Skoči na vsebino

Yamaha MT 07


ELO

Priporočene objave

pred 7 urami, BigOne pravi:

pa je moja :blush:

18422401_10211489371583892_7838190007180063773_o.jpg

 

Veliko užitkov in srečno vožnjo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Janezs! :)

ima kdo dodatne ročke za sopotnika? Katere? 

Popravljeno . Popravil BigOne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, BigOne pravi:

Hvala Janezs! :)

ima kdo dodatne ročke za sopotnika? Katere? 

Punci reč da se te za niple prime, sam ne jih zvijat.

Drugače pa malo po e-bayu pobrskaj, kitajska roba bo pomoje čist OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIGBOSS46 pravi:

Ja ali ne športni izpuh na motor gledam predvsem mivv speed edge black..

 

če se gre za lepoto: NE (vržen denar stran)

če se gre za povečanje konjičev, ob predpostavki, da odstraniš še katalizator, JA (boš dobil, čist drug moped)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je potrebno vpisati v homologacijski kartonček original izpuh za mt07 s strani proizvajalca mivv? na izpuhu na ploščici piše mt 07 mivv?

 

temp.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni original izpuh ampak aftermarket izpuh (original je samo en). Tako kot vsako drugo stvar katero spremeniš na motorju, je tudi tega potrebno homologirat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, dfortun3 said:

je dovolj da grem na lpp samo s papirji ali moram prit tja z motorjem da pregledajo izpuh?

Do sedaj je bilo vedno tako, da moras pripeljat se z avtom/motorjem tja, da pregledajo (vcasih celo poslikajo)......

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere spremembe na vozilu, ki jih opravi pooblaščeni servis proizvajalca vozila, ne spadajo med predelave, za katere je predpisan postopek posamične odobritve, pač pa se opravi zgolj evidentiranje teh sprememb. Kot določa 2. točka 35. člena Pravilnika o ugotavljanju skladnosti vozil, gre za vgradnjo spodaj naštetih sestavnih delov, ki so bili predhodno homologirani oziroma odobreni za tip (varianto oziroma izvedenko) vozila, na katerega se vgrajujejo:

  • pnevmatik,
  • platišč,
  • izpušnih sistemov,
  • vlečnih naprav za vozila kategorije M1 in N1 in
  • spojlerjev.

Da je posamezen del homologiran oziroma odobren za tip (varianto oziroma izvedenko) vozila, mora biti razvidno iz homologacijskega certifikata in homologacijske oznake na delu (za izpušne sisteme, vlečne naprave) oz. iz certifikata o odobritvi dela po nacionalnih predpisih (npr. TÜV certifikat za spojlerje). Za pnevmatike in platišča to velja, če so njihove mere in oznake navedene v potrdilu o skladnosti vozila ali v navodilu za uporabo, ki ga je izdal proizvajalec vozila. Evidentiranje v tem primeru torej pride v poštev le, če s strani proizvajalca odobrena platišča in pnevmatike še niso vpisana v izjavo o ustreznosti ali potrdilo o skladnosti.

Pooblaščeni servis proizvajalca vozila, ki opravi vgradnjo enega od naštetih delov, mora za vsako vgradnjo izdati potrdilo, na katerem morajo biti podatki, potrebni za identifikacijo vozila, podatki o vrsti spremembe in o oznaki vgrajenih delov ter njihovi homologaciji oziroma odobritvi (znamka, tip in številka homologacije) in potrdilu priložiti tudi certifikate o homologaciji oz. odobritvi teh delov.

Pooblaščeni zastopniki posameznih znamk vozil morajo pristojnemu homologacijskemu organu (DRSC, Sektor za vozila) posredovati seznam pooblaščenih servisov, ki lahko izvajajo vgradnjo zgoraj naštetih delov, hkrati pa morajo servisom posredovati tudi potrebna navodila in zagotoviti spoštovanje določb pravilnika in drugih predpisov.

1. Postopek posamične odobritve

2. evidentiranje sprememb

 

razlika? 1. morm prit tja z motorjem, 2. pridm sam s papirji?    hvala 

Popravljeno . Popravil dfortun3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dans naročil sc project izpuh dobim v roku 3 tednom.Ve kdo koliko je cena homologacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jaz prav razumem neseš kartonček, certifikat in potrdilo o strokovni vgradnji in homologiraš? newem zakaj bi rabu pridt z motorjem, da ti ga še enkrat pregledajo? res je lahko v tem času kej odstraniš z izpuha, sam to loh tut kasnej nardiš, če je to slučajn vzrok zakaj bi mogu z motorjem na homolog???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, dfortun3 pravi:

če jaz prav razumem neseš kartonček, certifikat in potrdilo o strokovni vgradnji in homologiraš? newem zakaj bi rabu pridt z motorjem, da ti ga še enkrat pregledajo? res je lahko v tem času kej odstraniš z izpuha, sam to loh tut kasnej nardiš, če je to slučajn vzrok zakaj bi mogu z motorjem na homolog???

zato ker poslikajo, montažo, številke izpuh , to so v bistvu dokazi, kaj so homologirali.

pred 2 urami, alenh55 pravi:

Jaz sem tudi dans naročil sc project izpuh dobim v roku 3 tednom.Ve kdo koliko je cena homologacije?

včasih je bila 35€ (vpis v kartonček)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

zato ker poslikajo, montažo, številke izpuh , to so v bistvu dokazi, kaj so homologirali.

včasih je bila 35€ (vpis v kartonček)

Ničesar ne homologirajo, ampak evidentirajo spremembo. Razlika je velika. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, OK, homologira proizvajalec, nasi pa vpisejo spremembo. Vendar je pogovorno vedno, da "homologirajo".....! In vrjamem,da ti je sleng znan. Iskanje dlake v jajcu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Roger G. Jagger pravi:

Ja, OK, homologira proizvajalec, nasi pa vpisejo spremembo. Vendar je pogovorno vedno, da "homologirajo".....! In vrjamem,da ti je sleng znan. Iskanje dlake v jajcu.....

Sleng se greš lahko s prijatelji. Pa si iščite dlake na j... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahtevajo tudi kaksen racun,da je bil izpuh vgrajen pri serviserju ali lahko brez skrbi sam doma namontiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ničesar ne homologirajo, ampak evidentirajo spremembo. Razlika je velika. 

Se opravičujem, vpišejo v kartonček (evidentirajo spremembo). Homologacijo opravi proizvajalec, zato dobiš od njega list s potrdilom in številko.

pred 5 urami, alenh55 pravi:

Zahtevajo tudi kaksen racun,da je bil izpuh vgrajen pri serviserju ali lahko brez skrbi sam doma namontiram.

jaz sem imel potrdilo o strokovni vgradnji. To ti pa lahko vsak mehanik, ki ima žig napiše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Borutt said:

Sleng se greš lahko s prijatelji. Pa si iščite dlake na j... 

In kaj smo mi drugega, kot "moto prijatelji"?

Ne bova off, ker naju bo radirka poradirala....! Oba veva, kaj sva mislila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, alenh55 pravi:

Zahtevajo tudi kaksen racun,da je bil izpuh vgrajen pri serviserju ali lahko brez skrbi sam doma namontiram.

Kolega je pred dobrim mesecem dni na Lpp-ju v Lj. homologiral izpuh. Pripeljal se je tja z motorjm in uredil zadeve. Potrdila o vgradnji ni imel, niti ga ni nihce zahteval, ker res je absurd, da ti ne bi dovolili prisravfat tistih 3 sravfov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nimam računa za izpuh, niti potrdila o strokovni vgradnji, imam samo kartico v velikosti bančne kartice na kateri je logotip mivv in piše official homologation pass na drugi strani pa silencer type, homologation nr, vehicle type in vehicle model in neke ec directive 97/24 in 2005/30 in spodaj e approved....je to dosti za evidentiranje sprememb???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piše na ploščici izpuha mt07, res glupo da je to potrebno vpisati v hom. kartonček, če je itak že homologirano s strani proizvajalca,,,imel bi samo ta certifikat pod zicom in to je to. bedarija

Popravljeno . Popravil dfortun3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!