Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Kupil... Alpin star STAGE... rokavice Alpinstar SP2... želvo alpinstar TECH BACK PROTECTOR = 660 EUR

Kje pa si nabavil kombinezon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem vem, samo po cenah v Labi pride kombinezon + rokavice + želva, kot je napisal border več kot 660 EUR. Zato sprašujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezon je že s 30% popustom 560EUR (drugače 800), potem pa še rokavice 80 EUR in želva tudi že s popustom 20% 112 EUR (namesto 140) in pride skupaj 752 EUR.. Da bi pa rokavice kar šenkali, oziroma dajali še dodatni popust na že tako precej znižane izdelke pa težko verjamem..

Zaradi tega sprašujem, ker sem pomislil, da je mogoče kupil pri kakšnem sivem uvozniku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem dodaten popust ker sva tja sla kupit 2x kombi+2xrokavice+1xzelva... :D Mors se znajt.

Kombineozon :OK: Seveda pa absolutno bolsi od vseh teh k sm jih kupoval do 400 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je prav da te kombinezon rahlo pukljastega drži? Da nisi čisto vzravnan ko stojiš ampak malce pukljast?

Kombinezon za sportaka ja. Za enduro ne. Za naked - odvisno, koliko športna ozirona nešportna je pozicija sedenja voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezon za sportaka ja. Za enduro ne. Za naked - odvisno, koliko športna ozirona nešportna je pozicija sedenja voznika.

Hvala. Za sportaka je. Malo me je že skrbelo ker nimam preveč prostora pri ramenih ko stojim, ampak med vožnjo bi moral biti v redu... bomo videli...

Aja, a se ponavadi kombinezoni v dolžino kaj raztegnejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Jaz sem tvoje velikosti, sem probal berika ( enodelni ) št. 52 in kupil, mi paše kot ulit. Po celem telesu se me oprijema. Priznam pa, da drugih nisem probaval...

Evo tud jz sm najdu berika zase! Dvo delni kombinezon 50 številka, mi paše kot ulit :OK: . Alpinestarsov mi je bil pa predolg :(

Ampak sm pa zadovoljen tudi z tem čeprav je bil malenkost dražji. Počutim se tud velik bolš v njemu, nč me ne veže, ne drgne.... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tud jz sm najdu berika zase! Dvo delni kombinezon 50 številka, mi paše kot ulit :OK: . Alpinestarsov mi je bil pa predolg :(

Ampak sm pa zadovoljen tudi z tem čeprav je bil malenkost dražji. Počutim se tud velik bolš v njemu, nč me ne veže, ne drgne.... itd.

Ave

A maš tud snemljivo pralno podlogo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, mene pa zanima če ima kdo izkušnje z raztegovanjuem kombinezona v delavnici.

Vem da se zadeva uleže na novo po telesu ko te enkrat dobi dež, ampak vseeno.....

Zanima me če je slučajno že kdo probal po tem postopku:

-kombinezon "zmočiti" na željenih predelih

-notri požokat zračnico, ki bi jo predhodno prerezal na pol ter na konceh zaflikal

-kombinezon zapeti

-zračnico napihniti na nek določen tlak

-pustiti da se posuši

-po potrebi postopek ponoviti z višjim tlakom(bolj našponano)

Na idejo z zračnico sem prišel zato ker je kritični predel ravno od kolen navzgor do pasu. V pasu je že OK. V vsako hlačnico bi potlačil en konec zračnice :hmm:

Koliko se dejansko usnje pod določenimi pogoji lahko raztegene v %.

Pa še to: a je mogoče kakšna druga zadeva za "močenje" kombinezona bolj primerna kakor voda?

P.S. pa ne omenjat diete... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hude ideje...če že, bi to delal brez močenja kombinezona, hm, ne vem kolikšen tlak bi moral biti v zračnici, da bi napenjalo usnje kot mišica noge (in doseglo raztegovanje)...no, veselo igračkanje...le glej, da ti ne bo kaj "odprlo"... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba bo kombinezon zamenjat ali shujšat drugo nepride v poštev.Bil sem zraven,ko je kolega raztezal nov kombinezon posledica je bila raztrgana zadrga. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Pozdravljeni, mene pa zanima če ima kdo izkušnje z raztegovanjuem kombinezona v delavnici.....

Če te še zanima "ureditev" kombinezona, me porufaj na PM

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te še zanima "ureditev" kombinezona, me porufaj na PM

Verjetno bi tovrstne izkušnje zanimale tudi koga drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos prvic v vsej motokarieri, da sem shujsal cez zimo; sem kar :blink: ko je sla jakna brez problema gor. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos prvic v vsej motokarieri, da sem shujsal cez zimo; sem kar :blink: ko je sla jakna brez problema gor. :P

Verjetno bi tovrstne izkušnje zanimale tudi koga drugega...

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjeli ali ne. Kombinezon se je res raztegnil in to konkretno; pomoje v tistem območju skoraj za številko po širini. Tako da je zdaj velikost ustrezna; skoraj preširoko :OK:

Postopek je pa zgledal takole:

-urediti zračnico ter potlačiti noter

-v oz. malo nad pasom sem od zunaj dva lesena "remlca zacvingal" zato, da zračnica ni silila navzgor

-nato sem zadevo napihnil; cev za zrak sem speljal ven med zadrgo ter gumbom spodnjega dela kombinezona

-nato sem napihnil samo do meje da je bil kombinezon lepo napet

-vzel merilo ter označil dve točki; v mojem primeru črta na desnem boku kombinezona(80mm)

-nato sem vzel špriclo za rože ter ga namočil(je lepo vidno kako usnje pije kapljice)

-pripumpal toliko, da se je mera stegnila na 82mm potem sem ga pustil 2h

-nato sem ga zvečer še enkrat malo zmočil ter dopumpal na 84mm ter pustil čez noč v kurilnici da se je posušil(zračnica je spuščala, tako da zutraj ni bilo več toliko napeto) :angry:

-drugi dan sem ravno tako pustil napihnjenega na isto mero. Ko se je posušil sem ga premazal z mastjo za usnje; malo sem ga še pofenal, da se je usnje ter mast segrela da bolje popije mast

-spet sem ga pustil čez noč.

-naslednji dan sem zračnico vzel ven in rezultat je bil tu :OK:

Upam samo da se počasi ne bo usnje skrčilo, pa tudi če se počasi bo; postopek mi je poznan :krneki:

Pa še to: najvišji tlak ki sem ga nafilal v zračnico je tako nizek, da ga na manometru sploh nisem mogel odčitati; skala se začne šele pri 0.5bar, tako da je bil tlak v zračnici nekje 0,2-0,25bar.

Na otip je bilo hudičevo našponano oz. je bilo toliko našponano da nisem upal z višjim tlakom da ne bi uničil zadrg.

U glavnem simpel postopek. Slikco prpopam zvečer, je pa bolj slaba sej je bila arejena z telefonom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če bi si ga kr oblekel, stisnil trebuh notri, se peljal, orenk zašvical ... in imel lepo obdelan kombinezon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos prvic v vsej motokarieri, da sem shujsal cez zimo; sem kar :blink: ko je sla jakna brez problema gor. :P

mene je tudi panika ko sem po novem letu probal kombinezon.... :eek: premajhen... stopil sem na vago.... 93kg :blink: malo manj sem se nažiral, redko pil alkohol in sedaj sem zopet na 85kg.... problem rešen.. :OK:

do zborov, potem me bo pa spet pir napihnil... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če bi si ga kr oblekel, stisnil trebuh notri, se peljal, orenk zašvical ... in imel lepo obdelan kombinezon?

Uf...zakaj se nisi oglasil koj na začetku preden sem se lotil postopka; sam do te ideje ne bi prišel nikoli... :P

drgač pa odgovor:

-problem je bil v riti oz. po besedah punce v medeničnih kosteh :lol1: zato je ideja z dieto odpadla; sem predlagal samo odziv je bil pa :angry:

-kombinezon sem dobil za simbolično ceno (nekaj :beer1: ) in je bil toliko preozek da je na prvi vožnji pustil "modrice" na predelu medenice in po tej izkušnji ga ni hotela več obleči. V stoječem stanju je bil OK, ko pa se je vsedla na mopija jo je stisnilo.

-da bi si pa kupila nov kombinezon za tiste 5x na leto ko se pelje z menoj je pa malo brezveze če se tega da rešit; če ne bi šlo bi ga pač dal na bolšjaka

-zašvicati pri 10°C se mi še ni pripetilo ali da bi se z mokrim vozil pri teh temperaturah

Popravljeno . Popravil no_name
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kakor sem obljubil slike; so slabše kot sem pričakoval.

U glavnem, vidi se da kombinezon ni več tesen. Prej je od pasu do kolen izgledalo približno tako kakor oblačila iz lateksa .)

post-11987-1174675023_thumb.jpg

post-11987-1174675036_thumb.jpg

post-11987-1174675057_thumb.jpg

post-11987-1174675089_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!