Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

če pa ti je crknil senzor za ler (ne gori zelena lučka ˝N˝ na armaturi), ti pa tudi v leru ne bo vžgal če je na tački

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugič ni treba odpirat teme za vsako vprašanje posebej, poiščeš temo od motocikla pa tam vprašaš.

Drugače pa a si preveril če ti senzor za tačko dela?

Nevem za večino je vedno vse SENZOR, tačka ima lahko samo MIKRO stikalo !! :hmm:

Ps,in to je lahko vezano za vžig,da prekine ali spoji,zato če to stikalo preizkušaš moraš enkerat žici spojit drugič pa odklopit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa ti je crknil senzor za ler (ne gori zelena lučka ˝N˝ na armaturi), ti pa tudi v leru ne bo vžgal če je na tački

Tudi za lerlauf(N-neutral)in ob enem tudi kazalec prestav se neuporablja senzor ampak drsni kontaktor !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za lerlauf(N-neutral)in ob enem tudi kazalec prestav se neuporablja senzor ampak drsni kontaktor !!

Tehnično gledano je drsni kontaktor/stikalo... karkoli že, ampak v (celotni**) literaturi pa uporabljajo izraz "gear sensor"...

OPOMBA:

** aktualnih servisnih navodili, spletu,...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Oj, kolega je zdrobil desno plastiko na CBR 600rr L2006.

Zanima me, ali ima kdo kaj takega oziroma od katerega letnika dalje paše na 06?

Rabi tudi ročko za zadnjo zavoro....

post-129-0-76234700-1305269349_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, kolega je zdrobil desno plastiko na CBR 600rr L2006.

Zanima me, ali ima kdo kaj takega oziroma od katerega letnika dalje paše na 06?

Rabi tudi ročko za zadnjo zavoro....

Jst mam športne stopalke za ta letnik,lepo ohranjene

post-21872-0-18019600-1305287924_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kakšen auspuh za cbr 600rr letnik 03-05 za prodat, lahko nehomologiran, rabim za na pisto,...

Popravljeno . Popravil Kawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

U pa kaj je ta tema čist zamrla? Aja, sej res Honde se ne kvarijo :D.

No kakorkoli že, mene pa zanima če ima kdo poliestre za Hondo CBR 600 05-06 letnik? Bi jih rabil :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U pa kaj je ta tema čist zamrla? Aja, sej res Honde se ne kvarijo :D.

No kakorkoli že, mene pa zanima če ima kdo poliestre za Hondo CBR 600 05-06 letnik? Bi jih rabil :D.

Jaz imam nastavljive stopalke in stabilizator krmila,če rabiš trance_25_naughty.gif

post-21872-0-30673200-1311018125_thumb.jpg

post-21872-0-16575700-1311018165_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo.

Če se kdo zanima za nakup 2004 RR modela imam enega za ponudit. Motor je tako dober, da ga lahko prodam sosedu:).

Cena je normalna: Več podatkov na PM.

Na avtu netu ga ni, ker bo šel staro za novo...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdracljeni,

zanima me če se kdo spozna na zadnji amortizar pri cbr600 rr letnik 2005. Zanima me kako se da spreminjati nastavitve saj je zelo mehek in zelo hitro se vrača nazaj (rebound).

Najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdracljeni,

zanima me če se kdo spozna na zadnji amortizar pri cbr600 rr letnik 2005. Zanima me kako se da spreminjati nastavitve saj je zelo mehek in zelo hitro se vrača nazaj (rebound).

Najlepša hvala

Vijak za nastavljanje rebounda na zadnjem amortizerju boš našel na levi strani motorja, na spodnjem delu amortizerja. Če vrtiš sourno, tršaš amortizer in obratno. Tovarniško nastavitev je 2 in pol obrata od najtrše nastavitve (torej zavrtiš sourno kolikor gre, nato pa protiurno 2,5 obrata) :)

LP

post-9881-0-82008900-1316161035_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Priznam, da sem eden največjih pristašev (in nekdanjih voznikov in tudi prihodnjih) tega motorja, ampak stari mi je bolj všeč.

Zdi se mi, da preveč rine v kategorijo 600 RR, kjer pa ne more tako konkurirati. Ker je F bolj F-amiliare, bi moral biti bolj različen od RR in stremeti k uravnoteženosti potovanja in športnosti.

Ampak to je samo moje mnenje... :)

Je pa vseeno lep motor in prav gotovo se vozi fantastično. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

motor sem peljal in upam si rečt da je zelo obvladljiv, te konje kaj jih ima je čist zadost

teža se glih ne občuti, skratka lahko rečem da dobi 3 zvezdice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam CBR 600F sport , :ninja: pred sezono moram menjat olje ,kaksno olje predlagate za naveden motor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

CITAT(Brodar @ 30 Jun 2007 @ 09:58)

Katera olja kaj dajete v CBR 600 RR ? Imam letnik 2005, čas je za servis pa se še odločam katero olje... kaj svetujete? Koliko pa vam te honde drugače kaj spijejo olja? meni se zdi kot da ga ta moj motor nič ne spije blink.gif Je redni servis še kaj drugega poleg olja in filtrov? Hvala za odgovor

Glej, moje izkušnje so sledeče:

-Motul 300V/ 15w-50, draga zadeva, po okoli 4000km se začne menjalnik opazmo slabš prestavljat in motor (predvsem prosti tek) postane glasnejši. Sklopka je izredno precizna skoraj preveč v smislu "ON/OFF", šit pa je kot sem rekel visoka cena.

-Motul 300V/ 10w-40, Race varianta, menjalnik postane trd malo kasneje in prestavlja se malo bolje a skoraj enako kot v prvi opciji, spet visoka cena/l.

-Silkolene Pro 4 Plus 5w-50 (?!), izredno mehka sklopka in precizna sklopka, mehek menjalnik tudi pri 6500km, na uho tišje delovanje motorja, malo cenejši od Motul-a, a ga je pa mal težje dobit.

-Castrol GPS 10w40, nekaj podobnega kot Motul 300V/ 15W-50, imajo ga le "redke" trgovine..., je cenovno ugodnejši.

Do sedaj je moj No.1 - Silkolene, 2-Motul 300V 10-40, 3. Motul 300V 15-50, 4.Castrol GPS 10-40.

Kot verjetno veš, za tvojo mašino priporočajo 10W-40, ki ima tudi zelo vredu rezultate (to govorim sam, ki sem prevozil z tako mašino že nekaj 10kkm), moram pa reči, da sem nad Silkolene res izredno pozitivno presenečen -škoda pa je, da je zadeva slabo oglaševana in zastopana v SLO.

Kar se menjave tiče, pri rednem servisu menjaj

VSAKIH 6k - olje, oljni filter, vsaj izpihaj zračni filter oz. na okoli 3 menjave olja zamenjaj še zračni filter (boš videl kako opazno bolje bo vlekel,

na 24k še - kontrola ventilov, svečk, menjava zavornega olja, (verjetno) menjava verige (RK), ... itd., itd.

Kontoliraj napetost virige, kjer naj bo merilo nihanje okol 25mm (vem, da knjižica pravi malo drugače a,kar boš imel bolj našponano, jo boš hitreje stegnil, seveda sorazmerno od tvoje kilaže in nastavitve zadnjega vzmetenja. Malo tudi dvomim v navedeno v knjižici okol tega.)

Ostalo po potrebi (lahko pa, da sem kaj tudi pozabil..wink.gif

Filtri so variante - Highflow, MANN, Honda,... Jaz uporabljam MANN, ker je relativno dostopen in pa kar za 1/2 cenejši od ostalih dveh, poleg pa menjam olje na 5k.

*Za olja priporočam, da če točiš karkoli drugo kot Silkolene Pro4, raje menjaj olje na 5000km (po knjižici je na 6k), še posebej, če misliš mašino imeti dlje...

kaj pa za cbr600F letnik 2005?

vrjetno podobna zgodba, al je kakšna drastična razlika?

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo, razmišljam o nakupu CBR600f novi model (2011+). Vidim da ni še nič napisano glede tega motorja, mogoče kdo kaj ve, je kdo testiral oz pozna koga ki ga ima? Kako se obnese, vozne lastnosti, napake...? Nekako razmišljam med tem in fazer 8, vendar o tem motorju nikjer ni kaj dosti debate :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!