Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

Ve kdo kje bi se dalo kupit povišano šipco?

Kej v tem stilu

ko dobim vrnjen katalog od bikeit bom pogledal če ima airblade www.airbladeracing.com kaj ker na netu ni vseh modelov. za kateri letnik iščeš in navadno ali factory?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem najdu eno trgovino ki naj bi mela MRA, tko da jih bom v ponedeljek kontaktiral pa da vidmo. Se mi gre za to da je iz Slovenije, da videm zadevo v živo al pa še bolš na motorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok mam že prvi resen problem

Danes mi pras*ca ni hotla užgat zjutraj pa sem še enmal verglal in se je začel ponavlat en tak zvok kot, da bi zobniki pr štarterju preskakoval. No pol sem še en cajt probavu in zadeva še zmer skače, prvič obrne mašino potem pa začne skakat(in pokat). To je tko že ene parkrat naredel, sam je motor pol upalil in ko je bil enkrat topu je užgalo iz prve.

Poklical sem lokalnega mehanika, ki mi je povedu da naj bi šla neka sklopka zaganjača(neki tazga), da je pač to treba menat. Da obrne pri toplen motorju ker je pač tolk lažje obrnt mašino. Cena tega naj bi bila cca 70-80k(jao meni nove gume).

A kdo ve če se da to mogoče kako popravit, al pa če se kje dobi kašna cenejša varijanta. Ker drugače bo to treba kupit, pa bom jokov še kak mesec al pa dva za novimi gumami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem najdu mal informacij o tem pa cene tukej

"If you can hear your starter motor spinning but the engine is not turning over, the sprag clutch assembly has failed.

The hard starting nature of some V990s causes a tremendous strain on this assembly. The sprag clutch is a unidirectional starting system which prevents grinding the starter. Unfortuantely, this assembly is also very susceptable to damage if the starter is run over and over again while attempting to start an unwilling engine."

Najbl me pa to jebe k mislem da sem prispeval k temu da je crkenlo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem najdu mal informacij o tem pa cene tukej

"If you can hear your starter motor spinning but the engine is not turning over, the sprag clutch assembly has failed.

The hard starting nature of some V990s causes a tremendous strain on this assembly. The sprag clutch is a unidirectional starting system which prevents grinding the starter. Unfortuantely, this assembly is also very susceptable to damage if the starter is run over and over again while attempting to start an unwilling engine."

Najbl me pa to jebe k mislem da sem prispeval k temu da je crkenlo :D

Živ!

Če mene prašaš daš to lepo enmu drejarju podrejat...Če se je res tako izrabla...Drugače pa je tudi meni danes po skoraj 3ehtednih spanja malo težko vžgala...Bo treba večkrat mal zakurblat.

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podret, pogledat kaj je narobe in če je res samo tale obroč daš drejarju popravit ali novega naredit.

Mogoče še bolj ugodna varijanta pa je, da pogruntaš kako se tej zadevi reče po švabsko in odsurfaš na ebay. :)

Če nimaš pravega orodja zna biti malo problem podret, sploh magnet, kolikor vidim po skici. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsake informacije o cenejši izvedbi bi ble zelo dobrodošle, bi padali platoji :)

e-Bay ? Mislim, da bo 'anlasserkupplung' prava stvar, nisem pa 100%...

Jeba je, ko maš motor z dušo... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu sem na netu, ubistvu sem najdu na forumu 6 strani tem o tem :D, to je zlo pogost problem pri motorjih z dušo in sicer se to zgodi če predolgo verglaš in jst sem tole več kot presegu zaradi mojega neznanja, tko da sem sam kriv da je šlo in ne znamka motorja :)

Enkrat nisem opazu da mam v prvi ko je bla tačka dol pa sem si dajov duška s štarterjem, pol neko mrzlo jutro je bla tud fešta po štarterju, tko da sem si kar sam kriv :)

Če komu koristi v bodoče, k sem glih prebral pol interneta, paše tudi ta "Sprag Clutch" od ducatija 748/916/996 in pa nezga bmwja, sam nisem najdu ker model in vse so ceneje kot od aprilije :)

(da se jo pa tud popravit, ampak treba najprej pogledat kolk škode sem pol še dans naredu ko je bla spet starter-parti :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kot sem ti napisal je najbolje da daš kakemu majstru ki se s tem okvarja, zadevo obnovit...Kolikor je meni znano se daje tudi avtomobilske štarterje obnavljat in ni to nič takega...Če se boša zdeve lotil sam pa me pokliči, ker mene tud zanimam kako to zgleda :) ...LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba je, ko maš motor z dušo... :P

D.

A si malo :devil: ? Kaj se pa oglašaš, saj imaš tudi V2 motor :lol: (ima tudi dušo, samo poreklo ga je..) :grim .

@dolenc; najbolje je vzeti original del, ker čez cajt opaziš, da se ti splača, ker ne boš kupoval 2x. Če paše od

drugih Dučetov gor, probaj s tem, ker vsak del dotraja in če boš nekaj "flikal" skupaj boš čez cajt spet v delavnici.

IMHO: raje sedaj porihtaj motor, ker je itak šele začetek sezone in se BP furaj do konca leta, pa do idealnih temperatur

je še en cajt tako, da boš do takrat že imel nove gume za svojo RSV-ejko.

Zelo dober mehanik, ki tudi popravlja motor z dušo je J.Primec na Vič-u, ki je imel že kar nekaj dela s starimi modeli

Mille in jih tudi uspešno porihtal ali pa Simon iz Labe v Litiji.

lp

PF

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se zavedam tega in bom tud tako naredu, sam mal je bil finančni šok na začetku, moji 2 mesečni plači gresta :D. Mehanika mam že izbranga, tud lastnik aprilije, tako da mu kr zaupam.

Se pa baje splača tale del od ducatija vzet, ker naj bi bil identičen, malenkost bol kvaliteten, pa tapomembno cenejši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenc!

Te sklopke crknejo samo zato ker se vzmet ki drži valjčke skupaj s časom raztegne in sklopka tudi pod obremenitvijo iz prave smeri (karad je obremenitev iz smeri štarterja) preskakuje. Obstaja rešitev da se zamenja samo vzmet z vzmetjo iz enih semeringov.

Menda pripomorejo k tem okvaram predvsem verglanje motorja na silo kadar noče palit, prazen akumulator, dirkalni čipi. V glavnem vsakič ko zabije motor nazaj (neuspeli štarti) so obremenitve na to sklopko zelo velike.

Tle maš link pa preber.

http://www-ccrma.stanford.edu/~peer/Duc/duc-spragSpring.html

Edina slaba stvar te zadeve je, da ko imaš enkrat zadevo podrto (sneti je treba vztrajnik) se splača zadevo zamenjat z novo, ker je precej enega dela s tem vztrajnikom + menda gre težko iz osi ker je zapopan z ta zelenim locktightom in je treba kar fejst podkurit da se losa.

Ducatijev del je popolnoma isti!!! Samo pol cenejši.

Verjetno tudi mene v kratkem čaka tale menjava, ker se mi zdi da občasno slišim simptome (preskok valjčkov).

Kdo ti bo pa menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem sem že vse to prebral. Ampak če verglaš pa res na polno, pa lahko pride do poškodbe, pol pa niso sam vzmeti. Sej bi pogledal, pa baje je tist blok zelo teško dol dobit in si bo treba čas uzet, če bom sploh sam pogledov.

Dal bi pa rihtat Jeršinu iz Novega mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kje bi se dalo kupit povišano šipco?

Kej v tem stilu

7.jpg

Tudi jaz iščem tako, le da za letnik 2004 - zaobljeni double-bubble. MRA ima preveč oglate...

Kdo ve, katere znamke je ta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tiste sklopke starterja, del ducatija ima številko 70140071A, cena naj bi bila cca 130eu, med tem ko od aprilije (ista stvar, oznaka AP0659110) košta cca 270eu, cene sem našel na internetu, lahko da so pri nas kaj drugačne, bom zvedel v ponedeljek :).

Glede popravila, če je tko da kaže znake utrujenosti, se potem tiste vzmeti bol nategne pa je vredu, v mojem primeru k sem jo pa siguren oreng načel, bom pa raj kar zamenu.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz iščem tako, le da za letnik 2004 - zaobljeni double-bubble. MRA ima preveč oglate...

Kdo ve, katere znamke je ta?

Če se ne motim je ta vizir znamke PUIG..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da bo res, ker majo take oblike.

2007_Puig_Racing_Windscreens_Carbon_Look.jpgpuigscreensmoke.jpg

Cena $76.99-86.99, v tej trgovini, se pravi bo pri nas tolk v evrih. Kje se dobi pri nas bo pa kdo drug povedu k ve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej k mam glih čas na šihtu, sem najdu še kje se dobi, v lojzu.de :)

Cena za aprilijo 04l naprej je 64,95eu(se mi zdi kar vredu).

Za tastaro bi blo treba pa vprašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!