Skoči na vsebino

Honda VFR 750/800 (+VTEC)


Noise

Priporočene objave

Jaz bi se raje za VFR-ko odlocil, ker imas za Hondo vsaj nekaj ornk servisov, za Triumpha ga pa mislim, da sploh ni :hmm: .

Drugace sta pa oba motorja zelo :OK: .

Kupi si tistega, ki ti je najbolj vsec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K. zdaj je rezultat 1:1 :? :D

Mišljeno je bilo bolj iz prakse,oziroma argumenti pro-contra.

DAN

Tu imaš eno primerjavo na Motorboxu:

Confronto sport touring

na kratko pa nekako takole:

Triump Sprint; motor ++, aerodinamika AC +, končna izdelava - , zavore - občutek,dolg prazen hod ročice -

Honda VFR; pozicija sedenja +, dobra ciklistika, ovinki cestna vožnja +, ABS ++, moteč prehod VTEC sistema ver 2005 - , nekoliko večja poraba -,

o Ducatiju pa z Italijani itak nima smisla razpravljat in je potrebno vzeti malo z rezervo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja,sicer srce je pri vfr,vedno pa še najdeš kakšno alternativo ki ti je primerna :) :?

Aha,gume.Trenutno D207F in D220R,ta kombinacija mi najbolj ustreza vloženo/dobljeno,pri zunanji temp.nad 22-23 stopinj gre komot na koleno,ko je pa hladno pa se nimaš kej zaj....,itak .)

Zdržijo mi pa tam do 6K,vozil sem tudi D207F/D207R pa ni zdržala 4K,kar cenovno ne drži vode :BUA:

Dobro so se mi obnesle tudi Pirelli Dragon,odličen oprijem,trajnost 6K,vendar dražja varianta :?

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji VFR-ki so bile gor Bridgestonke BT-020.

Vozil sem se v mesecu aprilu, ko se temperature zraka in asvalta niso bile pretirano visoke. Pa so se gume zelo dobro drzale ceste.

Tudi, ce je bila cesta mokra ni bilo problemov.

Drugace pa tudi zelo Metzelerke Z6 hvalijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno mam gor Metzeler M4 katere so tudi pri 15 stopinjah držale do kolena in pobrušenih tačk...vendar pa mi je kovinski del v zadnji gumi napovedal zamenjavo gum...zaradi tega sprašujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

[attachmentid=88988]

moja VFR je sedaj obuta v Bridgestone BT014, :OK:

prej sem imel Metzeler T3? mislim da so ta nove :OK:

pred tem pa Dunlop!! :BUA:

Poskusiti bo se treba kaj drugega, ampak Bridgestone

je zelo dobra guma!!!

post-13491-1167571724_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje rabim kratek nasvet! Odločam se namreč za nakup nove Honde VFR 800 imam pa dilemo z ABS ali brez. Čeprav sem v vseh motorističnih letih zamenjal že veliko motorjev, še nisem imel motorja z ABS-om in me v tej zvezi zanimajo izkušnje oziroma priporočila lastnikov te Honde z ABS-om. Mogoče se motim ampak je verjetno dejstvo, da ABS potrebuješ v res izjemnem primeru, pa še takrat mora biti motor v vožnji naravnost, ker po mojem mnenju če si v nagibu, delovanje ABS-a lahko povzroči zdrs kolesa in posledično padec. Nekje pa sem zasledil, da je pri ABS modelih zaradi slednjega daljša zavorna pot na suhem vozišču. Kaj je res in kaj ni oziroma kaj je boljše in kaj je slabše? Jaz še vedno stavim največ na to, da je potrebno svoj motor spoznati do te mere, da veš kje so njegove skrajne meje tudi pri zavornih učinkih, ko so le ti na meji blokiranja. Svetujte mi iz izkušenj kako se naj odločim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje rabim kratek nasvet! Odločam se namreč za nakup nove Honde VFR 800 imam pa dilemo z ABS ali brez. Čeprav sem v vseh motorističnih letih zamenjal že veliko motorjev, še nisem imel motorja z ABS-om in me v tej zvezi zanimajo izkušnje oziroma priporočila lastnikov te Honde z ABS-om. Mogoče se motim ampak je verjetno dejstvo, da ABS potrebuješ v res izjemnem primeru, pa še takrat mora biti motor v vožnji naravnost, ker po mojem mnenju če si v nagibu, delovanje ABS-a lahko povzroči zdrs kolesa in posledično padec. Nekje pa sem zasledil, da je pri ABS modelih zaradi slednjega daljša zavorna pot na suhem vozišču. Kaj je res in kaj ni oziroma kaj je boljše in kaj je slabše? Jaz še vedno stavim največ na to, da je potrebno svoj motor spoznati do te mere, da veš kje so njegove skrajne meje tudi pri zavornih učinkih, ko so le ti na meji blokiranja. Svetujte mi iz izkušenj kako se naj odločim.

Poglej!

Čisto resno je stvar takšna.

Lani poleti sem imel nesrečo ker nisem mogel pravočasno ustaviti in sem se zaletel v pred menoj vozeče vozilo.

Zmanjkalo mi je mogoče čisto malo zavorne sile ...

V bolnici sem se spraševal kaj bi bilo če bi imel CBS in ABS :blink:

Raje se vprašaj prej :OK:

Čes si lahko privoščiš si kar kupi ABS CBS imaš itak serijsko.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si trenutno nebi omislil abs-a ker pač trenutno mislim,da je nepotreben balast :? Že cbs dela odlično in se mi zdi,da je dovolj :)

Vendar,ko sem se pa pogovarjal z Leganom,ravno o abs na hondi,pa pravi da je zakon,dela zelo natančno in takrat ko mora!Sicer pa.ko si v nagibu nikoli ne bremzaš na polno,mar ne :blink: če pa že se pa z veliko verjetnostjo zbudiš v jarku :( Sicer ne vem kako abs dela pri ekstremni uporabi-nagib in itd.,vendar če te to reši jarka si zmagovalec in je tista razlika v ceni zanemarljiva.

Konec koncev se moraš odločit sam,ker boš dobil odgovore za in proti,dinarčki so pa samo tvoji .)

Dober nakup ti želim in welcome to VFR club :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debata o ABS

moje skromno mnenje: vzemi z ABS. bolje da ga imas in ne potrebujes kot obratno. glavo imas eno, denar lahko zasluzis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozravljeni!

Mene zanima kako je z zadnjim sedežem na vfr 2004 po slikah sodeč ga nima ali se motim?

Lp

In kje si prišel na idejo, da eden boljših touring motorjev nima zadnjega sedeža? :?

Seveda, da ga ima, pa še pokrov dobiš zraven :devil:

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri, mene zanima, če ima kateri "inštaliran/zmontiran" 12 V vtikač

Louis

Bi ga dal kar pod zic...?? Potem lahko polnim GSM/GPS tudi med postankom, pa še "varno" bodo spravljeni pod zicom... Ali???

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je problem :? ti sam navali,tudi če ti ne bo všeč,boš stran vrgel samo 12€ .)

kaj je fantje tu vsi govorite o vfr-kah a ma kir kiro za prodat 04-05 saj vem da tema ni za tu če mi pa noben ne odgovori ali pa res nobene ni za prodat sem že avto net100x obrno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je fantje tu vsi govorite o vfr-kah a ma kir kiro za prodat 04-05 saj vem da tema ni za tu če mi pa noben ne odgovori ali pa res nobene ni za prodat sem že avto net100x obrno

Jest vem za eno, ki se prodaja na AS-u.

Lastnik je prodajalec Dejan.

Motor je rdece barve L.04 leovince, original stranski kovčki in givi zadnji.

lp

post-2720-1173765224.jpg

Popravljeno . Popravil thonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kateri original stranske kovčke na VFR?? Bi lahko PROSIM prilepil sliko z montiranimi in od-montranimi kovčki!?? Dam za :beer2:

Pa še ena zadeva... kar se tiče 12V vtičnice za pod zic... teško bo... prostora skoraj ni dovolj! Kak predlog-rešitev-slika? :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enako tudi tam kupljeno,... pod zic bi jo, ker lahko stvari polniš pod zicom, tudi ko te ni pri motorju...

Nisem zasledil, da bi bila ta zadeva vodotesna.. a je?? Ti jo imaš v plastiki?

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kateri original stranske kovčke na VFR?? Bi lahko PROSIM prilepil sliko z montiranimi in od-montranimi kovčki!?? Dam za :beer2:

LP

Givi. Meni so dobro služili. Veliko prostora za na ture in snemljivi, kar je praktično, ko greš kam spati.

post-333-1173806741_thumb.jpg

post-333-1173806764_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obeh slikah je moja boljša polovica.Tu je še ena z mojo malenkostjo in druga, kjer je VRFka na turi v južni Italiji. Na drugi slikci se vidi Givi šipca in prtljažniček na top caseu.

VFRka je zdaj že zgodovina, spomini nanjo in na potepe po Grčiji so pa ostali.

post-333-1173896207_thumb.jpg

post-333-1173896288_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!