Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Nevem, kar sem gledal po slikah, je kar za videt, cena, :hmm: , ko ga oblečeš, pa da te žulijo potem šivi - ne hvala. Kombinezon ti mora biti skoraj ulit. Ti svetujem, če imaš seveda namen kupit kombinezon, da ga probaš oblečt... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je dolžina problem :) :photo:

Precej bolj verjetno je, da se hlače razširijo oziroma da človek skujša, kakor da se podaljšajo oz se človek skrajša :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si iz Ljubljane, dobiš barvo za usnje v Koži. Ni draga, pred leti sem jo kupil cel liter za okoli 2000 SIT prebarvali smo že vse možno od kombinezonov, škornjev... Po barvanju namažeš še s

črnim globinom in (po želji) mastjo za konjska sedla. Zadeva preizskušeno drži :OK:

MarduK ali lahko bolj natančno opišeš kje je ta trgovina. Jest bi rabu malo bele barve.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tud problem! Men so pa hlače premale postale! Čist nove, v jeseni kupljene, 3krat nošene! Ko imam pokrčene noge, me ful boli okoli kolena. Ko sem po vožnji dal hlače dol, sem mel kolena čist rdeča. :wacko:

Ne vem, kaj naj nardim. Zgornji del kombinezona mi je pa prav. Kupil sem pa v TCmotoshop, imam Berik 3207. A mislite, da bi se dalo zamenjati za večjo številko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil že nošen, ti zagotovo ne bodo zamenjali.. .)

Poglej si tisto temo o raztegovanju kombinezona, nekomu je ratalo in je sedaj ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje, kam mislte kot frišna sopotnica zaenkrat a se mi splača nabavt komplet jakno, hlače, škornje al čm za enkrat sam jakno. sicer pa mam drugo leto namen tud sama .... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje, kam mislte kot frišna sopotnica zaenkrat a se mi splača nabavt komplet jakno, hlače, škornje al čm za enkrat sam jakno. sicer pa mam drugo leto namen tud sama .... :OK:

sopotnica na čem? skuterju, krosli, minimotu, tourerju, sportaku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje, kam mislte kot frišna sopotnica zaenkrat a se mi splača nabavt komplet jakno, hlače, škornje al čm za enkrat sam jakno. sicer pa mam drugo leto namen tud sama .... :OK:

Jasno,da komplet...ali ti je za noge vseeno, če ti jih olupi pri padcu? No, ampak za sopotnico se meni ne zdi kombinezon ravno primeren...(saj smo v temi kombinezon, ne?). Hlače, jakna, rokavice, ščitnik za hrbet ali pa vsaj ledvični pas, čelada in - gas. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje, kam mislte kot frišna sopotnica zaenkrat a se mi splača nabavt komplet jakno, hlače, škornje al čm za enkrat sam jakno. sicer pa mam drugo leto namen tud sama .... :OK:

Kupi vse :) Pa tudi če kupiš kombinezon ne bo nič narobe. Snameš drsnike pa je, ali pa kupiš kar takega brez, ker kot sopotnica jih ne boš rabila :)

Je pa vsekakor priporočljivo da si nabaviš komplet opremo, vključno z rokavicami in škornji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno vprašanje, kam mislte kot frišna sopotnica zaenkrat a se mi splača nabavt komplet jakno, hlače, škornje al čm za enkrat sam jakno. sicer pa mam drugo leto namen tud sama .... :OK:

Da ne bom ponavljal, Dexa posluš, ma kar prov, pa prej čim več znamk probat, da boš ugotovila, kaj ti bolj paše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsem vam ful hvala za nasvetke.... :OK: .)

no pol pa bova nabavla kar vse skup :OK: :OK: :OK:

Js mam tud problem! Men so pa hlače premale postale! Čist nove, v jeseni kupljene, 3krat nošene! Ko imam pokrčene noge, me ful boli okoli kolena. Ko sem po vožnji dal hlače dol, sem mel kolena čist rdeča. :wacko:

Ne vem, kaj naj nardim. Zgornji del kombinezona mi je pa prav. Kupil sem pa v TCmotoshop, imam Berik 3207. A mislite, da bi se dalo zamenjati za večjo številko?

Živjo

Jst sem letos nabavu hlače in jakno. No in mene tud na motorju malo boli oz nit ne boli ampak mi malo drgne okrog kolen.

Sem vprašu tipa, kjer sem kupu zadevo, pa je reku da je to normalno in da se bodo hlače prilagodile obliki telesa in bo normalno. Samo da rabim malo več ur vožnje z njim...Res je da sem naredil komaj 1,5 h z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Jst sem letos nabavu hlače in jakno. No in mene tud na motorju malo boli oz nit ne boli ampak mi malo drgne okrog kolen.

Sem vprašu tipa, kjer sem kupu zadevo, pa je reku da je to normalno in da se bodo hlače prilagodile obliki telesa in bo normalno. Samo da rabim malo več ur vožnje z njim...Res je da sem naredil komaj 1,5 h z njimi.

Ko boš naredil 15 ur, boš videl da je bolše. Malo se bo prilegel kombinezon, malo se boš ti privadil, pa bo. Zmeraj ko greš na motor, naredi par počepov, ter ko greš dol, pa bo hitreje. Če pa imaš kolenčnike, poskušaj le te prestaviti. Vse to sem počel na svojem, enodelnem, in se mi je obrestovalo. Poskusi.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš naredil 15 ur, boš videl da je bolše. Malo se bo prilegel kombinezon, malo se boš ti privadil, pa bo. Zmeraj ko greš na motor, naredi par počepov, ter ko greš dol, pa bo hitreje. Če pa imaš kolenčnike, poskušaj le te prestaviti. Vse to sem počel na svojem, enodelnem, in se mi je obrestovalo. Poskusi.

thanks za odgovor. Podobno mi je rekel tudi tip, kjer sem kupil.

aja: drugače pa imam Prexport kombinezon (če kdo pozna)...so dost ugodni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, jst moram tudi počasi nabavit nov kombinezon...težava je samo v tem ker mam neko vmesno številko in al mi je jakna premajhna al pa mi ostaja pr hlačah... :glare: zej, al noret dva mesca in shujšat 20 kil al pa zgledat malo tako :krneki: v mal tesnem...vsekakor pa bom vzel dvodelnega...ker je malo bol poceni kot enodelni in malo bol praktičen ob postankih. kere znamke pa ne vem še, ma tam od 400 EUR naprej bi že moral dobit kaj pametnega a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravno nabavil Vanuccija za 399EUR. Znižan iz 550EUR. V ponedeljek pride po pošti iz Louisa. Sem bil ta vikend gor, pa niso imeli št. v željeni barvi. Potem sem pa pomeril drugo barvo in naročil željeno preko interneta. Kombinezon že na prvi pogled deluje kvaliteten in ok, pa tudi občutek v njem je super (čisto druga stvar kot cenejši Vannucijevi ali Probiker kombinezoni). Kombinezon iščem namreč že celo zimo in sem pomeril res ogromno kombinezonov. Dainese, Aplinestars, Spyke, Berik, IXS, Spidi.. In moram reči, da je ta Vanucci kar se občutka udobnosti v njem tiče med boljšimi.

Je bil pa tudi testiran pri Motorradu lani in se mi zdi, da je dosegel prvo mesto med 9 kombinezoni v rangu do 700eur.

[attachmentid=95866]

Če te slučajno zanima, je akcija samo še do konca tega meseca

post-1190-1176969486_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, jst moram tudi počasi nabavit nov kombinezon...težava je samo v tem ker mam neko vmesno številko in al mi je jakna premajhna al pa mi ostaja pr hlačah... :glare: zej, al noret dva mesca in shujšat 20 kil al pa zgledat malo tako :krneki: v mal tesnem...vsekakor pa bom vzel dvodelnega...ker je malo bol poceni kot enodelni in malo bol praktičen ob postankih. kere znamke pa ne vem še, ma tam od 400 EUR naprej bi že moral dobit kaj pametnega a?

Ali pa si imaš možnost kupiti hlače + jakno (z zadrgo za skupaj jasno), če ti s kombinezoni ne bo šlo...nekaj boš pa že zrihtal, ni vrag ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

How meni penezi...

300 ojru sem dal jst

bolše slike nimam :(

Popravljeno . Popravil bborutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solo, bom kar pr kombinezonih ostal .) jakne in hlače so meni bol tako tako...enostavno se ne počutim v njih. bom šu pogledat kej dobim tle blizu v IT. do zdej mam ta dainese 7 let, sam zej so se začele zadrge malo jebat pa na riti mam kar precej "pampers" ostanka :glare: :P najraje bi ga dal sam malo predelat...sam drugo zadrgo na jakni pa odrezat kak kos usnja zadi na riti oziroma zmanjšat pas in posledično skrajšat spojni lampo med jakno in hlačami itd...se pravi kompliciranje u 3pm, tako, da raje nov.

ma vseeno v barvi "ne moreš ga falit na 10 km" :kva1:

drgači je pa še uporaben...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večer!

Sezona se začenja in da bi poskrbel za varnost imam namen kupiti kombinezon, saj v kavbojkah na motorju prav smešno zgledam, poleg tega pa imam že vso opremo razen kombinezona, tako da bi bilo pametno si privoščit, saj je edina stvar med kožo in asfaltom.

Vsi predlagate več ali manj bolj priznane firme kot so Dainese, Alpinestars, Berik, Spyke in tako dalje.

Sedaj sem pri denarju, no tako bi se lahko reklo in bi šel po tale kombinezon. Veliko se omenja trgovina v Sistiani, Alternativamoto oz. nekaj podobnega. Pri kombinezonu ne bom šparal, a tudi nisem preveč bogat da bi razmetaval z denarjem, tako da bom poskusil ujeti še kakšno akcijo pa vzeti nekaj povprečnega.

Gre se za SS kombinezon, obvezni sliderji pa da je seveda iz usnja. Gledam rang kombinezonov od 500-650€ več pa ne bom razmetaval saj nimam veliko denarja zaradi ne-stalnega dohodka.

Kolikšne so kaj cene v moto-trgovini v Sistiani ? Če so velika znižanja bi šel pogledat. Zelo všeč mi je Alpinestars GPU model, oz. nekaj podobnega temu.

Če imate kako informacijo kje bi prišel lepo skozi z dobrim razmerjem med kakovostjo in ceno bi vas prosil da napišete.

Prijeten večer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!