Skoči na vsebino

Kawasaki KLE 500


BRANE

Priporočene objave

Jaz sem ga lani obul v dunlop trailmax tr91. Brez pritožb, špica gume  B)

Na cesti še niso zdrsnile.

Skupaj z montažo sem dal 170€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej vozil Metzeler Tourance, zdaj pa Heidenau K60. Na asfaltu se da z obema do tačk, na makedamu ali terenu pa je K60 veliko boljša. Aja pa Tourance je bolj tiha od K60.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozna morda kdo KLE, ki se prodaja v Sevnici? 2005 letnik, srebrn?

 

KLE-ja ki se prodaja nažalost ne poznam, ampak če ga je lastnik vsaj 1x letno poservisiral (zamenjal olje in filter) in imel nek odnos do motorja, z njim vrjetno nebo kaj narobe. Ko sem kupil svojega ni imel potrjene servisne knjige (razen 1000km), še prve svečke, prvi zračni filter,... , vprašanje na koliko je bilo menjano olje in filter, ampak motor dela kot urca. Edini problem ki sem ga do sedaj imel je bil crknjen akumulator in regulator.

 

Če se odločaš za nakup, je najbolje da greš pa ga pogledaš/sprobaš. KLE ima zelo zanesljiv motor ki ni preveč navit in s tem preobremenjen.

 

Če rabiš še več informacij vprašaj ali preglej:

Advridier tema 1

Advrider tema 2

HUBB Forum

Wilddog forum

BJBikers (južni sosedje)

 

Lp!

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se komu sanja kateri proizvajalci izdelujejo nosilce za stranske kovčke? Hepco & Becker hoče 180€ za njihove  :BUA:

 

Kupujem kovčke + nosilce in nihče ne izdeluje nosilcev... Pašejo mogoče gor za kak drugi motor?

 

Kovčki so mi pa teli všeč --> http://konvoi.ro/3-coburi-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker so pritrditvene točke za vsak mototor drugačne. Cenejša varianta je lahko samo DIY precej v tejle temi. "prelistaj" mogoče dobiš kakšno idejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja še SW-Motech ampak je cena 220€ za nosilce :BUA: :BUA:

 

Na horizons unlimited je bilo govora o Five star nosilcih ampak jih nikjer na netu nism našel, tukaj je nekaj slik. Nosilci za kak drugi motor direkt ne pašejo, z "malo predelave" bi pa vrjetno šlo.

 

Mislim pa, da če hočeš priti poceni skozi, je najbolje da narediš nosilce sam ali pa kak lokalni mojster.

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Five star sem zasledil tudi sam. Čudna firma je to. Največ njihovih izdelkov sem našel na nemškem in britanskim ebayu. Seveda nič za kle. So pa najcenejši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te slučajno zanima, prodajam kovinske kovčke za 40 eur, ampak brez nosilcev. Jaz sem imel to na svojemu KLE, vendar sem nosilce poškodoval do nepopravljivosti. Nosilci so bili pa zelo enostavno doma narejeni. Mogoče lahko še kje najdem kakšno sliko teh nosilcev...

 

Prebrskaj tukaj za slike kovčkov http://www.motosvet.com/tabla/topic/1063-top-case-kovcki-in-nosilci-torbe-itd/page-76#entry1993735

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdravo

Lastim kle letnik 2002. Kupil sem ga pozimi. Sedaj se skupaj voziva že 3100km od začetka sezone. Imam pa problem zdi se kot da bi iz fergazerjev nazaj proti zračnemu filtru metalo bencin..danes to vzamem narazen in ugotovim, da je to tudi res, kajti filter je premočen v z bencinom!?. (včasih je tudi glasno počilo pod tankom sepravi vrjetno v filtru IN NE ZADAJ NA AVSPUHU). V glavnem zadevo sem razdrl in me sedaj zanima kaj bi lahko bilo narobe, če je morda imel gdo podobno okvaro..in tudi če gdo pozna kakšnega dobrega mehanika v okolici Ptuja (NE motosvet,motospirit itd)

Hvala

Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..in tudi če gdo pozna kakšnega dobrega mehanika v okolici Ptuja (NE motosvet,motospirit itd)

Hvala

Jure

 

Pozdravljen Jure!

 

Na Ptuju imaš vrhunskega serviserja in sicer Motocenter Habjanič. V Žabjeku ima servis.

Pokliči pa povprašaj kako je z servisom za Kawasaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Jure!

 

Na Ptuju imaš vrhunskega serviserja in sicer Motocenter Habjanič. V Žabjeku ima servis.

Pokliči pa povprašaj kako je z servisom za Kawasaki.

Hvala za hiter odgovor!

Prej sem narobe napisal..poznam motocenter in morem povedat, da niti malo nisem zadovoljen. Sem peljal tja supermoto,da nastavijo ventile in sem jim mogel sam iskati kako jih morajo zategniti, ker oni pač za tisti motor niso imeli kataloga..potem še mi masno zaračunali. Pred kratkim sem šel po zračni ter oljni filter in seveda danes raztavim filter in vidim, da je čist drugačen kot nov..v glavnem tja ga ne peljem več žal nikoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor!

Prej sem narobe napisal..poznam motocenter in morem povedat, da niti malo nisem zadovoljen. Sem peljal tja supermoto,da nastavijo ventile in sem jim mogel sam iskati kako jih morajo zategniti, ker oni pač za tisti motor niso imeli kataloga..potem še mi masno zaračunali. Pred kratkim sem šel po zračni ter oljni filter in seveda danes raztavim filter in vidim, da je čist drugačen kot nov..v glavnem tja ga ne peljem več žal nikoli. 

 

Če rabiš ti lahko pošljem servisna navodila in si jih malo pogledaš, mogoče sam najdeš in odpraviš napako. Drugača imaš pa v mariboru še MotorJet.

 

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš ti lahko pošljem servisna navodila in si jih malo pogledaš, mogoče sam najdeš in odpraviš napako. Drugača imaš pa v mariboru še MotorJet.

 

Lp!

Bi bilo zelo dobrodošlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Prej sem narobe napisal..poznam motocenter in morem povedat, da niti malo nisem zadovoljen.

 

Zanimivo, sem se kar malo začudil, ko si to napisal.

Jaz sem z njimi zadovoljen je pa res, da vozim znamko za katero so oni pooblaščen serviser, morda pa obvladajo bolj te znamke .... ne vem, ugibam.

Sem rabil prikolico za dva motorja ... ni problema, so mi jo posodili zastonj, sem dal menjat verigo, sem dobil v uporabo TDM motor ... itd.

V glavnem, jaz nimam težav, tako da "trkam na les" je pa res, da prvič ko bom nezadovoljen zamenjam serviserja, ker dejansko serviserju z predajo motorja na servis, daješ v njegove roke tudi svoje življenje in zato mora biti servis pedanten in stranka mora biti zadovoljna.

 

Serviserji prevečkrat mislijo, da mi samo vozimo motorje in se na njih ne spoznamo, zato pa so nekateri zelo površni in v nas vidijo samo zaslužek. Ko se to zgodi je treba menjat serviserja.

Se opravičujem za malo offtopic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima glede trdote zadnjega amortizerja. Ko sva s sopotnico skupaj na motorju, zadnji amortizer "počepne". Kolkor sem uspel razbrat iz navodil in vsega se lahko trdoto le tega nastavlja. Na amortizerju je gor ena stvar, ki se jo vrti v levo in desno, na tej stvari so pa stopnjičke. Če prav razumem na višjo stopničko ko nastavim, bolj trd bo zadnji amortizer? Spodaj še moja umetniška slikica, kako to izgleda, če pravo stvar mislim. Primer: če bi dal iz pozicije 2 na pozicijo 3 bi bilo bolj trdo oz bi ga manj stisnilo? Našel sem podatek, da ima motor nosilnost 180kg, midva skupaj z prtljago mava 200kg :D

 

Lp

 

amortizer.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da s tem "obročem" nastavljaš prednapetost vzmeti to pa je tudi vse (za večjo obremenitev večja prednapetost).

Poiščem navodila pa "prilimam"

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo slike!

Navodila za uporabo ti lahko pošljem. Sporoči na ZS, če rabiš.

Mirč

post-7865-0-82204900-1373742408.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo.

 

Imam malo težavo..izgubil oz odpadla mi je stranska ključavnica za odstranitev plastike (dostop do akku) http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-KLE250-Anhelo-KLE400-KLE500-A1-A2-A3-A4-A5-A6-Lock-Tool-27016-5210-NOS-/271236699559?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3f26f795a7&vxp=mtr

 

Ravno zdaj imajo tudi v Elisi kolektivni dopust..Kje bi lahko to še dobil?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!