Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

50 strani je kar veliko za prebrat pa me zanima, če ima kdo sledeči KLIK

enodelni kombinezon in kako se obnese :hmm:

Hvala

To se ti splaca kupit ce se mislis vozt vecinoma po progi, drugace je pa precej neprakticen, kar se tice oblacenja/slacenja pa se na veliko potrebo gres bl tezko. Skratka.. ce se mislis vozt po cesti kupi dvodelca, enodelc je sam sminka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ti splaca kupit ce se mislis vozt vecinoma po progi, drugace je pa precej neprakticen, kar se tice oblacenja/slacenja pa se na veliko potrebo gres bl tezko. Skratka.. ce se mislis vozt po cesti kupi dvodelca, enodelc je sam sminka :D

:eek: :eek: :eek: :eek: LANGUS poglej dobr, pa boš videl da je to dvodelni kombinezon, menim pa, da se ga hočejo znebit, ker imajo verjetno samo še tega, samo eno številko, vprašanje celo kateri letnik izdelave :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: :eek: :eek: LANGUS poglej dobr, pa boš videl da je to dvodelni kombinezon, menim pa, da se ga hočejo znebit, ker imajo verjetno samo še tega, samo eno številko, vprašanje celo kateri letnik izdelave :hmm:

Kombinezoni - Enodelniarrow.png GP PLUS SUIT

zame je to enodelc, kaj pa ti gledas pa ne vem ;)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No počasi se spet spravlam k nakupovanju opreme pol bo pa priso na vrsto še motor :) Zdaj pa gledam malo kombinezone in ker sem mel prej corduro nimam glede usnja kaj dosti pojma. Mi je pa v oci pado tale:

http://www.tc-motoshop.si/si/page/detail/g...n_kombinezon/-/

Ampak cena je nekam hudo nizka napram vsem drugim in se sprasujem kaj bi znalo bit z njim narobe ze brez da se zgodi tisti slucaj...ga ma kdo, kakrsnekoli izkusnje s podobnim cenovnim rangom? Je že res da je hudo znizan ampak verjetno s kakim razlogom al pa se motim?

Mislim, da je prišlo do nesporazuma. :) Klajba se verjetno navezuje na kombinezon iz TCja, ki ga je omenil AREA, pa je prehitro prebral tvojo objavo in zate mislil isto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :yes: jebo, sem spet faliu, Langus, mi je :unsure: , Dex hvala ker bediš nad mano :worship: , pa a imaš še kaj drsnikov na kolenih B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :yes: jebo, sem spet faliu, Langus, mi je :unsure: , Dex hvala ker bediš nad mano :worship: , pa a imaš še kaj drsnikov na kolenih B)

staras se :naughty: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

staras se :naughty: :grim

:slap: mater maš prav, jaz sem se pa zjutraj v ogledalu občudoval, kako sem skoz lepši, ker imam vedno manj las. Sem si že utvarjal, da sem vedno mlajši :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega kombinezona prejšni teden še ni blo (vsaj jest ga nisem videl, pa tut prodajalci mi ga niso dali)... probal sem lahko samo Berika (eno in dvodelca), Arlen-Ness in M-tech so bili pa samo ženski..... OK, pa Firsta imajo tut. Zdej pa ne vem, s katere "špajze" so ga prnesli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ave vsem skupaj.

Mene pa zanima, če je že kdo poskusil oprat usnjen kombinezon v pralnem stroju, glede na to da jih nekateri perejo v banah, drugi z paromatom itd :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tekstilno jakno Uvex in mi tudi v najhujšem nalivu ni premočila. Mam tudi tekstilne hlače (Ixon), ki pa premočijo še preden zagledajo dež :headbang: fotr je zdej dobu ene vojaške hlače, pa sm jih povrh navleku...držijo 15 minut, in spet začutim mokroto :cry:

Zdej mi pa povejte, kakšne hlače mi priporočate, da ne bodo spustile, čim padejo dve kaplje dežja. Ktero dežno opremo priporočate...mal izkušenj povejte, pa kakšen link al pa ceno... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enodelc definitivno ni šminka :nono: . Žal :headbang: :headbang: sem na lastni koži sprobala, da dvodelci pač niso tko zlo fajn kolikor so praktični. Pri pristanku "na ribico" tud dobesedno razpade na dva dela, pa še zadrga ti kakšen "globinski" tatu okol pasu naredi :xx: , auč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enodelc definitivno ni šminka :nono: . Žal :headbang: :headbang: sem na lastni koži sprobala, da dvodelci pač niso tko zlo fajn kolikor so praktični. Pri pristanku "na ribico" tud dobesedno razpade na dva dela, pa še zadrga ti kakšen "globinski" tatu okol pasu naredi :xx: , auč.

lahko zaupaš še kateri kombinezon si mela? me prav zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam d ni bil bogvekaj, First....od tiste dogodivščine tud last :angry: . Sm kolega je mel pa Berika pa je tud glajenje kože na trebuhu skoz dal :( . Tko da zihr je zihr, tud če je treba mal trpet :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj si mi dala par pomislekov o mojem dvodelnem kombinezonu :huh: ampak mislim, da enodelnega ne morem met, ker mi je dvodelni za moje namene vsekakor mnogo bolj praktičen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mislim, da mora biti padec zelo hud, da bi kombinezon priznane znamke raztrgalo na zadrgi. Tako hud, da če ti gre za praktičnost, bolj gledaš na slednjo, sicer znaš prekleti kakšen dan, ko si kupil enodelca v bojazni, da ga raztrga in žrtvoval praktičnost....odvisno kakšne so prioritete, glede varnosti (kot že večkrat rečeno) enodelci niso tako daleč pred dvodelci, kot lastniki prvih propagirajo. Če pa lahko postreže kdo s kakšno statistiko raztrganih kombinezonov po zadrgi, pa kar....da ne bo samo takole na pamet, ker "zadrga zgleda švoh"... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod solo-v post, sploh pa če kupiš kvaliteten dvodelni kombinezon (alpinestars, berik, spyke, dainese, arlen ness,... ) ni bojazni da boš raztrgal zadrgo pri padcu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se en ok dvodelc ne strga kar tako.. Moj vanucci ima ful močno in debelo kovinsko zadrgo, ki je močno všita na kombinezon in mi deluje, da bi se kombinezon strgal povsod prej kot tam.. No lahko se tudi motim, ampak mislim da kvaliteten dvodelni kombinezon ne more it kar tako na polovico.. Imam pa firstovo jakno in lahko iz prve roke povem, da se zadrg na tisti jakni ne da primerjat s temi na mojem dvodelcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dvodelni kombinezon priznane in ekskluzivne znamke Probiker. Pri padcu:

- je zadrga držala

- se ni utrgal čisto noben šiv

- sem jo jaz odnesel brez odrgnin ali kakršnihkoli drugih poškodb

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ravno danes sem gledal Dainesove pri Apriliji v MB ampak še morem videt Alpinestarsa v Labi, pol se bom pa odločo. Cena obeh je 180k, no Alpinestarsov bi bil ta:

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//index.php...83&Itemid=1

Na zalogi majo št. 54 moje mere pa so 193/107, kaj pravite da se ne bom brezveze dol vozo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ravno danes sem gledal Dainesove pri Apriliji v MB ampak še morem videt Alpinestarsa v Labi, pol se bom pa odločo. Cena obeh je 180k, no Alpinestarsov bi bil ta:

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//index.php...83&Itemid=1

Na zalogi majo št. 54 moje mere pa so 193/107, kaj pravite da se ne bom brezveze dol vozo?

za 180k in ker ne kupuješ stvar za en mesec, se po moje splača probat, kaj ti bolj leži...mere maš pa verjetno nekje na meji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo pozna finto zakaj so dainesetovi kobiji enodelne zasnove toliko dražji od dvodelcev, npr alpinestarsovi modeli eno-dvo delcev pa se cenovno skoraj ne razlikujejo.

Do zdaj sem nosil dvodelca dainese kirishima, sem pa ravno zadnjič na autocomercu uč metal na enodelca kirishimo, vendar me matra oni listek kjer piše 1300 kar pa verjetno ni konfekcijska številka ane :P :P :P

Morda me pa le premami. :naughty: :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ravno danes sem gledal Dainesove pri Apriliji v MB ampak še morem videt Alpinestarsa v Labi, pol se bom pa odločo. Cena obeh je 180k, no Alpinestarsov bi bil ta:

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//index.php...83&Itemid=1

Na zalogi majo št. 54 moje mere pa so 193/107, kaj pravite da se ne bom brezveze dol vozo?

54 je sigurno premajhna za 193cm/107 kg...Za Alpinestars so zelo majhne cifre, približno za 2 manjše kot recimo Dainese-ove (npr. Alpinestarsov kombinezon št.54 je približno tako velik kot Dainesov 52). V glavnem 54 je za približne mere 180-185/75-85

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!