Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Načinov vožnje je več, prav tako je odvisno koliko je motor obremenjen, kakšne ploščice se uporabljajo,... tako da koliko nekomu zdržijo diski, koliko drugemu se ne da posploševati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F650GS ....16kkm pa so ble prve ploščice v refuzi  :grim ...........stil vožnje -objestno u 3pm  :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načinov vožnje je več, prav tako je odvisno koliko je motor obremenjen, kakšne ploščice se uporabljajo,... tako da koliko nekomu zdržijo diski, koliko drugemu se ne da posploševati

veliko sem potoval in veliko diwjal pa so zdržale in bi še več, če me ne bi bilo strah, da me bo na nekem potovanju zeznalo bi zdržale še več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo od lastnikov dotičnega motorja na šipo montiran tale spojler:

https://www.louis.de/artikel/mra-xscreen-sport-spoiler-m-abe-einfach-verstellbar/10008898?list=68465769

Probal sem se vozit s temle in zadeva funkcionira zelo dobro. Skrbijo me pa vibracije. Šipa je že sama nekako vibeli-vobeli, z dodatno težo na tolikšni ročici pa še bolj "opleta". Kaj to pomeni za šipo in nosilce na daljši rok? 

Pa lepo prosim, da se komentarjev vzdržite tisti, ki mi boste hoteli povedati, da je GS itak en drek, itd... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo od lastnikov dotičnega motorja na šipo montiran tale spojler:

https://www.louis.de/artikel/mra-xscreen-sport-spoiler-m-abe-einfach-verstellbar/10008898?list=68465769

Probal sem se vozit s temle in zadeva funkcionira zelo dobro. Skrbijo me pa vibracije. Šipa je že sama nekako vibeli-vobeli, z dodatno težo na tolikšni ročici pa še bolj "opleta". Kaj to pomeni za šipo in nosilce na daljši rok? 

Pa lepo prosim, da se komentarjev vzdržite tisti, ki mi boste hoteli povedati, da je GS itak en drek, itd... :P

Jaz mam to od Touratecha (hvala Poggy :)) in je super...kar se tice vibracij pa kaj vem nisem opazil da bi blo neke hude razlike. Bom pa probal dol dat da vidim...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam to od Touratecha (hvala Poggy :)) in je super...kar se tice vibracij pa kaj vem nisem opazil da bi blo neke hude razlike. Bom pa probal dol dat da vidim...

 

lp

Predpostavljam, da imaš tale model:

https://shop.touratech.de/spoiler-windschild-fur-bmw-r1200gs-ab-2013-abschliessbar.html

Ali imaš zmontiranega na original šajbo? Koliko km si že prevozil s temle? Še enkrat, govoriva o vodnem GSu, a ne  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo od lastnikov dotičnega motorja na šipo montiran tale spojler:

https://www.louis.de/artikel/mra-xscreen-sport-spoiler-m-abe-einfach-verstellbar/10008898?list=68465769

Probal sem se vozit s temle in zadeva funkcionira zelo dobro. Skrbijo me pa vibracije. Šipa je že sama nekako vibeli-vobeli, z dodatno težo na tolikšni ročici pa še bolj "opleta". Kaj to pomeni za šipo in nosilce na daljši rok? 

Pa lepo prosim, da se komentarjev vzdržite tisti, ki mi boste hoteli povedati, da je GS itak en drek, itd... :P

to kar imas prilepljeno je sport model, ki je majnsi, obstaja pa se tour model ki bi bil verjetno bol primeren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar imas prilepljeno je sport model, ki je majnsi, obstaja pa se tour model ki bi bil verjetno bol primeren

Ta je čisto funkcionalen. Tour se mi zdi malo preširok za šajbo od GSa, je pa še večji (več upora) in težji od sport modela, to pa težave po katerih sprašujem še poveča.

Slikca s sport spoilerjem, kaj širšega bi bilo že smešno. Tour pa bi pasal bolj na ADV.

10008898_810_ANW_15.JPG?_ga=1.182168864.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpostavljam, da imaš tale model:

https://shop.touratech.de/spoiler-windschild-fur-bmw-r1200gs-ab-2013-abschliessbar.html

Ali imaš zmontiranega na original šajbo? Koliko km si že prevozil s temle? Še enkrat, govoriva o vodnem GSu, a ne   :)

Link sicer ne dela a je tak kot tle spodi....naredil sem z tem recimo hmm...1200km nekje ali kaj vec...jap GS LC 2013

 

01-048-0414-01-lg.jpg?size=prodfull

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link sicer ne dela a je tak kot tle spodi....naredil sem z tem recimo hmm...1200km nekje ali kaj vec...jap GS LC 2013

 

01-048-0414-01-lg.jpg?size=prodfull

Hvala za odgovor. V teži najbrž ni bistvene razlike, torej če tebi ni spokala šajba, najbrž tudi meni ne bo :) Upam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. V teži najbrž ni bistvene razlike, torej če tebi ni spokala šajba, najbrž tudi meni ne bo :) Upam!

Se z vsakim ki sem govoru je reku isto..."pri Touratechu vejo kaj delajo"...tko da upam, da res ne bo nic popokalo :);) Zadeva pa je ful fajn, turbolence okrog celade za voznike nad 180cm je prakticno ni vec...

 

lp

Popravljeno . Popravil PrimozC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redni servis - 40000 km - 250 €... Če se ne motim je bil servis na tastarem (2008) pri takih intervalih (40000, 80000, 120000) malček pod 400 €... Olje, oljni filter, olje v kardanu, zračni filter, svečke..... Prede lepo kot en maček.... Se kar ne bi nehal vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redni servis - 40000 km - 250 €... Če se ne motim je bil servis na tastarem (2008) pri takih intervalih (40000, 80000, 120000) malček pod 400 €... Olje, oljni filter, olje v kardanu, zračni filter, svečke..... Prede lepo kot en maček.... Se kar ne bi nehal vozit...

Kje ga servisiraš, če ni skrivnost? A kaj veš, kaj so naredili na servisu (specifikacija?)

Hvala in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ga servisiraš, če ni skrivnost? A kaj veš, kaj so naredili na servisu (specifikacija?)

Hvala in lp!

@Robson: Mislil sem še na zavore, zavorno tekočino, če je bilo kaj od tega menjano... A si razmišljal o podaljšanju garancije. Mene je odvrnila ravno visoka cena (po nekaterih podatkih) servisa. Če je tako, kot praviš ti, je pa čisto ugodno. Garancijo lahko podaljšaš pred iztekom redne garancije, baje 1 leto 250€, 2 leti  350€.

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisirali so ga tam, kjer bil naš JJ včasih doma.... So se mi zdeli korektni... Podaljšal sem garancijo za 2 leti - čeprav jo ne bom

rabil :-)

Pripnem specifikacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma tale GS kakšn orodje kje skrit, razen tista dva kosa pod sedežem? A je kje torx za zadnje kolo odšraufat, recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma tale GS kakšn orodje kje skrit, razen tista dva kosa pod sedežem? A je kje torx za zadnje kolo odšraufat, recimo?

 

Torx za zadnje kolo? Na servisu ga imajo. Pa pri vulkanizerju. Tudi v kakšnem Bauhausu in podobnih.

 

Brez zamere..a je to tvoj prvi motor? Si zanj dobil user manual? Če nisi, ga imaš tukaj, glej stran 114.

 

GS nima veliko prostora pod sedežem. Orodje si sestaviš glede na potrebe in je zanj potrebno poiskati primerno mesto bodisi v kovčkih ali kje drugje. Če nisi ravno v kakšni divjini je moment ključ več kot dobrodošel (kakor tudi podatek o zatezni sili za vse pomembne vijake, seveda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma tale GS kakšn orodje kje skrit, razen tista dva kosa pod sedežem? A je kje torx za zadnje kolo odšraufat, recimo?

M@to pri varederki si imel pod sedežem vec placa za orodije pri BMW-jih tega ne rabiš ,imej pa v planu en kufer za orodije ,ole in podobne drobnarije :lol1: :lol1: :lol1:

 

 

Če te zanimajo cene servisov se oglas pa ti pokažem račune za servisne periode od 2,000 km do 74,000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma tale GS kakšn orodje kje skrit, razen tista dva kosa pod sedežem? A je kje torx za zadnje kolo odšraufat, recimo?

Slika v avatarju  vidim da je slikan v :evilgrin:  našem lokalu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torx za zadnje kolo? Na servisu ga imajo. Pa pri vulkanizerju. Tudi v kakšnem Bauhausu in podobnih.

 

Brez zamere..a je to tvoj prvi motor? Si zanj dobil user manual? Če nisi, ga imaš tukaj, glej stran 114.

 

GS nima veliko prostora pod sedežem. Orodje si sestaviš glede na potrebe in je zanj potrebno poiskati primerno mesto bodisi v kovčkih ali kje drugje. Če nisi ravno v kakšni divjini je moment ključ več kot dobrodošel (kakor tudi podatek o zatezni sili za vse pomembne vijake, seveda).

Ja, za zadnje kolo, ja. Kaj ti je čudnega tu. In ne, ni moj prvi motor, (btw, peti.) ampak in pri Afriki in pri Vari je bilo orodje na motorju zadostno, da si lahko odšraufal kolesa z njega. ...kar je dobrodošlo ob kakem gumidefektu. Res pa je, da je moj prvi BMW.  BTW, na Afriki sem komplet servis lahko naredil z orodjem, ki je bilo priloženo.

Vseeno pa hvala za konstruktivnost (link)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ M@to

 

Upam, da nisi preveč zameril. Redko mi rata nakurit starejšega a včasih je prav kaj pogledat v knjižico z navodili, pa kak Youtube kanalček in kakšno stran o GS-ih preden sprašuješ na forumu...predvsem zaradi sebe samega. Bemfl je za določene reči poseben, tudi malo smotan (nobenega prostora pod sedežem) in se mu je treba prilagajati. Tako kot se je za druge reči potrebno prilagajati Vari, Stromu, Versisu in drugim.

 

Ne vem ti reči koliko stane orodje s ključi za snemanje koles, ki so v BMW-jevem dodatnem kompletu (za doplačilo) a kolikor imam izkušenje z BMW-jem, bo precej ceneje, če si sam nabaviš vse tisto, kar se ti bo zdelo nujno potrebno za tvoj način rabe motorja. Komplete orodja z ustreznimi torbicami ponujajo tudi skoraj vsi proizvajalci dodatne opreme (Hornig, Wunderlich, Touratech), za lepe dinarčke, seveda.

 

Veliko užitka z bavarcem in varno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ M@to

 

Upam, da nisi preveč zameril. Redko mi rata nakurit starejšega a včasih je prav kaj pogledat v knjižico z navodili, pa kak Youtube kanalček in kakšno stran o GS-ih preden sprašuješ na forumu...predvsem zaradi sebe samega. Bemfl je za določene reči poseben, tudi malo smotan (nobenega prostora pod sedežem) in se mu je treba prilagajati. Tako kot se je za druge reči potrebno prilagajati Vari, Stromu, Versisu in drugim.

 

Ne vem ti reči koliko stane orodje s ključi za snemanje koles, ki so v BMW-jevem dodatnem kompletu (za doplačilo) a kolikor imam izkušenje z BMW-jem, bo precej ceneje, če si sam nabaviš vse tisto, kar se ti bo zdelo nujno potrebno za tvoj način rabe motorja. Komplete orodja z ustreznimi torbicami ponujajo tudi skoraj vsi proizvajalci dodatne opreme (Hornig, Wunderlich, Touratech), za lepe dinarčke, seveda.

 

Veliko užitka z bavarcem in varno na cesti.

Ma ne, ni nobene zamere, samo res se mi zdi, da nisem "čudno" spraševal.Konec koncev je pod sedežem torx, samo ne vem, če bi lahko z njim odvil zadnje kolo Nisem niti dobro pogledal dimenzije So pa pri vsakem motorju določene fore, skriti kotički ki jih pač ne poznam, zato pa vprašam. Seveda bom nabavil orodje, saj se mi zdi nujno imeti vsaj komplet, da lahko kolesa snameš (bogate izkušnje iz prejšnje sezone - jaz 3x gumidefekt, kolega 2x) sicer se je izšlo s flikanjem. Ampak... moment ključa pa res ne bi s sabo vlačil :)

Hvala in srečno tudi tebi

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem obrabljenih diskov nastane, pri večkratnem močnem zaporednem zaviranju (pregrevanje in zvijanje). Sicer so pa tudi diski tako kot gume potrošni material (res nekaj dražji) še posebej orginal (cca 300€) Brembo "ponaredki?"(90€).

 

 

Hja nikoli ne veš. Pri ponudniku kjer jih imajo za 90€ sem kupil komplet verigo in oba verižnika, trenutno prevoženih 18Kkm in še ne kaže znakov obrabe. Mislim pa, da je nekdo omenjal, da je od njih dobil "slabo robo" verigo. Diske lako za svoj motor kupiš tudi pri tukaj  znamke TRW ploščice tega proizvajalca so se na prejšnjem motorju obnesle BP.

Sicer pa, če so diski enakomerno obrabljeni brez globokih "kanalov" še ni panike.

 

Zanima me če kdo ve kateri bi bili boljši. Brembo ali TRW diski?

Doskrat na polno bremzam, pa da mi jih ne zvije. Zvite mam že sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!