Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Kateri model od Alpinestars-a si pa vzel ? Alpinestars sem probal, pa se mi zdi kar vredu. (model Octane) :)

Katere kombinezone si še probal poleg Berik in Dainese, da ne bom letal po celi Slo.. Berik in Dainese mi ne odgovarja. (tišči v kolenih, ker so hlače prekratne, al pa veže v mednožju). Do kakšnega zaključka si prišel ? Kateri kombinezioni se po kroju najbolj približajo Alpinestarsu ? (so krojeni za bolj dolge in kumrne)

Je imel še kdo drug podobne probleme glede velikosti kombinezona? (183 cm, 70 kg), (po širini idealna 50, po dolžini bi bilo pa fajn ko bi bil 52). :hmm:

Torej, katera znamka ima temu primerne kroje?

Probal sem še IKS, ki mi nekako ni najbolje stal, Arlen Ness je bil v redu, ampak predrag (niso imeli nobenga cenejšega modela ki bi mi bil všeč), Spyke tudi ni bil slab, ampak mi je Alpinestars enostavno najbolj ustrezal. Sem šel pol drugi dan iskat, ko sem sprobal še vse ostale. Vzel pa sem model Ocatane. Mam pa 178 cm in 75 kg. 52 številka mi je čist prav.

Aja da ne bo raznih zamer in pomot. Itak da so kombinezoni teh znamk vsi vrhunske izdelave in brez dvoma zelo kvalitetni. Gre le za to, da človek najde zase najbolj ustrezen kroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, me nazaj iz IT. Da nardim na hitro poročilo. Prvo en info, ki bo prišel prav vsem, ki nameravajo narediti obisk Pignola - Pignolo trgovina je trenutno v prenovi in zaprta. Obratuje samo magazin čez cesto. Pa tudi v magazinu majo bolj ko ne sušo za številke 50/52. V konfekcijski 50 je mel samo belo Laguno Seco :( Pravi da bo trgovina odprta čez približno mesec dni. Takrat pride tudi nova zaloga. Novi modeli pa okoli januarja.

Nekaj smo še lazli po Trstu in naključje nas je zapeljalo v Dainese trgovino (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com). Dvodelci Laguna Seca razgrabljeni - samo še dva - črni in beli. :) Kljub temu sem zase našel vzel kombinezon Flanker in ko sem bil ravno pride delu še škornje Oxtar na 25% znižanju in rokavice. Cene najugonejše :) Odnos na nivoju! :worship:

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo nazaj se je v tej temi pisalo; v katero kemično čistilnico

nosite čistiti usnjene kombinezone (notranje/zunanje čiščenje), pa bi bil full hvaležen, če

to ponovno kdo napiše, naj raje seveda Lj z okolico!

Sem iskal pa nikakor ne najdem :headbang:

Pa koliko to približno košta/stane?

THX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dainese mako je pri moto opremi znižan iz 900 na 600 evrov se mi zdi...upam da bo čez kakšen mesec še imel na zalogi kaj, ko bom v malo boljšem finančnem stanju... :)... mu pa piše da akcija za ta model velja do razprodaje zalog...

Mako kombinezon je že zelo star model in ni več v programu DAINESE že 3 leta. Probaj ga dobit za precej nižjo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haku so mel za 606€ se mi zdi, kar je ceneje kot kaki naši dilerji s popustom. Na splošno so kar dobro spraznjeni. Pr barvah je tud problem. No, za kako Kawo al pa Suzo verjetno ne :)

edit: Aja, to pišem za Autocommerce v LJ.

Probaj v Mariboru DAINESE. Kolega ga je kupil še ceneje, ker imajo posezonsko akcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazst sem imel podobne probleme z Dainese in Berik. Enostavno mi ne pašeta. Kupil sem Alpinestars. Ulit! Kot bi ga naredil po naročilu. Mednožje na hlačah je natanko tam kjer bi moralo bit, lepo je oprijet čez pas, v ramenih ravno prav, skratka idealen! Poskusi še tega. Niso vsi modeli za vse, zato si moraš vzet kar čas. Jazst sem si vzel dopust in letal po celi sloveniji, da sem poskusil vse boljše firme in en kup modelov. Ne kupuje se oprema vsak dan ;)

Se strinjam s teboj, da je to včasih problem. Kolk dnarja si pa že porabil, da si obiskal trgovine po vsej SLO. Ene dobre rokavice si že zapravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s teboj, da je to včasih problem. Kolk dnarja si pa že porabil, da si obiskal trgovine po vsej SLO. Ene dobre rokavice si že zapravil.

Pravi Einstein.

Hint: in dobil (kupil) je en dober kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk dnarja si pa že porabil, da si obiskal trgovine po vsej SLO. Ene dobre rokavice si že zapravil.

Ne, ne, nisem. Imam starga Golf II namesto avta. Zelo malo dizla popije :naughty:

Je bil prijeten izlet, eno prijetno družbo sem sabo vzel in sva celo pot pela v avtu, pa na malčko sva šla in je blo prav luštno cel dan. Nič ni žal kolkrkol sem dal za pot. Važno da sem jazst zadovoljen z nakupom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj v Mariboru DAINESE. Kolega ga je kupil še ceneje, ker imajo posezonsko akcijo.

HAKU, je mislim da trenutno pri autocommercu znižan na 550 evrov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAKU, je mislim da trenutno pri autocommercu znižan na 550 evrov :D

če se ne motim, celo 515 €. na avtonetu pod oprema vpiši dainese in med zadetki najdi oglas za 515€, kjer je na sliki haku, prodajalec pa autocommerce...

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

nisem brala vseh strani, zato sprašujem...

katero firmo priporočate za malo močnejšo postavo? oz... a kdo dela kombinezone za človeka, ki ima kakšen kilogram preveč (torej da je malo širši)? :unsure:

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam eno vprašanje glede velikosti kombinezona, in sicer gre za kombinezon spyke...zanima me kolk so kaj številke od spykea drugačne od naprimer dainese (baje naj bi bil spyke manjši)...velik sem nekje 188 cm in težek 84 kg, pa mam nagledan en dvodelni spyke kombinezon z cifro 56, pa me zanima ali bi mi bilo to prav (vsaj približno če lahko ocenite), drugače pa mi je prav dainese 54 številka, ker ima kolega 52, pa mi je premali, ampak ne tak fejst (ga komot dobim na sebe, vendar me tišči če se skrčim ali sedim na motoru), tako da bi mi bil dainese 54, pomoje kot ulit...zdaj pa me zanima kako je s spykeom???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje glede velikosti kombinezona, in sicer gre za kombinezon spyke...zanima me kolk so kaj številke od spykea drugačne od naprimer dainese (baje naj bi bil spyke manjši)...velik sem nekje 188 cm in težek 84 kg, pa mam nagledan en dvodelni spyke kombinezon z cifro 56, pa me zanima ali bi mi bilo to prav (vsaj približno če lahko ocenite), drugače pa mi je prav dainese 54 številka, ker ima kolega 52, pa mi je premali, ampak ne tak fejst (ga komot dobim na sebe, vendar me tišči če se skrčim ali sedim na motoru), tako da bi mi bil dainese 54, pomoje kot ulit...zdaj pa me zanima kako je s spykeom???

katero firmo priporočate za malo močnejšo postavo? oz... a kdo dela kombinezone za človeka, ki ima kakšen kilogram preveč (torej da je malo širši)

To je relativno, no. A res ne bi šla poskusit pa videt? "mal širši", "primerjava številke glede na kolega" - ne pove dovolj, sploh pa ne za kombinezone, ki morajo biti oprijeti, ščitniki na pravih mestih itd... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje glede velikosti kombinezona, in sicer gre za kombinezon spyke...zanima me kolk so kaj številke od spykea drugačne od naprimer dainese (baje naj bi bil spyke manjši)...velik sem nekje 188 cm in težek 84 kg, pa mam nagledan en dvodelni spyke kombinezon z cifro 56, pa me zanima ali bi mi bilo to prav (vsaj približno če lahko ocenite), drugače pa mi je prav dainese 54 številka, ker ima kolega 52, pa mi je premali, ampak ne tak fejst (ga komot dobim na sebe, vendar me tišči če se skrčim ali sedim na motoru), tako da bi mi bil dainese 54, pomoje kot ulit...zdaj pa me zanima kako je s spykeom???

edina šansa je da probaš, meni pri 174 cm in 74 kg niti slučajno ne pašejo iste cifre pri različnih firmah! prebaj da ne boš potem jamral!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

nisem brala vseh strani, zato sprašujem...

katero firmo priporočate za malo močnejšo postavo? oz... a kdo dela kombinezone za človeka, ki ima kakšen kilogram preveč (torej da je malo širši)? :unsure:

hvala

Seos,če želiš kombinezon po telesu in ščitnike na pravem mestu ti priporočam firmo .....PM lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina šansa je da probaš, meni pri 174 cm in 74 kg niti slučajno ne pašejo iste cifre pri različnih firmah! prebaj da ne boš potem jamral!

sej itak da bom probal ja, samo sem pač tak okvirno mislil, če ve kdo približno vsaj malo kak so kaj mere za spykea...drugač pa mam roke in noge v sorazmerju s telesno višino, tak da verjetno ne bi potreboval kakšnih podaljšanih rokavov in podobno...samo cifra mi mora pasat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO

Karkoli ti kdo tu napiše glede števikl in tipov kombinezonov pa višine, širine, teže ti to

nič ne pomaga, ker vsaka firma ima še različne modele, ki nikakor niso enaki po dimenzijah

tako, da direktiva do prvega prodajalca pa probaj tisto, kar si si tudi zamislil/-a!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

nisem brala vseh strani, zato sprašujem...

katero firmo priporočate za malo močnejšo postavo? oz... a kdo dela kombinezone za človeka, ki ima kakšen kilogram preveč (torej da je malo širši)? :unsure:

hvala

RACING - Jožef Borko s.p., Kurirčkova 37, 2204 Miklavž na Dravskem polju, Tel: 02/629 28 21.

Zelo čvrsto sešije, lepo ukroji po telesnih merah, izbereš lahko vse od deebeline, tipa in barve usnja naprej; protektorje vgradi po željah; s tem, da Dainese ponuja možnost nakupa profesionalnih protektorjev, ki jih oblečeš pod kombinezon (vsake znamke).

Sicer so bili komentarji, da niso tako lepi, vendar je odvisno od stranke; preverjeno mu je stranka prinesla en Dainese kombinezon, povedala kaj želi drugače narejeno glede na to, kar je imel v trgovini in ven je prišel ultra lep kombinezon, ki stoji perfektno (še lepše kot marsikatera zveneča znamka).

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cca. 30.000 km prevoženih z IMOB kombinezonom sem zelo zadovoljen z kombinezonom...edino na zadrgi sem odtrgal tisti haklc za vlečenje gor & dol, pri boljši polovici pa ni bilo tega problema ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino na zadrgi sem odtrgal tisti haklc za vlečenje gor & dol, pri boljši polovici pa ni bilo tega problema ;)

Pri mojem Dainese se je to tudi zgodilo tako, da to ni neki bau bau, če dobro izdela/skroji ni panike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: popravite me, če se motim... ampak skrivnost kombinezona je v šivih (kje so postavljeni, kako so obrnjeni, kvaliteta itd). Tko da če mojstre nekaj zašije po meri še ne pomeni, da je to kvalitetno (naprimer...... Bog ne daj..... ob karambolu).

Pri prejšnjem kombinezonu je šiv na boku postavljen ravno tam, kjer se v primeru padca dričaš... in valda mi je šiv popustil. (firme pa ne izdam :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO

Karkoli ti kdo tu napiše glede števikl in tipov kombinezonov pa višine, širine, teže ti to

nič ne pomaga, ker vsaka firma ima še različne modele, ki nikakor niso enaki po dimenzijah

tako, da direktiva do prvega prodajalca pa probaj tisto, kar si si tudi zamislil/-a!

sej vem da niso enaki, zato pa sem rekel, če ma kdo kakšne izkušnje z spyke-i, in kakšno primerjavo med številkami dainese kombinezonov in spyke...

ps: sem zaenkrat še kar moški spol hehe

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!