Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Pokliči jih ali pa jim napiši mail in se pozanimaj za ceno; niso zlatarji, posel pa obvladajo ...

hvala....gor nisem vedel za kaj se gre....nisem se pa spomnil da bi prejsno stran pogledal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Ma sem nekaj brskal tukaj pa nč našel, iskalnik tut ne... Torej...

Zanima me ali ima kdo podobne probleme kot jazst. Danes sem se namreč odpravil v neko trgovino odločen da kupim dainese kombinezjon. Probam zadevo in št. 52 mi je premajhna v ramenih. Probam 54 in mi je v ramenih prav, okoli pasa pa imam placa za en orenk nosečniški vamp! Kwa zdej? Jazst bi rad, da je kombinezjon "ulit" ne pa da sem ko v mehaniškem pajacu! A naj kupim ženskega ki je tiliran al kaj? Brez veze.

No moje vprašanje pa je ali kdo ve katera firma dela modele bolj za dolge in kumrne. Saj bi rad vsako probal, ampak kot veste je pri nas v SLO ena trgovinca na gorenjskem kjer prodajajo spidi, pol ena na štajerskem k prodaja spyke, ena tam za devetimi gorami in devetimi vodami, ena bogu za leđima, u glavnem lahko se furam 1000 km da bom lahko vsake firme vsaj kak model videl... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Ma sem nekaj brskal tukaj pa nč našel, iskalnik tut ne... Torej...

Zanima me ali ima kdo podobne probleme kot jazst. Danes sem se namreč odpravil v neko trgovino odločen da kupim dainese kombinezjon. Probam zadevo in št. 52 mi je premajhna v ramenih. Probam 54 in mi je v ramenih prav, okoli pasa pa imam placa za en orenk nosečniški vamp! Kwa zdej? Jazst bi rad, da je kombinezjon "ulit" ne pa da sem ko v mehaniškem pajacu! A naj kupim ženskega ki je tiliran al kaj? Brez veze.

No moje vprašanje pa je ali kdo ve katera firma dela modele bolj za dolge in kumrne. Saj bi rad vsako probal, ampak kot veste je pri nas v SLO ena trgovinca na gorenjskem kjer prodajajo spidi, pol ena na štajerskem k prodaja spyke, ena tam za devetimi gorami in devetimi vodami, ena bogu za leđima, u glavnem lahko se furam 1000 km da bom lahko vsake firme vsaj kak model videl... :krneki:

Če si dolg in suh, ti verjetno prav noben kombinezon ne bo kot ulit. Pač nisi "konfekcija", kot se reče. Kar pomeni, da boš morda pristal na kombinaciji hlač in jakne (eno 52 in drugo 54), ki se zapnejo skupaj ali pa boš kupil prevelik kombinezon in ti ga morda v Vranskem (INDE) zožajo. Čeprav slednje verjetno ni tako enostavno kot kakšnega skrajšat...

No, morda pa se motim in sploh nisi tako "izven mer" in ti bo kje še kaj prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, morda pa se motim in sploh nisi tako "izven mer" in ti bo kje še kaj prav...

Ma ja sej res nisem tko izven, samo tako zelo sem bil razočaran da mi Dainese ni sedel da sem se skoraj zjokal tam :alien1: Res, rad bi kupil dober kombinezjon, ampak če že dam tako velik denarja bi rad da mi je ulit. Pač rad kompliciram in mam zato sam s seboj kup problemov :whistle: Ampak spet ponavljam: kombinezjon ni malo denarja in ne kupuje se ga vsako leto... zeto moram pač probat več modelov različnih firm...

Kako je kaj z tisto Moto Pignolo v Gorici? Je res tako dobro založena? Bi blo fino več stvari na istem mestu probat in ta trgovina je po moje najbližja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja sej res nisem tko izven, samo tako zelo sem bil razočaran da mi Dainese ni sedel da sem se skoraj zjokal tam :alien1: Res, rad bi kupil dober kombinezjon, ampak če že dam tako velik denarja bi rad da mi je ulit. Pač rad kompliciram in mam zato sam s seboj kup problemov :whistle: Ampak spet ponavljam: kombinezjon ni malo denarja in ne kupuje se ga vsako leto... zeto moram pač probat več modelov različnih firm...

Kako je kaj z tisto Moto Pignolo v Gorici? Je res tako dobro založena? Bi blo fino več stvari na istem mestu probat in ta trgovina je po moje najbližja...

Moto Pignolo je prav tako za Dainese. Če si res iz Šentjerneja imaš pa do Gorice vmes še:

- TC Motoshop - Berik - Ljubljana

- TSC Laba - Alpinestars - Litija

- Autocommerce - Dainese - Ljubljana (ali MB, čeprav v drugo smer)

Torej ena (malce ovinkasta) pot, pa boš verjetno lahko kup stvari probal, od katerih nobena ni slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi jaz kupujem dvodelca (za naslednjo sezono), me zanima kako je kaj s sejmi? Slišal sem, da se splača it februarja v Nemčijo. Da majo ugodne cene. Pa me zanimajo vaše izkušnje. Na drugi strani sem namreč spet slišal, da cene zgolj navijejo in potem dajejo 'popuste' in na koncu je popusta par procentov. Verjetno pa je izbira vseh modelov in proizvajalcev.

Se za Dainese bolj splača v Italijo?

Pa na splošno, se splača z nakupom opreme počakati na januar (novi modeli kombinezonov itd.) ali ni nekega pravila in se splača zadeva kar kupiti, če dobiš v telih mesecih kak popust?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi jaz kupujem dvodelca (za naslednjo sezono), me zanima kako je kaj s sejmi? Slišal sem, da se splača it februarja v Nemčijo. Da majo ugodne cene. Pa me zanimajo vaše izkušnje. Na drugi strani sem namreč spet slišal, da cene zgolj navijejo in potem dajejo 'popuste' in na koncu je popusta par procentov. Verjetno pa je izbira vseh modelov in proizvajalcev.

Se za Dainese bolj splača v Italijo?

Pa na splošno, se splača z nakupom opreme počakati na januar (novi modeli kombinezonov itd.) ali ni nekega pravila in se splača zadeva kar kupiti, če dobiš v telih mesecih kak popust?

od 18-20. januarja se ti splača skočit v Padovo - velika izbira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi jaz kupujem dvodelca (za naslednjo sezono), me zanima kako je kaj s sejmi? ....

Evo, moje izkušnje iz sejmov: Munchenski je bil letos bolj tako-tako, nič posebnega in bolj boga izbira; v Padovi smo bili na petek, ko šele dobro štarta sejem - izbira res velika, cene kakor narajmaš, privlečejo pa italijanski trgovci vso robo (tudi modele izpred treh ali štirih let) na stojnice; na sejmih je tudi tako, da si težko vzameš čas in prostor ter pomerjaš in pomerjaš in se klamiš do nezavesti - da ugotoviš, če ti določen model ustreza po velikosti in te nikjer ne tišči; sam sem prišel nekako do sklepa, da je mogoče oktober in november pravi čas za nakup - cene so vsi nekoliko spustili, če greš v mototrgovino (katerokoli že), lahko v miru in brez naglice stvar probaš, je pa ponudba že verjetno nekoliko slabša kot v začetku sezone ...

Za Dainese pa ti lahko napišem po obisku trgovine v Gorici in Sistjanu ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ni nekega pravila in se splača zadeva kar kupiti, če dobiš v telih mesecih kak popust?

Če najdeš model, ki ti paše in po sprejemljivi ceni (popus), ne vidim zakaj bi čakal in riskiral, da ne boš dobil ali modela ali številke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram tole temo in se sprašujem zakaj nebi naredili tudi mi sejem rabljene motoristične robe.To se pravil lahko bi vsak od moto klubov organiziral takšno stvarco.

P.S

Če so smučarski in podobni sejmi z rabljeno opremo bi se verjetno takšen tudi prijel.

Samo razmišljam. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi jaz kupujem dvodelca (za naslednjo sezono), me zanima kako je kaj s sejmi? Slišal sem, da se splača it februarja v Nemčijo. Da majo ugodne cene. Pa me zanimajo vaše izkušnje. Na drugi strani sem namreč spet slišal, da cene zgolj navijejo in potem dajejo 'popuste' in na koncu je popusta par procentov. Verjetno pa je izbira vseh modelov in proizvajalcev.

Se za Dainese bolj splača v Italijo?

Pa na splošno, se splača z nakupom opreme počakati na januar (novi modeli kombinezonov itd.) ali ni nekega pravila in se splača zadeva kar kupiti, če dobiš v telih mesecih kak popust?

Če se ne motim imaš v AC-ji 20% popusta na kompletno kolekcijo Dainese, nisem pa ziher, pokliči in vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dons sem mel na sebi Berika velikosti 52, pa zaradi zgleda mal močnejših stegn, kombinezona (hlač) nisem mogel dost gor potegnit in ko sem se usedel na motor mi je v predelu med nogami preprečevalo, da bi se pomaknil čisto k tanku. Preprosto si predstavljate kot da maš hlače prenizko spuščene. Ščitniki so bili na pravi višini. Sicer so mi rekli da se bo verjetno zadeva raztegnila. Pa me zanima, koliko se ti kombinezoni sploh raztegnejo? Za eno konfekcijsko številko? Se pravi iz 52 na 53? Ker študiram, da bi probal kombinezon velikosti 54 (katerega pa žal ni bilo).

P.S.: Probal sem še Dainese velikost 52, ki pa je bil kar precej večji kot Berik, mogoče kar mal velik v primerjavi z Berikom, ne glede na to, da je iste številke.

Mater sem jezen ko ris. Kombinezon je bil tak ko treba - model in barve, samo številke ni blo večje.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dons sem mel na sebi Berika velikosti 52, pa zaradi zgleda mal močnejših stegn, kombinezona (hlač) nisem mogel dost gor potegnit in ko sem se usedel na motor mi je v predelu med nogami preprečevalo, da bi se pomaknil čisto k tanku. Preprosto si predstavljate kot da maš hlače prenizko spuščene. Ščitniki so bili na pravi višini. Sicer so mi rekli da se bo verjetno zadeva raztegnila. Pa me zanima, koliko se ti kombinezoni sploh raztegnejo? Za eno konfekcijsko številko? Se pravi iz 52 na 53? Ker študiram, da bi probal kombinezon velikosti 54 (katerega pa žal ni bilo).

P.S.: Probal sem še Dainese velikost 52, ki pa je bil kar precej večji kot Berik, mogoče kar mal velik v primerjavi z Berikom, ne glede na to, da je iste številke.

Mater sem jezen ko ris. Kombinezon je bil tak ko treba - model in barve, samo številke ni blo večje.

To je odvisno od kroja, očitno nisi dovolj "nizko nasajen". Probaj kakšen drugi berik ali pa drugo znamko pa bo morda bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dons sem mel na sebi Berika velikosti 52, pa zaradi zgleda mal močnejših stegn, kombinezona (hlač) nisem mogel dost gor potegnit in ko sem se usedel na motor mi je v predelu med nogami preprečevalo, da bi se pomaknil čisto k tanku. Preprosto si predstavljate kot da maš hlače prenizko spuščene. Ščitniki so bili na pravi višini. Sicer so mi rekli da se bo verjetno zadeva raztegnila. Pa me zanima, koliko se ti kombinezoni sploh raztegnejo? Za eno konfekcijsko številko? Se pravi iz 52 na 53? Ker študiram, da bi probal kombinezon velikosti 54 (katerega pa žal ni bilo).

P.S.: Probal sem še Dainese velikost 52, ki pa je bil kar precej večji kot Berik, mogoče kar mal velik v primerjavi z Berikom, ne glede na to, da je iste številke.

Mater sem jezen ko ris. Kombinezon je bil tak ko treba - model in barve, samo številke ni blo večje.

Jazst sem imel podobne probleme z Dainese in Berik. Enostavno mi ne pašeta. Kupil sem Alpinestars. Ulit! Kot bi ga naredil po naročilu. Mednožje na hlačah je natanko tam kjer bi moralo bit, lepo je oprijet čez pas, v ramenih ravno prav, skratka idealen! Poskusi še tega. Niso vsi modeli za vse, zato si moraš vzet kar čas. Jazst sem si vzel dopust in letal po celi sloveniji, da sem poskusil vse boljše firme in en kup modelov. Ne kupuje se oprema vsak dan ;)

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so mi rekli da se bo verjetno zadeva raztegnila. Pa me zanima, koliko se ti kombinezoni sploh raztegnejo? Za eno konfekcijsko številko? Se pravi iz 52 na 53? Ker študiram, da bi probal kombinezon velikosti 54 (katerega pa žal ni bilo).

Točno vem kaj te muči in kje ni bilo ok (imel sam enak problem). Ne bo se toliko raztegnilo. Pri večji številki ti bi lahko bil zgornji del prevelik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še dobro da ga nisem vzel potemtakem. Se bomo jutri še v Gorico zapeljal se pravi Pignolo, Braidotti Moto in Motosprint v Trstu pa da vidim situacijo tam ... če bojo mel kej ulitega zame. Pa mogoče še kje najdem takle Arlen Ness 3211 v rdeči barvi za ugodno ceno. Ni vrag če je vsak neki našel zase, da jest nebi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haku so mel za 606€ se mi zdi, kar je ceneje kot kaki naši dilerji s popustom. Na splošno so kar dobro spraznjeni. Pr barvah je tud problem. No, za kako Kawo al pa Suzo verjetno ne :)

edit: Aja, to pišem za Autocommerce v LJ.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haku so mel za 606€ se mi zdi, kar je ceneje kot kaki naši dilerji s popustom. Na splošno so kar dobro spraznjeni. Pr barvah je tud problem. No, za kako Kawo al pa Suzo verjetno ne :)

edit: Aja, to pišem za Autocommerce v LJ.

dainese mako je pri moto opremi znižan iz 900 na 600 evrov se mi zdi...upam da bo čez kakšen mesec še imel na zalogi kaj, ko bom v malo boljšem finančnem stanju... :)... mu pa piše da akcija za ta model velja do razprodaje zalog...

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazst sem imel podobne probleme z Dainese in Berik. Enostavno mi ne pašeta. Kupil sem Alpinestars. Ulit! Kot bi ga naredil po naročilu. Mednožje na hlačah je natanko tam kjer bi moralo bit, lepo je oprijet čez pas, v ramenih ravno prav, skratka idealen! Poskusi še tega. Niso vsi modeli za vse, zato si moraš vzet kar čas. Jazst sem si vzel dopust in letal po celi sloveniji, da sem poskusil vse boljše firme in en kup modelov. Ne kupuje se oprema vsak dan ;)

Kateri model od Alpinestars-a si pa vzel ? Alpinestars sem probal, pa se mi zdi kar vredu. (model Octane) :)

Katere kombinezone si še probal poleg Berik in Dainese, da ne bom letal po celi Slo.. Berik in Dainese mi ne odgovarja. (tišči v kolenih, ker so hlače prekratne, al pa veže v mednožju). Do kakšnega zaključka si prišel ? Kateri kombinezioni se po kroju najbolj približajo Alpinestarsu ? (so krojeni za bolj dolge in kumrne)

Je imel še kdo drug podobne probleme glede velikosti kombinezona? (183 cm, 70 kg), (po širini idealna 50, po dolžini bi bilo pa fajn ko bi bil 52). :hmm:

Torej, katera znamka ima temu primerne kroje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!