Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Hvala za odgovor, vendar ne poznam nikogar, ki bi si lastil Zja (ali pa si ga je). Prvi ima okrog 33000 prevoženih (2007 letnik sta oba), drugi pa 26000. Predvsem me "skrbi" to da imata oba že 2 lastnika, zato bi rad pregledal stvari zaradi katerih bi morda motor navzven izgledal odličen, imel pa kaj skrito pokvarjenega in zato prodaja. :)

A ni to malo preveč?!? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede na to da imamo doma Hondo VFR 800 ki ima čez 65000 km (letnik 2004 ali 2005 ne vem točno) in zadeva še kar laufa :)

Drugače pa ne vem, manj kot 10000 km na sezono? Meni se to ne zdi tako dosti, mogoče zaradi tega ker sem vajen avta in nimam občutka koliko km je za motor :)

še povezava do motorjev ki jih "ogledujem": /_MOTO/ad.asp?ID=5356184 in /_MOTO/ad.asp?ID=5281133

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede na to da imamo doma Hondo VFR 800 ki ima čez 65000 km (letnik 2004 ali 2005 ne vem točno) in zadeva še kar laufa :)

Drugače pa ne vem, manj kot 10000 km na sezono? Meni se to ne zdi tako dosti, mogoče zaradi tega ker sem vajen avta in nimam občutka koliko km je za motor :)

še povezava do motorjev ki jih "ogledujem": /_MOTO/ad.asp?ID=5356184 in /_MOTO/ad.asp?ID=5281133

Hja ne vem meni se z lahkoto zgodi da prevozim tudi veliko majn kilometrov na leto kot 10.000 potem sem pa nevoščljiv ;-) vam, ki imate čas za več.

Glede kilometrov pa tako meni se pač zdi to veliko, glede na tvoje izkušnje se verjetno motim...saj najdeš veliko ljudi ki vozijo motorje z znatno več kilometri.

Ne vem no če ravno lahko primerjaš kilometre na avtomobilu in motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, največja štorija je da je bil motor (honda) kupljen lani v Nemčiji, ker je bil gori bolj "poceni" (seveda tudi zaradi tega, ker ima toliko km prevoženih, v podatkih je bil pa naveden napačen podatek).

Nisem mislil primerjati kilometrov na motorju in avtomobilu, vendar v teh dveh letih odkar nisem vozil motorja aktivno sem se razvadil in pozabil da tudi 10000 km na leto (sezono) ni malo :) Meni ta dva motorja ki sem jih gor zalepil ne delujeta tako napačno, ravno nasprotno, vendar bi jih moral v živo videt in zagnat pa malo peljat okrog, da vidiš če deluje kot bi naj delal. Je pa res da kot pravi BoKY si je najbolje vzet koga zraven, kajti jaz definitivno ne bi pregledal vsega kar bi potencialno lahko bilo narobe, kot pa nekdo ki ve kaj bi lahko bil problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, največja štorija je da je bil motor (honda) kupljen lani v Nemčiji, ker je bil gori bolj "poceni" (seveda tudi zaradi tega, ker ima toliko km prevoženih, v podatkih je bil pa naveden napačen podatek).

Nisem mislil primerjati kilometrov na motorju in avtomobilu, vendar v teh dveh letih odkar nisem vozil motorja aktivno sem se razvadil in pozabil da tudi 10000 km na leto (sezono) ni malo :) Meni ta dva motorja ki sem jih gor zalepil ne delujeta tako napačno, ravno nasprotno, vendar bi jih moral v živo videt in zagnat pa malo peljat okrog, da vidiš če deluje kot bi naj delal. Je pa res da kot pravi BoKY si je najbolje vzet koga zraven, kajti jaz definitivno ne bi pregledal vsega kar bi potencialno lahko bilo narobe, kot pa nekdo ki ve kaj bi lahko bil problem :)

Kaj toplih vod, glede omenjenih motorjev, ni za odkrivat, tako ali drugače 2007, ni nevem kako staro. In kilometri so čisto realni, pač sta bila rabljena čisto normalno.. Malo deklce poglej, če so kaj s čopičom popravljeni, boš takoj videl, če je bil na mestu zvrnjen.

Če motor na prvi pogled štima, si vzemi čas in preglej servisno knjigio, če štempli in datumi ustrezajo.. Glede na to, da imajo že drugega lastnika, ni nič novega, poglej na avtonet boš videl, da folk kupi motor, pa se ga v dveh mescih naveliča, in proda dalje.. motor kaj hitro zamenja več lastnikov.

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo. letos sem imel manjso nezgodo z mojim z750. ker je motor za pobarvat sem se odlocu, da ga bom v belo barvo (oz. belo barvo novega z-ja). zamima me ce kdo ve kodo te barve ? ker pri avtolicarju nima te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo. letos sem imel manjso nezgodo z mojim z750. ker je motor za pobarvat sem se odlocu, da ga bom v belo barvo (oz. belo barvo novega z-ja). zamima me ce kdo ve kodo te barve ? ker pri avtolicarju nima te.

...no nekaj sem nasel na internetu. (25Y Pearl Stardust White) kaj bi mogoce ta barva ustrezala? in ce bi avtolicar s to kodo lahko si pomagal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri pri DKS-u. Enkrat sem spraševal za šifro barve, ker sem želel pobarvati podblatnik. Takrat sem dobil odgovor, da lahko barvo pri njih naročim sam ličar more povedat koliko je rabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

dečki da mal oživim forum.

lansko zimo nism vzel vn akumulatorja,usake tok časa sem zalaufov amapk useen mi spomlad ni užgal.

no letos sem vzel akumulator vn in ga hranm nekje na toplem. Zanima me a je lahk kej narobe z računalnikom če zdej ne bo pod štromom teh 4 mesce.k u eni temi sem zasledil da pr enmu modelu

nekej računalnik pol nagajov in je mogu ga na novo spogramerat.sm baje da je odvisno od motorja.hm?

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest vsako zimo odklopim akumulator in ga dam na toplo za najmanj 4 mesece, vsak mesec ga priklopim na polnilec in ga dofilam. Z motorjem nobenih problemov, akumulator pa je še prvi letnik 2007.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest vsako zimo odklopim akumulator in ga dam na toplo za najmanj 4 mesece, vsak mesec ga priklopim na polnilec in ga dofilam. Z motorjem nobenih problemov, akumulator pa je še prvi letnik 2007.

jaz naredim isto. ko sem mel zja in prvič nisem tako naredil, mi je spomladi aku tudi zaribal. nisem ga več spravo k sebi. kupil novega. zgleda, da je pri zjih to kronično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest vsako zimo odklopim akumulator in ga dam na toplo za najmanj 4 mesece, vsak mesec ga priklopim na polnilec in ga dofilam. Z motorjem nobenih problemov, akumulator pa je še prvi letnik 2007.

je moj je tud še original, filaš useen? čeprav je zaprt?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da se ga fila. Saj se tudi med vožnjo fila. (Mislim da si imel to v mislih)

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Siks: to ni nobena hiba Z-jev, smrt za vsak akumulator je, če se sprazni in če prazen stoji, ne glede na znamko motorja, avta,

posebaj pa jih uniči mraz. Če bi jaz imel ogrevano garažo, potem ga ne bi odklapljal, ampak samo občasno dofilal.

Shibby: Seveda tudi zaprtega se fila. Vem kaj misliš včasih smo odprte odpirali, da so plini šli ven, ki so nastajali med procesom filanja... sedaj pa mislim, da so povečini že vsi akomulatorji zaprti in se jih brez problema fila.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je jasno. meni se je to zgodlo v garaži, kjer ni mraza. govorim zato, ker kolegi niso odklapljali akumulatorjev, tudo dofilali niso, pa jim je spomladi motor vžgal bp. res pa je, da do potankosti istih razmer (enaka temperatura garaže, enako stari motorji/akumulatorji, dolžina mirovanja) pa nismo imeli.

Siks: to ni nobena hiba Z-jev, smrt za vsak akumulator je, če se sprazni in če prazen stoji, ne glede na znamko motorja, avta,

posebaj pa jih uniči mraz. Če bi jaz imel ogrevano garažo, potem ga ne bi odklapljal, ampak samo občasno dofilal.

Shibby: Seveda tudi zaprtega se fila. Vem kaj misliš včasih smo odprte odpirali, da so plini šli ven, ki so nastajali med procesom filanja... sedaj pa mislim, da so povečini že vsi akomulatorji zaprti in se jih brez problema fila.

lp

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Hoferju te pride vzdrževalec slabih 20€, ostraniš sedež, odstraniš + ( pozitivni pol) priklopiš krokodilčke in pustiš čez zimo.

Vsak aku se bo slej kot prej uničil, če se ga ne bo polnilo. Tistih nekaj minut ko se motor prižge 2x na zimo, ni dovolj.

Jaz sem svojega original že uničil, pa imam 08letnik, samo zaradi tega, ker je motor stal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Siks: to ni nobena hiba Z-jev, smrt za vsak akumulator je, če se sprazni in če prazen stoji, ne glede na znamko motorja, avta,

posebaj pa jih uniči mraz. Če bi jaz imel ogrevano garažo, potem ga ne bi odklapljal, ampak samo občasno dofilal.

Shibby: Seveda tudi zaprtega se fila. Vem kaj misliš včasih smo odprte odpirali, da so plini šli ven, ki so nastajali med procesom filanja... sedaj pa mislim, da so povečini že vsi akomulatorji zaprti in se jih brez problema fila.

lp

ja točno to sm mislu.

ok pol pa good.

hvala vsem

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji plani:

Menjava oljnega pokrovčka na rdečo, menjava bar endsov na rdečo, menjava vijakov na rdečo, v mislih je bila rdeča balanca, pa sem pogruntal da je brez veze. V planu NOVA zaščita vilic, dosedanjo imam plastično, nova iz aluminija eloksiranega na rdeče+plastika, zadnji "štifti" za dvig motorja v rdeči barvi, pa še nekaj dodatkov, menjava leč smerokazov.

Potem pa še nekaj posebnega, sam naj bo presenečenje.

-------------------------------------------------------------------------------

končna cena: je ni ker za motor nikol ne gledam koliko denarja porabim :)

Pa vi??

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš pa kr spustu v detalje :worship:

Jst osebno mam plane za čez zimo zmontirat karbonske deklce, že čakajo na montažo, sam ni časa, pa naredu bom drug nosilc za tablco, k nemorm več originalnga gledat...

mislu sm še izpuh menat ampak mi je trenutn všeč edin sc project GP M2 sam to bo mogl še mal počakat za takrt k bo več financ...

tako d nč pretiranga z moje strani :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji plani:

Menjava oljnega pokrovčka na rdečo, menjava bar endsov na rdečo, menjava vijakov na rdečo, v mislih je bila rdeča balanca, pa sem pogruntal da je brez veze. V planu NOVA zaščita vilic, dosedanjo imam plastično, nova iz aluminija eloksiranega na rdeče+plastika, zadnji "štifti" za dvig motorja v rdeči barvi, pa še nekaj dodatkov, menjava leč smerokazov.

Potem pa še nekaj posebnega, sam naj bo presenečenje.

-------------------------------------------------------------------------------

končna cena: je ni ker za motor nikol ne gledam koliko denarja porabim :)

Pa vi??

lp

Odprt avspuh-bi dal kaj lešga gor,sam kaj ko takga lepga zvoka nima noben legalni akrapovič :( ,menjani smerokazi.Do spomladi pa še bug spoiler (že na barvanju) športna ogledala (treba še nabavit),kašne lepe bočne plastike za hladilnik pa nč pametnga za moj okus ne najdem :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš pa kr spustu v detalje :worship:

Jst osebno mam plane za čez zimo zmontirat karbonske deklce, že čakajo na montažo, sam ni časa, pa naredu bom drug nosilc za tablco, k nemorm več originalnga gledat...

mislu sm še izpuh menat ampak mi je trenutn všeč edin sc project GP M2 sam to bo mogl še mal počakat za takrt k bo več financ...

tako d nč pretiranga z moje strani :whistle:

Se pravi pokrove že imaš? od katere firme =)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas nič novega, treba bo mal izpuh predelat. Ko bom doma . Mogoče se znebim katalizatorja.

Drugega pa čist nč. Vlagal v Zekana ne bom več, sem se odločil da bom naslednjo zimo menjal. Razen seveda servisov pa gumic :grim .

Mogoče prav, mogoče ne. Tak je. Sem pa zdeval 800 EUR za vgrajene stvari, tak da mislim da bom dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!