Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Tudi meni so žmigavci čist OK pri BMW-ju. PO 400km sem se jih popolnoma navadil in pri prehitevanju in menjanju pasov so dejansko bolj uporabniku prijazni. Iz križišča je pa res mal smotan izklop ker težko enakomerno držiš gas. Pa tudi tega se navadiš, drugače pa se pri f800 žmigavec po nekaj sekundah ugasne tudi sam.

Kar je pa neke splošne debate o BMW-jih. Presedlal sem iz CBR 600f na f800s in zaenkrat samo :worship::worship::worship:

Mi lahko kdo razloži kakšni so ti žmigavci oz. kakšna je razlika med navadnimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži kakšni so ti žmigavci oz. kakšna je razlika med navadnimi?

Poglej v temo BMW razno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam težavico, ki je z vašo pomočjo hitro rešljiva

Na 1200 GS sem zmontiral original stranske kovčke. Le ti se sedaj kar precej nerodno "zapnejo" gor. Na nosilcu je prilagodni vijak, kateremu pa nikakor nisem kos (ali ga preveč ali premalo zategnem). Ali obstaja kakšen trik pri nastavljanju tega ?

Ohh. prej sem imel RT-ja, pa je bilo tako enostavno....

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi najbolje, da se zapelješ do avtoaktiva, po moje ti ne bojo zaračunali( vsaj pri yamahi ti nebi) :?

nope,kolikor mi je znano, AvtoAktiv ne šraufa več motorjev....sedaj to dela AC kozmos......vsaj Roman je tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vidim fotke novega motorja, so žmigovci še vedno po starem. Ajajaj.

Pa saj jih lahko dol odviješ :lol1: če te res tako to moti :slap:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vidim fotke novega motorja, so žmigovci še vedno po starem. Ajajaj.

Res ne razumem, da si delate take probleme iz stikala za žmigavce :slap: . Stikal se navadiš v parih dneh, glavno, da se motor pelje tako kot mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ni se mi treba tega navajati. Za 17k EUR pričakujem, da bom lahko motor normalno vozil, ne da se bom privajal na ene nepotrebne posebnosti in delal kompromise.

Kako, da ne kateri tega ne razumete?

Ti bom prestavil ročko za gas na levo roko, pa zamenjal bremzi, pa se ti navajaj.

V avtu ti bom pa dal en gumb za levi žmigovc zraven levega zračnika, gumb za desni žmigovc zraven sredinskega zračnika, ugasnil ju boš pa lahko s pritiskom na sredini volana (tam, kjer je gumb za hupo). No, pa si kupi tak avto.

Resno sem nameraval kupiti 2010-tko, ravno zaradi tega, ker se je napovedoval standardni žmigovec. Zaradi tega nisem vzel 2009-tke. No, če nočejo mojega denarja, pa nič.

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi katerikoli drugi motor samo ne BMW-ja :krneki:. Imajo standardno namestitev smerokazov pa še cenejši so :slap:! vsaj nekateri :devil:.

Sicer pa nobenega privajanja. Kot bi nakazonal z roko. Leva za levo desna za desno kapiš!

Ti sam kupi boš zadovoljen. Če ne boš pa prodaš.

ajd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . .

. . .

Resno sem nameraval kupiti 2010-tko, ravno zaradi tega, ker se je napovedoval standardni žmigovec. Zaradi tega nisem vzel 2009-tke. No, če nočejo mojega denarja, pa nič.

Malo za šalo in malo zares - potem pa pridi z denarjem k meni in boš lahko kupil GS-a s standardnimi žmigovci, če si jih ravno toliko želiš !

:naughty: :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj nekatere "poznavalce" toliko te stikala motijo, enkrat vozim BMW-eja drugič Kawasakija in nimam problema MOGOČE samo v 1-vem križišču nato pa edino problem pri Kawlnu, ker pozabim ugasnit namreč pri BMW-eju samodejno!!

Ps: tako gre, če si izkušen motorist po stažu in po letih, pač potrebne so izkušnje!!! :hmm:

Ps: navali :lol1: na - - - - - - -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabom kurcu i dlaka smeta. Pravi pregovor

Stikal za žmigavce se navadiš v istem dnevu ko ga pripelješ domov :whistle:

Jaz bi tud Bentleja kupil samo ga ne maram ker je težek skoraj 2,5 tone HE HE :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne razumem, da si delate take probleme iz stikala za žmigavce :slap: . Stikal se navadiš v parih dneh, glavno, da se motor pelje tako kot mora.

ma veš, meni so tudi najedali žmigavci, in se jih nism navadu. najbol grozno je blo, de sm jih parkat poskusil ugasnit s štarterjem. verjamem de se jih eventuelno navadiš, nevem pa kaj s tem sistemom pridobijo. v avtih recimo nimajo stikala za levo pa stikala za desno in še enga de bi ugasnu vse skupej. pa majo tud pri avtih zelo individualen pogled na svet. no, de u moji garaži nebo bmwja res niso kriva stikala. so pa meni osebno nadležna.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma veš, meni so tudi najedali žmigavci, in se jih nism navadu. najbol grozno je blo, de sm jih parkat poskusil ugasnit s štarterjem. verjamem de se jih eventuelno navadiš, nevem pa kaj s tem sistemom pridobijo. v avtih recimo nimajo stikala za levo pa stikala za desno in še enga de bi ugasnu vse skupej. pa majo tud pri avtih zelo individualen pogled na svet. no, de u moji garaži nebo bmwja res niso kriva stikala. so pa meni osebno nadležna.

Dobro povedano. Hvala!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega je na 2010 model dodano eno čudo za boljši zvok motorja:

126cy1c.jpg

* Electronically controlled exhaust flap for an aggressive muscular sound.

Ne vem no. Ena stvar več, ki se lahko pokvari, ne zgleda najlepše, pa še z nogo ga lahko udariš.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega je na 2010 model dodano eno čudo za boljši zvok motorja:

126cy1c.jpg

* Electronically controlled exhaust flap for an aggressive muscular sound.

Ne vem no. Ena stvar več, ki se lahko pokvari, ne zgleda najlepše, pa še z nogo ga lahko udariš.

Aha, to naj bi bilo tudi za tole:

Much broader torque curve.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no. Ena stvar več, ki se lahko pokvari, ne zgleda najlepše, pa še z nogo ga lahko udariš.

Jaz ti svetujem, da odslej hodiš samo še peš.

Ampak bos. Da se ti slučajno podplat od čevlja ne odlepi.

Popravljeno . Popravil hirabbit
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti svetujem, da odslej hodiš samo še peš.

Ampak bos. Da se ti slučajno podplat od čevlja ne odlepi.

Ne potrebujem tvojih nasvetov, hvala.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Andy, jebeš tak motor, ko samo en ključ dobiš zraven trance_41_w00t2.gif

A si to mislu unga za vžgat? S tisto čudno kodo, ki ne prime zmeri, pa moreš poj Štrasenservis klicat, da moped v živlene spravjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si to mislu unga za vžgat? S tisto čudno kodo, ki ne prime zmeri, pa moreš poj Štrasenservis klicat, da moped v živlene spravjo?

Ja tega hudiča trance_43_wavetowel2.gif še sreča, da dajo zraven enga plastičnega trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tega hudiča trance_43_wavetowel2.gif še sreča, da dajo zraven enga plastičnega trance_21_laughing1.gif

Lepo je rekel kolega avtomoto "kestl, pipca, gumi šlauh pa fergazer :grim, ne pa pol šajtrge elektronike!:grrr", ko me je j.... pumpa za benz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej,

midva sva letos kupla GS-a :OK: . Prvič vozim BMW, pa sem se žmigavcev z lahkoto (z veseljem) navadil. Celo boljši se mi zdi ta sistem. Enostavno pozabi na ugašanje! Ne potrebuješ! Pa, da ti ne gorijo predolgo potem, ko zaviješ, lahko za spremembo nakažemo smer malo prej (kar je tudi z vidika varnosti bolje), ne zadnji trenutek, ter tako rešiš problem daljšega utripanja. PRIJETNO S KORISTNIM

Sedaj pa glavno:

TUDI JAZ (SEDAJ SE OPRAVIČUJEM) SEM VELIKOKRAT IMEL PRIPOMBE IN RAZMIŠLJANJA GLEDE BMW-ja, a ko sem ga dodobra preizkusil in se mi je ponudila prilika sem odletel po njega!!

BMW - kapa dol!! V vseh pogledih!! :worship: Ima eno in edino napako VISOKA CENA!!

LEP POZDRAV

Novinca :yea1:

PS: če se kje srečamo se ga porajtamo :P

BYBY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!