Skoči na vsebino

Honda CBR 125


Vojč

Priporočene objave

Ko vidiš ta motor v živo, je še grši kot na slikah!!

Mene osebno bi bilo sram povedati da imam takšen motor doma!!

Da ne omenjamo da ima 4T motor in ne gre nikamor!!! :slap:

A res ?? koliko km si prevozu z njemu da to veš? Motor je res majhen samo za 16 let stare mulce je čist taprav. Žre 3-3,5l/100km gre pa do 130kmh po ravnini. Lepota je pa itak objektivna. Ne rečm da je lep samo grd pa spet ni. Mal hecno zgleda ker je tako majhen.

Gre pa tako kot vsi novi 125 motorji z 10-11kW. Itak da se ne more primerjat z dobrimi starimi 21kW NSR-kami, Cagivami Mito..itd. Motor je čist vredu, če pogledaš pa še ceno in upoštevaš to da ga boš mel 2-3 leta in ga pol še dobr prodal je motor 1A :yes: :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res ?? koliko km si prevozu z njemu da to veš? Motor je res majhen samo za 16 let stare mulce je čist taprav. Žre 3-3,5l/100km gre pa do 130kmh po ravnini. Lepota je pa itak objektivna. Ne rečm da je lep samo grd pa spet ni. Mal hecno zgleda ker je tako majhen.

Gre pa tako kot vsi novi 125 motorji z 10-11kW. Itak da se ne more primerjat z dobrimi starimi 21kW NSR-kami, Cagivami Mito..itd. Motor je čist vredu, če pogledaš pa še ceno in upoštevaš to da ga boš mel 2-3 leta in ga pol še dobr prodal je motor 1A  :yes:  :yes: .

Da ti je motor grd ne rabiš se vsest nanj, rabiš ga samo pogledat! Podoben je tomosovem ATX z malo več plastikami. kar se pa tiče hitrosti ni omembe vredna, sej gre moja DT (letošnja) z 11kw, čeprav je enduro 140 km/h!

Seveda je to samo moje mnenje, če je motor komu všeč tudi prav, jst ga osebno nebi priporočal, ker je mnogo boljših motorjev!!! :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti je motor grd ne rabiš se vsest nanj, rabiš ga samo pogledat! Podoben je tomosovem ATX z malo več plastikami. kar se pa tiče hitrosti ni omembe vredna, sej gre moja DT (letošnja) z 11kw, čeprav je enduro 140 km/h!

Seveda je to samo moje mnenje, če je motor komu všeč tudi prav, jst ga osebno nebi priporočal, ker je mnogo boljših motorjev!!! 

Ti ga pač osebno ne bi priporočal, ker si pač ne želiš tega kar ponuja CBR. Moraš pa razumet, da je le ta 200-300 k SIT cenejši od ostalih 125k.

Meni osebno se tudi zdi CBR precej zgrešena v primerjavi z njeno "predhodnico" NSR, samo je pač namenjena drugi ciljni skupini.

PS: Verjetno ti laže števec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ga pač osebno ne bi priporočal, ker si pač ne želiš tega kar ponuja CBR. Moraš pa razumet, da je le ta 200-300 k SIT cenejši od ostalih 125k.

Meni osebno se tudi zdi CBR precej zgrešena v primerjavi z njeno "predhodnico" NSR, samo je pač namenjena drugi ciljni skupini.

PS: Verjetno ti laže števec.

Podobno razmišljaš. Jz ga tut sam nebi mel da ne bo pomote, samo ne morš pa govort da je motor slab itd... Ker marsikomu bo zelo všeč, in poceni je in ni tako švoh. Res da je samo 10kW ampak je pa tut samo 110kg.

Glede hitrosti....Jz sem se pelu PO RAVNINI 130kmh z njemu. Sestra je rekla da je mela še kolega zadi pa da je šlo 130kmh po AC. Kolega ma DT 125 in mu ne gre ćez 110kmh, kolega ma 1999 TDR-ko pa tut ne gre čez 135-140kmh. Khm ..tako da tvojih 140 je navzdol al pa števec laže.

Škoda je pa tudi da je honda ostala brez pravega nadomestila za Hondo NSR. Saj tudi sama priznava da ni nadomestilo zato tudi tako ugodna cena. Še vedno pa manjka 2 taktni ali pa pošten 4 taktni 125 motor z pravo cestno obliko in seveda posledično tudi 200-300 jurju višjo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno razmišljaš. Jz ga tut sam nebi mel da ne bo pomote, samo ne morš pa govort da je motor slab itd... Ker marsikomu bo zelo všeč, in poceni je in ni tako švoh. Res da je samo 10kW ampak je pa tut samo 110kg.

Glede hitrosti....Jz sem se pelu PO RAVNINI 130kmh z njemu. Sestra je rekla da je mela še kolega zadi pa da je šlo 130kmh po AC. Kolega ma DT 125 in mu ne gre ćez 110kmh, kolega ma 1999 TDR-ko pa tut ne gre čez 135-140kmh. Khm ..tako da tvojih 140 je navzdol al pa števec laže.

Škoda je pa tudi da je honda ostala brez pravega nadomestila za Hondo NSR. Saj tudi sama priznava da ni nadomestilo zato tudi tako ugodna cena. Še vedno pa manjka 2 taktni ali pa pošten 4 taktni 125 motor z pravo cestno obliko in seveda posledično tudi 200-300 jurju višjo ceno.

možno da tudi števec laže, ampak ne za dosti, ker je šlo tudi po števcu od RS tolko, pa tudi avto je za mano tolko vozu,... vsem pa števc ne more lagat!!!

pravijo pa da ima nova DT malo boljše prenose in končno hitrost od prejšnje!!!

Sam sem vozu obe, občutit pa ni kakšne večje razlike!!!

:hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dej wolfi ne nakladaj. če bi ti cbrko kdaj vozu bi imel sigurno drugačno mnenje. ta motor gre zelo vred. leti 130km/h in to hitrost dobi v nekaj sekundah. ko jo enkrat voziš si kr navdušen. :lol1:

kar se pa tiče dtjke pa dober veš da sm te z ATXom iz zaveterja prehitel, še srečo si imel da ni bil karburator prav naštelan. :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je to samo moje mnenje, če je motor komu všeč tudi prav, jst ga osebno nebi priporočal, ker je mnogo boljših motorjev!!! :kva2:  :kva2:

Potemtakem pa priporočaj še kakšnega manjšega in cenovno ugodnega 4T 125 športnika... :)

Pa da ne bom čist spremenil poteka teme: zanimivost... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Derbija :OK: Če že ne zarad česa drugiga bi ga zarad tega ker je 2T in ma le mal več konjev,seveda če bi blo dnarja ker je razlika v 300-400k :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DERBI GPR vs HONDA CBR  125 seveda

kaj bi vzeli??

Mnogo cenejšo Hondo? :?

Zakaj? Ker bi razliko v denarju raje privrčeval za nakup močnejšega motorja...

Še kakšen primer? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja!Al pa kupis rabljenega,pa ti ostane se tolko vec!

Al pa kupim rabljeno Hondo in mi ostane še več... :)

Get the picture? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi zbrav hondo. Če bi mel jst tak motor pr 16 uaaaaaaaa. Za ta leta pa tak dnar je super motorček!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda je motor za zacetnike,ki so nardil izpit s 16 pa prej niso mel motorja,za te je ta motor :OK: drugace za tistga ki pa hoce mal vec si bo pac vzel 2T!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda je motor za zacetnike,ki so nardil izpit s 16 pa prej niso mel motorja,za te je ta motor  :OK:  drugace za tistga ki pa hoce mal vec si bo pac vzel 2T!

Lepo te prosim!

A druge 125ke so pa za stare mačke al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA:

Vrsta agregata: 4T, enovaljnik

Prostornina: 124.7 ccm

Moč: 9.7 kW @ 10000 v/min

Navor: 10.1 Nm @ 8000 v/min

Vrtina / Gib: 58 x 47.2 mm

Kompresijsko razmerje: 11 : 1

Ventil / valj: 2, SOHC

Priprava zmesi: 28 mm VK-tip vplinjač

Zagon: E

Menjalnik: 6

Sekundarni prenos: O-ring veriga

Zavore spredaj: K (276 mm)

Zavore zadaj: K (220 mm)

Pnevmatike - spredaj: 80/90–17M/C 44P

Pnevmatike - zadaj: 100/80–17M/C 52P

Višina sedeža: 776 mm

Teža: 115 kg

Skupna dovol. teža: 304 kg

Posoda za gorivo: 10 l

DERBI:

Prostornina: 125

Največja moč kW(KM) pri vrt/min: 11(15)8250

Največji navor Nm pri vrt/min: 13,5/7750

Največja hitrost km/h: 111

Masa (kg): 125

Hlajenje: vodno

Št. valjeu: 1

Vrtina x bib(mm): 96 x 69

Kompresija: 12,5

Št. prestav: 6

Okvir: BoA

Medosna razdalja(mm): 1355

Zavore spredaj-zadaj: Kolutne 2x

Gume spredaj/zadaj: 110/70-17/140/70-17

Gorivo: 13l

Višina sedeža: 810mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda je pa tudi da je honda ostala brez pravega nadomestila za Hondo NSR. Saj tudi sama priznava da ni nadomestilo zato tudi tako ugodna cena. Še vedno pa manjka 2 taktni ali pa pošten 4 taktni 125 motor z pravo cestno obliko in seveda posledično tudi 200-300 jurju višjo ceno.

Mislm da se bo tko nadaljevalo pr useh firmah. Nebodo več delal homologiranih 125 2T motorjev, zarad zelo strogih norm glede izpušnih plinov, itd... <_<

Pomoje bodo delal sam še nehomologirane, kot je npr. aprilia rs 125 pista in rs250 pista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tako ceno bi moral biti Derbi konkurenca RS, NSR, mito ne pa CBR.

Če bi ti imel rajši Derbi naj bo pač Derbi ane, ne pa da ga serješ povsod kjer najdeš plac.

To da je CBR pač najbolje prodajana 125 v EU pa pomeni le, da se precej ljudi ne strinja s tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!