Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Moja je zadnjič vidla ta komplet v eni reviji

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?ca...rticolo=2533562

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?ca...rticolo=2553662

Jaz sem pa na AC strani (ki mimogrede trenutno ne dela) videl ceno. 1000 EUR. :headbang:

Je pa res, da lepo izgleda...

Ja..ta oprema je res :wub: , sam ta bela - ne vem, men osebno se to zdi bolj za v lokal sedet al pa za :xx: , no pustmo to. Drgač pa..fukiš ja B) , se je ne bi branila. Sam s tem da je brez ščitnikov in stane 1000 €.. :grrr, no tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama jakna stane cca 4.000 kn, pa črna je tut fukiš :whistle:

Sam tko kot si rekla.....bol šminka kot kaj drugega.

Je pa možno, da drugo leto dobi ščitnike not...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa možno, da drugo leto dobi ščitnike not...:hmm:

Če bo to res, je ta komplet moj :naughty: , pa še zraven tvojga motorja bi pasu :whistle: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, hecam se daaa :D ...tak da ga :naughty:

Kar se pa jakne tiče.....ima samo prostor za ščitnik hrbta. Za komolce in ramena nima nič. So pa rekli, da bo BAJE za naslednje leto tudi tukaj malo sprememb (tak je bil info od proizvajalca)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem letos prvo leto motorist. Na začetku sezone sem nabavil kombinezon od Prexporta, če kdo slučajno pozna.

No problem je sledeč, da me na motorju vedno bolijo kolena in imam čisto rdeča....tko da je že prav moteče.

Imate tudi vi podobne probleme? Kaj se da narediti?

lp

Enaki problemi in to že pr 2. hlačah :wacko: Sem na žalost tud jest izvenserijska, :hmm: zato razmišljam, da si bom po koncu sezone dala všiti en pas "harmonike" nad koleni ... morm pri Inde Vransko povprašati če bi bili tako prijazni do mojih kolen O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enaki problemi in to že pr 2. hlačah :wacko: Sem na žalost tud jest izvenserijska, :hmm: zato razmišljam, da si bom po koncu sezone dala všiti en pas "harmonike" nad koleni ... morm pri Inde Vransko povprašati če bi bili tako prijazni do mojih kolen O:-)

Super ideja, napiši kako ti bodo odgovorili. Šivajo samo na kombinezonih za katere so zastopnik ali tudi na druge? Imam Berika in tudi nebi bilo slabo kakšno harmoniko več všiti nad kolena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijazna gospa Vida vzame v popravilo vse živo. Ko bi videli kako zdelane kombinezone sem videl na njeni mizi ... Sicer je pa v prejšnem MotoSi članek o Inde Vransko. Gospa Vida ima menda rada čokolado ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je bojda šivala že Dainese kombinezon, najbrž tud z najinima Berikoma ne bo imela težav :) ob izdatni podpori čokolade za vsak slučaj :whistle:. Pred koncem sezone pa ne grem v akcijo, ker mi je huje trpeti brez fur kot z rdečimi koleni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ima kdo izkušnje z m-tech fire dvodelnim kombinezonom?

s_evo_a.jpg

A je od lani že kdo pridobil kake slabe ali dobre izkušnje s tem kombinezonom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je od lani že kdo pridobil kake slabe ali dobre izkušnje s tem kombinezonom?

Za začetek: model na sliki ni fire, ampak evo1. :evilgrin:

Model fire nosi kolega, ki je načeloma zelo zadovoljen, Evo1 pa imam sam. Tudi zadovoljen.

Kaj te še zanima?

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te še zanima?

Kake slabe ali dobre izkušnje: vsakdanja raba, obraba, kondicija zadrg (posebej tiste, ki spaja oba dela), koliko se kaj raztegne z nošenjem, kako se v njem počutiš v poletni vročini (zračenje), zimskem mrazu in vmes, obnašanje/premočljivost v rahlem dežju, če pa :evilgrin: bognedaj :evilgrin: obstajajo cestnopadalske izkušnje, pa me še posebno zanima, kako se je izkazal. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Morda kdo ve, kje v okolici Ljubljane obstaja kakšna kemična čistilnica, specializirana za usnje? Imam namreč dvodelni kombinezon, kateri je stal cca. 5 let v omari in zelo smrdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake slabe ali dobre izkušnje: vsakdanja raba, obraba, kondicija zadrg (posebej tiste, ki spaja oba dela), koliko se kaj raztegne z nošenjem, kako se v njem počutiš v poletni vročini (zračenje), zimskem mrazu in vmes, obnašanje/premočljivost v rahlem dežju, če pa :evilgrin: bognedaj :evilgrin: obstajajo cestnopadalske izkušnje, pa me še posebno zanima, kako se je izkazal. :rolleyes:

Gamma!

Malo pozno sem videl, prečekiraj PM. :whistle:

Milsim, da sem ti odgovoril na vse kar te je zanimalo. :naughty:

Če zanima še koga, bom odgovor prilimal tudi sem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@miha:meni te zadrge menja čevljar, ker šivilje nimajo dost močnih šivalnih strojev.

@Racon: Čez zimo ga daj nekam na zračen kraj in spomladi nebo več smrdel-garant!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zanima še koga, bom odgovor prilimal tudi sem :unsure:

Tudi mene zanima. Sva bila z Gammo skupaj v Trstu pri Moto Charliju in sem se tudi sam zagledal v ta kombinezon.

Upam samo, da je barva na usnju bolj obstojna kot pri rokavicah (za vse ki niste spremljali, gre za kombinezon MTech). Ker le-te (rokavice MTech) konkretno pustijo rdečo barvo na rokah...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima. Sva bila z Gammo skupaj v Trstu pri Moto Charliju in sem se tudi sam zagledal v ta kombinezon.

Obraba: Obrabljen po enem letu praktično ni (razen drsnikov ), tudi sicer so kombinezoni te znamke lepo izdelani; tudi zadrge so nepoškodovane in sam ne opazim na najih sledov obrabe (beri: natrganja);

Raztegljivost: Kombinezon se mi je raztegnil manj kot sem pričakoval in manj kot se je raztegnil prejšnji. Najbrž gre temu zahvala tankosti (in kompaktnosti) M-techovega usnja.

Zračenje: Kombinezon je dobro prezračevan - če pogledaš na fotko, ki si jo prilimal - na delih kombinezona, ki so obarvani belo, so manjše luknjice, skozi katere pa nikakor na piha preveč. Za zračenje je OK poskrbljeno.

Rahel dež ni problem, v mrazu ga nisem uporabljal in ga verjtno tudi ne bom - kombinezon, sploh zgornji del, mi je ravno prav, tako da si ne predstavljam, da bi pod njega tlačil kakšen velur ali windstoper. To vlogo bo najbrž opravljal starejši kombinezon, s katerim pa sem na žalost imel eno drsalno izkušnjo.

Raba: Za nošnjo je kombinezon primeren, saj je zaradi posebne obdelave usnja, le ta tanek in lahek. Tudi podloga je pričakovano lepo narejena, ščitniki so pravilnih oblik in ne žulijo. Le ramenske ščitnike si moram na vsake toliko časa malo nastavit v pravilen položaj, ščitnika na bokih pa sta v primerjavi z kakšno drugo firmo precej tanka, vendar pri M-techu pravijo, da služita svojemu namenu.

Če potegnem pod črto, kakšne hujše zamere nimam, mogoče bi mi glede na postavo, ustrezale številko manjše hlače (zgoraj me je malo več v ramenih, velik pa sem 176 cm). Ampak ta zamera gre v mojem primeru vsem dvodelcem, katerih številk se ne da kupiti ločeno.

Boljši naslov za nakup je Migomoto Zagreb ali pa kje v Italiji, kjer pa te kombinezone še kar prodajajo po 730 + EUR.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obraba: Obrabljen po enem letu praktično ni (razen drsnikov ), tudi sicer so kombinezoni te znamke lepo izdelani; tudi zadrge so nepoškodovane in sam ne opazim na najih sledov obrabe (beri: natrganja);

Raztegljivost: Kombinezon se mi je raztegnil manj kot sem pričakoval in manj kot se je raztegnil prejšnji. Najbrž gre temu zahvala tankosti (in kompaktnosti) M-techovega usnja.

Zračenje: Kombinezon je dobro prezračevan - če pogledaš na fotko, ki si jo prilimal - na delih kombinezona, ki so obarvani belo, so manjše luknjice, skozi katere pa nikakor na piha preveč. Za zračenje je OK poskrbljeno.

Rahel dež ni problem, v mrazu ga nisem uporabljal in ga verjtno tudi ne bom - kombinezon, sploh zgornji del, mi je ravno prav, tako da si ne predstavljam, da bi pod njega tlačil kakšen velur ali windstoper. To vlogo bo najbrž opravljal starejši kombinezon, s katerim pa sem na žalost imel eno drsalno izkušnjo.

Raba: Za nošnjo je kombinezon primeren, saj je zaradi posebne obdelave usnja, le ta tanek in lahek. Tudi podloga je pričakovano lepo narejena, ščitniki so pravilnih oblik in ne žulijo. Le ramenske ščitnike si moram na vsake toliko časa malo nastavit v pravilen položaj, ščitnika na bokih pa sta v primerjavi z kakšno drugo firmo precej tanka, vendar pri M-techu pravijo, da služita svojemu namenu.

Če potegnem pod črto, kakšne hujše zamere nimam, mogoče bi mi glede na postavo, ustrezale številko manjše hlače (zgoraj me je malo več v ramenih, velik pa sem 176 cm). Ampak ta zamera gre v mojem primeru vsem dvodelcem, katerih številk se ne da kupiti ločeno.

Boljši naslov za nakup je Migomoto Zagreb ali pa kje v Italiji, kjer pa te kombinezone še kar prodajajo po 730 + EUR.

LP!

Hvala lepa za izčrpno poročilo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!