Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Kaj pa pravte na AXO kombinezone? Za firmo sm ze slisal, a nimam pojma o njihovi kvaliteti ipd ipd?

Tkole je... ce ne bom v mescu dni druztga najdu grem po tegale za 530 EUR ... Astar STAGE 2PC.

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravte na AXO kombinezone? Za firmo sm ze slisal, a nimam pojma o njihovi kvaliteti ipd ipd?

Tkole je... ce ne bom v mescu dni druztga najdu grem po tegale za 530 EUR ... Astar STAGE 2PC.

IPB Slika

Glede na navedene velikosti in barve , je verjetno tole zadnji kos - da ne boš brez ostal :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A-Stars je verjetno ena najbolj priznanih znamk motoristične zaščitne opreme.

Če ti to pove kaj o kvaliteti potem super.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alpinestars in Axo sta v vrhu ponudbe, nekje tam recimo kot Dainese. verjetno bo to dovolj povedalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravte na AXO kombinezone? Za firmo sm ze slisal, a nimam pojma o njihovi kvaliteti ipd ipd?

Tkole je... ce ne bom v mescu dni druztga najdu grem po tegale za 530 EUR ... Astar STAGE 2PC.

IPB Slika

Tazga mam tut jst...podobnga no...sam pa ti ne morm nič povedati o praktičnih izkušnjah...razen če štejejo tiste pred ogledalom :photo:

[attachmentid=93106]

post-7954-1173187755_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Vanucci je tudi ugodna varianta:

[attachmentid=93129]

Znižan iz 549 EUR na 399EUR

Sem ga že meril v Louisu in ga lahko zelo pohvalim. Izdelava deluje kvalitetna, po telesu se super uleže, gibljivost je uredu, skratka pomoje je res dobra izbira za ta denar. Je čisto druga zadeva, kakor Vanuccijev za 350 EUR. Tam je pa katastrofa, kar se tiče gibljivosti, kroja, ipd..

post-1190-1173211744_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Vanucci je tudi ugodna varianta:

[attachmentid=93129]

Znižan iz 549 EUR na 399EUR

Sem ga že meril v Louisu in ga lahko zelo pohvalim. Izdelava deluje kvalitetna, po telesu se super uleže, gibljivost je uredu, skratka pomoje je res dobra izbira za ta denar. Je čisto druga zadeva, kakor Vanuccijev za 350 EUR. Tam je pa katastrofa, kar se tiče gibljivosti, kroja, ipd..

Dex, brez zamere, vendar se mi zdi (in mogoče še komu :glare: ), da Vannuci-jevih kombinezonov ne

moreš ravno primerjati z Alpinestarsom.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni 2 leti nazaj sem probaval vanucijev kombinezon v Louisu. Zadeva se mi je zdela zelo ugodna in pa tudi primerna. Vse dokler nisem preizkusil kombinezonov ostalih znamk (Berik, Alpinestars). No takrat ugotoviš da je razlika očitna. Predvsem v gibljivosti določenih delov, trdoti usnja, predvsem pa kvaliteti šivov. Pri vanuciju se mi je zgodilo, da se mi je na določenih delih prav zarezal v kožo.

Je pa seveda možno, da so tile dražji vanucijevi kombinezoni tudi narejeni bolj kvalitetno. Še vedno bolje kakršen koli kombinezon kot pa jeans.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE

Kaj mi priporočate za sopotnico na sportaku, da si malo olajšam breme razmišljanja. Mi glih ni, da bi ji novega spyka kupil :? , pa vendar ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE

Kaj mi priporočate za sopotnico na sportaku, da si malo olajšam breme razmišljanja. Mi glih ni, da bi ji novega spyka kupil :? , pa vendar ...

Zakaj pa ne, je ne ceniš dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE

Kaj mi priporočate za sopotnico na sportaku, da si malo olajšam breme razmišljanja. Mi glih ni, da bi ji novega spyka kupil :? , pa vendar ...

Še nisem videl sopotnice v kombinezonu (in jasno drsniki na kolenu). Moj predlog: usnjene hlače, jakna, škornji in rokavice. Naj ji bo udobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne, je ne ceniš dovolj?

Se mi zdi, da drsniki nebi gor pasal, kaj vem...

Pa recimo tako, dvodelni kombinezon ( nov ), brez drsnikov, za sopotnico, znamka :? , kje :? . Povejte.

LP Klajba :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da drsniki nebi gor pasal, kaj vem...

Pa recimo tako, dvodelni kombinezon ( nov ), brez drsnikov, za sopotnico, znamka :? , kje :? . Povejte.

LP Klajba :P

Koliko denarja, ali je standardnih mer (v smislu da nima npr kratkih nog in velikega trebuha...) itd. Ponudbe je dovolj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni 2 leti nazaj sem probaval vanucijev kombinezon v Louisu. Zadeva se mi je zdela zelo ugodna in pa tudi primerna. Vse dokler nisem preizkusil kombinezonov ostalih znamk (Berik, Alpinestars). No takrat ugotoviš da je razlika očitna. Predvsem v gibljivosti določenih delov, trdoti usnja, predvsem pa kvaliteti šivov. Pri vanuciju se mi je zgodilo, da se mi je na določenih delih prav zarezal v kožo.

Je pa seveda možno, da so tile dražji vanucijevi kombinezoni tudi narejeni bolj kvalitetno. Še vedno bolje kakršen koli kombinezon kot pa jeans.

Lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da je tale kombinezon čisto druga stvar kot cenejši Vanuccijevi kombinezoni. Ko sem pred dobrim mesecem kupoval kombinezon, sem poleg tega pomeril še Dainesa, Alpinestarsa, Berika, IXSa in Spyka (za katerega sem se nato odločil) in moram reči, da nisem zaznal kakšnih pomankljivosti pri tem Vanucciju, tudi na področju udobnosti ne. Vsaj meni se je zdel zelo ok, omogočal je dobro gibljivost in tudi izdelava deluje kvalitetna. Tako da 399 EUR je zagotovo vreden. Pri polni ceni 550 je pa že za premislit, saj lahko dobiš za tak denar že kakšno zelo dobro znamko, ki je malce znižana.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko denarja, ali je standardnih mer (v smislu da nima npr kratkih nog in velikega trebuha.. .) itd. Ponudbe je dovolj...

Sedaj ima spyka št 36, pa se je žal skrčil O:-) , recimo po novem 38 št. za višino 165 cm, glede trebuha, zaenkrat še ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ima spyka št 36, pa se je žal skrčil O:-) , recimo po novem 38 št. za višino 165 cm, glede trebuha, zaenkrat še ne...

In koliko si pripravljen odštet? Pazi kaj napišeš, če tole bere tvoja draga in bo znesek premajhen... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo 500 €, pa vendar :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo 500 €, pa vendar :eek:

Torej pokliči trgovine po SLO, kaj imajo na zalogi za take cene oz. za kak popust, potem pa hajdi v avto in PROBAVAT. Brez tega ne bo šlo, še najmanj pa pri ženskah. Ne bo druge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi.

Že kak mesec berem vaš forum. Več ali manj sm kr prebiral vaše komentarje o opremi, kaj je dobro kaj ni, kaj priporočate kupiti, itd... sm tudi sam začel iskat opremo zase. In sicer iščem dvodelni kombinezon. Več ali manj sm pregledal modele in cene kombinezonov preko interneta. Najbol všeč so mi alpinestarsovi kombinezoni in zato sm šel tud tega najprej probat.

Proabal sm pa takle kombinezon: http://www.motorcyclegearreview.com/reviews.php?prodID=1086

Visok sm 172 cm, tako da sm pomeril najprej 50 številko. Oblečem najprej hlače... vse lepo in prow jih zapnem a vidm da mam so hlače mal predolge ker mam kratke noge(očitno :D). Oblečem še zgornji del, ta paše kot ulit. Tko da mi je prodajalec svetoval da obujem še ene škornje da bomo vidl kko bo hlače stale.

In so se mi hlače ko sm stal mal nagužvale pr kolenih tm k je stretch. Ko sm sedel se je vse lepo razpotegnilo.

Kot rešitev mi je prodajalec omenil da na vranskem(INDE mislim da) lahko spodnji del kombinezona odrežejo do golenskega ščitnika ampak je potem nevarnost da me bo to žulil v škornju notr ker bo direkt ščitnik pritiskal na gleženj ker bodo hlače tok nizko pršle.

Tko da me predvsem zanima če je kdo prbližn tolk velik in kko je rešil podoben problem.

Bom šel sicer probat še Berikove, Spykove , Spidijeve kombinezone a bom mel verjetno kr povsod isti problem z dolžino hlač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prsu domov od popoldansekga nakupovanja kombinezonov po okolici Mbja. Preletel vse stacune in ugotovil, da... ni nc zame. V petek grem po Alpinstar, ce bodo imeli tapravega zame.

Je kdo slisala za SPX, tile so po 80.000 SIT, ampak ze nov se je paral. Potem na zagrebski cesti v MB kjer je KTM imajo po 65.000 SIT. Tile so ok, samo nimajo stevilke zame. Ce kdo ni prevec zahteven naj se oglasi tam imajo italjanske kombinezone za pameten denar, pa zgleda da so kr vredu narejeni.

V Slov. bisterci imajo AXO-tove za 107.000 SIT, ampak so supersport s polno raztegljivih delov, kar za turing voznjo ravno ni.

Drugih stacun ne bom omenjal, niso vredni niti omembe. :BUA:

Suma-sumarum... ce hocte usnjen kombinezon ni kaj velike izbire: Berik, Denise in Astar. To se pa tak ve kje se da kupit.

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi.

Že kak mesec berem vaš forum......

Zdravo.

Jaz sem tvoje velikosti, sem probal berika ( enodelni ) št. 52 in kupil, mi paše kot ulit. Po celem telesu se me oprijema. Priznam pa, da drugih nisem probaval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi.

Kot rešitev mi je prodajalec omenil da na vranskem(INDE mislim da) lahko spodnji del kombinezona odrežejo do golenskega ščitnika ampak je potem nevarnost da me bo to žulil v škornju notr ker bo direkt ščitnik pritiskal na gleženj ker bodo hlače tok nizko pršle.

nazadnje ko sem jaz vprašal so rekli da delajo to samo na spyke kombinezonih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil... Alpin star STAGE... rokavice Alpinstar SP2... želvo alpinstar TECH BACK PROTECTOR = 660 EUR

In občutki? Ti je še žal za denar (ker je bilo več kot 350 eur?)?

Border - res dobronamerno, ker vem, da je sitno, če te kdo popravlja...ampak si tolikokrat napisal - ALPINESTARS (in ne Alpinestar) ter DAINESE (in ne DENISE)...ne zameri .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!