Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Zanima tudi kaka varjanta na gorenjskem....

Sama ga sicer tercjansko pucam sam kake 2x na leto...nic kaj pohvalno, saj vem.....

A vseeno...ce kdo koga pozna v 04, da mi nekdo popolnoma ocisti znotraj+ zunaj..... pa da tako.... dobro naredi in to.....

Lp :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VZDRŽEVANJE USNJA Sam svoj (najcenejši) mojster!

Ena varianta je sledeča:

Ga opereš z vodo in kakšnim detergentom (ve se s kom mame perejo). Potem pa je tukaj telefon, kjer naročiš izdelek in ti ga pošljejo v kastelc:

Artikel:

LEDERPUR Eden je 8,30 EUR, drugi (od drugega proizvajalca) pa 11 EUR

FEJO Trade Zg. Hoče

031-830-789

02-331-8-77-38

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo fajn videti kakšen before pa after kaj ta stric slevec zna narest kar se tiče čiščenja, barvanja...

bom javu, ko bom oddal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Sam moj kombi bi res rabil temeljito čiščenje in impregniranje....kakšen telefon od tistih v Domžalah?

se uhka zmenva in greva skupaj ... zravn je oštarija :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo fajn videti kakšen before pa after kaj ta stric slevec zna narest kar se tiče čiščenja, barvanja...

Ali ima kdo kakšno sliko kombinezona pred in po čiščenju ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

oddal v čiščenje v Domžale :whistle: ... zdj pa čakam, da vidmim kk bo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti mausi....da neuma mogla po nove kombinezone :evilgrin:

ko jih bova šla iskat ... bodo kot novi :naughty: (upam) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, cel usnjen motoristični kombinezon sem letos pred zimo enostavno opral s toplo vodo in šamponom za lase. Zunanjost in tudi notranjost. Čisto enostavno z gobo za pranje avtomobila, ogromno pene, vode sem ga zdrgnil zunaj in znotraj, ga s tušem splahnil in ga pustil v sobi na sobni temperaturi, da se je posušil. Po treh dneh ko je bil suh, sem ga 2 krat premazal z neko kremo za nego usnja, ki sem jo kupil v Luisu, ko nek vosek z vonjem po medu. Vsak premaz sem pustil 1 dan gor, potem pa ga spoliral. Evo, kombinezon je kot nov. Notranjost diši, o vonju po švicu ni več sledu in je to, to. Kemična čistilnica MB pa ti ne garantira nobenega rezultata, ker to čistijo z nekimi kemikalijami, podpisati moraš izjavo, da če oni karkoli zajebejo niso nič krivi, torej da sploh za nič ne odgovarjajo, kasirajo pa 70 eurov. Tako da kar pogumno se lahko te zadeve sami lotite doma, verjamem pa da lahko doma to narediš veliko bolje kot v neki kemični čistilnici, kjer jih boli kurac za izdelek, samo da pokasirajo svoj denar!

Ob tem sem si opral tudi čelado, škornje in rokavice, vse je kot novo!!!!

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . verjamem pa da lahko doma to narediš veliko bolje kot v neki kemični čistilnici . . .

me too .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me too .)

100 % bolje, ker v kemični ga sploh ne operejo, ampak se igrajo z njim z raznimi kemikalijami, kot je perkloretilen in podobne, ki so seveda tudi agresivne za plastiko, tako da ti lahko še ščitnike, ki so zelo pomembni v kombinezonu zjebejo, pa niti opranega kombinezona nimaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 % bolje...

Prosim povej, kam si namočil kombota. Ker sem polet enkrat ružil po dežju, pa sem se lotil na enak način. Samo tista banja (v kateri so me kot mulca kopal :lol1: ) je premajhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je navadna kemična čistilnica...eno pa je stric, ki se ukvarja izključno z popravilom in nego usnja ;)

Pozabljaš, da ni dovolj samo nega in popravilo usnja. Usnjen del kombinezona je najlažje očistit, to zna vsako dete. kaj pa raztegljivi deli in notranjost, če je nesnemljiva?? To je bolj pomembno očistit, da ti notranjost lepo diši in je čisto. Zunaj leder obrisat z vlažno krpo in ga impregnirat z zato namenjenimi produkti ki jih lahko kupiš kjerkoli pa zna tako kot sem napisal vsak otrok... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim povej, kam si namočil kombota. Ker sem polet enkrat ružil po dežju, pa sem se lotil na enak način. Samo tista banja (v kateri so me kot mulca kopal :lol1: ) je premajhna.

Nisem ga namočil, enostavno sem si naredil stojalo, da sem ga lepo obesil tako, da so bile hlačnice odprte in sem ga z gobo opral zunaj in znotrej, s tušem splahnil, spet obesil in ga pustil da se posuši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš, da ni dovolj samo nega in popravilo usnja.

Nisem pozabil na to :grrr . Ciljal sem na to, da v kemičnih čistilnicah ponavadi delajo po liniji najmanjšega odpora....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je navadna kemična čistilnica...eno pa je stric, ki se ukvarja izključno z popravilom in nego usnja ;)

To sem tudi sam mislil napisat. Se strinjam, da kemične čistilnice, po sili najmanjšega odpora, kombinezon očistijo in tudi marsikatero stvar uničijo.

Mislim, da omenjeni stric, očisti usnjeni kombinezon strokovno in natančno.. sicer pa, sedaj je škoda besed, ko bo očiščeno (dal sem tudi škornje), bomo lahko komentirali zadeve. Do sedaj še nisem zasledil slabe besede. Po videnem kombinezonu, ki je bil obešen pri njemu, lahko samo :worship: nardim.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi sam mislil napisat. Se strinjam, da kemične čistilnice, po sili najmanjšega odpora, kombinezon očistijo in tudi marsikatero stvar uničijo.

Mislim, da omenjeni stric, očisti usnjeni kombinezon strokovno in natančno.. sicer pa, sedaj je škoda besed, ko bo očiščeno (dal sem tudi škornje), bomo lahko komentirali zadeve. Do sedaj še nisem zasledil slabe besede. Po videnem kombinezonu, ki je bil obešen pri njemu, lahko samo :worship: nardim.

Enako lahko rečem za svoje delo. Po končanem čiščenju kombinezona se lahko samo :worship: !

Pa je bilo VELIKO ceneje! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako lahko rečem za svoje delo. Po končanem čiščenju kombinezona se lahko samo :worship: !

Pa je bilo VELIKO ceneje! :whistle:

sicer nima smisla to dopisovanje .. ampak ... beseda ceneje je zelo relativna .. med tem časom, lahko precej več zaslužim, kot pa bom plačal ... pa lahko študiraš, kaj je ceneje ... :whistle:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!