Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

ok, tejle modeli se mi dopadejo:

ter Laguna Seca žal ne najdem slik, kjer bi bile vse barvne kombinacije. govoriva pa seveda o dvodelnih, torej če kateri izmed teh ni kar povej.

Prva slika je Izalco dvodelen.

Dvodelen Izalco te pride ceneje od dvodelne Lagune Seca; barvne kombinacije so verjetno enake kot pri enodelnem (tovarna še ni poslala končnih grafičnih tablic, to ti bo lahko pokazal trgovec).

Cena je okrog 680 euro (po naročilu iz tovarne).

Drugi je Laguna Seca, je malo dražji, barvne kombinacije naštete na strani 6 teme Dainese, pod rumeno sliko istega kombinezona.

Je nekaj dražji, cena po naročilu okroh 730-720 euro.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl napisane barvne kombinacije, vendar meni bolj malo pomagajo če ne vidim tudi slike .) . so to cene za trgovine v tujini, ali tudi pri nas (autocommerce ima izalcoata za slabe 800€ kot vidim)? nimam nekega namena hoditi nekam v sredo Italije po kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl napisane barvne kombinacije, vendar meni bolj malo pomagajo če ne vidim tudi slike .) . so to cene za trgovine v tujini, ali tudi pri nas (autocommerce ima izalcoata za slabe 800€ kot vidim)? nimam nekega namena hoditi nekam v sredo Italije po kombinezon.

To so cene dobrih trgovin v Italiji; ni ti potrebno iti na sredo Italije; lahko greš v Sistiano v Alternativo Moto; je tik ob slovenski meji; kot so že napisali ostali člani v temi trgovine v Italiji.

Lahko pa daš Autocommercu 30.000 sit več in ti ni potrebno nikamor.

Fotografij barvnih kombinacij nima niti trgovec, ker Dainese ne dela več katalogov s fotografijami kot nekoč, ampak samo prodajne mape. malo moraš pobrskati po internetu, če je kje kakšna fotografija.

Trgovec ti lahko kvečjemu pokaže risbo z barvno razporeditvijo.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imajo mogoče internetno stran, ker meni dobi samo eno iz trsta - via milano. glede te se mi pa zdi da sem bral tu na forumu da ni ravno najboljša stvar po narezanem kruhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imajo mogoče internetno stran, ker meni dobi samo eno iz trsta - via milano. glede te se mi pa zdi da sem bral tu na forumu da ni ravno najboljša stvar po narezanem kruhu.

Ne nimajo internetne strani, kee ne kupujejo starih zalog in jih prodajajo kot discount.

Imajo pa e-mail naslov, po katerem ti odgovorijo tudi če napišeš po slovensko; vse je že napisano v temi trgovine v italiji; barvne kombinacije modela Laguna Seca so na strani 3 teme Dainese (so iste kot pri enodelcu).

Via Milano je šupa-luknja v zidu; Pignola Moto v Gorici pa ni vredna komentarja.

Ali Alternativa ali pa se moraš zapeljati do Bologne.

Druga zadeva; kakšno konfekcijsko številko imaš? za določene številke imajo tudi akcije (v večjih discount trgovinah, artikli iz prejšnjih kolekcij).

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barvna shema Izalco (leto 2007-verjetno bo drugo leto enaka)- kako izgleda v živo pa vidiš na enodelcih, ki jih iskalniki vržejo ven v trenutku.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solo, daj mi še ti povej kaj za en kombinezon mi priporočaš, kakšnega sam nosiš, izkušnje s to ali ono firmo (če jih imaš seveda), itd. vsaka informacija je dobrodošla :) .

Jaz uporabljam dvodelni SX-1 od Alpinestars, ki ni več v prodaji že dve leti. Bil je pa okoli 1000 eur. In bo naslednji tudi tu nekje, morda malce cenejši, sigurno pa ne osnovni model. In ostajam na znamki, ker se mi zdi zelo napredna in kvalitetna. Ta trenutek bi si kupil RC-1 ali MX-1, če bi moral v nakup. Če ne bi dobil Alpinestars kombinezona, bi kupil Dainese. Sicer jih ne poznam (kombinezonov) ampak zaupam znamki in takole na prvi pogled mi je zelo zanimiv Izalco (tehničnih podrobnosti ne poznam).

Tudi Berik je ok, ampak osebno mislim, da ne doseže drugih dveh znamk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Razlika je, ali govorimo o tem, da pišeš ti (identifikacija pisca) ali da je napisano tvoje MNENJE.

2.tvoje trditve izpadejo kot splošno veljavno dejstvo, namesto, da bi izpadle kot mnenje posameznika, ki ni strokovno osnovano.

3.naj bi bil kombinezon za 900 pač predrag, da ni nič drugačen od onega za 700 eur (razen v sami ceni) in celo v namen, zakaj firme delajo dražje kombinezone si se spustil.

4.lahko ti napišem od razlik v kombinezonih, do tega, zakaj bi kupil npr. nekega za 900 namesto za 700.

1. jaz pišem svoja mneja, kot večina; ne pa sosedinih.

2.strokovno osnovano? a je treba navesti bibliografijo in vse možne doktorske naslove, kot se to ponavadi počne na Balkanu?

Ko so prišli Nmeci gledati našo javno upravo se niso mogli načuditi nad vsem visoko ultra izobraženim kadrom.

Slovenske tovarne so sanirali sami magistri in doktorji znanosti; tovarna je propadla, delavci so šli na cesto, visoko strokovno podkovani "rešitelji" pa so pobrali še mastne odpravnine.

3. Dainese je za cel svet vrhunska znamka in zelo kvaliteten proizvajalec; razen zate. V celi kolekciji ima vse kombinezone od 700 euro-Flanker (ki je vrhunski kombinezonon, za cel svet, razen za Solo iz Balkana ne) do 800 euro Steel.

Dražja sta samo dva; replica Valentino Rossi-1800 euro in Wframe 1400 euro. To pa ni 900 euro, za katere bi ti kupil.

4.prosim, ja, napiši, kateri je to tako dober kombinezon za 900 euro, da ga boš kupil raje kot Steel za borih 800 euro, ki ima injektirane titanove protektorje na ramenih.

Čakam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam dvodelni SX-1 od Alpinestars, ki ni več v prodaji že dve leti. Bil je pa okoli 1000 eur. In bo naslednji tudi tu nekje, morda malce cenejši, sigurno pa ne osnovni model. In ostajam na znamki, ker se mi zdi zelo napredna in kvalitetna. Ta trenutek bi si kupil RC-1 ali MX-1, če bi moral v nakup. Če ne bi dobil Alpinestars kombinezona, bi kupil Dainese. Sicer jih ne poznam (kombinezonov) ampak zaupam znamki in takole na prvi pogled mi je zelo zanimiv Izalco (tehničnih podrobnosti ne poznam).

Tudi Berik je ok, ampak osebno mislim, da ne doseže drugih dveh znamk.

Alpionestars RC-1 enodelen je 650 euro in je znatno pod Dainese.

MX-1 je 780 euro.

SX-1 je 680 euro.

Solo je strokovno podkovan osel.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. jaz pišem svoja mneja, kot večina; ne pa sosedinih.

2.strokovno osnovano? a je treba navesti bibliografijo in vse možne doktorske naslove, kot se to ponavadi počne na Balkanu?

Ko so prišli Nmeci gledati našo javno upravo se niso mogli načuditi nad vsem visoko ultra izobraženim kadrom.

Slovenske tovarne so sanirali sami magistri in doktorji znanosti; tovarna je propadla, delavci so šli na cesto, visoko strokovno podkovani "rešitelji" pa so pobrali še mastne odpravnine.

3. Dainese je za cel svet vrhunska znamka in zelo kvaliteten proizvajalec; razen zate. V celi kolekciji ima vse kombinezone od 700 euro-Flanker (ki je vrhunski kombinezonon, za cel svet, razen za Solo iz Balkana ne) do 800 euro Steel.

Dražja sta samo dva; replica Valentino Rossi-1800 euro in Wframe 1400 euro. To pa ni 900 euro, za katere bi ti kupil.

4.prosim, ja, napiši, kateri je to tako dober kombinezon za 900 euro, da ga boš kupil raje kot Steel za borih 800 euro, ki ima injektirane titanove protektorje na ramenih.

Čakam!!!

5.Alpionestars RC-1 enodelen je 650 euro in je znatno pod Dainese.

6.MX-1 je 780 euro.

7. SX-1 je 680 euro.

8. Solo je strokovno podkovan osel.

Antares

Tole bo zadnji odgovor na tvoj post, ker se s teboj civilizirano ne da pogovarjat. Odločil si se, da veš vse in to najbolje, če se kdo ne strinja, se spustiš v osebne žalitve, ki pa jih ne mislim poslušat.

1. prav

2. ne. Očitno še vedno ne razumeš mojih objav.

3. Nikjer ne zanikam, da je Dainese super, še celo potrdil sem, da znamki zaupam.

4. Kaj bom jaz rajši kupil je moja stvar in se tebe ne tiče. In če so zate vsi bedaki, ker bi raje kaj drugega kot Steel, ne morem pomagat.

5.-7. In?

8. Če ti tako oceniš, bo že držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene za trgovine v tujini, ali tudi pri nas

IMHO

Oj,

kupi Dainese in išči samo Dainese :whistle:

Dainese v Slo. kupuj v Mb (AC), ker se da dogovorit za malo nižjo ceno!

Antares ti je že omenil trgovino v Sistiani v temi Dainese imaš tudi kontakt Alternative, vendar odvisno od modela

do modela, ker v Slo. se nekateri kombi. dajo dobiti tudi ceneje, pa ti sploh ni potrebno hoditi v Ita.!

In & Out

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl napisane barvne kombinacije, vendar meni bolj malo pomagajo če ne vidim tudi slike .) . so to cene za trgovine v tujini, ali tudi pri nas (autocommerce ima izalcoata za slabe 800€ kot vidim)? nimam nekega namena hoditi nekam v sredo Italije po kombinezon.

že če boš samo v google napisal ime kombinezona, ki ga iščeš in dal iskanje slik boš v trenutku našel najbrž vse možnosti... ali ti je pretežko?

Drugače pa Dainese JE vreden denarja, ker ima neprimerno boljše izdelke kot ostali. Kvaliteta pa ima vedno tudi svojo ceno, mar ne?

Ne vem, zakaj se spravljate na antaresa, človek se očitno zelo dobro spozna na izdelke, o katerih piše in ima najbrž tudi izkušnje... Če komu ni všeč dainese ali mu je predrag, naj pač preskoči to temo... antares je informacijsko o novostih najbrž bolj podkovan kot večina ostalih, ki tukaj nakladate oslarije... tudi pomaga in svetuje uporabnikom foruma v mnogih temah, vi pa tega znanja pač ne znate cenit... če že tega ne znate pa se vsaj ne vtikujte in podcenjujte nekoga, ki ve več od vas.

Podobno kot pri Brumerju. ima OGROMNO znanja in ga deli z vami in vedno pomaga, noben se niti ne zahvali, kvečjemu ga popljuvate zaradi tega, ker je nekajkrat omenil, da ima njegov motor 163KM, vaš pa jih nima pa kaj potem. Verjamem, da si je pošteno zaslužil teh 163KM in ne rabite biti nevoščljivi...

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že če boš samo v google napisal ime kombinezona, ki ga iščeš in dal iskanje slik boš v trenutku našel najbrž vse možnosti... ali ti je pretežko?

Drugače pa Dainese JE vreden denarja, ker ima neprimerno boljše izdelke kot ostali. Kvaliteta pa ima vedno tudi svojo ceno, mar ne?

Se ne vtikujte in podcenjujte nekoga, ki ve več od vas.

Podobno kot pri Brumerju. ima OGROMNO znanja in ga deli z vami in vedno pomaga, noben se niti ne zahvali, kvečjemu ga popljuvate zaradi tega, ker je nekajkrat omenil, da ima njegov motor 163KM, vaš pa jih nima pa kaj potem. Verjamem, da si je pošteno zaslužil teh 163KM in ne rabite biti nevoščljivi...

Nepaše v to temo ampak,vseno bom odgovoril.Nebi smel reči,da se ni nihče zahvalil -par njih se je zahvalilo,ampak v meni nekaj popušča in počasi zgubljam voljo in večini kar na PM odgovorim,ker mi je res popolnoma brezveze moje dolgoletne izkušnje po forumu TRATIT. :worship:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že če boš samo v google napisal ime kombinezona, ki ga iščeš in dal iskanje slik boš v trenutku našel najbrž vse možnosti... ali ti je pretežko?

Drugače pa Dainese JE vreden denarja, ker ima neprimerno boljše izdelke kot ostali. Kvaliteta pa ima vedno tudi svojo ceno, mar ne?

Ne vem, zakaj se spravljate na antaresa, človek se očitno zelo dobro spozna na izdelke, o katerih piše in ima najbrž tudi izkušnje... Če komu ni všeč dainese ali mu je predrag, naj pač preskoči to temo... antares je informacijsko o novostih najbrž bolj podkovan kot večina ostalih, ki tukaj nakladate oslarije... tudi pomaga in svetuje uporabnikom foruma v mnogih temah, vi pa tega znanja pač ne znate cenit... če že tega ne znate pa se vsaj ne vtikujte in podcenjujte nekoga, ki ve več od vas.

Podobno kot pri Brumerju. ima OGROMNO znanja in ga deli z vami in vedno pomaga, noben se niti ne zahvali, kvečjemu ga popljuvate zaradi tega, ker je nekajkrat omenil, da ima njegov motor 163KM, vaš pa jih nima pa kaj potem. Verjamem, da si je pošteno zaslužil teh 163KM in ne rabite biti nevoščljivi...

tako je, tako antares kot brumer imata veliko znanja, zato se je neumno spuščat v prepir z njima, ker nikoli ne boš vedel kdaj ti lahko pomagata...antares pri kombinezonih in opremi, brumer pa pri samem motociklu... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že če boš samo v google napisal ime kombinezona, ki ga iščeš in dal iskanje slik boš v trenutku našel najbrž vse možnosti... ali ti je pretežko?

Drugače pa Dainese JE vreden denarja, ker ima neprimerno boljše izdelke kot ostali. Kvaliteta pa ima vedno tudi svojo ceno, mar ne?

Se ne vtikujte in podcenjujte nekoga, ki ve več od vas.

Podobno kot pri Brumerju. ima OGROMNO znanja in ga deli z vami in vedno pomaga, noben se niti ne zahvali, kvečjemu ga popljuvate zaradi tega, ker je nekajkrat omenil, da ima njegov motor 163KM, vaš pa jih nima pa kaj potem. Verjamem, da si je pošteno zaslužil teh 163KM in ne rabite biti nevoščljivi...

Nepaše v to temo ampak,vseno bom odgovoril.Nebi smel reči,da se ni nihče zahvalil -par njih se je zahvalilo,ampak v meni nekaj popušča in počasi zgubljam voljo in večini kar na PM odgovorim,ker mi je res popolnoma brezveze moje dolgoletne izkušnje po forumu TRATIT. :worship:

:kva2: :kva2: :kva2:

Brumer je odkril smisel za humor. :worship: :worship: :worship:

OK gremo k temi. Strinjam se da so Dainese odlični kombinezoni, vendar plačaš veliko tudi ime. Ali to pomeni, da je vreden toliko denarja? Kakor za koga.

In pa neprimerno boljše kot ostali? Joj Brumer :D

Pa še malce off topic. Brumer osebno cenim tvoje izkušnje in pa nekatere objave, kjer z nasveti pomagaš ostalim forumašem. Nekatere ostale tvoje objave so pač malce prenapihnjene (spet moje osebno mnenje) in je pač tako da se bom ob takšnih objavah malo pošalil na tvoj račun (pa verjetno tudi delno na svoj). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh za enak usnje, perforiranje, stretch, udobnost itd. bi me Dainese koštal cca. 200€ draži kot Berik...

Pr teh cotah je tko k pr vseh ostalih (Armani, Versaci, itd.) eni majo pa pač kupjo ta zadn model od Dainese da se lahk okol kažejo, jeb** ga tut za te ljudi je treba neki drazga narest k nau vsak racionalen kupec kupil...

Pametno je torej kupt tak kombinezon (obleko, obutev itd.), kjer se kvaliteta in udobnost konča in se dviga samo še cena zaradi neke znane firme. Torej tista meja med kvaliteto in ceno je bistvo pri vseh oblačilih pa naj si gre za rokavice, kapo ali jakno.

Torej je nespametno vsakršno nabijanje da je Dainese boljši od Arlen Ness in Alpinestars od obeh in obratno???

Za vsakega se nekaj najde, tudi Probiker kombinezon se veselo prodaja...

:krneki:

moje mnenje pač...

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno je kombinezon Dainese ful fukiš, kot kateri koli drugi kombinezon, ki so po večini pisani kot novoletna jelka in brez vsakršnega smisla za dizajn. Vendar me je cena odvrnila od nakupa, ker ne dam tolko več €€ za enako kakovost kot jo dobim pri ostalih znamkah. Bi pa dal malo več kot sem pripravljen odšteti za tak kombinezon, vendar ne spet toliko več kot ga cenijo v trgovini, če me zastopte? :krneki:

...važno je da ne služite na koncu vi kombinezonu ampak kombinezon vam.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš za enako ceno vse možne znamke in modele kombinezonov, med njimi je tudi Dainese, kupim seveda Dainese,

ne klanfat, da je Dainese dražji od ostalih in da se tudi ime plača tudi po 200 Eur več, kataloško je to res in

povsem drži, vendar se ga da dobiti tudi ceneje kot so prvotno postavljene cene na trgu, samo potrebno je malo pobrskat in

kkšno kapljico "švica" spustiti!

Npr. Akrapo ima tudi navite cene, pa sem mnenja,

da ni nič boljši od ostalih loncev, ko gre za "slip on" izvedbe,

za celotni izpuh "od A od Ž" pa mogoče,

ampak je vseeno predrag!

Samo nekateri ga tudi dobijo za ceno ostalih znamk,

pa smo spet tam!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupit tisto, kar ti najbolj paše. Pa po možnosti od ene bolj priznanih znamk če finance dovoljujejo. Tako je najmanj možnosti, da fališ. Seveda se lahko dobi Dainese za enako ceno kot ostali, samo kaj pa če te potem reže v kolena ali pa ti ga pri ovratniku dvigne navzgor tako da mahedra? Osebno mi je lani padel v oči Alpinestarsov kombinezon. Priznana znamka, dober design. Ampak ko sem ga šel probat se mi je zgodilo ravno to, kar sem prej opisal. Nisem ponovil iste napake kot pri nakupu svojega prvega kombinezona in sem pač moral pogoltniti to, da nisem kupil kombinezona, ki sem si ga želel. No za sedaj ostajam na Beriku v katerem se super počutim in je tudi preverjeno kvaliteten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da tole še najbolj sem paše.

Koliko (potovalnih) endurašev, tistih, ki večinoma vozite po cestah, uporablja leder kombinizine. Nekako se ne morem odločit a bi kupil za zraven še leder opremo in se potil na soncu in ob nižjih temperaturah zmrzoval (nima dodatne podloge), ob enem pa nekoliko doprinesel k varnosti, čeprav nisem med najhitrejšimi in najdrznejšimi.

Na potovalnem enduru že tako nimam kaj iskati s kolenom po tleh kar je še dodaten nesmisel.

Me zanima kaj nosite, opažam da nas je precej na textilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj textil ze imam, ledra pa se nisem nosil, razen na eni gorski dirki izposojenega (7 let naza, pa se to le 10 min s cakanjem vred). Se tidi perfektno pocutim, samo odpade obcasno kolenckanje na sportaku.

Dvomi so za turing voznjo, koliko folka to sploh uporablja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na FZ1, touring vožnja, leder. Ni leder sam za kolenčkat. Se nekako bolje počutim v ledru, bolje čutim motor pod sabo, zic ne drsi, vse deluje bolj kompaktrno itd., itd.

Je pa res, da je malo neprijeten pri stopinjah pod 15.

V štacuno, navleči leder na sebe, usedi se na touring motor pa boš videl kako se boš počutil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da je malo neprijeten pri stopinjah pod 15.

Daš pa jakno in hlače od kakega bajsija čez leder :evilgrin:

Sicer pa, kakor si napisal: leder je zakon, samo včasih malo mrzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!