 tonami tovora doseže omenjeno hitrost brez problemov. Kot je ženekdo povedal,pa veliko pomeni ali se voziš 85kmh ali 90kmh saj to v 8h pomeni 40km,seveda je cilj privatnikov čim preje in efektivnije pridet iz točke a do točke b,zato se dogajajo pač prehitevanja tud če gre tovornjak pred tabo 2kmh počasneje in ja temu primerno je tudi čas prehitevanja.Toda vsak kamionar se na koncu umakne po prehitevanju na svoj pas(počasni)kaj delajo pa debilni avtomobilisti,vozijo po prehitevalnem pasu tudi ko je počasni pas prazen oz. dovolj prostora,da se ti umakne se ti ne umakne in ko takšnega debila prehitiš in mu z gibi nakažeš,da ne dela prav ti pokaže finger in na OMW-ju dobiš za vrat pa še Borutta :grim

Po večini je veliko več kretenov za volanom avtomobila kot pa motorja ali tovornjaka,govorim iz tega kar vidim po cesti kot profesionalen voznik tovornega vozila in amaterski voznik enoslednega vozila.

In to odkrivanje tople vode ali smeš prehitet čez polno črto je brezplodno nabijanje v tri dni,sam osebno vedno prehitim čez polno črto,če vozilo pred mano vozi pod omejitvijo,seveda to naredim na preglednem delu ceste in ne ogrožam tako sebe kot voznika ,ki ga prehitevam,normalno pa s ta tretjim očesom skoz budno pazim kje je Borutt :P  :D

 

Se strinjam s tabo, čeprav je tudi med kamionarji (zelo malo je še profijev) zmeraj več kretenov oz. jaz jim rečem egoisti (isto velja za druge udeležence v prometu od pešcev do kapitanov, ki vidijo samo sebe). Biznis pa ni opravičiko za to, ker pozimi počnejo enako in potem ko jih odnese v prehitevani kamion (videl osebno kako to zgleda) zajebejo še ostale kolege, ko morajo čakat pol dneva, da se promet spet spravi v pogon.

Pa pustimo to, da ne bomo nabijal brez veze. mam glih cajt pa sem nekaj moral napisat, če se že ne spomnim nič bolj pametnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So prišli novi časi. Traktor že skoraj leti po zraku z 80 km/h, kolesar je pa tudi takoj za njim. Zato pa je naš preljubi Joško rekel: uči se, uči se in še enkrat uči se.

 

a ko ti zmanjka argumentov zmeraj spelješ temo drugam?

 

Prehitevanje zelo počasnih vozil preko polne črte - čisto slučajen naslov teme ...  ???

 

pa še nekaj : kako prehitiš dva kolesarja v dolgem desnem ovinku v klancu če en vozi ob desnem robu , drugi pa cikcaka levo.-desno 1,2m ob sredinski črti ? aja s hitrostjo nekih 7 -/9 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!