Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Dainese kombinezone, al pa druge Dainese motocunjice, se po moje splača čez mejo kupovat. Jaz sm si letos omislila enodelca in sem v Gorici v Pignolo-tu osušila denarnico samo za 650 EUR :010 :010 , res da je bil model 2006, sm tud 2007 je samo malo :whistle: čez 1000 EUR. Tako da, če te evroti glih ne vem koliko ne tiščijo se splača k sosedom pogledat :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dvodelni kombinezon priznane in ekskluzivne znamke Probiker. Pri padcu:

- je zadrga držala

- se ni utrgal čisto noben šiv

- sem jo jaz odnesel brez odrgnin ali kakršnihkoli drugih poškodb

D.

To pa rad slism, glede na to da ga mam jst tud, pa ga se nism sprobal na tak nacin. (upam da ga tud ne bom *TOK*TOK*)

Aja pa ker je blo neki govora o Dainese robi. Zdej ko smo blodli po .it smo se peljali mimo tovarne Dainese in me zanima, ce imajo mogoce tam tud kaksno tovarnisko tovarno.. Verjetno so cene tam kaj nizje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nebi ravno strinjal, da se Dainese splača v Slo, ok če je ravno kaka huda akcija mogoče, po rednih cenah pa ziher ne.. Sem precej dal skozi teh trgovin in cen, ko sem kupoval kombinezon, pa ti iz lastnih izkušenj lahko zatrdim, da se da v It dobit kar precej bolj ugodno.. Konkreten primer: Gledal sem Dainesov dvodelc, se ne spomnim modela... No skratka cena v AUTOCOMMERCU 900eur, cena v Pignolotu (Gorica) 730eur - v akciji, v Alternativi Moto (Sistiana) pa 680eur in to redna cena!!!. Po internetu in ebayu pa so se cene takrat gibale med 750 in 900eur. V vseh primerih sem gledal popolnoma isti model. Pa tudi drugače je (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) precej cenejša kot AUTOCOMMERCE.. Skratka v mojem primeru bi prišparal 220eur, ajde 20 bi dal za bencin, torej 200eur. Kar pa ni malo denarja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da se da dobit modele 2007 po 600 EUR+kakšen kovanček več, sam katere je pa drugo vprašanje :whistle: . Zna bit kar problem, če nisi po standardnih merah gor zrasel :headbang: , če si pa še malo "izbirčen" je pa še bolj :headbang: . Za točno takega enodelca kot ga imam bi v Ac dala skoraj še enkrat več :closedeyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Labi sem probal tud kombinezon Alpinestars SG-1...no ko smo se pogovarjali o stevilkah in mojih merah...sploh ne vem kak sem jakno št. 54 dobil gor ampak brez pomoci je dol vec ne bi nikoli, verjetno bi jo mel do smrti na sebi :rolleyes: Tud 56 krepko premala, no taprava je bla št. 58 ampak zdaj še ne vem al bi vzel ta model ki sem ga sprobal ali GP PLUS ki pa po kvaliteti ni nič boljši samo bolj zracen je in pač drugi model...ma kdo izkusnje z enim in drugim slucajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Labi sem probal tud kombinezon Alpinestars SG-1...no ko smo se pogovarjali o stevilkah in mojih merah...sploh ne vem kak sem jakno št. 54 dobil gor ampak brez pomoci je dol vec ne bi nikoli, verjetno bi jo mel do smrti na sebi :rolleyes: Tud 56 krepko premala, no taprava je bla št. 58 ampak zdaj še ne vem al bi vzel ta model ki sem ga sprobal ali GP PLUS ki pa po kvaliteti ni nič boljši samo bolj zracen je in pač drugi model...ma kdo izkusnje z enim in drugim slucajno?

Hm, če ti je ulit, če ni neke razlike do drugega in še cenejši je? Primeš in neseš? Kje so zadržki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes sem v Labi kupil Alpinestars GP Plus - dvodelnega.Prodajalec mi je v trgovini zapel zadrgo ki povezuje jakno in hlače, ko pa sem doma probal nikakor nemorm zapet čez boke.A se bo to ulaufal, ko se bo usnje raztegnu ali naj nesem zamenjat za večjo cifro...Kombinezon mi je precej oprijet saj je prodajalec reku, da nesme bit prevelik.

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes sem v Labi kupil Alpinestars GP Plus - dvodelnega.Prodajalec mi je v trgovini zapel zadrgo ki povezuje jakno in hlače, ko pa sem doma probal nikakor nemorm zapet čez boke.A se bo to ulaufal, ko se bo usnje raztegnu ali naj nesem zamenjat za večjo cifro...Kombinezon mi je precej oprijet saj je prodajalec reku, da nesme bit prevelik.

Hvala :)

če ti ga je on zaprl, se boš še ti naučil. kombinezon mora biti tesen in če je v trgovini vse šlo normalno potem je ravno prav velik ;) mogoče pa ti je narobnega zapakiral za zraven hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut sam sem imel iste probleme vendar nič ne skrbi najprej namaži zadrgo,ke je nova (milo za roke), nato pa kar pogumno ko boš parkrat odpru in zapru bo šlo kot po maslu. .)

Popravljeno . Popravil danixxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ga je on zaprl, se boš še ti naučil. kombinezon mora biti tesen in če je v trgovini vse šlo normalno potem je ravno prav velik ;) mogoče pa ti je narobnega zapakiral za zraven hehe :D

Hja že, ampak je to moj prvi kombinezon in naslošno usnjena oprema zato se mal lovim še.

Tut sam sem imel iste probleme vendar nič ne skrbi najprej namaži zadrgo,ke je nova (milo za roke), nato pa kar pogumno ko boš parkrat odpru in zapru bo šlo kot po maslu. .)

danixxx najlepša hvala za nasvet :worship: bom poiskusil .) Začetnik pač, hehe :D

P.S. danixxx a to milo za roke v tekoči obliki,nič razrečeno z vodo? :hmm:

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja že, ampak je to moj prvi kombinezon in naslošno usnjena oprema zato se mal lovim še.

danixxx najlepša hvala za nasvet :worship: bom poiskusil .) Začetnik pač, hehe :D

P.S. danixxx a to milo za roke v tekoči obliki,nič razrečeno z vodo? :hmm:

Ma ne v tekoči obliki ampak ono trdo,kar malo podrgn po zadrgi in nato ko je namazana dodaj par kaplic vode gor in parkrat odpri in zapri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni je isto, se mi zdi da imam tudi gp plus....pač tista zadrga ko spneš hlače in jakno, prve 3/4 kroga gre lahko, zadnjo 1/4 se pa malo ustavi, je treba na jakni mal zavihat spodnji rob da drugače primeš zadrgo potem pa gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, js sem tud mislil, da mora bit dobro oprijet, ko sem kupoval kombinezon. No, in zdej se je izkazalo, da je preveč oprijet :headbang: Sam nimam problem pri zadrgi al pa kje okol bokov, temveč v nogah. V kolenih mi je tko tesno, da se ne morem na motorju sploh prestavljat... Če na mestu sedim, je v redu. Tko da pazljivo sploh pri prvem nakupu .)

Torej kupi kdo čist novga dvodelnega berika št. 50? :D (info na pm)

Sicer sem dobil par kontaktov, kjer bi mi menda lahko pomagali. Toda ne razumem, na kakšen način lahko kombinezon postane večji oz. se razširi v obsegu... V dolžino že al pa okrog pasu, kjer se najbrž doda kaj blaga zraven al kako? A kako bi lahko razširili hlačnice? A usnje se da raztegovat al kaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je nekdo na forumu pisal nekaj o avtomobilski zračnici, da naj bi se z njeno pomočjo dalo raztegniti kombinezon v širino (daš v hlačnico ali rokav ter napumpaš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je nekdo na forumu pisal nekaj o avtomobilski zračnici, da naj bi se z njeno pomočjo dalo raztegniti kombinezon v širino (daš v hlačnico ali rokav ter napumpaš)

Ja kolker se spomnim je celo nekaj fotografiral kako je to naredil in mislim,da je bil učinek dober. .)

Popravljeno . Popravil danixxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...nje+kombinezona

Ja zadevca funkcionira.

Problem je samo kjer ima kombinezon "strech" zone. Tam ga ne smeš napihniti, saj ti bo vse skupaj pretegnilo; se pravi obremenitev imaš lahko samo na območju usnja.

Pazi, da bo usnje res popolnoma prepojeno z vodo; se vidi ko neha piti vodo.

Pa še to:

če boš raztegoval rokave moraš obvezno raztegovati vsakega posebej.

Na obeh koncih rokava vzemi dva lesena kloca ter cvingo, zato da "zapreš" prostor.

Z tem bož zračnico ujel v rokav in se ne bo mogla raztezati v kombinezon naprej; zaradi tega šele nastane sila, ki ti bo "nategnila" usnje.

Pazi na tlak; sam pri napihovanju nisem presegel 0,25bar pa je bilo že tako našponano da sem se bal za šive ter zadrge.

U glavnem če se le da ga imej napihnjenega ene dva dni v toplem prostoru, če imaš možnost v kurilnici kjer je suh in topel zrak, da se popolnoma posuši.

Ne pozabi na nego usnja še preden zračnico vzameš ven. V bistvu ga lahko namažeš pa ga pustiš še za kakšen dan.

PAZI NA TLAK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, ce je cena 190 eur za dvodelni kombinezon axo, rabljen, odlicno ohranjen, ugodna?

crno moder, dvodelni snemljivi scitniki na rokavih in kolenih,... podloga na zadrgo, snemljiva...

hvala, aja sem nov tukaj, hehe, fyi :P

PS, dans ste norel po grobniku prevech, upam da je z unim revezem, katerega je resilec odpelu, use uredii:/

Cheers,

PS, cordura.

--Freedom Has A Meaning For Me--

Popravljeno . Popravil hlebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ noname. glede na to, da usnje kot takšno niti ni najbolj kritični del kombinezona, temveč so to šivi, me zanima kaj se kaj zgodi z mokrimi šivi pod veliko konstantno obremenitvijo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem bil danes spet v Labi, kupo rokavice GP PRO in si naročo dvodelni kombinezon GP PLUS št. 58. Je pa zadeva taka - GP PLUS modela ni blo v tej številki zato sem še enkrat probal SG-1...sam kombinezon mi super stoji, zlo oprijet ampak hodit se da, počutje v sedečem položaju na motoju super ampak pod njega niti v sanjah ne spravim želve, mi pol manjka od oke 5-6cm da bi si lahko zapel zadrgo na jakni. Tak mi ostane edina opcija vložek za v jakno plus obični ledvični pas....al pa da shujšam ja :rolleyes: Najprej sem probal z Bionic back protector XXL (50cm) in mi je bil premali v zgornjem delu, no tolko da vete tisti ki ste nad nekje 185-187 vam ta hrbteničnik verjetno ne bo ravno najbolj sedo, kasneje pa še z lanskim modelom ki je daljši in odlično sede ampak je še malenkost debelejši in tud ni šanse. In sklepam da se jakna tud ne more nikol za tolko razširit da bi nadoknado tolko cm, ali pač? Zanima me še ali ste si vi lahko sami spravli jakno s sebe ko ste jo kupovali in vam je bla totalno oprijeta al ne? Jaz si je namreč niti slucajno ne morem ampak prodajalec mi je zagotovil da se to scasoma navadis in da se vse skup se tolko raztegne da pol gre. Drugače pa Laba in odnos do strank čista 10ka :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes spet v Labi, kupo rokavice GP PRO in si naročo dvodelni kombinezon GP PLUS št. 58. Je pa zadeva taka - GP PLUS modela ni blo v tej številki zato sem še enkrat probal SG-1...sam kombinezon mi super stoji, zlo oprijet ampak hodit se da, počutje v sedečem položaju na motoju super ampak pod njega niti v sanjah ne spravim želve, mi pol manjka od oke 5-6cm da bi si lahko zapel zadrgo na jakni. Tak mi ostane edina opcija vložek za v jakno plus obični ledvični pas....al pa da shujšam ja :rolleyes: Najprej sem probal z Bionic back protector XXL (50cm) in mi je bil premali v zgornjem delu, no tolko da vete tisti ki ste nad nekje 185-187 vam ta hrbteničnik verjetno ne bo ravno najbolj sedo, kasneje pa še z lanskim modelom ki je daljši in odlično sede ampak je še malenkost debelejši in tud ni šanse. In sklepam da se jakna tud ne more nikol za tolko razširit da bi nadoknado tolko cm, ali pač? Zanima me še ali ste si vi lahko sami spravli jakno s sebe ko ste jo kupovali in vam je bla totalno oprijeta al ne? Jaz si je namreč niti slucajno ne morem ampak prodajalec mi je zagotovil da se to scasoma navadis in da se vse skup se tolko raztegne da pol gre. Drugače pa Laba in odnos do strank čista 10ka :worship:

Ja v Labi so zlo fajn :worship:

Nazaj na temo. Tud meni je bla ko sem kupoval jakno in sem jo probal z zelvo mal kriza. Zdej pa mi je cist prav oz. se mal prevelika. Usnje se FUL udela po tebi. Dobr, sicer moja ni Alpinestars, sam neke ogromne razlike menda ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 5-6cm se ti ne bo podalo. Jakno moraš zapeti z želvo, lahko gre na tesno, samo zapeti se mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!